- Курс-практикум «Педагогический драйв: от выгорания к горению»
- «Оказание первой помощи в образовательных учреждениях»
- «Труд (технология): специфика предмета в условиях реализации ФГОС НОО»
- «ФАООП УО, ФАОП НОО и ФАОП ООО для обучающихся с ОВЗ: специфика организации образовательного процесса по ФГОС»
- «Специфика работы с детьми-мигрантами дошкольного возраста»
- «Учебный курс «Вероятность и статистика»: содержание и специфика преподавания в условиях реализации ФГОС ООО и ФГОС СОО»
Свидетельство о регистрации
СМИ: ЭЛ № ФС 77-58841
от 28.07.2014
- Бесплатное свидетельство – подтверждайте авторство без лишних затрат.
- Доверие профессионалов – нас выбирают тысячи педагогов и экспертов.
- Подходит для аттестации – дополнительные баллы и документальное подтверждение вашей работы.
в СМИ
профессиональную
деятельность
Жел, желдің пайда болуы
№ 8 орта мектеп
Жел,
желдің пайда болуы
/6 «а» класс/
География пәні мұғалімі: Г.М.Алиева
2013-2014 оқу жылы
Күні: 27.02.14ж
Класс: 6 «а»
Сабақтың тақырыбы: §30 Жел, желдің пайда болуы
Сабақтың мақсаты: Оқушыларға қоршаған дүниені білудегі тәжірибенің атқаратын ролін түсіндіру. Жер бетіндегі ауаның қозғалысын желдің қалыптасуы туралы түсінік беру.
Сабақтың міндеті:
Білімділік: Оқушыларға жер бетінің ауаны жылытуы және жел туралы ұғымдарды түсіндіріп, желдің пайда болу себептерін, маңыздылығын ұғындыру.
Дамушылық: Қосымша тапсырмалар орындату арқылы ойлау қабілеттерін дамыту, сөздік қорларын молайту.
Тәрбиелік: Оқушылардың табиғатқа деген қызығыушылығын арттыру, және оны қорғауға тәрбиелеу
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Сабақтың әдіс- тәсілдері: Түсіндірмелі, интерактивті тақта
Сабақтың көрнекілігі: суреттер, слайд, карта
Сабақтың барысы: 1 Ұйымдастыру кезеңі: (2-3 )
Оқушылармен сәлемдесіп, класта жоқ оқушыларды түгелдеп. Оқушылар зейінін сабаққа аудару.
2 Үй тапсырмасын тексеру:
1.Жекелеп оқушылардан берілген тапсырманы меңгеруіне қарай сұрайды.
2. Атмосфералық қысымға байланысты есептер шығару:
Төменде көрсетілген жоғарғы қысымның астын түзу, төменгі қысымды ирек, қалыпты қысымды екі сызықпен сызыңдар. 750,760,765,752,769
Жаңа сабақ: Жоспар (20-25)
1 Жел дегеніміз не, пайда болу себептері.
2 Желдің бағыты мен түрлері.
3 Желдің маңызы,желбағар
Жаңа сабақты бекіту: (10мин)
Ассоциация құру
Г еографиялық диктант
Бриз сөзі......деген мағына береді?
Ауаның горизинталь бағытта қозғалуын не ....... деп аталады?
.......бағытын тәулік ішінде екі рет өзгертетін желдер.
Жылына бағытын екі рет өзгертетін жел.
Желдің жылдамдығы мен бағытын .....қандай құралмен өлшейді.
Кестемен жұмыс
Р/н | Желдің түрлері | Ұқсастығы: | Айырмашылығы: |
1 | |||
2 |
Өзін-өзі тексеру сұрағы
1 Ауа қысымын анықтайтын құрал?
а) тұсбағар , б) бараметр, в) желбағар
2 Термометрдің ішінде қандай сұйықтық бар?
а) сынап б) су в) мыс
3 Желдің бағытын анықтайтын құрал?
а) желбағар б) тұсбағар в) градусник
4 Қалыпты атмосфералық қысым?
а) 760, б) 740, в) 750
5 Суықты көрсететін санның алдына қандай таңба қойылады?
а) *, б) +, в) -.
Сәйкестендіру
Желдің бағытын анықтайтын құрал |
Ауадағы газ |
Зиянды жел |
Жылы жел |
Маусымдық жел |
Қортынды
-Бриз деп қандай желді атаймыз?
-Муссон деген араб тілінен аударғанда қандай мағына береді?
-Сонымен, жел дегеніміз не?
Үйге тапсырма : §30 Жел, желдің пайда болуы
Бағалау : Оқушылардың сабаққа қатысыма қарай бағаланады.
Адрес публикации: https://www.prodlenka.org/metodicheskie-razrabotki/43286-zhel-zheldi-pajda-boluy
БЕСПЛАТНО!
Для скачивания материалов с сайта необходимо авторизоваться на сайте (войти под своим логином и паролем)
Если Вы не регистрировались ранее, Вы можете зарегистрироваться.
После авторизации/регистрации на сайте Вы сможете скачивать необходимый в работе материал.
- «Реализация ФГОС ООО и ФГОС СОО: содержание Стандартов и особенности проектирования образовательных программ»
- «Современные подходы к организации учебно-воспитательного процесса в общеобразовательной школе»
- «Теоретические основы общей психологии»
- «Формы и методы работы социального педагога»
- «Особенности работы педагога с обучающимися с СДВГ в условиях реализации ФГОС»
- «Активизация познавательной деятельности учащихся на уроках математики»
- Теория и методика обучения астрономии в образовательной организации
- Педагогика и методика преподавания биологии в образовательной организации
- Организационно-методическое сопровождение педагогов. Наставническая деятельность в образовательной организации
- Тифлопедагогика: обучение и воспитание детей с нарушениями зрения
- Преподавание в организации среднего профессионального образования
- Психологическое консультирование и оказание психологической помощи

Чтобы оставлять комментарии, вам необходимо авторизоваться на сайте. Если у вас еще нет учетной записи на нашем сайте, предлагаем зарегистрироваться. Это займет не более 5 минут.