- Курс-практикум «Педагогический драйв: от выгорания к горению»
- «Формирование основ финансовой грамотности дошкольников в соответствии с ФГОС ДО»
- «Патриотическое воспитание в детском саду»
- «Федеральная образовательная программа начального общего образования»
- «Труд (технология): специфика предмета в условиях реализации ФГОС НОО»
- «ФАООП УО, ФАОП НОО и ФАОП ООО для обучающихся с ОВЗ: специфика организации образовательного процесса по ФГОС»
Свидетельство о регистрации
СМИ: ЭЛ № ФС 77-58841
от 28.07.2014
- Бесплатное свидетельство – подтверждайте авторство без лишних затрат.
- Доверие профессионалов – нас выбирают тысячи педагогов и экспертов.
- Подходит для аттестации – дополнительные баллы и документальное подтверждение вашей работы.
в СМИ
профессиональную
деятельность
Интернеттен мекен-жай алу (IP адрес)
Күні: Мұғалімнің есімі:Ерпаизова К.Е.
СЫНЫП:11 Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:
Сабақ негізделген оқу мақсаты Оқушыларға интернеттен мекен-жай алу, IP- адрес жайлы және интернетпен жұмыс істеуге және білуге ықпал ету.
Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар:
Интернетпен жұмыс істей алады.
Оқушылардың басым бөлігі:
Интернеттен ақпарат іздеп, керек ақпаратты қиып алу жолдарын біледі, электрондық поштамен жұмыс жасай алады.
Кейбір оқушылар:
Желі түрлерін және оларды баптауды біледі
Тілдік мақсат Оқушылар:
Негізгі сөздер мен тіркестер: DHCP, IP мекен-жай, MS, NAT, Host, Network
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
Талқылауға арналған тармақатар:
Интернеттен мекен-жай алу(IP адрес)
Сіз интернеттің пайдасы мен зиянын айта аласыз ба?
Оқушылар топта және жұпта өзара диалогқа түсе отырып, тақырыпқа байланысты өз ойларын айтады. Жаңа сөздердің мағынасын терең ұғыну, салыстыру қабілеті дамиды
Жазылым бойынша ұсыныстар:
Е-кітапханадан:жаттығулар, тест орындау
САБАҚ ТАҚЫРЫБЫ: | Интернеттен мекен-жай алу(IP адрес) | |||
Күні: 4.02.2017ж | Мұғалімнің есімі:Ерпаизова К.Е. | |||
СЫНЫП:11 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||
Сабақ негізделген оқу мақсаты | Оқушыларға интернеттен мекен-жай алу, IP- адрес жайлы және интернетпен жұмыс істеуге және білуге ықпал ету. | |||
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: | |||
Интернетпен жұмыс істей алады. | ||||
Оқушылардың басым бөлігі: | ||||
Интернеттен ақпарат іздеп, керек ақпаратты қиып алу жолдарын біледі, электрондық поштамен жұмыс жасай алады. | ||||
Кейбір оқушылар: | ||||
Желі түрлерін және оларды баптауды біледі | ||||
Тілдік мақсат | Оқушылар: | |||
Негізгі сөздер мен тіркестер: DHCP, IP мекен-жай, MS, NAT, Host, Network | ||||
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: | ||||
Талқылауға арналған тармақатар: | ||||
Интернеттен мекен-жай алу(IP адрес) | ||||
Сіз интернеттің пайдасы мен зиянын айта аласыз ба? | ||||
Оқушылар топта және жұпта өзара диалогқа түсе отырып, тақырыпқа байланысты өз ойларын айтады. Жаңа сөздердің мағынасын терең ұғыну, салыстыру қабілеті дамиды | ||||
