- Курс-практикум «Педагогический драйв: от выгорания к горению»
- «Труд (технология): специфика предмета в условиях реализации ФГОС НОО»
- «ФАООП УО, ФАОП НОО и ФАОП ООО для обучающихся с ОВЗ: специфика организации образовательного процесса по ФГОС»
- «Специфика работы с детьми-мигрантами дошкольного возраста»
- «Учебный курс «Вероятность и статистика»: содержание и специфика преподавания в условиях реализации ФГОС ООО и ФГОС СОО»
- «Центр «Точка роста»: создание современного образовательного пространства в общеобразовательной организации»
Свидетельство о регистрации
СМИ: ЭЛ № ФС 77-58841
от 28.07.2014
- Бесплатное свидетельство – подтверждайте авторство без лишних затрат.
- Доверие профессионалов – нас выбирают тысячи педагогов и экспертов.
- Подходит для аттестации – дополнительные баллы и документальное подтверждение вашей работы.
в СМИ
профессиональную
деятельность
Жақсылық жан жадыратады
Тақырыбы: «Жақсылық- жан жадыратады»
Мақсаты: Оқушылардың «жақсылық» туралы түсініктерін кеңейту;
Міндеттері: - Жақсылық жасаудың адам өміріндегі мәнін түсіндіру;
Жақсылық жасауға тәрбиелеу;
Көрнекіліктер: слайд, бейнебаян, плакаттар, түрлі-түсті қағаздар, кітап, дәптер
Сабақтың түрі: дәстүрлі сабақ
Сабақтың әдіс- тәсілдері: Түсіндіру,пікірталас, әңгімелесу, сұрақ-жауап, ән салу
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі: оқушылармен амандасу, оқушыларды түгендеу
Сәлеметсіңдерме оқушылар!
Шаттық шеңбері: Оқушылардың көңіл- күйлерін көтеру мақсатында шаттық шеңберін өткіземін. Құрметті оқушылар, бүгінгі сабағымызды бастамас бұрын қазір бәріміз Мейрамбек Бесбаевпен бірігіп «Өмір өтті» деген тамаша әнді орындайық.
Жаңа тақырып: Оқушыларға сұрақтар қою арқылы жаңа тақырыпқа шығамын.
А)Бұл өлеңді орындаудағы мақсат не деп ойлайсыңдар?(Өмірдің қысқа екенін түсіну, ұғыну)
Ә)Осы қысқа өмірде біз не істеуге асығуымыз керек? (жақсылық жасауға, мейірімді болуға т.б. асығу керекпіз)
Ендеше, құрметті оқушылар, бүгінгі тақырыбымыз «Жақсылық- жан жадыратады» деп аталады.
Ойланайық- пікірлесейік.
Жаңа ғана айтып өткендей, өмірдің ұзақтығын біз қамшының сабына теңейміз дедік, осы аралықта жақсылық жасап, артымыздан із қалдыру, бір –бірімізді жақсылыққа жетелеу мақсатында бір- бірімізге жақсы сөз айтып, демеу беріп отыруымыз керек. Бүгінгі тақырыпты өрбіту үшін сендерге сұрақтар қоямын,
Сұрақтар:
А.)Жақсылық, жамандық дегенді қалай түсінесіңдер?
Ә.)Жақсы болуды, жақсылық жасауды қалай үйренуге болады?
Б.)Жақсы сөз айту жақсылыққа жата ма?
В.) Ақсылық жасау адам жасына байланысты ма?
Г.)Жақсы адамның бойында қандай қасиеттер болады?
Оқушылардың пікірлерін тыңдай келе жақсылық жасау адамның бойына сіңген қасиет болу керек, оның қайтарымын күтпеу керекекендігін түсіндіремін.
БЕЙНЕБАЯН 1-2 қатарға (Жақсылық жасау туралы бейнебаяндар)
Бейнебаяндардан не түйдіңдер?
