- Курс-практикум «Педагогический драйв: от выгорания к горению»
- «Формирование основ финансовой грамотности дошкольников в соответствии с ФГОС ДО»
- «Патриотическое воспитание в детском саду»
- «Федеральная образовательная программа начального общего образования»
- «Труд (технология): специфика предмета в условиях реализации ФГОС НОО»
- «ФАООП УО, ФАОП НОО и ФАОП ООО для обучающихся с ОВЗ: специфика организации образовательного процесса по ФГОС»
Свидетельство о регистрации
СМИ: ЭЛ № ФС 77-58841
от 28.07.2014
- Бесплатное свидетельство – подтверждайте авторство без лишних затрат.
- Доверие профессионалов – нас выбирают тысячи педагогов и экспертов.
- Подходит для аттестации – дополнительные баллы и документальное подтверждение вашей работы.
в СМИ
профессиональную
деятельность
Программалық қамамасыз ету
Сабақ жоспары
Ұзақмерзімдіжоспардыңтарауы: 5.2 А бөлім. Ақпарат және оны өңдеу | Мектеп:Сайрам ауданы, № 50 Н.Тілендиев атындағы жалпы орта мектебі | ||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Арыстамбаева Жанна | ||||
Сынып:5 | Қатысқандар: | Қатыспағандар: | |||
Сабақтыңтақырыбы : | Программалық қамамасыз ету | ||||
Осы сабақтақолжеткізілетіноқумақсаттары (оқубағдарламасынасілтеме) | 5.1.2.1. Программалық қамтамасыз ету ұғымын түсіндіру | ||||
Ойлау дағдыларының деңгейлері | Білу, түсіну, талдау | ||||
Сабақтыңмақсаты | Барлық оқушылар: Программа туралы түсінік, программалық қамтамасыз ету ұғымдарымен, операциялық жүйе, драйвер ұғымдарымен танысады; Оқушылардың басым бөлігі: Жүйелік программалық жабдықтама, қолданбалы программалық жабдықтама, программалау жүйелері туралы білімдері қалыптасады; Кейбір оқушылар: Программа туралы түсінік, программалық қамтамасыз ету, операциялық жүйе, драйвер туралы ақпараттар алады. | ||||
Бағалаукритерийі | Программалық қамтамасыз ету ұғымдарын біледі; Программалардың қызметін, мақсатын түсінеді; Операциялық жүйе, драйвер туралы ақпараттар алады, оларды ажырата алады. | ||||
Тілдікмақсаттар | Операциялық жүйе, драйвер, программа, жүйелік программа, утилиттер, интерфейс. Диалог: Драйвер дегеніміз не? Жазылым: Құрылғыға арналған драйверлерді табу, орнату Термин: Құрылғы – устройства - devices Бағдарлама-программа-program Қосымша – Дополнительный – additional Драйвер - Драйвер – Driver | ||||
Пәнаралық байланыс | Қазақ тілі , орыс тілі, ағылшын тілі. | ||||
Құндылықтарға баулу | - шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау; - жалпыға ортақ еңбек қоғамы - қарым-қатынас жасау қабілеті; | ||||
Алдыңғы білім | Оқушыларненібіледі? Ақпараттың өлшем бірліктерін біледі. | ||||
Сабақбарысы | |||||
Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері | Сабақтағыжоспарланғанжаттығутүрлері | Ресурстар | |||
Сабақтың басы Ұйымдастыру кезеңі 5 минут Бинго ойыны 8 минут Қызығушылықты ояту 8 минут | Ұйымдастыру кезеңі Сабақ басында төмендегілерге назар аудару керек: - оқушылардың назарын сабаққа аудару. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. (Оқушылар шеңбер болып тұрады, әр оқушы өзінің оң жақта тұрған сыныптасына бір тілек жазып ұсынады). Тілек жазылған парақ түсіне қарай топқа бөлу; бағалау парағын тарату; -оқушылармен бірге сабақ мақсаттарын /ОМ анықтау; Үй тапсырмасын тексеру (Бинго ойыны) Ақпараттың қандай өлшем бірліктері бар? (бит, байт, Кбайт, Мбайт, Гбайт) Бит деген не? (ақпараттың ең кіші өлшем бірлігі) Бір уақыт бірлігінде жеткізілген ақпараттар саны .... (Ақпаратты жеткізу жылдамдығы) Информатика сөзінде неше бит бар? (88) CD дискінің ақпарат сақтау көлемі. (650) 3 Мбайтта неше байт бар? (3145728) Қызығушылықты ояту Презентациядан компьютердің негізгі және қосымша құрылғылары көрсетіліп, жұмыс жасау принциптері түсіндіріледі. Кейбір қызметтер салыстырмалы түрде түсіндіріледі. | Оқулық, көрсетілімдер Стикерлер А4 қағазы, Пластик стакан Желім Слайд Презентация | |||
Сабақтыңортасы 5 минут 6 минут Венн диаграммасы 6 минут | Тапсырма №1 (жеке жұмыс) Программа дегеніміз не? Программалық қамтамасыз ету деген не? Қолданбалы программалар деген не? Операциялық жүйе деген не? Драйвер деген не? Дескриптор Білім алушы: программалық қамтамасыз ету ұғымдарымен, операциялық жүйе, драйвер ұғымдарымен танысады, анықтайды. Тапсырма №2 (жұптық жұмыс) Неліктен компьютерлерге программа орнату керек? Операциялық жүйенің қызметін түсіндір. Қолданбалы программаларға мысал келтір. Дескриптор Білім алушы: Программалық жабдықтама, қолданбалы программалық жабдықтама туралы білімдері қалыптасады Тапсырма №3 (топтық жұмыс) Венн диаграммасы Дескриптор Білім алушы: Программалық жабдықтама топтарын ажырата алады | Компьютер Слайд Интербелсенді тақта Тест тапсырмалар Үлестірме қағаздары, дескрипторлар | |||
