- Курс-практикум «Педагогический драйв: от выгорания к горению»
- «Труд (технология): специфика предмета в условиях реализации ФГОС НОО»
- «ФАООП УО, ФАОП НОО и ФАОП ООО для обучающихся с ОВЗ: специфика организации образовательного процесса по ФГОС»
- «Специфика работы с детьми-мигрантами дошкольного возраста»
- «Учебный курс «Вероятность и статистика»: содержание и специфика преподавания в условиях реализации ФГОС ООО и ФГОС СОО»
- «Центр «Точка роста»: создание современного образовательного пространства в общеобразовательной организации»
Свидетельство о регистрации
СМИ: ЭЛ № ФС 77-58841
от 28.07.2014
- Бесплатное свидетельство – подтверждайте авторство без лишних затрат.
- Доверие профессионалов – нас выбирают тысячи педагогов и экспертов.
- Подходит для аттестации – дополнительные баллы и документальное подтверждение вашей работы.
в СМИ
профессиональную
деятельность
Конспект урока «Қосылыстардың формуласы бойынша салыстырмалы молекулалық массасын есептеу»
Барлық оқушылар:
• Қосылыстардың формуласы бойынша салыстырмалы молекулалық массасын есептей алады.
Оқушылардың көпшілігі:
• Күрделі заттардың салыстырмалы молекулалық массасын, массалық үлесін есептеп шығара алады.
Кейбір оқушылар:
• Салыстырмалы молекулалық массасы арқылы белгісіз элементті анықтайды.
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы : 7.3 C Мектеп: Абай атындағы жалпы орта білім беретін мектеп- интернаты Күні: Мұғалімнің аты- жөні: Жумадиллаева А.К Сынып: 7 Қатысқандар: Қатыспағандар: | |
Сабақтың тақырыбы: | Қосылыстардың формуласы бойынша салыстырмалы молекулалық массасын есептеу |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқумақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 7.1.2.12 -химиялық қосылыстың формуласы бойынша салыстырмалы молекулалық массасын есептеу |
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушылар: Қосылыстардың формуласы бойынша салыстырмалы молекулалық массасын есептей алады. Оқушылардың көпшілігі: Күрделі заттардың салыстырмалы молекулалық массасын, массалық үлесін есептеп шығара алады. Кейбір оқушылар: Салыстырмалы молекулалық массасы арқылы белгісіз элементті анықтайды. |
Ойлау дағдыларының деңгейі | Білу, түсіну, қолдану |
Бағалау критерийі | Заттың формуласы бойынша салыстырмалы молекулалық массасын есептейді. Күрделі заттың салыстырмалы молекулалық массасы бойынша элементтердің массалық үлесін есептейді. |
Тілдік мақсаттар | Оқушылар не істей алады Заттың формуласын құра алады және формулаға сәйкес салыстырмалы молекулалық массасын есептей алады. Негізгі сөздер мен тіркестер: Салыстырмалы молекулалық масса, коэффициент,қатынастар, индекс, коэффицент, массалық үлес. Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: Салыстырмалықмолекулалық масса, массалық үлес туралы мәліметтерді береді. |
Құндылықтарға баулу | Топтық жұмысты –ұжымшылдық, бірін–бірі бағалау барысында академиялық шындылықты сақтай білу, жұптық жұмыс істеу кезінде қарым-қатынас жасау, бірін-бірі тындай білу. Ақпаратты оқу барысында, ғаламтордан қажетті ақпаратты іздеу кезінде өздігінен білім алу . |
Пәнаралық байланыс | Физика, математика. |
Алдыңғы білім | 7.1.2.11 Элементтердің атауларын, валенттілікті және олардың қосылыстарындағы атомдық қатынастарын қолдана отырып химиялық қослыстардың формуласын дұрыс құра біледі . |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар |
Сабақтың басы 10 мин « Шындық па, әлдежалған ба»әдісі | Оқушылармен амандасу, оқушыларды түгендеу. Ынтымақтастық атмосфераны қалыптастыру: Әр бір адам- туысым, досым,жұрағат Әр бір сабақ – үйрену, ұғу, ұлағат Әр бір ісім- тіршілік, тірек, адымдық Әр бір сөзім- шындық, бірлік, адалдық Топқа бөлу. Химиялық формула жазылған үлестірмелік қағаздар таратып, сондағы элементтің валенттілігіне сәйкес 4 топқа бөлінеді. Үй тапсырмасын сұрау арқылы сұрақтарға жауап береді. Темірдің валенттігі ІІ, ІІІ шындық Алюминидің валенттігі І жалған Натрийдің оттекпен қосылысы Na2O шындық Судың формуласы Н2О2 жалған Калийдің оттекпен қосылысы К2O шындық Көмір қышқылының формуласы СО жалған Магнийдің валенттілігі ІІ шындық | АКТ Химялық формулалар жазылған үлестірмелі қағаздар |
Сабақтың ортасы 23 мин «Сәйкестендіру» әдісі «Ойлан- жұптас- бөліс» әдісі «Есептер банкі » әдісіарқылы есепті жылдам, нақты шығарған оқушылар шығарылған есепті банкіге салады. | Жаңа сабақты бейне тыңдалым арқылы түсіндіремін. Оқушылар көрсетілімді көре отырып салыстырмалы молекулалық массаны қалай есептеу керектігін түсінеді. Салыстырмалы молекулалық массаны есептеудің алгоритмін ұсынамын Жай немесе күрделі зат Сапалық құрамын. Сандық құрамы Салыстырмалы молекулалық массасы. Тапсырма-1Топтардаға сәйкестендіру тестінің сәйкестігін табу, заттың химиялық формуласынна сүйене отырып салыстырмалы молекулалық массаларнынесептеп формуламен сәйкестендіреді : Сәйкестендіру тесті (Топтық жұмыс)