Жаңа ақпарат. Оқушыларға жаңа ақпарат тақырыптың мақсатын,міндеттерін айқындайтынын түсіндіріп өтемін. Жақсылық жасау адамның ізгілігін анықтайды.
Дәйексөз. Бүгінгі тақырыбымызға байланысты ұлы адамдардың бірнеше дәйексөздерімен таныс болайық. (әр оқушыға оқытамын). Осы дәйексөздердің қайсысы бүгінгі тақырыбымзды ашады? Өздеріңізге ұнаған дәйексөзді дәптерлеріңе жазып алыңдыр.
Дәптермен жұмыс аяқталғаннан кейін оқушыларға өздері жақсылық туралы дәйексөз құрастыруға шақырамын. (Жақсылықты адам күнде жасау керек. Жасаған жақсылығыңа не береді деп күтуге болмайды. Жақсылықтың үлкен кішісі болмайды. т.с.с.)Жандарыңнан шыққан жақсы сөздерді күнделікті жасауға тырысамын деген ниетпен мәуелі ағашқа жан бітірейік.(оқушылар жапырақтарды ағашқа жапсырады.)
Оқушыларға сұрақ
Саған ұнамайтын, сені ашуландыратын мәселелер бар ма? ( жексенбіде таңертең ерте тұрғым келмейді, копьютердегі ойындар мені жалықтырды, үстімдегі киімім сән үлгісінен қалып қойған сияқты т.с.с ) Слайдты көре отырып оқушыларды өздеріне берілген нығметтерге шүкіршілік етуге, жамандыққа бармауға, жақсылық жасауға тырысу керектігіне шақырамын. Абай атамыз үш -ақ қасиет, ыстық қайрат, нұрлы ақыл, жылы жүрек адам бойында болса болғаны жақсылық жасаудан кенде болмаймыз деген.
Тренингтік жаттығулар
Үй тапсырмасы Жақсылық пен жамандық тақырыбындапрезентация, бейнебаян жасау
Жүректен жүрекке! Қазір біз оригами жасаумен айналысамыз.Оригами жапон тілінен аударғанда – “бүктелген қағаз” деген мағынаны береді, ежелден келе жатқан қағаздан әр түрлі пішіндер жасау өнері. Қағаздан көбелектер жасап, оған әдемі тілектер жазып бір бірімізге тарту етейік (Музыка қойылады сыйлыққа көбелек жасау)
Бүгінгі сабақ сізге ұнады ма?
Бағалау.Бүгін белсене қатысып отырған барлық оқушыларға рахмет!
Адрес публикации: https://www.prodlenka.org/metodicheskie-razrabotki/176026-zhasylyzhan-zhadyratady
БЕСПЛАТНО!
Для скачивания материалов с сайта необходимо авторизоваться на сайте (войти под своим логином и паролем)
Если Вы не регистрировались ранее, Вы можете зарегистрироваться.
После авторизации/регистрации на сайте Вы сможете скачивать необходимый в работе материал.
- «Деятельность школьного спортивного клуба в соответствии с современными требованиями»
- «Цифровые инструменты и сервисы в профессиональной деятельности педагога»
- «Преподавание изобразительного искусства в начальных классах в соответствии с ФГОС НОО от 2021 года»
- «Логопедическое воздействие при алалии, заикании, нарушениях темпа речи и письменной речи»
- «Организация ученического самоуправления в общеобразовательных учреждениях»
- «Организация работы по развитию креативного мышления обучающихся в соответствии с ФГОС»
- Психологическое консультирование и оказание психологической помощи
- Психолого-педагогическое сопровождение образовательного процесса
- Основы управления дошкольной образовательной организацией
- Тьюторское сопровождение в образовательной организации
- Профессиональная деятельность методиста дошкольной образовательной организации
- Педагог-организатор: проектирование и реализация воспитательной деятельности в образовательной организации

Чтобы оставлять комментарии, вам необходимо авторизоваться на сайте. Если у вас еще нет учетной записи на нашем сайте, предлагаем зарегистрироваться. Это займет не более 5 минут.