- Курс-практикум «Педагогический драйв: от выгорания к горению»
- «Формирование основ финансовой грамотности дошкольников в соответствии с ФГОС ДО»
- «Патриотическое воспитание в детском саду»
- «Федеральная образовательная программа начального общего образования»
- «Труд (технология): специфика предмета в условиях реализации ФГОС НОО»
- «ФАООП УО, ФАОП НОО и ФАОП ООО для обучающихся с ОВЗ: специфика организации образовательного процесса по ФГОС»
Свидетельство о регистрации
СМИ: ЭЛ № ФС 77-58841
от 28.07.2014
- Бесплатное свидетельство – подтверждайте авторство без лишних затрат.
- Доверие профессионалов – нас выбирают тысячи педагогов и экспертов.
- Подходит для аттестации – дополнительные баллы и документальное подтверждение вашей работы.
в СМИ
профессиональную
деятельность
6 сынып информатика «Кестелерді пішімдеу» тақырыбына сабақ жоспары
Сабақ: Информатика | Мектеп: Ұзынағаш ауылындағы орта мектебі КММ | ||||||||||
Сынып: 6 «А» | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |||||||||
Күні:05.03.2018ж | Мұғалімнің аты-жөні:Кыпшакбаев Ж | ||||||||||
Сабақтың тақырыбы: | Кестелерді пішімдеу. | ||||||||||
Сабақ негізделген оқу мақсаты | Оқушыларды кесте жасауға, ұяшықтарды қосуға, алып тастауға және біріктіруге үйрету. Оқушыларға кестелерді қоршауды жиектеуді көрсету | ||||||||||
Сабақтың мақсаттары | Барлық оқушылар істей алады: Оқушыларды кесте жасауды, ұяшықтарды қосды | ||||||||||
Оқушылардың көпшілігі істей алады: Кестелерді алып тастауды, біріктіруді | |||||||||||
Кейбір оқушылар істей алады: Кестелерді қоршауды жиектеуді | |||||||||||
Ойлау дағдыларының деңгейлері | Білу,түсіну,қолдану. | ||||||||||
Жетістік критерийлері | кесте жасай алады Ұяшықтарды қоса алады Кестелердің артығын алуды біледі және біріктіре алады Кестелерді қоршауды жиектеуді біледі | ||||||||||
Құндылықтармен байланыс | Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуге тәрбиелеу. Шығармашылыққа баулу. Өз бетімен жұмыс істеуге үйрету. | ||||||||||
Пәнаралық байланыс | Математика, Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы. | ||||||||||
АКТ | Презентация, байнероликтер,тақтада есеп шығару. | ||||||||||
Ресурстар | Оқулықпен жұмыс,карточкалар,стикерлер, bilimland.kz | ||||||||||
Әдіс-тәсілдер | Миға шабул,пікір,мысал,дәлел қортынды, | ||||||||||
Тілдік мақсат | Оқушылар: Кестелерді қалай жасаймыз Негізгі сөздер мен тіркестер( пәнге арналған сөздік және терминология): Вставить, Удалить Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер 1 Вставка бөлімінен кестені қалай құрамыз? 2. Нарисовать таблицу бөлімінде кестелер қалай құрылыды? | ||||||||||
Алдыңғы бөлім | Кестелерді түзету | ||||||||||
Жоспар | |||||||||||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар ескертпелерді жазыңыз ) | Ресурстар | |||||||||
Сабақтың басы басы 5 мин Үй тапсырмасын тексеру 7 мин | І. Ұйымдастыру кезеңі: Сәлеметсіңдер ме, балалар! Отырыңдар! Бүгін біз MS Word мәтіндік процессорында жұмысымызды жалғастырамыз. Сабақтың жоспары бойынша келесі тақырыпқа өтейік. Үйге берілген тапсырманы тексеру. Әркімнің партасында көк және қызыл түсті қағаз жатады. Ашық тест сұрақтары тақтада орналасқан. Егер оқушылар жауаппен келіссе онда көк түсті қағазды көтереді, ал келіспесе қызық түсті қағазды көтереді. Алдырында сондай-ақ тест жауаптарын белгілеу қағазы болады. Ұпай санын жазып отырады. Сонымен, тест орындауға кірісеміз. (оқушылар алдыңғы сабақта өтілген тақырып бойынша тест жұмысын орындайды). Ашық тест сұрақтары 1. Microsoft Office Word мәтіндік процессорды іске қосқанда Жіберу - Программалар - Microsoft Office Word командасы орындалады. (дұрыс). 2. MS Word стандарт тақтасы аспаптар панелінде орналасқан (дұрыс) 3. MS Word программасының терезесінің құрылымы мыналар: Файл, Түзету, Қою, Формат, Сервис, Кесте, Терезе, Анықтама. (дұрыс емес) 4. Символдарды пішімдеу дегеніміз рәсімдеу бойынша жүргізілетін әр түрлі әрекеттер. (дұрыс) 5. Мәтінді туралаудың түрлері мыналар: шегініс және аралық (дұрыс емес) 6. Жол аралық интервалдың қызметі: мәтін жоғарылап, символ өлшемі кішірейеді. (дұрыс емес) 7. MS Word-та мәтінді әсерлеп жазу командасы Формат – Қаріп – Әсерлеу командасын орындау керек. (дұрыс) 8. MS Word программасында беттің параметрін қалай орнату Файл – Беттің параметрлері – Бағдарлау – кітаптық, альбомдық командасының көмегімен іске асады. (дұрыс) 9. MS Word программасында бетті нөмерлеу үшін Қою – Беттің нөмірлері – Орналасу – ОК командасын орындаймыз. (дұрыс) 10. Абзацтық шегініс түрлері мыналар: нөлдік, оң, теріс (дұрыс) Дескриптор Тест сұрақтарына дұрыс немесе дұрыс емес деп жауап қайтарады әр дұрыс жауап 1-балл Қызығушылығын ояту кезеңі: Оқушыларға сұрақ қою арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашылады. ҚБ : Жауап берген оқушыны шапалақ соғу арқылы бағалап отыру | ||||||||||
