Охрана труда:
нормативно-правовые основы и особенности организации
Обучение по оказанию первой помощи пострадавшим
Аккредитация Минтруда (№ 10348)
Подготовьтесь к внеочередной проверке знаний по охране труда и оказанию первой помощи.
Допуск сотрудника к работе без обучения или нарушение порядка его проведения
грозит организации штрафом до 130 000 ₽ (ч. 3 статьи 5.27.1 КоАП РФ).
Повышение квалификации

Свидетельство о регистрации
СМИ: ЭЛ № ФС 77-58841
от 28.07.2014

Почему стоит размещать разработки у нас?
  • Бесплатное свидетельство – подтверждайте авторство без лишних затрат.
  • Доверие профессионалов – нас выбирают тысячи педагогов и экспертов.
  • Подходит для аттестации – дополнительные баллы и документальное подтверждение вашей работы.
Свидетельство о публикации
в СМИ
свидетельство о публикации в СМИ
Дождитесь публикации материала и скачайте свидетельство о публикации в СМИ бесплатно.
Диплом за инновационную
профессиональную
деятельность
Диплом за инновационную профессиональную деятельность
Опубликует не менее 15 материалов в методической библиотеке портала и скачайте документ бесплатно.
09.03.2017

Аралас құжат құру. Практикалық жұмыс

Ерсаинова Баян Токановна
учитель информатики
5 сыныпқа арналған информатика пәнінен қысқа мерзімд сабақ жоспары.

Содержимое разработки

Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Сабақ: Аралас құжат құру. Практикалық жұмыс

Мектеп: Ш.Уалиханов атындағы орта мектеп

Күні:

Мұғалімнің есімі: Ерсаинова Б.Т.

Сынып : 5А

Қатысқандар:Қатыспағандар:

Сабаққа негізделген оқу мақсаты:

Құжатқа сурет қою тәсілдерін үйрете отырып, оқушылардың сыни ойлау арқылы ақпараттық-коммуникативтік құзыреттілігін қалыптастыру.

Сабақ мақсаттары:

1.Барлық оқушылар: WordPad және Paint редакторларын іске қоса алады

2. Оқушылардың басым бөлігі мәтін теру және сурет салу ережелерін біледі

3.Кейбір оқушылар: мәтіндік және графикалық редакторларда аралас құжат құра алады.

Тілдік мақсаты:

WordPad мәтіндік және Paint графикалық редакторлар (талқылауға арналған тармақтар)

Редакторларды іске қосу тәртібі

Жазуға ұсыныс:

Алдыңғы оқу

WordPad және Paint редакторлары жайлы алған білімдерін қайталау

Сабақ уақыты

Кезең, оның мазмұны

Мұғалімнің

іс-әрекеті

Оқушының

іс-әрекеті

Оқыту үшін бағалау, оқу үшін бағалау

Ресурстар

5 мин

Кіріспе

Ұйымдастыру сәті

Психологиялық дайындау «Ақтілек»

Топқа бөліну

Мәтіндік және графикалық редакторлар арқылы оқушыларды топқа бөлу. Топқа ат қою және топ басшыларын сайлау.

Алтын ережені еске түсіру

- Көңіл - күйлеріңіз қалай ?

- Сабаққа дайынсыңдар ма ?

- Ендеше бастайық.

Біз бүгін екі топқа бөлініп, жарысамыз.

Оқушылардың топтарға орналасуын қадағалап отырады.

Алтын ережені еске алу

Керемет (қолдарын көтеру)

Тамаша (шапалақ)

О – о – о (бас бармақтарын көрсету)

Топқа ат қойып , топ басшыларын сайлайды.

Алтын ережені еске түсіру, қорытынды жасау. Бірлесе жұмыс атқару.

Жарайсыңдар!

Тамаша!

Мәтін үзінділері жазылған және сурет үзінділері келтірілген кеспе қағаздар

«Алтын ереже»

10 мин

Тұсаукесер

Миға шабуыл.

«Кім жылдам » ойыны

(Үй тапсырмасы)

«Қатесін тап!» ойыны

Таныстырылым арқылы сұрақтарға жауап береді.

1. Мәтінді пішімдеу дегенді қалай түсінесің?

2. Мәтінді редакциялау деген не?

3.Мәтіндік редакторды қалай іске қосады?

4.Shift пернесінің қызметі.

5. Delete пернесі қандай қызмет атқарады?

6. WordPad қандай редактор?

Батырмалардың атқаратын қызметі шатыстырылған, қатесін тауып дұрыс жауабын береді.

Оқушылар бір-бірден орындарынан тұрып сұрақтарға жауап береді

Смайликпен бағалау

Интербелсенді тақта

Смайликтер

Слайд №2

20 мин

Негізгі бөлім

Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру

Практикалық жұмыс

Сергіту сәті

Жаттығуды орындарында отырып орындау

«Жұбыңды тексер, бағала» әдісі

Мақсаты: Бағалау өлшемдерін негізге ала отырып, бірін-бірі бағалау іс әрекетін жүзеге асыру..

