Повышение квалификации
- «Формирование основ финансовой грамотности дошкольников в соответствии с ФГОС ДО»
- «Патриотическое воспитание в детском саду»
- «Федеральная образовательная программа начального общего образования»
- «Труд (технология): специфика предмета в условиях реализации ФГОС НОО»
- «ФАООП УО, ФАОП НОО и ФАОП ООО для обучающихся с ОВЗ: специфика организации образовательного процесса по ФГОС»
- «Специфика работы с детьми-мигрантами дошкольного возраста»
- «Нормативно-правовое обеспечение работы социального педагога образовательного учреждения»
- «Организационные аспекты работы педагога-психолога ДОУ»
- «Ранний детский аутизм»
- «Специальная психология»
- «Психолого-педагогическое сопровождение процесса адаптации детей-мигрантов в образовательной организации»
Свидетельство о регистрации
СМИ: ЭЛ № ФС 77-58841
от 28.07.2014
Почему стоит размещать разработки у нас?
- Бесплатное свидетельство – подтверждайте авторство без лишних затрат.
- Доверие профессионалов – нас выбирают тысячи педагогов и экспертов.
- Подходит для аттестации – дополнительные баллы и документальное подтверждение вашей работы.
Свидетельство о публикации
в СМИ
в СМИ
Диплом за инновационную
профессиональную
деятельность
профессиональную
деятельность
22.05.2014
Разработка урока Казахская литература
Сабақтың тақырыбы:
М. Әуезов «Әжемнің әңгімесі»
( «Абай жолы» романынан үзінді)
Сабақтың айдары: «Ұлан даланың ұлы жазушысы».
М.О.Әуезов.
Сабақтың мақсаты:
1. Білімділік:әңгімені жоспар бойынша мазмұндап беру, сұрақтарға жауап беру.
2. Дамытушылық: оқушылардың оқыған мәтінді түсінуге, оны өз сөзімен айта білуге үйрету, мәнерлеп, сауатты оқи білуге баулу.
3. Тәрбиелік: оқушылардың бойларына жақсы қаситеттерді жинай білуге, қонақжайлық, кішіпейілділік, үлкендерді сыйлау, құрметтеу қасиеттеріне тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: аралас сабақ әдісі, топпен, жеке жұмыс, «Ең бастысы» («Негізін таңда» оқыта үйрету ойыны)
Сабақтың көрнекілігі: тірек сызбалар, ақынның портреті, кестелер, слайдтар, кітап.
Сабақтың барысы:
I. Ұйымдастыру кезеңі.
1.Оқушылармен амандасу
2. Оқушылардың назарын сабаққа аударту.
II. Үй тапсырмасын (сұрау) тексеру.
Мұғалімнің сөзі:
-20 ғасыр әдебиетінің бағыттары, ақын-жазушылар туралы не білеміз?
-Әуезовтың өмірі туралы не білеміз?
- М.Әуезовтың қандай шығармаларын білеміз? Қандай әңгімесімен таныс болдық?
Оқушылардың ықтимал жауаптары: «Көксерек» әңгімесімен таныстық, «Әжемнің әңгімесін» оқып, мазмұнын айтуға берілді. Оқушы мағынасын әңгімелейді.
IIIЖаңа сабақ.
Бүгінгі сабақта М.Әуезовтың «Әжемнің әңгімесін»» талдап, меңгру, модулдік технологиясы арқылы жүзеге асырамыз.
1. Сөздік жұмысы
Мінез машығы-
Ермек-
бұлдыр-бұлдыр күн өткен-
Бөгде қонақ-
Жарқылдақ, ашық-
Ынтыға тыңдайтын-
Шешенің судайтөгілген,
Тыңдаушың бордай езілген
2. Оқулықпен жұмыс. 66-70 бет.
«Ең бастысы» («Негізін таңда» оқыта үйрету ойыны арқылы жүзеге асырылады).
Ойынның барысы:
1.Қағаз бен қарындаш даярлаңыз.
