- Курс-практикум «Педагогический драйв: от выгорания к горению»
- «Оказание первой помощи в образовательных учреждениях»
- «Труд (технология): специфика предмета в условиях реализации ФГОС НОО»
- «ФАООП УО, ФАОП НОО и ФАОП ООО для обучающихся с ОВЗ: специфика организации образовательного процесса по ФГОС»
- «Специфика работы с детьми-мигрантами дошкольного возраста»
- «Учебный курс «Вероятность и статистика»: содержание и специфика преподавания в условиях реализации ФГОС ООО и ФГОС СОО»
Свидетельство о регистрации
СМИ: ЭЛ № ФС 77-58841
от 28.07.2014
- Бесплатное свидетельство – подтверждайте авторство без лишних затрат.
- Доверие профессионалов – нас выбирают тысячи педагогов и экспертов.
- Подходит для аттестации – дополнительные баллы и документальное подтверждение вашей работы.
в СМИ
профессиональную
деятельность
Урок информатики 6 классе
Күні:04.02.2017 | Сыныбы: 6 | Пәні: информатика | ||||||||||
Сабақтың тақырыбы: | Бағандар беттің өлшемдері, ернеулері. Құжатты басып шығару | |||||||||||
Оқу мақсаты: | Тақырыптың мазмұны мен идеясын ашуға мүмкіндік жасау,қосымша материалдар арқылы тақырыптың идеясындғы мәселелерді кеңейте қарауға ой салу. | |||||||||||
Міндеттері: | Қосымша мағлұмат бере отырып, оқушылардың тақырып бойынша білімдерін кеңейту. Алған білімдерін тәжірибеде қолдануға машықтандыру. | |||||||||||
Күтілетін нәтиже | Барлығы: Тақырыпты теориялық жағынан түсінеді. | |||||||||||
Көбісі: Оқушылар бағандар мен беттің өлшемдері туралы біледі.. | ||||||||||||
Кейбірі: Мәтіндік процессормен жұмыс істей алады | ||||||||||||
Тілдік мақсат | Үштілділік: Білім – -знание - knowledge, Гүл – цветок - flower, Сынып – класс- class | |||||||||||
Өтілген тақырып | ||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдер | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Критерийлер | Дескриптор | Ұпай | |||||||
І. Сабақтың басы 10минут | Психологиялық ахуал а) сәлемдесу, сынып тазалығы ә) оқушыларды түгелдеу б) оқушылардың назарын сабаққа аудару Үй тапсырмасын сұрау Оқушылардың қызығушылықтарын ояту | Оқушылар ортаға шығып, қайталайды: Әрбір адам – туысым, досым, жұрағат, Әрбір сабақ – үйрену, ұғу, ұлағат. Әрбір ісім – тірлік, тірек, адалдық, Әрбір сөзім – шындық, бірлік, адалдық.- деп оқушылар сабаққа кіріседі. Дәптерден үй тапсырмасын тексеру Ғажайып қоржын» ойыны. Қоржын ішінде өтілген тақырыптар жазылған 6 сұрақ жасырылады. Қатысушылар әр бір сұраққа жауап беріп ұпайларын алып отырады. 1. Word мәтіндік редакторының қызметі? 2. Word мәтіндік редакторын іске қосу жолы? 3. Word мәтіндік редакторының терезе элементтері қандай? 4. Жаңа құжатты қалай құрамыз? 5. Құжатты қалай сақтаймыз? 6. Мәтіндік құжатқа нөмірленген немесе маркерленген тізім қосу үшін орындалатын команда? | Өткен тақырып бойынша білімдерін еске түсіру | |||||||||
Мүлдем қате жоқ | 3 | |||||||||||
1-2 қате | 2 | |||||||||||
2 қатеден көп | 1 | |||||||||||
