- Курс-практикум «Педагогический драйв: от выгорания к горению»
- «Формирование основ финансовой грамотности дошкольников в соответствии с ФГОС ДО»
- «Патриотическое воспитание в детском саду»
- «Федеральная образовательная программа начального общего образования»
- «Труд (технология): специфика предмета в условиях реализации ФГОС НОО»
- «ФАООП УО, ФАОП НОО и ФАОП ООО для обучающихся с ОВЗ: специфика организации образовательного процесса по ФГОС»
Свидетельство о регистрации
СМИ: ЭЛ № ФС 77-58841
от 28.07.2014
- Бесплатное свидетельство – подтверждайте авторство без лишних затрат.
- Доверие профессионалов – нас выбирают тысячи педагогов и экспертов.
- Подходит для аттестации – дополнительные баллы и документальное подтверждение вашей работы.
в СМИ
профессиональную
деятельность
Гүлдің құрлысы
Сабақтың міндеттері:
Білімділігі – гүлдің негізгі құрам бөліктері: тостағанша жапырақшалары мен жыныс мүшелеріне толық сипттама беріп, олардың құрылысымен таныстыру;
Тәрбиелілігі – адамның тұлға ретінде қалыптасуын, адамгершілік қасиетін, жалпы қоршаған ортаға деген жаңашырлық сезімін дамыту;
Дамытушылығы – пәнге, тақырыпқа байланысты қызығушылықтарын дамыту.
«Красноармейка ОЖББМ» ММ
Биология пәнінен
Ашық сабақ
Тақырыбы:Гүлдің құрылысы
Өткізген: Калеева Г.В.
Красноармейка – 2014 жыл
22 қараша 2014 жыл Биологиядан ашық сабақ: «Гүлдің құрылысы»
6 «А» сыныбы
Тақырыбы: §22. Гүлдің құрылысы
Сабақтың мақсаты: гүл, оның құрылысы мен функциясын теориялық және практикалық тұрғыда сипаттап, жете түсіну.
Сабақтың міндеттері:
Білімділігі – гүлдің негізгі құрам бөліктері: тостағанша жапырақшалары мен жыныс мүшелеріне толық сипттама беріп, олардың құрылысымен таныстыру;
Тәрбиелілігі – адамның тұлға ретінде қалыптасуын, адамгершілік қасиетін, жалпы қоршаған ортаға деген жаңашырлық сезімін дамыту;
Дамытушылығы – пәнге, тақырыпқа байланысты қызығушылықтарын дамыту.
Сабақтың типі: аралас
Сабақтың көрнекілігі:Презентация,сызбанұсқалар,гүлдің суреттері, тапсырмалар,нақыл сөздер,суреттер
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру кезеңі
Сынып оқушыларын 2 топқа бөлу арқылы «Өсімдіктің вегетативті мүшелері» тақырыбында білімдері тексеріледі
1 тапсырма. Тамыр.
1 -топ
2-топ
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру кезеңі
3 слайд4 слайд
5-6 слайд 7 слайд
І ІІ. Жаңа материалды түсіндіру кезеңі
Ассосац
балалар гүл дегенде көз алдарыңа не келеді, ойларыңызға не түседі?
Хош иіс Әдемілік Сыйлық
ГҮЛ
Көбею мүшесі Қысқарған өркен Әртүрлі түстер
Гүл дегеніміз - көбеюге қажетті, жыныс мүшелері бар, бұтақтанбайтын, түрі өзгерген, қысқарған өркен.
Гүлдер әлеміне саяхат
9 слайд
Гүл сағақ-жіңішкергенжері,гүлді сабаққабекітіп тұрады. Гүлсағағы болмайтын гүлдер де болады.
Гүлтабан-гүлсағақтың жуандаған жері,гүлдің барлық бөліктері гүлтабанға бекінеді.
Күлте-түрлі түсті жапырақшалардан құралған.
Аталық-жіпше мен тозаңқаптан тұрады.тозаңқапта тозаңдар жетіліп,аналықты тозаңдандырады.
Аналық-гүлдің дәл ортасына орналасады.Аузы, мойны,жатыны болады.
Тостағанша-гүл бөліктерін сыртынан қоршап тұрады.
