- Курс-практикум «Педагогический драйв: от выгорания к горению»
- «Труд (технология): специфика предмета в условиях реализации ФГОС НОО»
- «ФАООП УО, ФАОП НОО и ФАОП ООО для обучающихся с ОВЗ: специфика организации образовательного процесса по ФГОС»
- «Специфика работы с детьми-мигрантами дошкольного возраста»
- «Учебный курс «Вероятность и статистика»: содержание и специфика преподавания в условиях реализации ФГОС ООО и ФГОС СОО»
- «Центр «Точка роста»: создание современного образовательного пространства в общеобразовательной организации»
Свидетельство о регистрации
СМИ: ЭЛ № ФС 77-58841
от 28.07.2014
- Бесплатное свидетельство – подтверждайте авторство без лишних затрат.
- Доверие профессионалов – нас выбирают тысячи педагогов и экспертов.
- Подходит для аттестации – дополнительные баллы и документальное подтверждение вашей работы.
в СМИ
профессиональную
деятельность
Сабақ жоспары 7 сынып информатика пәні
Сабақтын мақсаты: 7.2.2.3 Электрондық кестеде диаграммаларды құру
СабақКесте елементтерінің графикалық ұсынылуы | Мектеп: «№ 7 ОММДШО»КММ | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 7 « а» | Қатысқан оқушы саны: | Қатыспаған оқушы саны: | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты | 7.2.2.3 Электрондық кестеде диаграммаларды құру | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жетістік критерийлері | Барлық оқушылар: Кестелік мәліметтерді графикалық түрде көрсете алады. Оқушылардың басым бөлігі: Бұрын алған білімдерін кез келген жағдайларда дұрыс қолданады. Кейбір оқушылар: Талдау жүргізуі, қорытындылар шығаруы мүмкін және кестелік процессордың тәжірибеде қолданылуын біледі, ұсынылған есептерге арналған жеке шешімді құрастыра алуы мүмкін. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар келесілерді жүзеге асыра алуы мүмкін: Графикалық түрде көрсетілген мәліметтерді қалай оқуды түсіндіру. Диаграмманың қандай да бір түрімен өз таңдауын дәлелдеуі. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Түйін сөз және сөйлем | Кестелік мәліметтердің, диаграммалардың графикалық түрде көрсетілуі: гисторгаммалар, графиктер және т.б. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәндік лексика және терминология | Диаграммалар қолдануға арналған .... График немесе диаграмманы құру үшін қажет .... ДИАГРАММА менюі және құралдар тақтасының командасы экранда пайда болады, егер .... Диаграмма аймағының түсін өзгерті үшін....қажет Диаграммаға мәліметтер енгізу үшін... қажет Дайын диаграмманың түрін өзгерту үшін..... қажет. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдын ала білім | Кестелік процессордың интерфейсі, «форматтау» түсінігі, кестелік процессорда кескені құрастыра алады. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқу ресурстары | Оқулық, презинтация | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Қолданылатын стратегиялар | «Shopping»ойыны, топтық жұмыс | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ кезеңдері | Уақыты | Жоспарланған іс-әрекет | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Өзектілігі | Жағымды атмосфера орнату | 2 | «Shopping» ойыны. Бұл ойын оқушыларды жұмыс жасауға дайындайды. Оқушылар ағылшын сөздерін орыс тіліне аударады.
