- Курс-практикум «Педагогический драйв: от выгорания к горению»
- «Оказание первой помощи в образовательных учреждениях»
- «Труд (технология): специфика предмета в условиях реализации ФГОС НОО»
- «ФАООП УО, ФАОП НОО и ФАОП ООО для обучающихся с ОВЗ: специфика организации образовательного процесса по ФГОС»
- «Специфика работы с детьми-мигрантами дошкольного возраста»
- «Учебный курс «Вероятность и статистика»: содержание и специфика преподавания в условиях реализации ФГОС ООО и ФГОС СОО»
Свидетельство о регистрации
СМИ: ЭЛ № ФС 77-58841
от 28.07.2014
- Бесплатное свидетельство – подтверждайте авторство без лишних затрат.
- Доверие профессионалов – нас выбирают тысячи педагогов и экспертов.
- Подходит для аттестации – дополнительные баллы и документальное подтверждение вашей работы.
в СМИ
профессиональную
деятельность
Мамандык тандау
Сабақтыңтақырыбы: Мамандықты таңдау
Сабақтың мақсаты: білімдік - оқушыларға кәсіптік мамандық атаулары туралы түсінік беру, тақырып туралы әңгімелеу, қойылған сұрактарға толық жауап беру, тапсырмаларды орындау; дамытушылық -танымдылық білімдерін толықтыру,оқушылардың сөйлеу, жазба тілдерің, сөздік қорын байыту; тәрбиелік- әр түрлі мамандықтарды құрметтеу, адалдыққа, еңбекшілікке тәрбиелеу.
Сабақтың әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, талдау, ой қозғау,тренинг, топтық жұмыс, бағалау парағы, рефлексия
Сабақ барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі:
1.Сәлемдесу
2.Кезікшемен сөйлесу
ІІ. Үй жұмысын тексеру
1.Мәтінді түсініп оқыдыңдар, мазмұнын қалай түсінгенін тексереміз. Қазақстан Республикасындағы білім беру жүйесі
(мәтіннің жоспары мен сұрақтары)
2.Бір-біріне сұрақ қою
ІІІ Жаңа тақырып
1.Топқа бөлу ( үстелде үш түсті қағаз, оқушы бір түсті таңдайды, сол арқылы оқушылар үш топқа бөлінеді).
2.Әріптерден сөз жасау (түсті қағаздарда жазылған әріптерден сөз жасау).
- Қандай сөздер шықты? (заңгер, ұстаз, дәрігер)
- Жалпы бір сөзбен қалай айтуға болады?
Бүгін сабақтың тақырыбы қандай? ( Мамандық таңдау).
3. Дәптерге жазу. ( Сабақтың тақырыбы: Мамандық таңдау)
Ұран: «Мамандық таңдау – ертеңді ойлау».
-Мамаңдықтың түрлерін атаңдар.(суреттер)
- Сондықтан да, құрметті оқушылар дәл қазір дұрыс таңдау жасау мәселесіне көңіл бөліңдер. -Заңгер, ұстаз, дәрігер немесе басқа маман болғанда адам жұмыс істегенде қандай болу тиіс? (білімді, білікті, жан-жақты, ұқыпты, тәртіпті ...)
- Дұрыс, сондықтан , балалар, болашақта сіздерге мамандық алғанда және жұмыс істегенде білімді, білікті, жан-жақті, ұқыпты, тәртіпті, мейрімді болуыңызды тілеймін. Мамандық дегеніміз не? ( Бұл адамның еңбек қызметіні түрі, кәсіп, сүйікті іс, шығармашылық, қызығушылық, табыс.) Мамандықты таңдау – тағдырыңды таңдау. Осы сөйлемді қалай түсінесіңдер?
4.Сөздік жұмыс
«Миға шабуыл»— ой қозғау: Мамандық дегеніміз не? Әр топ өз ойын айтып, жауап береді.«Мамандық» сөзіне анықтама беру. Мұғалім толықтырады. Профессия- мамандық дегенді білдіреді.
