- Курс-практикум «Педагогический драйв: от выгорания к горению»
- «Формирование основ финансовой грамотности дошкольников в соответствии с ФГОС ДО»
- «Патриотическое воспитание в детском саду»
- «Федеральная образовательная программа начального общего образования»
- «Труд (технология): специфика предмета в условиях реализации ФГОС НОО»
- «ФАООП УО, ФАОП НОО и ФАОП ООО для обучающихся с ОВЗ: специфика организации образовательного процесса по ФГОС»
Свидетельство о регистрации
СМИ: ЭЛ № ФС 77-58841
от 28.07.2014
- Бесплатное свидетельство – подтверждайте авторство без лишних затрат.
- Доверие профессионалов – нас выбирают тысячи педагогов и экспертов.
- Подходит для аттестации – дополнительные баллы и документальное подтверждение вашей работы.
в СМИ
профессиональную
деятельность
VISUAL BASIC программалау ортасы: Timer Таймер басқару элементін қолдану
Күні: Мұғалімнің есімі: К.Ерпаизова
СЫНЫП: 10 «Б» Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:-
Сабақ негізделген оқу мақсаты Оқушыларды Visual Basic программалау ортасында программалар құра білуді дамытуға ықпал ету
Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар:
Терезе элементтерін біледі
Оқушылардың басым бөлігі:
Жоба жасаудан хабары бар
Кейбір оқушылар:
Визуалды программалау технологиясы жайлы түсінігі бар
Тілдік мақсат Оқушылар:
Топпен жұмыс істей отырып, жаңа сөздердің мағынасын түсінеді
Негізгі сөздер мен тіркестер:
Терезе, құрал-саймандар тақтасы, пішін, жоба т.б.
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
Талқылауға арналған тармақатар:
Visual Basic программалау ортасында жоба құру
Сіз неліктен... екенін айта аласыз ба?
Оқушылар топта және жұпта өзара диалогқа түсе отырып, тақырыпқа байланысты өз ойларын айтады. Жаңа сөздердің мағынасын терең ұғыну, салыстыру қабілеті дамиды
Жазылым бойынша ұсыныстар:
Есеп шығара алу дағдылары қалыптасады
САБАҚ тақырыбы: | VISUAL BASIC программалау ортасы: Timer - Таймер басқару элементін қолдану | |||||
Күні:11.02.2016 ж | Мұғалімнің есімі: К.Ерпаизова | |||||
СЫНЫП: 10 «Б» | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны:- | ||||
Сабақ негізделген оқу мақсаты | Оқушыларды Visual Basic программалау ортасында программалар құра білуді дамытуға ықпал ету | |||||
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: | |||||
Терезе элементтерін біледі | ||||||
Оқушылардың басым бөлігі: | ||||||
Жоба жасаудан хабары бар | ||||||
Кейбір оқушылар: | ||||||
Визуалды программалау технологиясы жайлы түсінігі бар | ||||||
Тілдік мақсат | Оқушылар: Топпен жұмыс істей отырып, жаңа сөздердің мағынасын түсінеді | |||||
Негізгі сөздер мен тіркестер: | ||||||
Терезе, құрал-саймандар тақтасы, пішін, жоба т.б. | ||||||
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: | ||||||
Талқылауға арналған тармақатар: | ||||||
Visual Basic программалау ортасында жоба құру | ||||||
Сіз неліктен... екенін айта аласыз ба? | ||||||
Оқушылар топта және жұпта өзара диалогқа түсе отырып, тақырыпқа байланысты өз ойларын айтады. Жаңа сөздердің мағынасын терең ұғыну, салыстыру қабілеті дамиды | ||||||
Жазылым бойынша ұсыныстар: | ||||||
Есеп шығара алу дағдылары қалыптасады | ||||||
Жоспар | 1. Ұйымдастыру 2. Топқа бөлу | |||||
Ой-қозғау Алдыңғы оқу Жинақтау 8 минут | 1.Тест. 1)Visual Basic программасын қалай іске қосамыз? А) Іске қосу – Стандартты – Microsoft Visual Basic 6.0 Ә) Іске қосу – Программалар – Microsoft Visual Basic 6.0* Б) Іске қосу – Табу – Microsoft Visual Basic 6.0 2)Visual Basic-тің алғашқы нұсқасы қашан жарыққа шықты? А) 1989 Ә) 1990 Б) 1991* 3)Егер жұмысты бірінші рет немесе жаңа бастап отырған болсаңлар, жаңа жобалар қосымшасындағы қай таңбаны шертеміз? А)АсtivXEXE Ә) Управление ActivX Б) StandartExe * 4)View→Object немесе [Shift+F7] батырмалар үйлесімін қандай жағдайда орындаймыз: А) Егер жоба терезесінде пішіндер конструкторы терезесі болмаса;* Ә) Егер жобада қасиеттер терезесі жоқ болса; Б) Егер жоба терезесінде Құрал саймандар терезесі жоқ болса. 5)Егер жоба терезесінде Құрал саймандар терезесі жоқ болса, онда ... А) View →Properties Window командасын орындаймыз Ә) View → Toolbox командасын орындаймыз * Б)View →Project Explorer командасын орындаймыз 2. «Миға шабуыл» - жеміс жинау ойыны 1.Форма джеген не?