Бекіту тапсырмасы

Мағынаны тану

1 және 2 топтарға «Мәтіндік редактор», «Графикалық редактор» тарауын оқып, постерде қорғау тапсырылады.

Құпия тапсырмалар. Ұяшықтардың астында жасырылған тапсырмаларды орындайды.

Көз жаттығуын орындайық. (презентация көрсетіледі)

Таныстырылымда тест сұрақтарын жазып, интербелсенді тақтадан көрсете отырып, дұрыс жауаптарын табу.

Сабақтың тақырыбын дәптерлеріне жазып алады

Екі топ бір-біріне циклді түрде постерлерін түсіндіреді.

-компьютерде практикалық жұмыс орындайды, сурет кірістіріп, әңгіме құрайды.

Орындарында отырып көз жаттығуын орындайды

Жұптасып бір -бірінің жауаптарын өзара бағалау

Формативті бағалау

«2жұлдыз, 1 тілек»

Бірін-бірі бағалау

Смайлик арқылы

«Епті екенсіңдер!»

Тақтадан дұрыс жауап көрсетілгенде, бағалау өлшемдерін негізге ала отырып, жұптар бірін- бірі бағалау әрекетін жүзеге асырады.

«5»-қатесіз орындалған жұмысқа

«4»-1 қатеге

«3»-2,3 қатеге

«2»-4 қатеге

Интербелсенді тақта, маркер, постер.

Стикерлер

АКТ ,

Информатика оқулығы

Таныстырылым көрсету

Слайд №3

10 мин

Қорытынды

«Бес саусақ» стратегиясы

Мақсаты;игерген білім жайында кері байланыс жасау.

Бағалау

Рефлексия

Рефлексия

Оқушыларға жеке парақша беріледі, парақшаға қолының суретін салып, әр саусақтарға сұрақтың жауабын жазады.

Бүгінгі сабақты қаншалықты ұқтым?

Не ұнамады?

Маған сабақта ұнады ...

Маған бүгінгі сабаққа көмектесті ...

Бүгінгі көңіл күйің

Бағалау парағы бойынша бағалау

Бүгінгі сабақтан алған әсерлерінді стикерлерге жазу.

Бүгінгі сабақта нені білдіңдер?

Тағы не туралы білгілерің келеді?

Осы тақырып бойынша не ой түйдіңдер? Сауалдарына жауапты кестеге түсіреді

Топ басшысы сабақ барысында топ мүшесі қаншалықты жауап бергенін бағалау парағына белгілеу арқылы бағалайды.

Оқушылар сабақтан алған әсерлерін смайликтерге стикерлерді жапсыру арқылы білдіреді.

«Өте тамаша»

Бағалау парағы

Әр түрлі стикерлер

Слайд №4

Таратпа қағаздар

Бағалау парағы

Стикерлер,смайлик жапсырылған плакаттар.

Слайд №5

Үйге тапсырма

«ЭКСПО-2017» шағын шығарма жазып, сурет кірістіру

Күнделікпен жұмыс

Күнделік

Слайд №6

БАҒАЛАУ ПАРАҒЫ

Тапсырмалар

Балы

Үй тапсырмасы «Кім жылдам»

3

«Қатесін тап»

3

Постер құрастыру (топтық жұмыс)

3

Құпия тапсырмалар

5

«Жұбыңды тексер, бағала»

«5»-қатесіз орындалған жұмысқа

«4»-1 қатеге

«3»-2,3 қатеге

«2»-4 қатеге

БАРЛЫҒЫ

БАҒАЛАУ ПАРАҒЫ

Тапсырмалар

Балы

Үй тапсырмасы «Кім жылдам»

3

«Қатесін тап»

3

Постер құрастыру (топты жұмыс)

3

Құпия тапсырмалар

5

«Жұбыңды тексер, бағала»

«5» - қатесіз орындалған жұмысқа

«4» - 1 қатеге

«3» - 2,3 қатеге

«2» - 4 қатеге

БАРЛЫҒЫ

Адрес публикации: https://www.prodlenka.org/metodicheskie-razrabotki/248431-aralas-zhat-ru-praktikaly-zhmys

Свидетельство участника экспертной комиссии
Рецензия на методическую разработку
Опубликуйте материал и закажите рецензию на методическую разработку.
Также вас может заинтересовать
Свидетельство участника экспертной комиссии
Свидетельство участника экспертной комиссии
Оставляйте комментарии к работам коллег и получите документ
БЕСПЛАТНО!
У вас недостаточно прав для добавления комментариев.

Чтобы оставлять комментарии, вам необходимо авторизоваться на сайте. Если у вас еще нет учетной записи на нашем сайте, предлагаем зарегистрироваться. Это займет не более 5 минут.

 

Для скачивания материалов с сайта необходимо авторизоваться на сайте (войти под своим логином и паролем)

Если Вы не регистрировались ранее, Вы можете зарегистрироваться.
После авторизации/регистрации на сайте Вы сможете скачивать необходимый в работе материал.

Рекомендуем Вам курсы повышения квалификации и переподготовки