- Курс-практикум «Педагогический драйв: от выгорания к горению»
- «Оказание первой помощи в образовательных учреждениях»
- «Труд (технология): специфика предмета в условиях реализации ФГОС НОО»
- «ФАООП УО, ФАОП НОО и ФАОП ООО для обучающихся с ОВЗ: специфика организации образовательного процесса по ФГОС»
- «Специфика работы с детьми-мигрантами дошкольного возраста»
- «Учебный курс «Вероятность и статистика»: содержание и специфика преподавания в условиях реализации ФГОС ООО и ФГОС СОО»
Свидетельство о регистрации
СМИ: ЭЛ № ФС 77-58841
от 28.07.2014
- Бесплатное свидетельство – подтверждайте авторство без лишних затрат.
- Доверие профессионалов – нас выбирают тысячи педагогов и экспертов.
- Подходит для аттестации – дополнительные баллы и документальное подтверждение вашей работы.
в СМИ
профессиональную
деятельность
Природа происхождения радиоактивных излучений. Разработка урока, 9 класс
9 сынып
Тақырып: Радиактивті сәулелердің пайда болу табиғаты
Магфура Кауметова Шакат ЖОББМ, Павлодар ауданы
Сабақтың мақсаты | Радиактивті сәулелердің пайда болу табиғатын түсінуге жағдай жасау, ыдырау заңын түсініп, колдана білу; Оқушылардың ой- өрісін дамытуға, пікір –талас, өз бетімен ізденуге, шығармашылықты дамытуға, қорытынды жасауға машықтандыру; Оқушыларды іскерлікке, ұқыптылыққа, ынтымақтастыққа тәрбиелеу; | |
Сілтеме | Оқулық, Электрондық оқулық | |
Оқыту нәтижесі | Радиактивті сәулелердің пайда болу табиғатын түсінеді, ыдырау заңының негізінде есеп шығаруды біледі, саулелердің қасиеттерін біледі, ажыратады. | |
Түйінді идея | Радиактивтік сәулелер туралы түсінік, ,, сәулелердің қасиеті | |
Әдіс - тәсілі | АКТ, СТО | |
Ресурстар | Геометриялық фигуралар, А-4, Плакат, бор, маркер, слайдтар, электрондық оқулық, бағалау кестесі. | |
Сабақ кезеңдері | Әдіс - тәсілдері | |
І. Ұйымдастыру кезеңі (слайд) | Мұғалімнің іс- әрекеті | Оқушылардың іс - әрекеті |
ІІ. Қызығушылықты ояту | Сәлемдесу. Психологиялық дайындық Оқушылар өздері таңдап алған геометриялық фигуралардың түстеріне қарай топқа бөлу. | Сәлемдесу. Топқа бөліну. |
ІІІ. Үй жұмысын тексеру | Топта жұмыс (сұрақ арқылы) 1. Байланыс эгергиясы дегеніміз не? 2. Байланыс энергия мен масса ақауы арасында қандай тәуелділік бар? 3. Меншікті байланыс энергиясы деп қандай энергияны айтамыз? 4. Уран элементінен де ауыр элементер табиғатта неге кездеспейді? 5. Ядролық энергияны босатып алудың қандай жолдары бар? | Топта ақылдасып жауып беру. Әр оқушының белсенділігін топ басшысы бағалайды. |
ІҮ. Үй жұмысын қорыту | Тыңдау | Топ басшысының бағасы |
Мағынаны тану Жаңа сабақ | «Ой қозғау» 1-ші кезең ТақтағаНЕ БІЛЕМІН парақшасың ілу, сұрақ қою. а) тақырып туралы не білесіңдер? Тақтаға «НЕ БІЛГІМ КЕЛЕДІ» парақшаны ілу 2-ші кезең Сыныптағы үш топқа мәтіндерді тарату, ЭО жұмыс І- топ. - сәулелері ІІ- топ. - сәулері ІІІ- топ - сәулелері. Тақтаға«НЕ БІЛДІМ» парақшаны ілу. «Ой қозғалыс» 3-ші кезең Қосымша не айтамыз? | Әр топ өз білімдерін айтады, оны тақтадағы плакаттарға жазады. Әр топ мәтінді жеке, топпен оқып , топ ішінде түсіндіру, постерға салу. Тақтаға шығып сыныпқа айту Қосымша алған білімдерін ортаға салады. |
Бекіту | Тест алу (5-6 сұрақтан) Есептер шығару № 16.19,16.20,16.29,16.30 | Жауап беру, жауаптарын тақтадағы дұрыс жауаппен тексеріп,өздерін бағалайды. |
Кері байланыс | Мен бүгін сабақта..... Алған білім маған өмірде.. Маған қиын болған тапсырма... | Ой түйіндісін жазу « |
Бағалау | БББ арқылы» сабақты қорыту, бағаларды хабарлау | |
Үй тапсырмасы | Радиактивтіліктің пайдасы және зияны | Эссе жазу |
Адрес публикации: https://www.prodlenka.org/metodicheskie-razrabotki/181358-priroda-proishozhdenija-radioaktivnyh-izluche
БЕСПЛАТНО!
Для скачивания материалов с сайта необходимо авторизоваться на сайте (войти под своим логином и паролем)
Если Вы не регистрировались ранее, Вы можете зарегистрироваться.
После авторизации/регистрации на сайте Вы сможете скачивать необходимый в работе материал.
- «Реализация программ досуговых и массовых мероприятий в детском лагере»
- «Функциональная грамотность обучающихся: содержание и технология развития в образовательной деятельности»
- «Физическое воспитание студентов в рамках занятий по адаптивной физической культуре в соответствии с ФГОС СПО»
- «Подготовка к ЕГЭ по физике в условиях реализации ФГОС: содержание экзамена и технологии работы с обучающимися»
- «Технологии работы с детьми с ОВЗ»
- «Учитель истории и обществознания: современные методы и технологии преподавания предмета по ФГОС ООО и ФГОС СОО»
- Преподаватель среднего профессионального образования
- Музыка: теория и методика преподавания в образовательных организациях
- Воспитательная деятельность в образовательной организации
- Учитель-наставник. Организационно-методическое сопровождение профессиональной деятельности педагогов
- Педагогическое образование: история и кубановедение в образовательной организации
- Содержание деятельности педагога-организатора в образовательной организации

Чтобы оставлять комментарии, вам необходимо авторизоваться на сайте. Если у вас еще нет учетной записи на нашем сайте, предлагаем зарегистрироваться. Это займет не более 5 минут.