Охрана труда:
нормативно-правовые основы и особенности организации
Обучение по оказанию первой помощи пострадавшим
Аккредитация Минтруда (№ 10348)
Подготовьтесь к внеочередной проверке знаний по охране труда и оказанию первой помощи.
Допуск сотрудника к работе без обучения или нарушение порядка его проведения
грозит организации штрафом до 130 000 ₽ (ч. 3 статьи 5.27.1 КоАП РФ).

Свидетельство о регистрации
СМИ: ЭЛ № ФС 77-58841
от 28.07.2014

Почему стоит размещать разработки у нас?
  • Бесплатное свидетельство – подтверждайте авторство без лишних затрат.
  • Доверие профессионалов – нас выбирают тысячи педагогов и экспертов.
  • Подходит для аттестации – дополнительные баллы и документальное подтверждение вашей работы.
Свидетельство о публикации
в СМИ
свидетельство о публикации в СМИ
Дождитесь публикации материала и скачайте свидетельство о публикации в СМИ бесплатно.
Диплом за инновационную
профессиональную
деятельность
Диплом за инновационную профессиональную деятельность
Опубликует не менее 15 материалов в методической библиотеке портала и скачайте документ бесплатно.
11.11.2013

Задачи на все действия с натуральными числами

наталья
учитель математики
Разработка урока математики в 5 классе по теме «Задачи на все действия с натуральными числами». Материал включает комплексные задания на сложение, вычитание, умножение и деление, а также решение текстовых задач. Помогает отработать порядок действий, закрепить вычислительные навыки и подготовиться к контрольной работе. Содержит подробные примеры, алгоритмы решений и разноуровневые упражнения для успешного освоения темы.

Содержимое разработки

Міністерство освіти і науки України

Вправи на всі дії з натуральними числами.

Властивості числа 2006 і застосування їх до розв'язування вправ.

Відкритий урок з математики в 5 класі

Тавокина Наталія Іванівна
учитель математики
Дяківської гімназії Антрацитівського району Луганської області

Тема. Вправи на всі дії з натуральними числа­ми.
Властивості числа 2006 і застосування їх до розв'язування вправ.

Мета: узагальнити та систематизувати знання учнів про натуральні числа; розвивати навички за­стосування теоретичного матеріалу до розв'язуван­ня задач і вправ, пізнавальні інтереси, а також при­щеплювати інтерес до математики.

ХІД УРОКУ

I.Повідомлення теми та мети уроку.

Слово «бенефіс» прийшло до нас із театру. Бе­нефіс — це урочиста вистава, що є творчим звітом актора з нагоди його ювілею, під час якого гляда­чам показують уривки з вистав, де обов'язково ви­ступає актор-ювіляр.

У нас сьогодні таким актором буде число 2006.

Як ви думаєте, чому сьогодні ми вшановувати­мемо число 2006?

(Відповіді учнів.)

Так, молодці. Тому, що зараз підходить до свого завершення 2006 рік.

II.Актуалізація опорних знань.

У математиці понять багато різних і цікавих, але перше й основне називається «число».

Щоб записати різні числа, нам потрібно знати цифри.

1.Скільки у десятковій системі числення різних цифр?

(10.)

2.З яких цифр складається число 2006?

(0, 2, 6.)

3.Яким є число 2006?

(Натуральним.)

4.Назвіть його натуральних сусідів.

(2005, 2007.)

5.Число 2006 — чарівне, тому що ділиться на 2.Ми його називаємо парним. А чи ділиться число 2006 на 2006; 1003; 1?

(Так.)

III.Усні вправи.

1.Який день року записується так 20.06?

(20 червня.)

2.Назвіть час доби, що також записується числом, схожим на 2006.

(20 год 06 хв.)

3.Обчисліть найзручнішим способом:

а)2*501 + 502 * 2;

б)6 + 200 + 2* 900;

в)540 + 1006 + 460.

Які закони множення та додавання використа­ли?

( Переставний, сполучний, розподільний.)

IV.Розв'язування вправ і задач.

