- Курс-практикум «Педагогический драйв: от выгорания к горению»
- «Труд (технология): специфика предмета в условиях реализации ФГОС НОО»
- «ФАООП УО, ФАОП НОО и ФАОП ООО для обучающихся с ОВЗ: специфика организации образовательного процесса по ФГОС»
- «Специфика работы с детьми-мигрантами дошкольного возраста»
- «Учебный курс «Вероятность и статистика»: содержание и специфика преподавания в условиях реализации ФГОС ООО и ФГОС СОО»
- «Центр «Точка роста»: создание современного образовательного пространства в общеобразовательной организации»
Свидетельство о регистрации
СМИ: ЭЛ № ФС 77-58841
от 28.07.2014
- Бесплатное свидетельство – подтверждайте авторство без лишних затрат.
- Доверие профессионалов – нас выбирают тысячи педагогов и экспертов.
- Подходит для аттестации – дополнительные баллы и документальное подтверждение вашей работы.
в СМИ
профессиональную
деятельность
Біздің аула
Пән: қазақ тілі Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 4-бөлім: Бізді қоршаған әлем | Мектеп:Архипов орта мектебі Мұғалімнің аты-жөні:Қалиева Д.Н. | |||||
Сынып:1 | Күні: | Қатысқандар: | Қатыспағандар: | |||
Сабақтақырыбы | Біздің аула № 28. 2 тоқсан № 12 | |||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 1.1.4.1. Мұғалімнің көмегімен тыңдаған материалдың кім\ не туралы екенін түсіну. 1.2.2.1. Сурет бойынша 2-3 сөйлеммен өз ойын білдіру. 1.3.4.1. Мұғалімнің көмегімен мәтін немесе иллюстрация бойынша қарапайым сұрақтар қою. 1.3.2.1. Мәтіндегі таныс сөздердің мағынасын түсіну. 1.5.1.2. Мұғалімнің көмегімен көптік\жіктік жалғауларын ауызша тілде қолдану. | |||||
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар орындай алады: аулаға қатысты белсенді лексиканы еркін қолдана алады, аулада не бар екенін айта алады. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: тақырып бойынша сұрақтар қоя алады, тақырып көлемінде өзара сөйлесе алады. Кейбір оқушылар орындай алады: ауладағы басқа заттарды да атай алады, сабақта үйренген материалды өмірлік жағдаятта еркін қолдана алады. | |||||
Тілдік мақсат | Оқушылар орындай алады: Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын түсініп, сурет бойынша өз ойларын білдіре алады. Пәнге тән лексика мен терминология:гүл, біздің, ағаш, нелер?, кімдер? Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: Ишара: ым-ишара арқылы қимылдарды білдіру | |||||
Алдыңғы білім | «Жұмбақ сөз» әдісі. Сурет таратамын. Оқушы қолындағы аңды қимылмен сипаттайды. Қалған оқушылар оны табу қажет. Тапқан оқушы сұрақ қояды. Мысалы: Қоян. Қоян қандай? | |||||
Сабақ барысы | ||||||
Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар | ||||
Сабақтың басы (2-5минут) | Сәлемдесу. Сабаққа қатысымын тексеру. Шаттық шеңбері. Мен саған гүл сыйлаймын, себебі............ әдемісің, жақсысың, 5-ке оқисың, досымсың, көршімсің 4-ші артықты тап. (әдісімен сабақ тақырыбын ашу) | Аудиотаспа | ||||
Сабақтыңортасы (6-30минут) Сергіту сәті. | 1-тапсырма. Аудиовизуалды тапсырмалардан материалдан мәтін тыңдау. Мынау – аула. Аула үлкен. Аулада ағаштар, гүлдер бар. Тыңдайды, қайталайды. Мұғалім көмегімен аударма жасайды.Ағаштар,гүлдер сөздеріне тоқталу. Көптік жалғау. ЕСТЕ САҚТА! Айдары бойынша мұғалім оқушыларды бала, ағаш, жұлдыз, гүл сөздерінің көпше түрімен таныстырады. Оқушылар сурет бойынша сөздерді көпше түрде қолдануға жаттығады: бала – балалар, ағаш – ағаштар, гүл – гүлдер, жұлдыз – жұлдыздар. 2-тапсырма. Оқушылар сурет арқылы толықтырып айту арқылы аула туралы мәтінді қайталайды. /Аулада ағаштар бар. Аулада гүлдер бар./ Тербеледі ағаштар Алдымнан жел еседі Кіп –кішкентай ағаштар Су құйғанда өседі 3 -тапсырма. Тыңда үлгі бойынша айт. Мынау – біздің аула. Біздің аула үлкен. Аулада ағаштар гүлдер бар. Мен аулада ойнаймын. | Суреттер, кестелер, сергіту сәті | ||||