Жазылым бойынша ұсыныстар: | ||||
Е-кітапханадан:жаттығулар, тест орындау | ||||
Алдыңғы оқу | 1996 нөмерлі :Компьютерлік желі, желіні баптау | |||
Жоспарлан-ған уақыт | Мұғалімнің іс-әрекеті | Ресурстар | ||
Сабақтың басталуы 15 минут Білу | Мұғалім: Good morning, good morning, Оқушылар: Good morning, good morning, Мұғалім: I’m glad to see you again. It will be a very interesting lesson. Be attentive, please! Now tell me, please, who is on duty today? What date is it today? Put down the date on the blackboard, please. Who is absent today? Why? What’s wrong? Оқушылар:Today is the 4 th of February All are there. Мұғалім:Thank you! Sit down, please. Тақтадан сөздер көрсетіледі: begin, not, const, program, record, cаse, end, var, do,procedure,tо,fоr,function, div,or Тақтадан сөздер көрсетеді. «Паскаль» тобы рrogram, const, var begin,end cаse, do,procedure, «С+» тобы tо,fоr,function, div,or, not, record begin- басы not-терістеу const-тұрақты program-программа record-жазба cаse- таңдау end-соңы var-айнымалы do-орында procedure-процедура tо-дейін fоr-үшін function-функция div-бүтін бөлік or-немесе Оқушылар топқа бөлініп отырған соң топ мүшелерінің міндеттерін бекітеді. (көшбасшы, тайм кипер, хатшы,сарапшы, баяндамашы) Үйге берілген тапсырма: "Миға шабуыл" стратегиясы арқылы сұрақ-жауап жүргізіледі. Былтыр желтоқсан айында Қазақстанның Тәуелсіздігінің 25 жылдығына арналған монументі ашылған болатын, ол монументтің үздік сызба-идеясының ұсынған алматылық Еділ Әлімбев жеңіп алған еді. Идея авторының түсіндіруі бойынша, көкке ұмтылған стелланың 25 қыры бар. 25 қыр - Тәуелсіздіктің 25 жылын білдіреді. Міне осы 25 қырдың –Тәуелсіздігіміздің 25 жылында қандай жетістікке жеттік және келесі бетінде өтілген тақырып сұрақтары берілген. Нақты, қысқа жауап беруге тырысайық. 1.1991 жыл және ДҚ Access-те жасау жолдарын түсіндіріңіз?(мысал келтіріңіз, практикалық жұмыс) 1992 жыл және ДҚ Excel-де жасау жолдарын түсіндіріңіз?(мысал келтіріңіз, практикалық жұмыс)? 1993 жыл және ДҚ Word-та жасау жолдарын түсіндіріңіз?(мысал келтіріңіз, практикалық жұмыс)? 1993 жыл және ДҚ жіктелуі бойынша бөлінуін ата? 1994 жыл және каналды қалай ашамыз, қандай каналдарды тамашалайсыз? 1995 жыл және Реляциялық ДҚ дегеніміз не? 7. 1997 жыл және ДҚ деген не? 8. 1998 жыл және бейне сұрақ: Ұлт жоспары - Мемлекет басшысы Нұрсұлтан Назарбаевтың бес институционалдық реформаны жүзеге асыру жөніндегі 100 нақты қадамданың қандай қадамдар білімге қатысты және ол қадамдарда не айтылады? 9. 1999 жыл және қандай сайттар арқылды ҰБТ дайындаласың? 10.2000 жыл және Visual Basic терезесінің элементтерін ата? 11. 2001 жыл және үйдің моделін жаса 12.2002 жыл және ДҚБЖ деген не? 13. 2003 жыл және қандай сайттарда күнделікті пайдаланасың? 14. 2004 жыл және №1996 нөмерлі «Компьютерлік желінің міндеттері» атты тақырыптың 2-жаттығуын орында 15. 