- Курс-практикум «Педагогический драйв: от выгорания к горению»
- «Труд (технология): специфика предмета в условиях реализации ФГОС НОО»
- «ФАООП УО, ФАОП НОО и ФАОП ООО для обучающихся с ОВЗ: специфика организации образовательного процесса по ФГОС»
- «Специфика работы с детьми-мигрантами дошкольного возраста»
- «Учебный курс «Вероятность и статистика»: содержание и специфика преподавания в условиях реализации ФГОС ООО и ФГОС СОО»
- «Центр «Точка роста»: создание современного образовательного пространства в общеобразовательной организации»
Свидетельство о регистрации
СМИ: ЭЛ № ФС 77-58841
от 28.07.2014
- Бесплатное свидетельство – подтверждайте авторство без лишних затрат.
- Доверие профессионалов – нас выбирают тысячи педагогов и экспертов.
- Подходит для аттестации – дополнительные баллы и документальное подтверждение вашей работы.
в СМИ
профессиональную
деятельность
Қысқаша көбейту формулалары
тәсілдері
Пән: алгебра | сыныбы 7 күні: | ||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | «Қысқаша көбейту формулалары» | ||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты | Қысқаша көбейту формулаларын есептерді шығаруда қолдану біліктілігін қалыптастыру | ||||||||||||||||||||||||
Міндеттері | Білімділік: - тақырып бойынша алған білімін жинап, бір жүйеге келтіру; - қысқаша көбейту формулалары бойынша білімдерін тексеру. -ойлау қабілетін дамыту және математика тілінде сөйлеу дағдыларын қалыптастыру; Дамытушылық: Шығармашылық жұмыс істеуге, тез ойлауға дағдыландыру, өз жетістігін бағалай білуге үйрету. Тәрбиелік: Оқушыларды көпшіл болуға үйрету өзара көмегін қалыптастыра отырып, жауапкершілікке дағдыландыру, өзін-өзі басқаруға, патриот болуға тәрбиелеу. | ||||||||||||||||||||||||
Күтілетін нәтиже | Пәнге қызығушылығы артады, қысқаша көбейту формулаларын есеп шығаруда қолдану біліктілігі қалыптасады, шығарылған есептерді талдауды игереді | ||||||||||||||||||||||||
Сабақтың түрі: ашық сабақ Сабақтың типі: өтілген тақырыпты пысықтау және қорытындылау сабағы Сабақты өту тәсілі:оқытудағы жаңа тәсілдер,ой толғау,деңгейлік тапсырмаларды орындау Көрнекілік:оқу құралдары, таратпа материалдар,есептерді шешу кестелері, флипарт, презентация | |||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспары | Мұғалімнің әрекеті | Оқушы әрекеті | Күтілетін нәтиже | ||||||||||||||||||||||
1.Сабақты ұйымдастыру | Оқушыларменсәлемдесу!Сәлем сөздің атасы: Назарларыңызғаәлемдегіеңқызықтысәлемдесурәсімдерінұсынамыз. Филиппины Кейінсаусағыныңұшыноныңмаңдайынатигізеді де «мано по» депайтады. «Мано» - қол, «по» - құрметдегенмағынабереді. Жапония Жапонхалқысәлемдесурәсіміне аса мәнбереді. Бір-бірінкөргенкездеолариіледі. Тибет Көптегенелдердетілшығаруәдепсіздікболыптанылса, кейбіржердетіліншығарғанжанжазағатартылады. Тілшығарутибетхалқына жат емес, себебі, оларбір-бірінкөргенде, тілдеріншығарады. Қазақхалқы Ассалаумағалейкум! Сәлеметсізбе! Сәлем! Тақырыптыашу Сабақтыңмақсатынайту Бағалау парақтарын тарту Бағалау критерийлерімен таныстыру 3 мин | Орындарын тауып, сабаққа дайындалады | Оқушы күнделікті тәртіпке үйренеді сабақтағы көңіл-күйін білдіреді | ||||||||||||||||||||||