Сабақтың соңы (35-40 минут) Дәптермен жұмыс. Қорытынды | (ж.ж) Сурет беріледі, сурет бойынша жұбын табу. Бала Балалар Гүл Гүлдер Велосипед Велосипедтер 4-тапсырмада, 55-бетте оқушылар мәтін бойынша қойылатын сұрақтарға жауап беруге жаттығады. Оқушылар мынадай дағдыларды игеруі тиіс: мұғалімнің сұрақтарына /Аула қандай? Аулада не бар? Сен аулада не істейсің? / жауап бере алу, өзі сұрақ қоя алу. Оқушылар өз аулаларының суретін салады. Оны сипаттап айтады. Дәптердегі тапсырмаларды орындау арқылы оқушылар оқулықпен жұмыс барысында алған білімдерін бекіте түседі. Белгіле.Сұраққа жауап бер. Аулада не бар? Сен аулада не істейсің? Сабақты қорытындылау мақсатында оқушылармен кері байланыс орнату. Оқушылар сабақ барысында нені білгені, қалай жұмыс істегені, не қызық әрі жеңіл болғаны, не қиындық туғызғаны туралы ой-пікірлерін білдіре алады. | Үлестірме қағаз, сурет, үнтаспа №1 жұмыс дәптері. | ||||
Қосымша ақпарат | ||||||
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты) 1. 2. Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді ( оқыту мен оқуға қатысты) 1. 2. Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? 1. 2. | ||||||
Бағалау критерийлері | Дескриптор | 3 сөз айтса | 4 сөз айтса | 5 сөз айтса |
1.Тыңдаған мәтінді түсінеді. 2.Тыңдаған материалдан үй жануарларын ажыратады. | Үй жануарларын видео, аудиодиск арқылы тыңдайды, көреді, айтады. Суретіне қарап қорғау,диалог құру арқылы үй жануарларын ажырата алады. | 1 1 | 2 2 | 3 3 |
12 ұпай – 5; 8 ұпай – 4; 5 ұпай – 3;
Адрес публикации: https://www.prodlenka.org/metodicheskie-razrabotki/344595-bizdi-aula
БЕСПЛАТНО!
Для скачивания материалов с сайта необходимо авторизоваться на сайте (войти под своим логином и паролем)
Если Вы не регистрировались ранее, Вы можете зарегистрироваться.
После авторизации/регистрации на сайте Вы сможете скачивать необходимый в работе материал.
- «Преподавание английского языка в начальной школе в соответствии с требованиями ФГОС НОО от 2021 года»
- «Реализация ФГОС образования обучающихся с умственной отсталостью: специфика организации инклюзивного процесса для лиц с ОВЗ»
- «Организация и содержание работы учителя-логопеда с детьми школьного возраста»
- «Современные подходы к преподаванию русского языка в условиях реализации ФГОС ООО»
- «Основы безопасности и защиты Родины: специфика предмета в условиях реализации ФГОС ООО и ФГОС СОО»
- «Осуществление, контроль и управление закупками в соответствии с Федеральным законом № 44-ФЗ»
- Теория и методика преподавания географии в образовательной организации
- Дошкольное образование: обучение и воспитание детей дошкольного возраста
- Организация работы классного руководителя в образовательной организации
- Теория и методика дополнительного образования детей
- Социальная педагогика: воспитание и социализация детей в образовательной организации
- Логопедия. Коррекционно-педагогическая работа по преодолению речевых нарушений у обучающихся младшего школьного возраста

Чтобы оставлять комментарии, вам необходимо авторизоваться на сайте. Если у вас еще нет учетной записи на нашем сайте, предлагаем зарегистрироваться. Это займет не более 5 минут.