2005 жыл және бейне сұрақ 16.2006 жыл және 1996 нөмерлі тақырып: «компьютерлік желілердің міндеттері» жаттығу №1 орында 17. 2007 жыл және тілек айтыңыз 18.2008 жыл және нөмерлі тақырып: «компьютерлік желілердің міндеттері» жаттығу №3 орында 19.2009 жыл және бейне сұрақ20. 2010 жыл және Windows 7 басты бет тобын жасағанда төмендегі әлемнің қайсысы ресурстарды ортақ пайдалуда қол жетімсіз? 21. 2011 жыл және 1996 нөмерлі тест сұрағы бұлтты сақтау қызметіне мысал келтіріңіз? 22. 2012 жыл және желілік файлдарды қандай желі арқылы ортақ пайдаланамыз? 23. 2013 жыл және желі қосылымын жасау үшін кемінде қанша құрылғы қажет? 24. 2014 жыл және IQ логикалық тест 25. 2015 жыл және LAN деген не? 26.Бейне сұрақ Ауданымыздың Тәуелсіздіктің 25 жылдығына – с-шаралардың бірнешесін атаңыз? 2.Қызығушылығын ояту. Тақтадан 2 топқа Елбасымыздың халқына арнаған «Қазақстанның Үшінші жаңғыруы: жаһандық бәсекеге қабілеттілік» тақырыбындағы жаңа экономикалық саясатын талдау. Жолдау тақырыбы қалай аталады, мазмұнын бір сөзбен айтыңыз? 3.Қалай ойлайсыздар, қай компьютерден қандай ақпарат жазып отырғанын бақылағымыз келсе, интернетке қосылу үшін компьютердің несі болу керек? Ия,мекен-жайы Олай болса бүгінгі тақырыбымыз:Интернеттен мекен-жай алу(IP адрес) | бейнеролик | ||
Сабақтың ортасы 22 минут Түсіну, жинақтау | 1.Мұғалім:The theme of our lesson is “IPaddresses”.You can find it in E-Library. 1942нөмерлі тақырыпты видеоанимация арқылы көрсету Е-кітапханадан“Интернеттен мекен-жай алу(IP адрес)”туралы ақпаратпен танысады(Е-кітапхана – 1942 нөмірлі тақырыпты меңгереді). Оқушыларға “Интернеттен мекен-жай алу(IP адрес)”туралы ақпарат жазылған парақшалар таратылады Explanation Text Glossary Test Excrcise 1, 2,3 2.Сөздік жұмыс 3. Тапсырмалар: 1 «Топтық жұмыс». Екі топта жаңа тақырып мазмұнын ашатындай, жоба құру 1 топ: «Паскаль» тобы №1-2 жаттығу 2 топ: «С+» тобы №3 жаттығу Екі топқадаға жеке жұмыс:ЭТ 1. 2. 3. 4. 5. Екі топ: дебат сұрақтары: Интернеттің пайдасы мен зияны | E-learning Библиотека Флипчарт Ақ қағаз А3 Фломастерлер Оқулық | ||
Сабақтың аяқталуы 4 минут Кері байланыс 4 минут | Оқушы бағалау парағы және критерилер арқылы бағалап өз тобында дәлелдейді. Оқушы өзін-өзі, топ басшысы, сондай-ақ эксперттердің берген ұпайлары, қорытындысында мұғалім өз ұпайларын қойып бағасын шығарады. Күнделікті енді ашайық 238 бет компьютердегі тәжірибелі жұмыс С-деңгейі Рефлексия таратылады Оқушыларға өзін-өзі бағалау парағы таратылады 1.Мен сабаққа белсене қатыстым белсенді/ белсенді емес 2.Бүгінгі сабақтағы жұмысыма көңілден шықты /көңілден шыққан жоқ 3.Маған сабаққысқа болып көрінді / ұзақ болып көрінді 4.Мен сабақта шаршадым / шаршамадым 5.Маған жаңа материал түсінікті болды / түсінбедім 6.Үй жұмысы қиын / қиын емес Сабақ аяқталды, рахмет. Сау болыңыздар!Good-bye!Бағалау.Критериалды бағалау әдісі арқылы жүзеге асады. | Бағалау парақшасы Үлестірме | ||
Кейінгі тапсырмалар | 238 бет компьютердегі тәжірибелі жұмыс С-деңгейі | Оқулық 238 бет. | ||
Оқушылар білімін бағалау.
