- Курс-практикум «Педагогический драйв: от выгорания к горению»
- «Оказание первой помощи в образовательных учреждениях»
- «Труд (технология): специфика предмета в условиях реализации ФГОС НОО»
- «ФАООП УО, ФАОП НОО и ФАОП ООО для обучающихся с ОВЗ: специфика организации образовательного процесса по ФГОС»
- «Специфика работы с детьми-мигрантами дошкольного возраста»
- «Учебный курс «Вероятность и статистика»: содержание и специфика преподавания в условиях реализации ФГОС ООО и ФГОС СОО»
Свидетельство о регистрации
СМИ: ЭЛ № ФС 77-58841
от 28.07.2014
- Бесплатное свидетельство – подтверждайте авторство без лишних затрат.
- Доверие профессионалов – нас выбирают тысячи педагогов и экспертов.
- Подходит для аттестации – дополнительные баллы и документальное подтверждение вашей работы.
в СМИ
профессиональную
деятельность
Шәкәрім Құдайбердіұлы «Еңлік-Кебек» поэмасы
Пәні: қазақ әдебиеті | Сыныбы:10 | ||
Тақырыбы: | Шәкәрім Құдайбердіұлы «Еңлік-Кебек» поэмасы | ||
Сабақтың мақсаты: | Ақынның өмірі мен шығармашылығы туралы мағлұмат беру. Поэманың тақырыбы, идеясын таныту.Көркемдік ерекшелігін анықтау.Бүгінгі заман тынысымен салыстыру, ой айту. | ||
Күтілетін нәтижелер: | 1.Ақын өмірі мен шығармашылығы жайлы туралы кеңінен мағлұмат алады. 2.Поэманың тақырыбын, идеясын анықтай алады. 3.Топта ынтымақтастықта жұмыс жасай біледі, өз ойын еркін жеткізе алады, шығармашылық қабілетін дамытады. | ||
Көрнекіліктер: | оқулық,жеке суреттер,флипчарт,ассоциация парағы. | ||
Іс-әрекет кезеңдері | Мұғалім әрекеті | Оқушы әрекеті | |
1.Ұйымдастыру кезеңі 2.Сыныпта жағымды психологиялық ахуал туғызу. | Смайликтер арқылы оқушылардың щкөңіл-күйлерін білемін. | Смайликтер арқылы өз көңіл-күйлерін білдіреді. | |
ІІ.а)Үй тапсырмасын сұрау. ә) Топқа бөлу. | 1.Абай өлеңдерін жатқа айту. 2.Талдау жұмыстарын тексеру. | Жауап береді. Топ-топ болып отырады. | |
ІІІ.Жаңа сабақ. | |||
1.Ой шақыру. | Электрондық оқулық арқылы ақынның өмірбаянын тыңдату | Тыңдайды | |
«Кластер әдісі». Шәкәрім кім? | Ойланып жауап береді. | ||
2.Электронды оқулық арқылы ақынның өмірбаянына шолу. | Бірігіп жұмыс жасайды,бір шешімге келеді. | ||
II.Мағынаны ашу | |||
«Ақылдың алты шляпасы» әдісі | 1)Поэманың мазмұнымен алдын- ала танысып келу тапсырылады.(Тапсырманы поэмадан үзінді келтіре отырып орындау). | ||
Тапсырма.Поэманың мазмұнын қысқаша баяндау | А)"Ақ шляпа"Статистикалық мағлұмат(поэманың жазылу тарихы,қашан,қайда т.б.) Ә)"Сары шляпа"Сәттілік(поэмадағы сәтті кезеңдер,махаббат монологы) Б)"Қара шляпа"Сәтсіздік (қос ғашық басындағы трагедиялық жағдай) В)"Көк шляпа"Аналитикалық(Неге?Не үшін?Кім кінәлі?деген сауалдарға жауап іздейді). Өткен қоғам өміріне шегініс жасай отырып,баға беру,төрелік айту. Г)"Жасыл шляпа"Шығармашылық (жаңа заманда жаңаша көзқарас,жаңашыл идеялар,болжамдар айту). Театрланған көрініс:бүгінгі заман Еңлігі мен Кебегін сомдау. Д)"Қызыл шляпа"Сезімтал.(Поэмадан алған сезімдерін өлеңмен өру.Ескілік қоғамға лағынет айтып,жарқын болашаққа үміт арту). | Әр топ өзінің жасаған жұмысы бойынша презентация жасау. | |
Тақырыбын, идеясын анықтау. | |||
Поэманың көркемдік, тілдік ерекшелігіне талдау. (әдебиет теориясы) | |||
ІІІ.Үйге тапсырма | "Адамдық негізі-әйел"ойтолғау жазу. | ||
Адрес публикации: https://www.prodlenka.org/metodicheskie-razrabotki/49594-shkrim-dajberdily-elik-kebek-pojemasy
БЕСПЛАТНО!
Для скачивания материалов с сайта необходимо авторизоваться на сайте (войти под своим логином и паролем)
Если Вы не регистрировались ранее, Вы можете зарегистрироваться.
После авторизации/регистрации на сайте Вы сможете скачивать необходимый в работе материал.
- «Профессиональный стандарт педагога (учителя основной и средней школы)»
- «Реализация инвариантного модуля «Технологии обработки материалов и пищевых продуктов» учебного предмета «Труд (технология)» по ФГОС»
- «Учитель-логопед в ДОУ: диагностика и коррекция речевых нарушений у детей дошкольного возраста»
- «Основы профессиональной деятельности учителя-дефектолога (олигофренопедагога)»
- «Цифровая грамотность педагога и основы безопасности в информационной среде»
- «Игровые технологии в работе с детьми дошкольного возраста»
- Технологии социальной реабилитации и абилитации детей и взрослых
- Организация деятельности советника директора по воспитанию
- Логопедия. Коррекционно-педагогическая работа по преодолению речевых нарушений у обучающихся младшего школьного возраста
- Теория и методика преподавания физической культуры в образовательной организации
- Организация учебно-воспитательной работы с обучающимися в группе продленного дня
- Тифлопедагогика: обучение и воспитание детей с нарушениями зрения

Чтобы оставлять комментарии, вам необходимо авторизоваться на сайте. Если у вас еще нет учетной записи на нашем сайте, предлагаем зарегистрироваться. Это займет не более 5 минут.