1. Поділити число 2006 на 17.

2. Поділити число 2006 на 59.

3. Розв'язати рівняння.

(Біля дошки працюють 2 учні)

а)(х + 194) - 1200 = 1000,

х + 194 = 1000 + 1200,

х + 194 = 2200,

х = 2200 - 194,

х = 2006.

б)Зх + 182 = 6200,

Зх = 6200 - 182,

Зх = 6018,

х = 6018 : 3,

х = 2006.

Завдання для решти учнів.

в) х*3 = 6018,

х = 6018 : 3,

х = 2006.

г)44 + х = 2050,

х = 2050 - 44,

х = 2006.

V. Фізкультхвилинка.

4.Розв'язати задачі.

1) Зріст білого лелеки 1 м 06 см, зріст журавля на 20 см менший від зросту білого лелеки, а зріст страуса на 120 см більший від зросту журавля. Виз­начити зріст страуса.

Учні задачу розв'язують колективно.

1 м 06 см — 20 см = 86 см — зріст журавля.

86 см + 120 см = 206 см — зріст страуса.
206 см = 2 м 6 см.

Відповідь. 2 м 6 см.

Розв'язуючи цю задачу, ви не лише пригадали залежності між одиницями довжини, а й дізналися про зріст таких красивих птахів.

(Учні розглядають птахів на малюнках.)

Добрі люди люблять і бережуть птахів. Хочу, щоб і ви були добрими.

2) Яблуневий сад займає площу, що має форму прямокутника з розмірами 603 м і 400 м. Знайти довжину огорожі навколо саду.

(603 + 400) * 2 = 2006 (м) — довжина огорожі.

Відповідь. 2006 м.

V. Казка «Як Іван з Миколою торгувалися».

Продавав Микола вівці по 360 грн. зо 10 тварин. Хотів купити у нього Іван. Та здалося йому це дуже дорого. Почав він торгуватися. Микола погодився. Але за такої умови: Він продасть 10 овечок за стільки, скільки вийде у виразі

(100а) • 2 + 6, якщо а = 10.

Погодився іван. Та чи був він правий?

(Учні обчислюють значення виразу і одержують 2006.)

Сумний пан Іван знову йде до пана Миколи.

Учитель. А тепер скажіть, чого ця казочка вас, діти вчить?

(Відповіді дітей.)

Так, математику потрібно вчити, бо вона по­трібна завжди. Я ще хочу, щоб ви повчилися куль­тури спілкування. Іван був незадоволений, що по­трібно заплатити багато грошей. Але зрозумів, що закон на боці пана Миколи, адже вони домовляли­ся про ціну. І між паном Іваном і паном Миколою не виникло непорозумінь. Я вам бажаю теж чемно себе поводити, навіть якщо виникають якісь не­приємні ситуації.

VI. Домашнє завдання.

Придумайте і розв'яжіть задачу, щоб у відповіді вийшло 2006.

Адрес публикации: https://www.prodlenka.org/metodicheskie-razrabotki/20864-zadachi-na-vse-dejstvija-s-naturalnymi-chisla

Свидетельство участника экспертной комиссии
Рецензия на методическую разработку
Опубликуйте материал и закажите рецензию на методическую разработку.
Также вас может заинтересовать
Свидетельство участника экспертной комиссии
Свидетельство участника экспертной комиссии
Оставляйте комментарии к работам коллег и получите документ
БЕСПЛАТНО!
У вас недостаточно прав для добавления комментариев.

Чтобы оставлять комментарии, вам необходимо авторизоваться на сайте. Если у вас еще нет учетной записи на нашем сайте, предлагаем зарегистрироваться. Это займет не более 5 минут.

 

Для скачивания материалов с сайта необходимо авторизоваться на сайте (войти под своим логином и паролем)

Если Вы не регистрировались ранее, Вы можете зарегистрироваться.
После авторизации/регистрации на сайте Вы сможете скачивать необходимый в работе материал.

Рекомендуем Вам курсы повышения квалификации и переподготовки