Бағалаудың жалпы критерийлері
Критерийлер | Максималды деңгей | |
А | Білу және түсіну | 5 |
В | Зерттеу | 4 |
С | Жоспарлау | 4 |
D | Жоба құру | 5 |
E | Дизайн | 3 |
F | Коммуникация | 3 |
G | Рефлексия | 3 |
Барлығы | 27 | |
Оқушылардың білім деңгейлері мына шкала бойынша бағаға айналдырылады:
Ұпай саны | Баға | % |
13-0 ұпай | «2» | 49%-0% |
18-14ұпай | «3» | 66%-50% |
22-19ұпай | «4» | 83%-67% |
27-23ұпай | «5» | 100%-84% |
«Информатика» пәнін оқытудың мақсаты мен міндеттері
Оқушылар істей білуі қажет |
Критерий А |
Қажетті ақпаратты іздеп табу; |
Алынған ақпаратты түсіндіру; |
Ақпаратты талдау; |
Ақпаратты техника (компьютер) тіліне «аудару»; |
Қазіргі қоғамдағы ақпараттың алатын орны және ролін түсіну; |
Адам қызметіндегі ақпаратты сақтау, өңдеу және тасымалдау бойынша қарапайым мысалдар келтіру; |
Ақпараттың әр түрлі формада берілуін анықтай алу; |
Критерий В |
Мәселені анықтай алу және гипотеза ұсыну, зерттеу мақсатын анықтау, қорытынды шығару; |
Зерттеудің әдіс-тәсілдерін анықтай білу; |
Қажетті ақпаратты дұрыс таңдай білу; |
Қосымша ақпарат іздей алу және оны өз бетімен мақсатқа жету үшін қолдана алу; |
Критерий С |
Мәселені шешу жоспарын құру (ресурстар және уақытты қолдану арқылы), өз бетімен сипаттау; |
Өз шығармашылық қызметін тиімді жоспарлау және ұйымдастыру; |
Критерий D |
Компьютермен жұмыс кезінде техника қауіпсіздік ережелерін сақтау; |
Бағдарламалық жабдықтардың мүмкіндіктерін тиімді қолдану; |
Жұмысты жоспар бойынша орындау; |
Жұмысты белгіленген мерзімде орындау; |
Берілгендерді дұрыс жинақтау және жазу; |
Компьютерде есептер шешу және алынған нәтижелерді талдау; |
Есептерді шешу және өз білімдерін жетілдіру үшін жаңа ақпараттық технологияларды қолдана алу; |
Берілген үлгіге сәйкес жобаны құру; |
Сапалы жоба құру; |
Критерий Е |
Жобаның мүмкін болатын бірнеше нұсқаларын құрастыру; |
Өз жобасын берілген үлгіге сәйкес бағалау; |
Критерий F |
Сәйкес терминдерді қолданып, ғылыми ақпаратты жеткізу; |
Өз мысалдарын келтіру және түсіндіру; |
Ақпаратты түсінікті түрде көрсету; |
Ақпаратты тиімді түрде көрстеу үшін сәйкес технологияларды қолдану; |
Компьютер көмегімен берілгендерді іздеу,сақтау, құру, өңдеу және тасымалдау тәсілдерін дұрыс қолдану; |
Критерий G |
Шешу әдістерін талдау, өз қорытындыларының дұрыстығын дәлелдеу; |
Шығармашылық авторлық ойларын түсіндіру,талқылауларға қатысу; |
Шығармашылықты талдау жәнебағалау; |
Критерий H |
Қойылған есепті шешу үшін стандартты емес тәсілдерді қолдану; |
Топ мүшелерінің ойларымен бөлісе отырып, команда мүшесі ретінде тиімді жұмыс істеу; |
Қызығушылықпен, тәуелсіз және позитивті түрде жұмыс істеу. |
Критерийлер | дескрипторлар | |||||||
А | В | С | Д | Е | F | G | H | |
«Миға шабуыл» сұрақтарына дұрыс жауап бердім | ||||||||
2.№1,2,3 жаттығуларды орындадым | ||||||||
Электрондық тест | ||||||||
Дебат сұрақтар | ||||||||
Рефлексия
Оқушыларға өзін-өзі бағалау парағы таратылады
1.Мен сабаққа белсене қатыстым белсенді/ белсенді емес
2.Бүгінгі сабақтағы жұмысыма көңілден шықты /көңілден шыққан жоқ
3.Маған сабаққысқа болып көрінді / ұзақ болып көрінді