Bilimland.kz сайытынан Квадрат теңдеу және оның түбірлері туралы көрсету. | |||||||||||
Үшмүшенің түбірлерін табу үшін және көбейткіштерге жіктеу үшін: 1) дискриминантты табу керек; 2)Түбірлерін яғни Х1 және Х2 ні табу керек 3)Көбейткіштерге жіктеу формуласына шыққан түбірлерді қою керек | |||||||||||
Жұптық жұмыс 8 мин Саралау тапсырмалары мин Окулықпен жұмыс мин | IІ тапсырма: Жұптық жұмыс Құжатта кестені даярлаудың неше әдісі бар: Кестені қалай қосамыз? ҚБ: «Автобус аялдамасы» әдісі арқылы жұптар бір-бірінің есептерін тексереді Дескриптор Құжатта кестені даярлаудың неше әдісі бар екенін біледі Кестені қалай қосуды біледі Жауаптары 1)Құжатта кестені даярлаудың екі әдісі бар: 1 – әдіс. Бос кестені орналастыру үшін курсорды қажет жерге апарып, Кесте (Таблица) мәзіріндегі Кірістіру → Кесте (Вставить → Таблица) командасын таңдаймыз. Кестені Стандартты аспаптар тақтасындағы Кестені қосу (Добавить таблицу) батырмасын шерту арқылы құрамыз ІІІ тапсырма: Саралау тапсырмалары Компьютерде жұмыс Кесте құрудың алгоритмі? Кесте безендіру алгоритмі? Кесте жиектеу алгоритмі? Дескриптор Кесте құрудың алгоритмін біледі 1 балл Кесте безендіру алгоритмін біледі 1 балл Кесте жиектеу алгоритмін біледі 1 балл Жауаптары 1 Кесте құрудың алгоритмі Меню жолынан «Таблица» командасын таңдау. «Добавить таблицу» батырмасын шерту. «Вставка таблицы» диалогтық терезесінде бағанның және жолдың тиісті сандарын енгізу керек. «ОК» батырмасын шерту. 2Кесте безендіру алгоритмі Кестені бөліп алу. «Таблица» - «Автоформат» командаларын орындау. Формат пішімін таңдау. ОК батырмасын шерту. 3Кесте жиектеу алгоритмі Кесте торын алып тастағыларың келетін ұяшықты немесе ұяшықты толық белгілеу. Формат> Границы и заливка Границы и заливка диалогтық терезеде Граница қосымшасы қосылады ЖақтаудыңНеттипін таңдаңдар да, ОК шерту. Үйге тапсырма Кестемен жұмыс. (Әр түрлі әдістерді пайдаланып, кесте құру эл.түрде) | ||||||||||
Қосымша ақпарат | |||||||||||
Саралау – ІІІ тапсырма 1 «Менің сабақ кестем» тақырыбын туралайды2-балл 2Меню көмегімен Кесте > Кесте қосу /Таблица > Вставить таблицу/ командасын орындау арқылы 6 бағаннан, 7 жолдан тұратын кесте құрыңыз. 6баған,7 жолдан тұратын кесте құрады | Бағалау – Қалыптастырушы бағалау яғни бағалау карточкасы,шапалақ соғу арқалы,қарапайым тапсырмадан күрделі тепсырмаларға қарай бағалау. | Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері, денсаулық, АКТ-мен байланыс. Денсаулықты қорғау технологиясы,сергіту сәттері,белсенді түрлері қолданылған техника ереже бөлімдері | |||||||||
Рефлексия | |||||||||||
- Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? - Бүгін оқушылар не білді? - Сыныптағы ахуал қандай болды? - Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? - Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? - Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? | |||||||||||
Қорытынды бағамдау | |||||||||||
Қандай екі нәрсе табысты болды (о иқытуды да оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? | |||||||||||
Адрес публикации: https://www.prodlenka.org/metodicheskie-razrabotki/303250-6-synyp-informatika-kestelerdi-pishimdeu-tay
БЕСПЛАТНО!
Для скачивания материалов с сайта необходимо авторизоваться на сайте (войти под своим логином и паролем)
Если Вы не регистрировались ранее, Вы можете зарегистрироваться.
После авторизации/регистрации на сайте Вы сможете скачивать необходимый в работе материал.
- «Преподавание кубановедения по ФГОС ООО и ФГОС СОО: содержание, методы и технологии»
- «Современные подходы к преподаванию ОБЖ в условиях реализации ФГОС ООО»
- «Тифлопедагогика: теоретические и практические аспекты работы с детьми с нарушениями зрения»
- «Проектная и исследовательская деятельность обучающихся: организация учебно-воспитательного процесса по ФГОС»
- «Особенности работы с детьми с ЗПР в ДОУ»
- «Профилактика профессионального выгорания работников сферы социального обслуживания»
- Химия: теория и методика преподавания в образовательной организации
- Предшкольная подготовка в условиях преемственности дошкольного и начального общего образования
- Педагог-психолог дошкольной образовательной организации. Содержание и организация профессиональной деятельности
- Информатика: теория и методика преподавания в образовательной организации
- Тифлопедагогика: обучение и воспитание детей с нарушениями зрения
- Педагогика и методика преподавания физики и астрономии

Чтобы оставлять комментарии, вам необходимо авторизоваться на сайте. Если у вас еще нет учетной записи на нашем сайте, предлагаем зарегистрироваться. Это займет не более 5 минут.