2.Мәтінді жылдам, әрі мұқият, зейін қоя оқыңыз.
3. Тағы бір қарап өтіңіздер.
4. Мәтіннен негізгі ойды білдіретін «құпиясын», яғни онсыз мәтін мағынасыз болатын бір ерекшелігін табамыз.
Бәрін белгілейміз немесе жазамыз.
Оқушыларды екі топқа бөлемін.
Әр топ оқушылары мәтінді кезектесіп, мәнерлеп оқиды, бірегей, қызықты жауапты таңдайды.
(1 кезең –сөздер, 2 кезең-сөйлемдер, 3 кезең- «құпиясы»)
ең жақсы нұсқасын айтады. Жарыс қорытындысын шығарамыз, жүргізуші ең жақсы нұсқа ұсынған топ оқушыларын атайды.
Мысалы: ермек, әжесі, шешесі,қызықты ертегі,жас қонақ,риза болды.
Оқушылар өз абзацтары бойынша ең бастысын табады.
IV. әңгіме бойынша білімдерімізді бір жүйеге келтіріу үшін
«Қазымыр оқушы» оқыта үйрету ойынын жүргіземіз. Төменгі сұрақтар бойынша жүзеге асырылады..
1. Мәтінді мәнерлеп және мұқият, жылдам бір оқып шығады.
2. Оқушылар кезегімен сұрақтарға жауап іздеп, жауап береді.
3. Оқушылар кезегімен бір-біріне сұрақ қояды., бір оқушы оған қысқаша жауап береді.
Кім сұраққа жылдам, бірінші жауап берсе, сол жеңімпаз атанады.
Сұрақтар:
1.13 жасар Абайдың кескін-келбетін жазушы қалай суреттейді?
2.Оның беті неге бозғылданған?
3.Абайдың мінезінде қандай өзгерістерді байқадыңдар?
М. Әуезов «Әжемнің әңгімесі»
( «Абай жолы» романынан үзінді)
Сабақтың айдары: «Ұлан даланың ұлы жазушысы».
М.О.Әуезов.
Сабақтың мақсаты:
1. Білімділік:әңгімені жоспар бойынша мазмұндап беру, сұрақтарға жауап беру.
2. Дамытушылық: оқушылардың оқыған мәтінді түсінуге, оны өз сөзімен айта білуге үйрету, мәнерлеп, сауатты оқи білуге баулу.
3. Тәрбиелік: оқушылардың бойларына жақсы қаситеттерді жинай білуге, қонақжайлық, кішіпейілділік, үлкендерді сыйлау, құрметтеу қасиеттеріне тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: аралас сабақ әдісі, топпен, жеке жұмыс, «Ең бастысы» («Негізін таңда» оқыта үйрету ойыны)
Сабақтың көрнекілігі: тірек сызбалар, ақынның портреті, кестелер, слайдтар, кітап.
Сабақтың барысы:
I. Ұйымдастыру кезеңі.
1.Оқушылармен амандасу
2. Оқушылардың назарын сабаққа аударту.
II. Үй тапсырмасын (сұрау) тексеру.
Мұғалімнің сөзі:
-20 ғасыр әдебиетінің бағыттары, ақын-жазушылар туралы не білеміз?
-Әуезовтың өмірі туралы не білеміз?
- М.Әуезовтың қандай шығармаларын білеміз? Қандай әңгімесімен таныс болдық?
Оқушылардың ықтимал жауаптары: «Көксерек» әңгімесімен таныстық, «Әжемнің әңгімесін» оқып, мазмұнын айтуға берілді. Оқушы мағынасын әңгімелейді.
IIIЖаңа сабақ.
Бүгінгі сабақта М.Әуезовтың «Әжемнің әңгімесін»» талдап, меңгру, модулдік технологиясы арқылы жүзеге асырамыз.
1. Сөздік жұмысы
Мінез машығы-
Ермек-
бұлдыр-бұлдыр күн өткен-
Бөгде қонақ-
Жарқылдақ, ашық-
Ынтыға тыңдайтын-
Шешенің судайтөгілген,
Тыңдаушың бордай езілген
2. Оқулықпен жұмыс. 66-70 бет.