4.Мен сабақта шаршадым / шаршамадым
5.Маған жаңа материал түсінікті болды / түсінбедім
6.Үй жұмысы қиын / қиын емес
Рефлексия
Оқушыларға өзін-өзі бағалау парағы таратылады
1.Мен сабаққа белсене қатыстым белсенді/ белсенді емес
2.Бүгінгі сабақтағы жұмысыма көңілден шықты /көңілден шыққан жоқ
3.Маған сабаққысқа болып көрінді / ұзақ болып көрінді
4.Мен сабақта шаршадым / шаршамадым
5.Маған жаңа материал түсінікті болды / түсінбедім
6.Үй жұмысы қиын / қиын емес
Рефлексия
Оқушыларға өзін-өзі бағалау парағы таратылады
1.Мен сабаққа белсене қатыстым белсенді/ белсенді емес
2.Бүгінгі сабақтағы жұмысыма көңілден шықты /көңілден шыққан жоқ
3.Маған сабаққысқа болып көрінді / ұзақ болып көрінді
4.Мен сабақта шаршадым / шаршамадым
5.Маған жаңа материал түсінікті болды / түсінбедім
6.Үй жұмысы қиын / қиын емес
Рефлексия
Оқушыларға өзін-өзі бағалау парағы таратылады
1.Мен сабаққа белсене қатыстым белсенді/ белсенді емес
2.Бүгінгі сабақтағы жұмысыма көңілден шықты /көңілден шыққан жоқ
3.Маған сабаққысқа болып көрінді / ұзақ болып көрінді
4.Мен сабақта шаршадым / шаршамадым
5.Маған жаңа материал түсінікті болды / түсінбедім
6.Үй жұмысы қиын / қиын емес
Рефлексия
Оқушыларға өзін-өзі бағалау парағы таратылады
1.Мен сабаққа белсене қатыстым белсенді/ белсенді емес
2.Бүгінгі сабақтағы жұмысыма көңілден шықты /көңілден шыққан жоқ
3.Маған сабаққысқа болып көрінді / ұзақ болып көрінді
4.Мен сабақта шаршадым / шаршамадым
5.Маған жаңа материал түсінікті болды / түсінбедім
6.Үй жұмысы қиын / қиын емес
Адрес публикации: https://www.prodlenka.org/metodicheskie-razrabotki/342772-internetten-meken-zhaj-aluip-adres
БЕСПЛАТНО!
Для скачивания материалов с сайта необходимо авторизоваться на сайте (войти под своим логином и паролем)
Если Вы не регистрировались ранее, Вы можете зарегистрироваться.
После авторизации/регистрации на сайте Вы сможете скачивать необходимый в работе материал.
- «Педагогика музыкального образования»
- «Теоретические основы медиации в образовательной организации»
- «Образовательная программа дополнительного образования детей»
- «Содержание психологической работы с детьми с эмоциональными нарушениями»
- «Организация образовательного процесса в соответствии с ФГОС СОО: преподавание математики»
- «Старший воспитатель: управление образовательной деятельностью в соответствии с ФГОС ДО»
- Педагогика и методика преподавания физической культуры
- Учитель изобразительного искусства. Педагогическая деятельность по проектированию и реализации образовательного процесса
- Методическое сопровождение реализации общеобразовательных программ. Организация деятельности учителя-методиста
- Математика: теория и методика преподавания в образовательной организации
- Педагогическое образование: теория и методика преподавания информатики
- Сопровождение учебно-воспитательного процесса в деятельности педагога-психолога дошкольной образовательной организации

Чтобы оставлять комментарии, вам необходимо авторизоваться на сайте. Если у вас еще нет учетной записи на нашем сайте, предлагаем зарегистрироваться. Это займет не более 5 минут.