- Курс-практикум «Педагогический драйв: от выгорания к горению»
- «Оказание первой помощи в образовательных учреждениях»
- «Труд (технология): специфика предмета в условиях реализации ФГОС НОО»
- «ФАООП УО, ФАОП НОО и ФАОП ООО для обучающихся с ОВЗ: специфика организации образовательного процесса по ФГОС»
- «Специфика работы с детьми-мигрантами дошкольного возраста»
- «Учебный курс «Вероятность и статистика»: содержание и специфика преподавания в условиях реализации ФГОС ООО и ФГОС СОО»
Свидетельство о регистрации
СМИ: ЭЛ № ФС 77-58841
от 28.07.2014
- Бесплатное свидетельство – подтверждайте авторство без лишних затрат.
- Доверие профессионалов – нас выбирают тысячи педагогов и экспертов.
- Подходит для аттестации – дополнительные баллы и документальное подтверждение вашей работы.
в СМИ
профессиональную
деятельность
Өсімдіктер
Сабақтың тақырыбы: Өсімдіктер.
Сабақтың мақсаты:
Өсімдіктер туралы түсінік беру.
Өсімдіктерге аялап қарауға және оларды қалай баптап өсіруге баулу.
Гүлдің суретін бояу, бөлме гүлдерін күту.
Ұқыптылыққа, ептілікке, шапшандылыққа, тазалыққа тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: аралас сабақ.
Әдіс-тәсілдері:әңгімелесу,сұрақ-жауап,сергіту сәті, ойын.
Көрнекі-құралдар: « Өсімдіктер» тақырып бойынша суреттер, ойыншықтар, тақтаға ілетін құралдар,бор, дидактикалық материалдар.
I апта
Сабақтың барысы:
I. Ұйымдастыру кезеңі:
Балаларды түгендеу, оқу құралдарын жинақтау, ой қозғау (көрнекіліктер арқылы).
Жылулық шеңберінде тұрып жылы лебіз,тілек сөздерін айту.
Психологиялық жаттығу.
Балалар-гүлім менің
Балалар-күнім менің
Балалар нұр сыйлайтын
Бүгінгі күнім менің, дей отырып балалар сендерді өзіме қуат алар шуақты күнге теңемекпін.
Шаттық шеңбер: Кеудемізде күн күлсін,
Бізге шуақ нұр, құйсын,
Мейірімді жан өзіңмен,
Көңілім жайнап құлпырсын
III. Жаңа сабақ.
Балалар қандай өсімдіктерді білесіңдер?
Бөлме өсімдіктері, мәдени өсімдіктері. -Дұрыс айтасыңдар.
Өсімдіктердің түрлері өте көп. Өсімдіктер жер шарындағы оттегіні жасаушы және зиянды газдардан тазартушы болып табылады. Өсімдіктер әлемі – тірі табиғаттың бір бөлшегі. Өсімдіктер табиғатта үлкен роль атқарады. Адам өз тіршілігінде көптеген мәдени өсімдіктерді пайдаланады.Жануарлар да түрлі өсімдіктермен қоректенеді.Мәдени өсімдіктерге азық-түліктер, майлы дақылдар.Мысалы: картоп, жүгері, күріш, бидай, мақта,т.б.
Бөлме өсімдіктері – гүлдер.
-Балалар бөлме өсімдіктерін қалай күту керек
-Гүлдерді іріктеп алу, өсіру, баптап күту.Сурет көрсету. Суреттерге қарап өсімдіктердің түрлерін атап, көрсетіп беру.
IY.Сергіту сәті: Оң қолымда бес саусақ,
Сол қолымда бес саусақ
Қосып едім екеуін
Болып шықты он саусақ.
II апта
Сабақтың барысы:
I. Ұйымдастыру кезеңі:
Балаларды түгендеу, оқу құралдарын жинақтау, ой қозғау (көрнекіліктер арқылы).
Шаттық шеңбер: Біз қандаймыз,қандаймыз.
Шұғылалы таңдаймыз.
Күлімдеген күндейміз,
Ренжуді білмейміз.
Қуанамын менде,
Қуанасың сенде.
Қуанайық достарым,
Арайлап атқан күнге.
-Жарайсыңдар, балалар!
« Жасылел» сурет салу, қорғау
Тыйымсалынады!
- Ағашты кесуге, сындыруға болмайды.