Сабақтыңсоңы Қорыту 5 минут Үй тапсырмасын беру 2 минут | Қорыту. Күтілетін нәтиже Кері байланыс сұрақ-жауап: түрткі болу, сынақтан өткізу, басқаға бағыттау. Тәжірибелік жұмысты орындау (Берілген мәтінді компьютерде жазу) Бақылайды, бағалайды. Смайликтер, бес саусақ әдісі арқылы: Бас бармақ: Не үйрендім? Балан үйрек: неге көңіл аудару керек? Ортан терек: кімге көмектестім? Шылдыр шүмек: Алған әсерім, көңіл күйім? Кішкене бөбек: неден қиналдым? «Блоб ағашы» суретін бояйды Блоб ағашы: Мен ағаштың қай жерінде тұрмын? Керектісін бояу Бағалау парағы, дескрипторлар Үйге §11, 12 «Программалық қамтамасыз ету»тақырыбын оқып келу. Сабақ соңындағы оқушылардың рефлексиясы:
| Бағалау парағы, дескриптор, стикер А4 қағазы Блоб ағашы кескінделген сурет | |||
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? Сабақ «жақсы тілек, жылы жүрек» әдісі бойынша топқа бөлінеді, Бинго ойыны арқылы үй тапсырмасы сұралады, қызығушылықты ояту мақсатында слайдтар көрсетіледі, деңгейлік тапсырмалар беріледі, Бес саусақ, Блоб ағашы әдістері арқылы оқушылар бағаланады. Қолдауды қажет ететін оқушыларға арнап жеке жұмыстар беріледі, қалыптастырушы бағалау жүргізіледі. Қабілеті жоғары балаларға арнап проблемалық ситуациялар туғызу | Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Бағалау. Топ басшыларынан критерий арқылы бағалау қорытындысын сұраймын. 1.Белсенділік танытқаны үшін 2.Маңызды пікір айтқаны үшін 3.Сұраққа жауап бергені үшін 4.Регламентті сақтағаны үшін Топ басшылары өз топ мүшелерінің жинаған балдарын әдістер бойынша арнайы жасалған бағалау парақшасы арқылы есептеп, бағалайды. Қорытынды бағаны жариялайды. Проблемалық ситуациялар туғызу | Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері. Кабинет қауіпсіздік ережесін сақтау Көзге арналған жаттығулар, Арақашықтықты сақтау Дұрыс отыра білу Сергіту сәтінде, топқа бөлу сәтінде қауіпсіздікті сақтау Пәнаралық байланыс Қазақ тілі, орыс тілі, ағылшын тілі, бейнелеу | |||
Мәңгілік елдің жеті басты құндылығы
Қазақстан мен Астананың тәуелсіздігі
Біздің қоғамдағы ұлттық бірлік, бейбітшілік және келісім
Зайырлы қоғам мен асқақ рух
Индустрияландыру мен инновация негізіндегі экономикалық өсім
Жалпыға ортақ еңбек қоғамы
Ортақ тарих, мәдениет және тіл
Жалпы әлемдік және аймақтық мәселелерді шешудегі ұлттық қауіпсіздік пен біздің еліміздің жаһандық қатысуы
Сызықтық алгоритмді бағдарламалау
Алгоритм дегеніміз не? Оның түрлерін ата.
Сызықтық алгоритм дегеніміз не? Мысал келтір
Екі санның қосындысы
Есепті алгоритмдік тілде жаза алады
А және В сандарды
Ақпараттың қандай өлшем бірліктері бар? | Бит деген не? | Бір уақыт бірлігінде жеткізілген ақпараттар саны .... |
Информатика сөзінде неше бит бар? | CD дискінің ақпарат сақтау көлемі. | 3 Мбайтта неше байт бар? |
(бит, байт, Кбайт, Мбайт, Гбайт) | (ақпараттың ең кіші өлшем бірлігі) | (Ақпаратты жеткізу жылдамдығы) |
(88) | (650) | (3145728) |
Адрес публикации: https://www.prodlenka.org/metodicheskie-razrabotki/278144-programmaly-amamasyz-etu
БЕСПЛАТНО!
Для скачивания материалов с сайта необходимо авторизоваться на сайте (войти под своим логином и паролем)
Если Вы не регистрировались ранее, Вы можете зарегистрироваться.
После авторизации/регистрации на сайте Вы сможете скачивать необходимый в работе материал.
- «Основные аспекты реализации программы «Орлята России»
- «Обучение детей с нарушениями зрения: особенности разработки и реализации АООП в соответствии с ФГОС»
- «Организация работы с одаренными детьми»
- «Основные положения системного подхода в работе с замещающими семьями»
- «ОГЭ по математике: содержание экзамена и технологии подготовки обучающихся в соответствии с ФГОС»
- «Коррекционно-развивающая среда в образовании обучающихся с ОВЗ»
- Тифлопедагогика: обучение и воспитание детей с нарушениями зрения
- Тифлопедагогика: учебно-воспитательная работа педагога с детьми с нарушениями зрения
- Педагогика и методика преподавания мировой художественной культуры
- Учитель-наставник. Организационно-методическое сопровождение профессиональной деятельности педагогов
- Основы дефектологии. Содержание и методы работы с обучающимися с ОВЗ
- Дошкольная педагогика: теория и методика обучения и воспитания

Чтобы оставлять комментарии, вам необходимо авторизоваться на сайте. Если у вас еще нет учетной записи на нашем сайте, предлагаем зарегистрироваться. Это займет не более 5 минут.