| ||||||||||||||||||||||||||||||||
Сауалнама | 3 | «Крестиктер-нөлдер» ойыны (мұғалім «иә» немесе «жоқ» деп жауап беретін, сұрақтарды дайындайды.) Егер «иә» болса, оқушы бір қолын көтереді, егер «жоқ» болса, онда екі қолын көтереді. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Ой қозғау | 3 | Әртүрлі диаграммалардың түрлерін слайдта көрсету: график, жапырақты диаграмма, гистограмма, дөңгелек диаграмма. Нәтижесінде оқушылар жаңа сабақтын тақырыбын табады. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Мақсатты тұжырымдау | 3 | Оқушылар сабақтын мақсатын қояды. Сабақтың соңында диаграммалар типтерін білетін боламыз, диаграммаларды құруды үйренеміз. | |||||||||||||||||||||||||||||||||
Ұғыну | Сабақтын негізгі бөлімі | 17 | (С) Оқушыларға кестеден мәліметтерді табуды ұсыныңыз. Мысалы, қандай да бір диапазона орналасқан ең үлкен санды. Содан кейін диаграммадан сандардың диапазоны саластыруды ұсыныңыз.Диаграмманың көмегімен мәліметтерді талдау және салыстыруды оңай меңгеруге болатындығын оқушылардың өзі қорытындылай алуы тиіс. Диаграмманың анықтамасын өздері құратын болсын. «Диаграмма- кестедегі мәліметтерді графикалық түрде көрсету болып табылады, ол мәліметтерді салыстыру және талдау үшін қолданылады» (Д) Оқушыларға функцияның графигін құрастыруды көрсетіңіз. Диаграмманы құрудың алгоритмін жазыңыз. (ЖЖ) Оқушыларға компьютерде функцияның графигін жеке түрде құруды ұсыныңыз. График типтерін топқа сәйкес өзгертіңіз. (Т) Ұш сатушының бір аптадағы газет сату барысына графикалық талдау жасатыңыз. (Э) Диаграммамен жұмыс істеуде қосымша бетшелерді қолдану арқылы диаграммаға түрлі параметрлерді беру ұсынылады. (Т) 1-топ бір нуктедегі бірнеше өлшемдері салыстыру үшін дөңгелек диаграмманы құрады. Ерег өлшемдердің қосындысы бір бүтінді құрайтын болса, бұл өте тиімді болып табылады (100%) 2- топ мәліметтердің аралық қатарларын бейнелеу үшін гистограмма (бағаналық диаграммалардың түрі) құралы, ол тұтас тікбұрыштардан құрылған сатылы фигураны береді. Әрбір тікбұрыштың негізгі аралықтың ұзындығына, ал ұзындығы – жиілікке немесе салыстырмалы жиілікке тең. Қарапайым бағаналық диаграммаларға қарағанда тікбұрышты диаграмманы салу – интервалды анықтап, таңдау ұсынылады. | ||||||||||||||||||||||||||||||||
Бекіту | 10 | Оқушылар компьютерде «Shopping» практикалық жұмысын орындайды. (Жж, Ж,Т) Оқулықтағы тапсырманы орындау ұсынылады. | |||||||||
Қорытынды | Үй тапсырма | 2 | 76 бет § 3.5 тапсырмаларды орындау. | ||||||||
Бағалау | 3 | Оқушылар бірін- бірі бағалайды. Мұғалім оқушылардың жұмысын қабылдайды. | |||||||||
Рефлексия | 2 | «Қабілеттер. Қабілеттер. Қабілеттер.» Бүгін сен қандай қабілетіңді дамыта алдың? Біреуін таңда және оны қалай жетілдіретініңді түсіндір. Дамыта алған қабілеттің ішінен біреуін таңда және оны қалай дамыта алғандығынды түсіндір. | |||||||||
Адрес публикации: https://www.prodlenka.org/metodicheskie-razrabotki/300423-saba-zhospary-7-synyp-informatika-pni
БЕСПЛАТНО!
Для скачивания материалов с сайта необходимо авторизоваться на сайте (войти под своим логином и паролем)
Если Вы не регистрировались ранее, Вы можете зарегистрироваться.
После авторизации/регистрации на сайте Вы сможете скачивать необходимый в работе материал.
- «Организация работы с обучающимися с ОВЗ в практике учителя музыки»
- «Профессиональная деятельность педагога дополнительного образования: содержание и технологии работы с детьми»
- «Специфика преподавания учебного предмета «Основы социальной жизни» в контексте ФГОС образования обучающихся с умственной отсталостью»
- «Подготовка обучающихся к ЕГЭ 2025 по биологии в условиях реализации ФГОС»
- «Организация обучения и воспитания младших школьников в соответствии с ФОП НОО и ФАОП НОО для обучающихся с ОВЗ»
- «Доступная среда в образовательной организации в условиях реализации ФГОС»
- История и кубановедение: теория и методика преподавания в образовательной организации
- Организационно-методическое сопровождение педагогов. Наставническая деятельность в образовательной организации
- Учитель-методист в образовательной организации. Содержание методического сопровождения реализации общеобразовательных программ
- Учитель-логопед в образовательной организации. Коррекция речевых нарушений у младших школьников
- Математика: теория и методика преподавания в образовательной организации
- Реализация физического воспитания. Особенности организации адаптивной физической культуры для обучающихся с ОВЗ

Чтобы оставлять комментарии, вам необходимо авторизоваться на сайте. Если у вас еще нет учетной записи на нашем сайте, предлагаем зарегистрироваться. Это займет не более 5 минут.