ДескрипторБілім алушы Заттардың салыстырмалы молекулалық массаны есептейді Кестеден сәйкестігін табады Бағалау.Бас бармақ арқылы топтық бағалау . Өте жақсы жақсы орташа Тапсырма- 2 (Жұптық жұмыс) Кальций карбонатындағы әр бір элементтің массалық үлесін тауып, оларды процентпен өрнектеңдер. Дескриптор Білім алушы Салыстырмалы молекулалық массаны есептейді. Формуланы пайдалана отырып массалық үлесін есептейді. Түсті текшелер арқылы оқушыларды бағалау Тапсырма- 3. Мырыш карбонатындағы ZnCO3 элементтердің массалық қатынастарын есептеңдер. Дескриптор Білім алушы Салыстырмалы атомдық массасы мен атомдық бірліктерін біле отырып элементтердің массалық қатынасын есептейді. Бағалау. Ауызша марапаттау | АКТ, ведио материал. А4- формат Сәйкестердіру тест Үлестірмелі қағаздар Үлестірмелі қағаздар | ||||||||||||
Сабақтың соңы «Кім жылдам» әдісі арқылы есепті жылдам, нақты шығарған оқушыны бағалаймын 12 мин «Білемін» , «Нені білдім?» , «Нені білгім келеді?» | Тапсырма- 4. Есептер шығару. Жеке жұмыс Берілген салыстырмалы молекулалық масса бойынша (Mr) белгісіз элементті табыңыз; Mr (Х2О3)= 160 Mr (HXO3)=63 Mr (HXO3)= 63 Mr (Fe2X3)= 160; Дескриптор Білім алушы Математикалық теңдеу құрады. Салыстырмалы молекулалық масса бойынша белгісіз элементті анықтайды. Бағалау. Айызша бағалау жарайсын, керемет, бәрекелді. Кері байланыс:
Үй таппсырмасы: Қосылыстардың формуласы бойынша салыстырмалы молекулалық массасын есептеу | Үлестірмелі қағаз БББ кестесі | ||||||||||||
Саралау – Сізқандайтәсілменкөбірекқолдаукөрсетпексіз? Сізбасқаларға қарағанда қабілетті оқушыларғақандайтапсырмалар бересіз? | Бағалау – Сізоқушылардыңматериалдыигерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлапотырсыз? | Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасынсақтау | ||||||||||||
1.«Сәйкестендіру» кестесін беру арқылы оқушылардың қарқынын анықтаймын. 2.Күрделі есептер беру: Берілген салыстырмалы молекулалық масса бойынша (Mr) белгісіз элементті табыңыз | « Шындық па ,әлдежалған ба»әдісі «Сәйкестендіру» әдісі «Кім жылдам» әдісі «Ойлан- жұптас- бөліс»әдісі «Есептер банкі» әдісі Оқушыларды сабақтан алған білімдерін- «Бас бармақ»,ауызша, графикалық | Химия кабинетінде мезгілсіз айқайлауға, жүгіруге, досына кедергі келтірмеуін ескерту. |
Сабақбойыншарефлексия Сабақмақсаттары немесе оқумақсаттарышынайы, қолжетімдіболдыма? Барлықоқушылароқумақсатынақолжеткіздіме?Егероқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз?Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? | Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз. | |
Адрес публикации: https://www.prodlenka.org/metodicheskie-razrabotki/359827-konspekt-uroka-osylystardy-formulasy-bojyns
БЕСПЛАТНО!
Для скачивания материалов с сайта необходимо авторизоваться на сайте (войти под своим логином и паролем)
Если Вы не регистрировались ранее, Вы можете зарегистрироваться.
После авторизации/регистрации на сайте Вы сможете скачивать необходимый в работе материал.
- «Профессиональный стандарт деятельности специалиста по уходу за детьми дошкольного возраста»
- «Особенности организации образовательного процесса для обучающихся подросткового и юношеского возраста»
- «Методика преподавания математики в средней школе по ФГОС»
- «Организация и содержание работы учителя-логопеда с детьми школьного возраста»
- «Организация отдыха и оздоровления детей в летнее время»
- «Специфика организации образовательного процесса в условиях распространения COVID-19»
- Психолого-педагогическое сопровождение образовательного процесса
- Тьюторское сопровождение в образовательной организации
- Социальная работа. Обеспечение реализации социальных услуг и мер социальной поддержки населения
- Профессиональная деятельность музыкального руководителя дошкольной образовательной организации
- Педагогика и методика преподавания основ духовно-нравственной культуры народов России в образовательной организации
- Методическое сопровождение реализации общеобразовательных программ. Организация деятельности учителя-методиста

Чтобы оставлять комментарии, вам необходимо авторизоваться на сайте. Если у вас еще нет учетной записи на нашем сайте, предлагаем зарегистрироваться. Это займет не более 5 минут.