- Курс-практикум «Педагогический драйв: от выгорания к горению»
- «Труд (технология): специфика предмета в условиях реализации ФГОС НОО»
- «ФАООП УО, ФАОП НОО и ФАОП ООО для обучающихся с ОВЗ: специфика организации образовательного процесса по ФГОС»
- «Специфика работы с детьми-мигрантами дошкольного возраста»
- «Учебный курс «Вероятность и статистика»: содержание и специфика преподавания в условиях реализации ФГОС ООО и ФГОС СОО»
- «Центр «Точка роста»: создание современного образовательного пространства в общеобразовательной организации»
Свидетельство о регистрации
СМИ: ЭЛ № ФС 77-58841
от 28.07.2014
- Бесплатное свидетельство – подтверждайте авторство без лишних затрат.
- Доверие профессионалов – нас выбирают тысячи педагогов и экспертов.
- Подходит для аттестации – дополнительные баллы и документальное подтверждение вашей работы.
в СМИ
профессиональную
деятельность
Прикметники-синоніми й прикметники-антоніми
Урок української мови в 4класі
Тема:Прикметники-синоніми й прикметники-антоніми.
Мета:ознайомити учнів із прикметниками,що мають синонімічне та
антонімічне значення;розвивати словниковий запас учнів;вихо-
вувати любов до багатства лексики рідної мови. Обладнання:мовний матеріал,схема-опора.
Тип уроку:урок формування умінь і навичок.
Хід уроку
I. Організація класу
Сьогодні у нас незвичайний урок,
Бо зробимо ми ще один крок
В країну відому,в країну чудову,
Що нас так чекає й збагачує мову.
Тож сядьте рівненько,будьте уважні,
Щоб працювати нам було неважко.
II. Актуалізація опорних знань учнів
1.Розминка.Розгадування кросворда
Пам'ятка
Необхідно:
- уважно слухати;
- звернути увагу на кожну ознаку відгадуваного предмета;
- не поспішати,а все ретельно зважити.
1.Зуби залізні
Цілий ліс розгризли.(Пила)
2.По голубому морю,
Мов легкі пір'їнки,
Ганяє пустун вітер
Подушки та перинки.(Хмари)
3.У темнім лісі проживає,
Довгий хвіст пухнастий має,
Її на місці не сидиться,
А зовуть її ….(Лисиця)
4.Сірий,зубастий звір
По полю блукає,
Ягнят шукає.(Вовк)
5.Маленьке,сіреньке,
А хвостик,як шило.(Миша)
6.Я кругленька,червоненька,
З хвостиком тоненьким.
На городі мене рвуть
І до столу подають.(Редиска)
7.Хоч з гілками я колючими,
Зате з квітами пахучими.(Троянда)
8.Тварина рогата і рогів багато.(Олень)
9.Гостроносий і малий,
Сірий,тихий і незлий.
Вдень ховається,вночі
Йде шукать харчі.
Весь із тонких голочок,
Як він зветься?..(Їжачок)
- Які слова допомогли відгадати ці загадки?
- Яку роль виконує прикметник в усному і писемному мовленні?
2.Каліграфічна хвилинка
- Пригадайте,як пишеться велика і мала букви Пп.
Пропишіть один рядок ,у другому запишіть слово із кросворда.
- Що ви знаєте про прикметник?
III. Мотивація навчальної діяльності,повідомлення теми і завдань уроку.
Буква до букви – слово вродилось,
Заусміхалося,заколосилось.
Сонце зраділо слову,як брату,
Слово – це щастя,слово – це свято.
- Слова – неначе кольорові камінчики . Недостатньо їх назбирати,необхідно ще й вміти складати візерунки з них,а для цього потрібно розуміти значення слова.
- Сьогодні ми попрацюємо з прикметниками,що є близькими і протилежними за значенням
IV. Первинне сприйняття та усвідомлення нового матеріалу
1.Вправа 204 стор 94
2.Гімнастика для розуму . Робота в групах . Інтерактивна вправа «Незакінчене речення»
Зібрати прислів'я
І від малої мурашки може бути велика користь.
Бджілка мала,а й та працює.
Маленька праця краща за велике безділля.
Гірко зробиш – солодко з'їси.