Мамандық дегенде қандай сөздер еске түседі?
( еңбек,білім,өмір, мектеп, отбасы,ұстаз, тәрбие, жүрегі,мақсат, ата-ана,жастар, ақша, болашақ,кітап,дос,ақша)
IV.Сергіту сәті
5. Мәтінмен жұмыс :1.Жаңа сөздер- сөздікке жазу Мамандық таңдау – выбор профессии Мектеп бітіруші, түлек – выпускник Өз жүрегініңқалауымен – по желанию сердца
Қабілет – способность
Талпыну, ұмтылу- стремиться
Сапалы білім- качественное знание
(сөздерді оқу, қайталау, сөз тіркестерді жасау, мәтінде табу)
2. Мәтінмен жұмыс б.197-2 тапсырма
- Мәтінді бір оқушы оқиды, қысқаша мазмұнын айтыңдар;
- INSEPT – cтратегиясы (+ түсінемін, - түсінбеймін);
- Жоспар құрыңдар
- топтық жұмыс:
1-топ: пантомима жасайды (мәтіндегі мамандықтарды тауып пантомима ретінде көрсету) (әнші, дәрігер, жазушы, ұстаз);
2-топ: кластер жасайды және ол арқылы мәтінді мазмұндайды;
3-топ: мамандық таңдағанда не істеу керек? (сұраққа кластер ретінде жауап береді).
V.Бекіту
-Деңгейлік тапсырмалар
1 топ-3 деңгей(1)
2 топ-3 деңгей(2)
3 топ-2 деңгей(2)
VI. Үй тапсырмасы: эссе «Менің отбасымдағы мамандықтар».
VII. Бағалау парағы бойынша оқушыларды бағалау
VIII. Рефлексия
IX.Қорытыңды 1.Адам өз мамандығын таңдаған кезде, нені басшылыққа алу керек? 2.Жақсы маман болу үшін адам нені білуі және үйренуі қажет? 3.Сіз қандай маман болуды армандайсыз? Неліктен? 4.Адам өзін белгілі бір мамандыққа қашан, қалай дайындауы керек деп ойлайсыз? 5.Адам бірнеше мамандықты меңгерсе, оның өмірі қандай болады деп ойлайсыңдар? 6.Қай уақытта адам өз жемісін көре алады.?
Сабақтыңтақырыбы: Мамандықты таңдау
9 сынып
Адрес публикации: https://www.prodlenka.org/metodicheskie-razrabotki/265489-mamandyk-tandau
БЕСПЛАТНО!
Для скачивания материалов с сайта необходимо авторизоваться на сайте (войти под своим логином и паролем)
Если Вы не регистрировались ранее, Вы можете зарегистрироваться.
После авторизации/регистрации на сайте Вы сможете скачивать необходимый в работе материал.
- «Современная библиотека: инновационные формы взаимодействия с читателями»
- «Преподавание химии и биологии по ФГОС ООО и ФГОС СОО: содержание, методы и технологии»
- «Формы и методы экологического воспитания дошкольников в соответствии с требованиями ФГОС ДО»
- «Духовно-нравственное воспитание детей в условиях реализации ФГОС ДО»
- «Организация работы с обучающимися с ОВЗ в практике учителя химии»
- «Основные аспекты профессиональной деятельности педагога-психолога»
- Социально-педагогическое сопровождение обучающихся в образовательном процессе
- Управление процессом реализации услуг (работ) в сфере молодежной политики
- Педагогика дополнительного образования детей
- Теоретические и практические аспекты деятельности по реализации услуг (работ) в сфере молодежной политики
- Педагогика и методика преподавания технологии
- Профессиональная деятельность специалиста в области охраны труда: теоретические и практические аспекты

Чтобы оставлять комментарии, вам необходимо авторизоваться на сайте. Если у вас еще нет учетной записи на нашем сайте, предлагаем зарегистрироваться. Это займет не более 5 минут.