- Отты көрсең сөндір!
- Қалдық заттарды тастама!
- Ластауға болмайды.
- Табиғатты тиімді пайдалану керек!
Бір тал ексең, он тал ек.
Таза болса табиғат, аман боларадамзат.
Пайдалыжәнеулы өсімдіктер, маңызы. Ізденіс жұмыстары бойынша әңгімелеу.
Альбоммен жұмыс: Гүлдердің суреттерін түрлі-түсті бояумен бояу.
IY.Сергіту сәті: : Шаршасаңдар балалар
Қолдарыңды созыңдар
Саусақтармен ойнаңдар
Қолдарыңды сермеңдер
Денелерің шынықсын
Саналарың тынықсын
III апта
Сабақтың барысы:
I. Ұйымдастыру кезеңі:
Балаларды түгендеу, оқу құралдарын жинақтау, ой қозғау (көрнекіліктер арқылы).
Психологиялық дайындық.
Балалар-гүлім менің
Балалар-күнім менің
Балалар нұр сыйлайтын
Бүгінгі күнім менің, дей отырып балалар сендерді өзіме қуат алар шуақты күнге теңемекпін.
Альбоммен жұмыс:Гүл бейнеленген суреттерді түрлі-түсті қарындашпен бояу.
IY.Сергіту сәті:Оң қолымда бес саусақ,
Сол қолымда бес саусақ
Қосып едім екеуін
Болып шықты он саусақ.
IY апта
Сабақтың барысы:
I. Ұйымдастыру кезеңі:
Балаларды түгендеу, оқу құралдарын жинақтау, ой қозғау (көрнекіліктер арқылы).
Шаттық шеңбер: Аспанымыз ашық болсын!
Көк туымыз биік болсын!
Деніміз сау болсын!
Еліміз тыныш болсын!
«Кім жылдам» ойыны.
Тақтаға үш бала шығады. Әр бала партадағы үш гүлдің біреуін тандайды, әр гүлдің ішінде өсімдіктер атаулары болады. Әр гүлді суреттеріне қарай орын орнына орналастырып магнитпен тақтаға жапсырады.
IY.Сергіту сәті: Тербеледі ағаштар
Алдымнан жел еседі
Кіп-кішкентай ағаштар
Үлкен болып өседі
V. Бекіту.
Саусақ жаттығуы:Саусақтар шынжыр болады
Үзілмейді тартсаңда
Ал, піл келіп шынжырды,
Үзіп кетті басқанда.
Тұмсығымен доп іздеп,
Ойнағысы келеді
Достық үшін пілге мен
Гүл сыйлағым келеді.
VI. Қорытынды.
Сұрақ-жауап арқылы тақырыпты қорытындылау.
-Біз қандай гүлдермен таныстық?
-Гүлдерді қалай баптап күтеміз?
VII. Бағалау.
Балаларды жеке-жеке мадақтау.
Адрес публикации: https://www.prodlenka.org/metodicheskie-razrabotki/246802-simdikter
БЕСПЛАТНО!
Для скачивания материалов с сайта необходимо авторизоваться на сайте (войти под своим логином и паролем)
Если Вы не регистрировались ранее, Вы можете зарегистрироваться.
После авторизации/регистрации на сайте Вы сможете скачивать необходимый в работе материал.
- «Содержание и организация работы методиста ДОУ в соответствии с ФГОС ДО»
- «Содержание и методы обучения музыке в соответствии с ФГОС НОО и ФГОС ООО»
- «Практическая деятельность социального педагога в контексте реализации ФГОС НОО и ФГОС ООО от 2021 года»
- «Профессиональная деятельность старшего вожатого образовательной организации»
- «Организация учебного процесса в условиях ФГОС СПО»
- «Реализация инклюзивного образования обучающихся с ОВЗ в общеобразовательной школе»
- Педагогика и методика преподавания биологии
- Учитель-логопед в образовательной организации. Коррекция речевых нарушений у младших школьников
- Педагогическое образование: история и кубановедение в образовательной организации
- Психологическое консультирование и оказание психологической помощи
- Дошкольное образование: обучение и воспитание детей дошкольного возраста
- Управление дошкольной образовательной организацией

Чтобы оставлять комментарии, вам необходимо авторизоваться на сайте. Если у вас еще нет учетной записи на нашем сайте, предлагаем зарегистрироваться. Это займет не более 5 минут.