- Курс-практикум «Педагогический драйв: от выгорания к горению»
- «Оказание первой помощи в образовательных учреждениях»
- «Труд (технология): специфика предмета в условиях реализации ФГОС НОО»
- «ФАООП УО, ФАОП НОО и ФАОП ООО для обучающихся с ОВЗ: специфика организации образовательного процесса по ФГОС»
- «Специфика работы с детьми-мигрантами дошкольного возраста»
- «Учебный курс «Вероятность и статистика»: содержание и специфика преподавания в условиях реализации ФГОС ООО и ФГОС СОО»
Свидетельство о регистрации
СМИ: ЭЛ № ФС 77-58841
от 28.07.2014
- Бесплатное свидетельство – подтверждайте авторство без лишних затрат.
- Доверие профессионалов – нас выбирают тысячи педагогов и экспертов.
- Подходит для аттестации – дополнительные баллы и документальное подтверждение вашей работы.
в СМИ
профессиональную
деятельность
Моё творчество тебе, Украина!
Донецька загальноосвітня школа ׀-׀׀׀ступенів №41
Донецької міської ради Донецької області
Відкритий урок
у 4-А класі
на тему: «Моя творчість тобі, рідний краю»
Підготувала і провела
вчитель початкових класів
Загурська О. В.
Донецьк-2013рік
Тема: Моя творчість тобі, рідний краю.
Мета:
- продовжити ознайомлення з рідним краєм, його сучасністю;
- формувати в учнів поняття „Батьківщина”, „мала батьківщина ”, рідний край, творчість, здібності, обдарованість , талант ;
- виховувати шанобливого ставлення до культурної та історичної спадщини українського народу,
- розвивати комунікативні здібності, навички співпраці.
Обладнання уроку:
- символи Донецької області, міста , району;
- карти Донецької області, Донецька, району;
- виставка - презентація творчих робіт учнів та їх досягнень .
Хід уроку
І.Організація класу.
Ось дзвінок нам дав сигнал,
Працювати час настав.
То ж і ви часу не гайте,
Працювати починайте.
ІІ.Поетична сторінка.
Вчитель
Вишита колоссям і калиною,
Вигойдана співом солов’я,
Зветься величаво – Україною,
Земле зачарована моя.
1 учень
Під рідним небом жайворон співа,
Я радий знати тих пісень слова.
Я слухав, чув: співала та пташина
Одне святеє слово: „Україна”.
2 учень
На ріднім полі шепчуть колоски.
Я радий знати тихі їх думки.
Я слухав, чув, як кожна колосина
Шептала тихо слово „Україна”.
3 учень
У ріднім краю зелен-гай щумить.
Я знати радий, про що він мріє-снить.
Я слухав, чув, як кожна деревина
Шуміла ніжно слово „Україна”.
4 учень
О Боже, дай повік любити край,
Де квітка, пташка і зелений гай,
Де кожна вірна тій землі дитина
Живе єдиним словом: „Україна”.
Вчитель:Пропоную вам пограти у гру - вправу «Закінчіть речення».
Наша країна називається
Столиця України – місто
Найбільша річка України
Область, в якій ми живемо називається
Місто -
Молодці. Всі правильно доповнили . Так, ми живемо у місті Донецьку.
ІV. Історична довідка про походження міста Донецька. Розповідь вчителя.
Ще в XVII столітті на території майбутньогоміста Донецька запорізькі козаки заснували слободу Александровка, Алексеевка, Авдотьино, Григорьевка, хутір Овечий. Їх жителі разом із землеробством займалися "копанням земляного вугілля".
У 1696г. про горючий камінь дізнався Петро I, коли повертався з Азовського походу і йому належить пророче висловлювання: "Цей мінерал, якщо не нам, так нашим нащадкам, зело корисний буде".
Зблизька Бахмута (Артемовска) видобуток вугілля вівся вже з 1724 р., працювали 150 шахтарів, вугілля йшло в кузні заводу солеварні.
Вивчення Донецького кам'яновугільного басейну велося гірськими інженерами Царської Росії ще з часів Петра I.
Гірський інженер Е.П. Ковалевський уперше використав термін "Донецький кряж" і в 1829 р. дав опис Донецького кам'яновугільного басейну, що охопив площу до 18 тис. верст і створи першу геологічну карту краю.
У верхів'ї річки Кальмиус, де нині розташовано місто Донецьк, були виявлені значні поклади кам'яного вугілля і невеликі шахти з'явилися на початку XIX століття. У 1841 р. заробила перша велику копальню Александровский.
Офіційноюдатою народження міста Донецька вважається літо 1869 р., коли почалося будівництво металургійного заводу. Для будівництва металургійного заводу було створено Новоросійське товариство. Керівником і засновником Новоросійського товариства був англієць Джон Юз (роки життя - 1814-1889).
