- Курс-практикум «Педагогический драйв: от выгорания к горению»
- «Труд (технология): специфика предмета в условиях реализации ФГОС НОО»
- «ФАООП УО, ФАОП НОО и ФАОП ООО для обучающихся с ОВЗ: специфика организации образовательного процесса по ФГОС»
- «Специфика работы с детьми-мигрантами дошкольного возраста»
- «Учебный курс «Вероятность и статистика»: содержание и специфика преподавания в условиях реализации ФГОС ООО и ФГОС СОО»
- «Центр «Точка роста»: создание современного образовательного пространства в общеобразовательной организации»
- «Особенности логопедической работы с детьми с СДВГ»
- «Психологическое сопровождение детей и подростков с СДВГ»
- «Дошкольник с СДВГ: особенности работы с гиперактивными детьми»
- «Специфика обучения и воспитания школьников с СДВГ»
- «Дети и подростки с СДВГ: особенности обучения, воспитания и психологической поддержки»
Свидетельство о регистрации
СМИ: ЭЛ № ФС 77-58841
от 28.07.2014
- Бесплатное свидетельство – подтверждайте авторство без лишних затрат.
- Доверие профессионалов – нас выбирают тысячи педагогов и экспертов.
- Подходит для аттестации – дополнительные баллы и документальное подтверждение вашей работы.
в СМИ
профессиональную
деятельность
Киім және оған қойылатын талаптар. Алжапқыш түрлері
№5 ОРТА МЕКТЕП
Бекітемін:
11.12.13жыл
Ашық сабақ
Киім және оған қойылатын талаптар.
Алжапқыш түрлері
Сыныбы: 6в
Өткізген:технология пәнінің мұғалімі
Арзықұл.Ж.Н
Шалқар қаласы 2013жыл
Сабақтың мақсаты:
Білімділік)Оқушылардың теориялық және сарамандық білімін қорытындылау
Тәрбиелік)Жинақылыққа,икемділікке,өзара достық көмекке тәрбиелеу
Дамытушылық)Оқушылардың ойлау қабілеттерін арттыру
Сабақтың әдісі: сайыс сабақ
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Көрнекілігі: сурет,слайд,схема
Құрал-жабдықтар: см таспа,өшіргіш,түрлі-түсті қағаз,қайшы,клей, т.б
Пәнаралық байланыс: сурет,сызу
Сабақтың барысы: 1.Ұйымдастыру
2.Үй тапсырмасын тексеру : Оқушыларды 2 топқа бөлу.
Сұрақтары: 1.Машина түрлерін ата
2.Ине түрлерін ата
3.Алғашқы машина жобасын кім ұсынды?
4.Машина инесі неден тұрады?
5.Машинада қалай отыру керек?
6.Машина инесінің негізгі қызметі
3.Оқушыларды жаңа сабаққа дайындау.
Жұмбақтар:
1.Саусақтың басына киетін қалпақ (оймақ)
2.Екі тышқан бірлесіп
Екеуі бірге жүреді
Екеуі бірге жүрмесе
Жоқ қой бізге керегі.(қайшы)
3.Тұмсығы мықты
Ой мен қырды тегістеп шықты.(үтік)
4.Тап,тап,тап жорға
Табаны жоқ боз жорға
Желіп кетсе жеткізбес
Жерге түссе таптырмас (ине)
4.Жаңа сабақ
Киім адамды ауа-райының қолайсыз жағдайлардан қорғайды.Киім денеге қонымды және қонымды болуы керек.Сонымен қатар адам өзін сенімді,әрі ыңғайлы сезінуі керек.
Киім
Тұрмыстық Өндірістік
Тұрмыстық
Күнделікті үйде киетін салтанатты спорттық ұлттық
Өндірістік
Арнайы Санитарлық Нысанды
Алжапқыш
КөкірекшеліКөкірекшесіз
Алжапқыш сызба пішімін құру үшін өлшемді дұрыс алу керек.Ол үшін см таспа,қалам,қағаз,өшіргіш керек.