( Visual Basic қосымшаларын жасауда қолданылатын компоненттердің орналасуы және оның дизайнын жасау үшін қызмет атқаратын басты терезені Форма деп атайды) 2.Форма көрінбесе қалай жүктейміз?( Бас менюден View-Object командасын орындау арқылы) 3.Shift+F7 клавишасының қызметі?( Shift+F7 функциональды клавишаларын басу арқылы және Project терезесіндегі сәйкес батырманы басу арқылы) 4. Visual Basic ортасының Комоненттер панелінде элементі-Pointer қызмет? (Pointer – панельдегі екпінді күйде тұрған компонент батырмасының түрін кәдімгі режимге ауыстыру үшін қолданылатын көрсеткіші) 5. Label ?( Label – текстік және сандық шамаларды шығару үшін қолданылатын компоненті) 6.ComboBoxбатырмасы?(формаға бірнеше қатарлардан тұратын жазулар құрастыруға болатын өріс шығару үшін қолданылатын компонент) 7. Бейне сұрақ: Оқиға деген не? 3.Сәйкестендіру кестесі | |||||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелер жазыңыз) | Бағалау | Ресурс тар | |||
Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | |||||
Сабақтың басталуы Білу 10 минут Түсіну 12 минут | Таймер басқару элементінің көмегімен жасалады. Таймер қайсыбір әрекеттерді бағдарламада белгілі уақыт аралығынан кейін іске қосылып отырады. Оны пішіннің кез-келген жерінде тіпті басқару элементінде орналастыруға болады. Жоба төмендегідей болып көрінеді: Таймердің бір ғана оқиғасы бар- Timer. Ол берілген уақыт өткен кейін Interval қасиетіне ие болады. | Презентация көре отырып, әр топ Visual Basic программалау ортасында пішін құрады | Баллмен бағалау | Слайд | ||
Сабақтың ортасы Қолдану 10 минут | Есеп шығару 1 топ: strоператорын қолданып нәтижесінде 5000 санын көрсетедіндей санның көбейтіндісін шығар 2 топ: Арифметикалық амалды орында: нәтижесінде 10 саны шығатындай санның бөліндісін тап | Әр оқушы жеке жұмыс жасайды | Баллмен бағалау | Есеп шығару алгоритмі | ||
Сабақтың аяқталуы Бағалау | Топ басшыларының бағаларын тыңдайды | Оқушылар өзін – өзі және топ бойынша бағалайды | Бағалау парағы | |||
Кері байланыс | Рефлексия (стикерлерге жазу) / 3 минут Бүгінгі сабақта не білдім......... Маған қызықты болды....... Мені таңқалдырған........ Маған қиындық туғызған...... Мен ................. түсінбедім Болашақта өмірде.............. пайдаланамын | |||||
Кейінгі тапсырмалар | Тақырыптың түйінін дәптерге жазып келу және мазмұндау, Жоба құру | |||||
Оқушылардың өзін-өзі бағалау парағы
Критерий | Дескрипторлар сипаттамасы | Балл | Өзін-өзі бағалау | Мұғалімнің бағалауы |
Жинақтау | Тест | «1» - 2 «2» - 3 «3-4» - 4 «5» - 5 | ||
Білім және түсіну | Миға шабуыл | |||
Сәйкестендіру | ||||
Қолдану | Есеп шығаруы | |||
Синтез (ғылыми зерттеу) | Жобаны қорғауы | |||
Барлығы |
Адрес публикации: https://www.prodlenka.org/metodicheskie-razrabotki/342767-visual-basic-programmalau-ortasy-timertajmer
БЕСПЛАТНО!
Для скачивания материалов с сайта необходимо авторизоваться на сайте (войти под своим логином и паролем)
Если Вы не регистрировались ранее, Вы можете зарегистрироваться.
После авторизации/регистрации на сайте Вы сможете скачивать необходимый в работе материал.
- «Тренер-преподаватель: основы профессиональной и воспитательной деятельности»
- «Содержание и методы преподавания общеобразовательной дисциплины «Математика» по ФГОС СПО»
- «Организация групповой психологической работы с детьми дошкольного возраста»
- «Учитель ОБЖ: современные методы и технологии преподавания предмета по ФГОС ООО и ФГОС СОО»
- «Основы законодательства в области дополнительного образования детей»
- «ОГЭ по химии: содержание экзамена и технологии подготовки обучающихся в соответствии с ФГОС»
- Теория и методика преподавания истории в общеобразовательной организации
- Организационно-методическое сопровождение педагогов. Наставническая деятельность в образовательной организации
- Педагогика и методика преподавания мировой художественной культуры
- Педагогика и методика преподавания изобразительного искусства
- Музыка: теория и методика преподавания в образовательных организациях
- Ведение педагогической деятельности в образовательной организации

Чтобы оставлять комментарии, вам необходимо авторизоваться на сайте. Если у вас еще нет учетной записи на нашем сайте, предлагаем зарегистрироваться. Это займет не более 5 минут.