Але головне багатство нашого краю, це люди.
V. Розповідь про славетних людей нашої області.
Кожна людина повинна любити свою маленьку батьківщину, вносити вклад у її розвиток. Багато людей прославили нашу Донеччину і ми повинні знати їхні імена.
Анатолій Солов’яненко – відомий український оперний співак, «золотий голос України». На честь нього названо театр опери та балету. А біля театру стоїть пам’ятник Анатолію Солов’яненко.
Вадим Писарев та Інна Дорофєєва – зірки світового балету, дарують щастя спілкування з чарівним мистецтвом – балетом. Завдяки В.Писареву в Донецьку кожен рік проводиться фестиваль світового балету.
Їх імена запам’ятай – вони не гають часу,
Рекордами уславили наш край,
Спортивна гордість нашого Донбасу.
Сергій Бубка – багаторазовий чемпіон світу по стрибках з жердиною, Герой України. Кожного року в палаці спорту «Дружба» проводяться змагання «Зірки жердини». Пам’ятник С.Бубці прикрашає площу перед стадіоном «Олімпійський».
Лілія Подкопаєва – чемпіонка світу з художньої гімнастики, олімпійська чемпіонка.
VІ.Розгадування кросворду.
1. | У | Ч | И | Т | Е | Л | Ь | ||||||
2. | м | о | в | а | |||||||||
3. | з | о | ш | и | т | ||||||||
4. | п | о | р | т | ф | е | л | ь | |||||
5. | р | у | ч | к | о | ю | |||||||
6. | л | і | н | і | й | к | а | ||||||
7. | к | л | а | с | |||||||||
8. | п | а | р | т | А | ||||||||
9. | о | л | і | в | е | ц | ь |
Хто вчить маленьких діточок? (учитель)
Українська, російська, англійська…? (мова)
В чому пишуть букви і цифри? (зошит)
Місце де живуть книжки, зошити, ручки? (портфель)
Чим пишуть букви і цифри? (ручкою)
Що допомагає накреслити пряму лінію?(лінійка)
Місце куди приходять діти на уроки? (клас)
За чим сидять учні? (парта)
Чим малюють в альбомах? (олівцями)
VІІ.Виставка – презентація творчіх робіт учнів класу.
Надія нашої школи-обдаровані діти.
У нас багато можливостей для всебічного розвитку дитини.
Для цього в школі працюють:
- Етнографічний музей « Дідусева оселя»,
- Вокальний ансамбль ,
- Гурток « Умілі руки»,
-Спортивні секції,
-Комп'ютерний клас ,
-Велика кількість факультативів.
-Вчитель: Ось і завершується наша урок .Ви згадали вивчене, узнали щось нове, а головне,показали свою любов та відданість нашій країні – Україні.
Нехай завжди панує в нашому класі мир, дружба, злагода, щастя, а в кожному серці завжди горить сонечко доброти та любові до Батьківщини, до людей, до рідних та близьких.
VІІІ. Підсумок уроку.
Технологія «Асоціативний кущ»-«Ними пишається Україна».
Використана література:
Методичні рекомендаціїщодо проведення у навчальних закладах міста Донецькапершого уроку в 2013 – 2014 навчальному році;
http://alldonetsk.info/uk/istoriya-viniknennya-mista-donecka
http://alldonetsk.info/uk/pro-doneck
Адрес публикации: https://www.prodlenka.org/metodicheskie-razrabotki/27752-mojo-tvorchestvo-tebe-ukraina
БЕСПЛАТНО!
Для скачивания материалов с сайта необходимо авторизоваться на сайте (войти под своим логином и паролем)
Если Вы не регистрировались ранее, Вы можете зарегистрироваться.
После авторизации/регистрации на сайте Вы сможете скачивать необходимый в работе материал.
- «Профилактика детского дорожно-транспортного травматизма и обучение школьников правилам дорожного движения»
- «Профилактика гриппа и острых респираторных вирусных инфекций в образовательной организации»
- «Методы и приемы формирования УУД у младших школьников в соответствии с ФГОС НОО»
- «Работа вожатого детского лагеря: содержание, задачи и методы»
- «Образовательная робототехника: содержание, методы и технологии преподавания»
- «Организация образовательного процесса по предмету «Технология» в соответствии с ФГОС ООО от 2021 года»
- Управление дошкольной образовательной организацией
- Педагогическое образование: теория и методика преподавания мировой художественной культуры
- Педагогика и методика преподавания физики
- Современные технологии социального обслуживания населения
- Управленческая деятельность в организации дополнительного образования детей
- Теория и методика преподавания географии в образовательной организации

Чтобы оставлять комментарии, вам необходимо авторизоваться на сайте. Если у вас еще нет учетной записи на нашем сайте, предлагаем зарегистрироваться. Это займет не более 5 минут.