Өлшем алу ережелері:
1.Өлшеді денбітімнің оң жағынан алады.
2.Белді жіппен алдын-ала өлшеп алады.
3.Өлшем алу кезінде денебітімді түзу және тік ұстау керек.
4.Өлшеу барысында см таспаны созуға не бос ұстаға болайды.
5.Ұзындық өлшемі түгел,ал ен өлшемі жартылай жазылады.
Алжапқыш құрылымы сызбасының өлшемі.
1.КҰ-көкірекше ұзындығы-бел сызығынан жоғары қажетті ұзындыққа дейін.
2.Тбұ-төменгі бөлшек ұзындығы-бел сызығынан төмен қарай қажетті ұзындыққа дейін.
3.Бжо-белдің жартылай орамы-тұлғаның ең жіңішке бөлігі.
4.Мжо-мықынның жартылай орамы-көлденеңінен алғанда мықын айналымы.
5.»Ойла – ойна» Алжапқыш құрастыру
2 топ оқушылары алжапқаштың үлгісін түрлі түсті қағаздан әшекейлейді.
6.»Кім жылдам» тест.
1.Киім адамды неден қорғайды?
А) кірден, ә) ауа-райының қолайсыз жағдайынан,б) әр түрлі жағдайлардан
2.Киім неше түрге бөлінеді?
А) 2, ә) 3 ,б) 4
3.Өлшемді денебітімнің қай жағынан алған дұрыс?
А) сол, ә) оң , б) алды
4.Өлшемді немен алады?
А) см таспа, ә) сызғыш, б) бор
5.Алжапқыштың неше түрі бар?
А) 2, ә) 3, б) 4
6.Алжапқыш не үшін қажет?
А) сәндік үшін , ә) киім ластанбауы үшін, б) үй жинағанда киеді
7.Ен өлшемі қалай жазылады?
А) толық, ә) қысқаша, б) жартылай
8.Өлшем алу кезінде қалай тұру керек?
А) тік, ә) сәл еңкейіп, б) бос
7.»Мен саған-сен маған»
Екі топ бір-біріне құрастырған алжапқыштарының қалай жасалғаны,қалай әсемдегені,артықшылықтары мен кемшілік тері туралы айтып көрсетеді.
8.Қорытындылау
Екі топ мүшелрінің сабаққа қатысуларына байланысты марпаттау,оларды бағалау,мадақтау.
9.Үйге тапсырма: Өлшемдерін алу ,құрал-жабдықтар әкелу.
Адрес публикации: https://www.prodlenka.org/metodicheskie-razrabotki/53382-kiim-zhne-oan-ojylatyn-talaptar-alzhapysh
БЕСПЛАТНО!
Для скачивания материалов с сайта необходимо авторизоваться на сайте (войти под своим логином и паролем)
Если Вы не регистрировались ранее, Вы можете зарегистрироваться.
После авторизации/регистрации на сайте Вы сможете скачивать необходимый в работе материал.
- «Деятельность школьного спортивного клуба в соответствии с современными требованиями»
- «Наставничество молодых специалистов в образовательной организации»
- «Особенности организации занятий по музыке»
- «Система реализации STEM-образования для детей дошкольного возраста»
- «Современные подходы к преподаванию информатики в общеобразовательной школе по ФГОС»
- «Реализация предметной области «ОДНКНР» с учётом требований ФГОС ООО от 2021 года»
- Организация методической работы в образовательной организации
- Менеджмент в сфере образования. Организация работы специальной (коррекционной) школы
- Педагогика и методика преподавания физической культуры
- Библиотечно-педагогическая деятельность в образовательной организации
- Тьюторское сопровождение в образовательной организации
- Социально-педагогическое сопровождение обучающихся в образовательном процессе

Чтобы оставлять комментарии, вам необходимо авторизоваться на сайте. Если у вас еще нет учетной записи на нашем сайте, предлагаем зарегистрироваться. Это займет не более 5 минут.