«Ең бастысы» («Негізін таңда» оқыта үйрету ойыны арқылы жүзеге асырылады).
Ойынның барысы:
1.Қағаз бен қарындаш даярлаңыз.
2.Мәтінді жылдам, әрі мұқият, зейін қоя оқыңыз.
3. Тағы бір қарап өтіңіздер.
4. Мәтіннен негізгі ойды білдіретін «құпиясын», яғни онсыз мәтін мағынасыз болатын бір ерекшелігін табамыз.
Бәрін белгілейміз немесе жазамыз.
Оқушыларды екі топқа бөлемін.
Әр топ оқушылары мәтінді кезектесіп, мәнерлеп оқиды, бірегей, қызықты жауапты таңдайды.
(1 кезең –сөздер, 2 кезең-сөйлемдер, 3 кезең- «құпиясы»)
ең жақсы нұсқасын айтады. Жарыс қорытындысын шығарамыз, жүргізуші ең жақсы нұсқа ұсынған топ оқушыларын атайды.
Мысалы: ермек, әжесі, шешесі,қызықты ертегі,жас қонақ,риза болды.
Оқушылар өз абзацтары бойынша ең бастысын табады.
IV. әңгіме бойынша білімдерімізді бір жүйеге келтіріу үшін
«Қазымыр оқушы» оқыта үйрету ойынын жүргіземіз. Төменгі сұрақтар бойынша жүзеге асырылады..
1. Мәтінді мәнерлеп және мұқият, жылдам бір оқып шығады.
2. Оқушылар кезегімен сұрақтарға жауап іздеп, жауап береді.
3. Оқушылар кезегімен бір-біріне сұрақ қояды., бір оқушы оған қысқаша жауап береді.
Кім сұраққа жылдам, бірінші жауап берсе, сол жеңімпаз атанады.
Сұрақтар:
1.13 жасар Абайдың кескін-келбетін жазушы қалай суреттейді?
2.Оның беті неге бозғылданған?
3.Абайдың мінезінде қандай өзгерістерді байқадыңдар?

Рецензия на методическую разработку
Опубликуйте материал и закажите рецензию на методическую разработку.

Свидетельство участника экспертной комиссии
Оставляйте комментарии к работам коллег и получите документ
БЕСПЛАТНО!
БЕСПЛАТНО!
Для скачивания материалов с сайта необходимо авторизоваться на сайте (войти под своим логином и паролем)
Если Вы не регистрировались ранее, Вы можете зарегистрироваться.
После авторизации/регистрации на сайте Вы сможете скачивать необходимый в работе материал.
Рекомендуем Вам курсы повышения квалификации и переподготовки
Курсы повышения квалификации
- «Организация и содержание деятельности инструктора по физической культуре в ДОУ»
- «Нормативно-правовое обеспечение деятельности школьного учителя-логопеда»
- «Особенности работы педагога с обучающимися с СДВГ в условиях реализации ФГОС»
- «Наставничество молодых специалистов в образовательной организации»
- «Коррекционно-педагогическая работа логопеда при дислалии, ринолалии, дизартрии, афазии и нарушении голоса»
- «Особенности работы концертмейстера в классе хореографии»
Курсы переподготовки
- Содержание деятельности по охране труда и обеспечению безопасности условий на рабочих местах
- Педагогика и методика преподавания музыки в начальной и основной школе
- Социальная работа. Обеспечение реализации социальных услуг и мер социальной поддержки населения
- Основы реабилитационной работы в социальной сфере
- Педагогика и методика преподавания мировой художественной культуры
- Педагог-организатор: проектирование и реализация воспитательной деятельности в образовательной организации
Чтобы оставлять комментарии, вам необходимо авторизоваться на сайте. Если у вас еще нет учетной записи на нашем сайте, предлагаем зарегистрироваться. Это займет не более 5 минут.