2. Оқушылардың сабаққа қы-зығушылығын ояту және белсенділігін артттыру | Формуланы жалғастырып, тұжырымдамасын айтып бер (тақтада) 2 мин | Дәптерлермен алмасу Жұппен бірін бірі тексеру | Өткенді қайталап, сабаққа көңіл аударады | ||||||||||||||||||||||
Тапсырмалар | |||||||||||||||||||||||||
3. Сәйкестендіру Жеке жұмыс | Сәйкестендіру Есеп. Жауап:
3мин | ||||||||||||||||||||||||
4.Математикалық диктант. | а мен 7 сандарының қосындысының квадраты. в және 4 санының қосындысы мен айырмасының көбейтіндісі. в және 5а сандарының айырымының квадраты. 2х және 1 санының қосындысы мен айырымының көбейтіндісі. 5 мин | Өз бетімен жұмыс жа-сап бағалауды үйренеді | |||||||||||||||||||||||
5.Деңгейлік тапсырмалар | 1 деңгей: Есепті өз бағанына жаз 2деңгей: 3деңгей: 5 мин | Деңгейлік тапсырмаларды орындайды | Білім деңгейін баға лауды үйренеді | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
6. Сөзжұмбақ Топпен жұмыс |
Бірдей көбейткіштерден тұратын көбейтіндіні не деп атайды? Бірнеше бірмүшелердің алгебралық қосындысы. 3) Фигуралардың қасиеттерін зерттейтін ғылым. 4) Үш бірмүшеден тұратын көпмүшені не деп атайды. 5) Нүктелердің координаталық жазықтықтағы кескіні. 2мин | қимыл әрекет жасау | Сергіту, шапшаңдық | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
7.Өзіндік жұмыс Жеке жұмыс | Өздік жұмыс 1-нұсқа 2- нұсқа І. Көбейткішке жікте : ІІ. Көпмүше түрінде жаз : Мәңгілік Ел Веный народ the eternal people 10 мин | Тапсырманы орындайды | Өз бетімен жұмыс жа-сап бағалауды үйренеді | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
8.Кестені толтыру Топпен жұмыс | Кестені толтыр :
7 мин | Бос орынды толтыру | Сыни тұрғыдан ойлауды үйренеді | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақты қорытындылау. Гармошка топпен | Тұжырымды жалғастыр. Екі өрнектің квадраттарының айырымы ..... Екі өрнектің қосындысының квадраты... Екі өрнектің айырымының квадраты... 2 мин | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Рефлексия | Кубик әдісі Маған сабақта ұнады........ Менің ойымша...... Маған сабақта ен қызықты...... 2 мин | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақты қорыту | Тапсырмаларды орындау нәтижесін талдап,көшбасшылар оқушыларды бағалайды 2мин | Күнделік ұсыну | Жасаған еңбегінің нәтижесін білу | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Үйге тапсырма | № 213 № 218 № 221 1 мин | Күнделікке жазып қояды | Білімді үйде пысықтайды | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау парағы
№ | Оқушының аты-жөні | Формулаларды жалғастыр | Сәйкес тендіру | Математикалық диктант | Деңгейлік тапсырмалар | Өзіндік жұмыс | Кестені толтыру | Барлығы |
0-17 «3»; 18-29 «4»; 30-35 «5».
Бағалау парағы
№ | Оқушының аты-жөні | Формулаларды жалғастыр | Сәйкес тендіру | Математикалық диктант | Деңгейлік тапсырмалар | Өзіндік жұмыс | Кестені толтыру | Барлығы |
0-17 «3»; 18-29 «4»; 30-35 «5».
Бағалау парағы
№ | Оқушының аты-жөні | Формулаларды жалғастыр | Сәйкес тендіру | Математикалық диктант | Деңгейлік тапсырмалар | Өзіндік жұмыс | Кестені толтыру | Барлығы |
0-17 «3»; 18-29 «4»; 30-35 «5».