Білі руки чорної роботи бояться.
- Назвіть прикметники.
- Які це прикметники?
3.Спостереження за прикметниками-антонімами
- Пригадайте визначення слів-антонімів.
Гра «Хто більше?»
4.Вправа 205 с.94
4.Фізкульт хвилинка
Хто це там вже так стомився
І наліво похилився?
Треба дружно всім нам встати,
Фізкультпаузу почати.
Травичка низенька-низенька,
Дерева високі-високі. Вітер дерева колише,гойдає, То праворуч,то ліворуч нахиляє,
Птахи летять-відлітають,
А учні тихенько за парти сідають.
- Які прикметники-антоніми використовувалися в тексті фізкультхвилинки ?
Назвіть їх.
5.Спостереження за прикметниками-синонімами.
- Пригадайте визначення слів-синонімів.
6.Самостійна робота
- Згрупувати подані на дошці прикметники у синонімічні ряди і записати.
Дорогий,розумний,цінний,тямущий,духмяний,кмітливий,ласкавий,охайний, ніжний,чепурний,привітний,акуратний.
- Яке слово зайве?
- Доберіть до нього синонім . Запишіть.
- Складіть із ним речення
- Зробіть синтаксичний розбір.
V. Закріплення та осмислення знань
1.Добирання відповідних антонімів до прикметників . Вправа 207 стор.95
2.Творча робота
- Із ряду слів близьких за значенням,доберіть і вставте замість крапок найбільш влучне
Багряний,рожевий,рум'яний,червоний,малиновий
На сході небо стало …Щічки у дівчинки були …
Ліс восени стояв …
VI. Підсумок уроку
1.Продовжіть речення
- Сьогодні ми працювали над …
- Виконуючи різні завдання ,ми вчилися …
2.Узагальнення вивченого за таблицею
Синоніми – Антоніми –
близькі за протилежні за
значеннямзначенням
Прикметник
3.Оцінювання.
-А тепер прослухайте вірш,складений із самих прикметників
Ніжна,мила,світанкова,
ясна,чиста,колискова,
мелодійна,дзвінкотюча,
дивна,радісна,співуча,
лагідна,жива,казкова,
красна,чарівна,шовкова,
найдорожча,добра,власна,
мудра,сонячна,прекрасна,
солов'їна,барвінкова
українська мова.
VII. Домашнє завдання
Виконати вправу 208 (А,Б) на с.96 підручника
А.Утворити від іменників за допомогою суфіксів –ян,-ов,-н,-ев,-ин- прикметники й поєднати їх з іменниками другого рядка.
Б.Утворити словосполучення за зразком.Записати.
Адрес публикации: https://www.prodlenka.org/metodicheskie-razrabotki/145394-prikmetniki-sinonimi-j-prikmetniki-antonimi
БЕСПЛАТНО!
Для скачивания материалов с сайта необходимо авторизоваться на сайте (войти под своим логином и паролем)
Если Вы не регистрировались ранее, Вы можете зарегистрироваться.
После авторизации/регистрации на сайте Вы сможете скачивать необходимый в работе материал.
- «Методика преподавания информатики»
- «Декоративно-прикладное искусство: содержание и методы преподавания в соответствии с ФГОС»
- «Профессиональная деятельность педагога-психолога: содержание и организация работы»
- «Организация деятельности школьного театра»
- «Игровые пособия для работы с детьми дошкольного возраста (палочки Кюизенера, блоки Дьенеша, круги Луллия, ментальные карты Бьюзена)»
- «Техника безопасности на занятиях физической культурой: организация и проведение инструктажа»
- Практическая психология. Методы и технологии оказания психологической помощи населению
- Теория и методика преподавания истории в общеобразовательной организации
- Урегулирование споров с помощью процедуры медиации
- Организация методической работы в образовательной организации
- Сопровождение учебно-воспитательного процесса в деятельности педагога-психолога дошкольной образовательной организации
- Наставничество и организационно-методическое сопровождение профессиональной деятельности педагогических работников

Чтобы оставлять комментарии, вам необходимо авторизоваться на сайте. Если у вас еще нет учетной записи на нашем сайте, предлагаем зарегистрироваться. Это займет не более 5 минут.