Гүл құрылысы көрсетілген макет және нағыз гүлді көрсете отырып оқушыларды гүлдің құрылысымен таныстыру.
ГҮЛ
Аналық–гүлдің жеміс түзуге қатысатын негізгі бөлімі. Аналықтың ұшын ауыз, ортаңғы бөлігін мойын, түп жағындағы жуан жерін жатын деп атайды.
Гүлдің аталығы - көбеюге қатысатын бөлімі. Ол аталық жіпшесінен және тозаңқаптан тұрады. Тозаңқапта пісіп жетілген тозаңдар болады.
Гүл серігіЕгер гүлде гүл серігінің екеуі де(тостағанша, күлте) болмаса гүл серіксіз гүлдер деп аталады
Дұрыс гүлГүл жазықтығына бірнеше сызық жүргізгенде бірдей бөліктерге бөлінсе дұрыс гүл деп аталады. Мысалы: алма, итмұрын, қазтабан т.б.
Бұрыс гүлЕгер гүл жазықтығына бірнеше сызық жүргізгенде теңдей бөлінбесе бұрыс гүл деп аталады. Мысалы: соя, бұршақ, үрме бұршақ, ас бұршақ т.б.
Сергіту сәті Жұмбақтар
1.Көктемде тұрады, бұтаққа асылып,
Күзде жерде жатады шашылып.
2.Сабаққа бекитін жіңішке ноқтасы да біреу,
Күнге қарап жалпиған тақтасы да біреу.
3.Абайла жапырағы “шағады” балақай,
Бұл өсімдік аталады .......
4.Жеміс емес жейсіңдер, шырын екен дейсіңдер.
Денсаулыққа ем тамыр, оның аты - ...
5. Өсімдіктің бойлап өсер тірегі
Көп мүшенің ішіндегі бірі еді.
Жоғары төмен тұратұғын таратып,
Осы мүше өсімдіктің жүрегі
6. Гүлді қоршап аялайды, қорғайды,
Ол тұрғанда гүл де онша тоңбайды.
Мұндай ұсақ жапырақшалар болса егер,
Ұзақ уақыт күлтесі де солмайды
ІV. Бекіту
Оқулық мәтініндегі суреттерді пайдалана отырып, гүлдің көбею мүшелеріне тірек-сызбаны құрастыру үшін әр топқа тапсырма беріледі.
1-топқа – Аталықтың құрылысыГүлдің құрылысы
2-топқа – Аналықтың құрылысыГүлдің құрылысы
Үй тапсырмасы. §22 оқып, гүл бөліктерін түрлі қағаздан әзірлеп, қатты қағазға жапсырып әкелу.
35,38,39 – суреттерді салу.
Сау болыңыздар
Адрес публикации: https://www.prodlenka.org/metodicheskie-razrabotki/255735-gldi-rlysy
БЕСПЛАТНО!
Для скачивания материалов с сайта необходимо авторизоваться на сайте (войти под своим логином и паролем)
Если Вы не регистрировались ранее, Вы можете зарегистрироваться.
После авторизации/регистрации на сайте Вы сможете скачивать необходимый в работе материал.
- «Логопедическая работа по преодолению речевых нарушений у детей дошкольного возраста»
- «Монтессори-педагогика в работе с детьми дошкольного возраста»
- Курс-практикум «Педагогический драйв: от выгорания к горению»
- «Управление организацией дополнительного образования детей: специфика деятельности руководителя организации ДОД»
- «Преподавание географии в условиях реализации ФГОС ООО от 2021 года»
- «Психолого-педагогические основы деятельности педагога дополнительного образования»
- Профессиональная деятельность педагога-организатора. Обеспечение реализации дополнительных общеобразовательных программ
- Педагог-воспитатель группы продленного дня. Организация учебно-воспитательной деятельности обучающихся
- Методист образовательной организации: основы педагогической и методической деятельности
- Математика: теория и методика преподавания в образовательной организации
- Предшкольная подготовка в условиях преемственности дошкольного и начального общего образования
- Английский язык: теория и методика преподавания в образовательной организации

Чтобы оставлять комментарии, вам необходимо авторизоваться на сайте. Если у вас еще нет учетной записи на нашем сайте, предлагаем зарегистрироваться. Это займет не более 5 минут.