7 сыныбында алгебра пәнінен «Қысқаша көбейту формулалары» тақырыбы бойынша өткізілген сабаққа жазылған сараптама.
Пән мұғалімі: Кужина С.У
1.Сыныптың сипаттамасы сыныпта 14 оқушы бар, қатыспағандар- 1 .
2. Сабақтың тақырыбы.
«Қысқаша көбейту формулалары» тақырыбы алгебра пәні бойынша актуалды болып есептеледі, формулаларды дұрыс пайдалану осы тақырыпты игерудің негізгі мәселесі болып саналады.
Мақсаты: Қысқаша көбейту формулаларын есептерді шығаруда қолдану біліктілігін қалыптастыру
Міндеттері:Білімділік: - тақырып бойынша алған білімін жинап, бір жүйеге келтіру;
- қысқаша көбейту формулалары бойынша білімдерін тексеру.
-ойлау қабілетін дамыту және математика тілінде сөйлеу дағдыларын қалыптастыру;
Дамытушылық: Шығармашылық жұмыс істеуге, тез ойлауға дағдыландыру, өз жетістігін бағалай білуге үйрету.Тәрбиелік: Оқушыларды көпшіл болуға үйрету өзара көмегін қалыптастыра отырып, жауапкершілікке дағдыландыру, өзін-өзі басқаруға, патриот болуға тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: ашық сабақ
Сабақтың типі: өтілген тақырыпты пысықтау және қорытындылау сабағы.
Сабақты өту тәсілі: оқытудағы жаңа тәсілдер,ой толғау,жеке және топтық жұмыс,деңгейлік тапсырмаларды орындау.
.Сабақты өтуде жоғарыдағы сабақ структурасын пайдалану себебі:
оқушының білім деңгейіне қарай есептерді және оларды шешу тәсілдерін пайдалану,
топтық және жеке жұмыстардың берілуі оқушының сабақтағы белсенділігін арттыруға мүмкіндік береді.
Оқушы білімінің деңгейін бақылау ауызша сұрақ-жауап,жеке есеп шығару арқылы жүзеге асырылды.
Уақыттан тиімді пайдалану, оқушылардың жеке белсенділігі, олардың берген жауаптары мен орындаған тапсырмаларының нәтижелері сабақтың айтарлықтай деңгейде өтті деп есептеуге мүмкіндік береді.
Адрес публикации: https://www.prodlenka.org/metodicheskie-razrabotki/349612-ysasha-kbejtu-formulalary
БЕСПЛАТНО!
Для скачивания материалов с сайта необходимо авторизоваться на сайте (войти под своим логином и паролем)
Если Вы не регистрировались ранее, Вы можете зарегистрироваться.
После авторизации/регистрации на сайте Вы сможете скачивать необходимый в работе материал.
- «Подготовка к ЕГЭ по иностранному языку в условиях реализации ФГОС: содержание экзамена и технологии работы с обучающимися»
- «Профилактика детского дорожно-транспортного травматизма и обучение школьников правилам дорожного движения»
- «Содержание психологической работы с детьми с нарушениями поведения»
- «Заместитель директора по АХР: особенности управления административно-хозяйственной работой образовательной организации»
- «Технологии музейного экскурсоведения»
- «Трудное и девиантное поведение обучающихся: содержание педагогической работы с отклоняющимся поведением»
- Педагогика и методика преподавания музыки в начальной и основной школе
- Менеджмент в сфере образования. Организация работы специальной (коррекционной) школы
- Урегулирование споров с помощью процедуры медиации
- Менеджер в образовании: управленческая деятельность в образовательной организации
- Организация методической работы в образовательной организации
- Физика: теория и методика преподавания в образовательной организации

Чтобы оставлять комментарии, вам необходимо авторизоваться на сайте. Если у вас еще нет учетной записи на нашем сайте, предлагаем зарегистрироваться. Это займет не более 5 минут.