. Сабақтың ортасы 30 минут | Жаңа білімді меңгерту 1-тапсырма | Жаңа білімді меңгерту Microsoft Word 2007 бағдарламасы мәтінді баған түрінде безендіруге мүмкіндік береді. Мәтінді бұлай бейнелеу тәсілі газеттік және журналдық статьяларда кеңінен пайдаланылады. Бағандағы мәтін қарапайым мәтін сияқты пішімделеді. Бағанды Бағандар диалогтықтерезесінің көмегімен немесе лентада Беттерді белгілеу қосымшасында Беттер параметрлері тобындағы Бағандар батырмаларының көмегімен құруға болады. (4.51. Сурет) 4.51. Сурет. Бағандар батырмалары Баған құру үшін келесі әрекеттерді орындаңыз: 1. Бүккіл құжатты немесе бағанға түрлендіру қажет бөлігін ерекшелеңіз; 2. Лентада Беттерді белгілеу қосымшасына өтіңіз; 3. Беттер параметрлері тобындағы бағандар батырмасын басыңыз және менюден бағанға түрлендірудің қажетті нұсқасын таңдаңыз (4.52. Сурет) Адасқан әріптердә табу ТНӘМІ МӘТІН ЗЕТЕРЕ ТЕРЕЗЕ ОТИМНРО МОНИТОР ЕПНРЕТҚАТА ПЕРНЕТАҚТА ШЫҚНАТ ТЫШҚАН | ||||||||||
Әріптерден сөздер құрастырады | ||||||||||||
2 тапсырма.Практикалық жұмыс. Кітаппен жұмыс . | Алған білімдерін тәжірибеде қолдана алу | Тапсырманы толық, қатесіз орындайды | 3 | 3 | ||||||||
Мәтінді тереді, бірақ бағандарды қоя алмайды. | 2 | |||||||||||
Тапсырма орындау барысында қателеседі | 1 | |||||||||||
3 тапсырма. | VI.Бекіту сұрақтары: 1. Мәтінге бағанды қалай кірістіреміз? 2. Беттің параметрлерін қою дегеніміз не? 3. Мәтіндік құжатты алдын-ала қарау қандай команданың көмегімен іске асырылады? 4. Мәтінді баспадан шығару үшін орындалатын әрекеттер | Алған білімдерін бекіту | Тапсырманы толық орындау | 3 | ||||||||
2 қате болса | 2 | |||||||||||
1 қате болса | 1 | |||||||||||
ІІІ. Сабақтың соңы 5 минут | Кері байланыс жасауға жағдай жасау. Оқушыларды бағалау және түсіндіру Үй тапсырмасын беру және түсіндіру | Өзін өзі бағалау. Әр оқушы сабақ барысында жинаған ұпайларын санап, өзін – өзі бағалайды. Кері байланыс жасайды. Үй тапсырмасын түсінеді және күнделікке жазады | Бағалау критерийлері: «5» - 15-13 ұпайға дейін «4»-12-10 ұпайға дейін «3»- 9 ұпайдан төмен. | 2 | ||||||||
IV. Өзіндік талдау | ||||||||||||
Адрес публикации: https://www.prodlenka.org/metodicheskie-razrabotki/246411-urok-informatiki-6-klasse
БЕСПЛАТНО!
Для скачивания материалов с сайта необходимо авторизоваться на сайте (войти под своим логином и паролем)
Если Вы не регистрировались ранее, Вы можете зарегистрироваться.
После авторизации/регистрации на сайте Вы сможете скачивать необходимый в работе материал.
- «Преподавание русского родного языка и родной литературы в условиях реализации ФГОС»
- «Специфика экскурсионной работы с различными категориями экскурсантов»
- «Применение пальчиковой гимнастики в развитии детей дошкольного возраста»
- «Обучение английскому языку детей дошкольного возраста»
- «ФГОС ООО, утвержденный приказом Минпросвещения России № 287 от 31 мая 2021 года: содержание и особенности реализации Стандарта»
- «Учебный курс «Вероятность и статистика»: содержание и специфика преподавания в условиях реализации ФГОС ООО и ФГОС СОО»
- Теория и методика преподавания русского языка и литературы в образовательных организациях
- Комплексное обеспечение социальной реабилитации и абилитации детей и взрослых
- Образовательные технологии и методики обучения основам безопасности жизнедеятельности
- Менеджмент в образовании
- Особенности обучения предмету «Труд (технология)»
- Наставничество и организационно-методическое сопровождение профессиональной деятельности педагогических работников

Чтобы оставлять комментарии, вам необходимо авторизоваться на сайте. Если у вас еще нет учетной записи на нашем сайте, предлагаем зарегистрироваться. Это займет не более 5 минут.