- Курс-практикум «Педагогический драйв: от выгорания к горению»
- «Труд (технология): специфика предмета в условиях реализации ФГОС НОО»
- «ФАООП УО, ФАОП НОО и ФАОП ООО для обучающихся с ОВЗ: специфика организации образовательного процесса по ФГОС»
- «Специфика работы с детьми-мигрантами дошкольного возраста»
- «Учебный курс «Вероятность и статистика»: содержание и специфика преподавания в условиях реализации ФГОС ООО и ФГОС СОО»
- «Центр «Точка роста»: создание современного образовательного пространства в общеобразовательной организации»
Свидетельство о регистрации
СМИ: ЭЛ № ФС 77-58841
от 28.07.2014
- Бесплатное свидетельство – подтверждайте авторство без лишних затрат.
- Доверие профессионалов – нас выбирают тысячи педагогов и экспертов.
- Подходит для аттестации – дополнительные баллы и документальное подтверждение вашей работы.
в СМИ
профессиональную
деятельность
Таза болса табиғат, аман болар адамзат
АШЫҚ САБАҚ
Тақырыбы:
Таза болса табиғат, аман болар адамзат!
4 «А» сынып
Өзін- өзі тану пәнінің мұғалімі
Мұсатай Тұрсынкул Әнуарбекқызы
2017ж
Мектеп «Свободный орта мектебі» КММ Сабақ № 32 Сыныбы: 4 «А»
Мерзімі: 05.05.2017ж
Мұғалімі: Мұсатай Т.Ә. Оқушы саны: 8
Сабақтың тақырыбы: Таза болса табиғат, аман болар адамзат!
Құндылығы: Қиянат жасамау
Қасиеттері: әрқашан көмектесу, ешқашан зиян келтірмеу, бірлік.
1.Сабақтың мақсаты: «Қиянат жасамау» құндылығының мазмұнын түсіндіру.
Міндеттері:
Білімділігі: әрқашан көмектесуге үйрету.
Дамытушылығы: ешқашан зиян келтірмеуге ой өоісін кеңейту.
Тәрбиелігі: оқушыларды бірлікке тәрбиелеу. Ресурстары
Оқулық ,түрлі түсті қаламдар,стикер, дәптер,суреттер т.б
2. Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі:
Жағымды көңіл күйге келу. Табиғат аясына ойша серуендеу.
Баяу музыка ойнап тұрады.
- Балалар қолдарыңды тізелеріңе қойып ыңғайланып отырып алыңдар. Көздеріңді жұмуларыңды сұранамын. Жап- жасыл табиғат әлеміне еніп барамыз. Жайқалған әсем балғын гүлдеріміздің хош иістерін сезінеміз.Біреуіміз тұп- тұнық мөлдір су тәрізді тап таза отырмыз.Енді біреулеріміз көк аспанда еркін ұшып жүрген құстар сияқтымыз, ойымызды еркін айтып келеміз. Қыздар болса көлдегі аққудай созылып барады.Ұлдарымыз қыран бүркіттей биіктерге самғап барады. Алдымыздан жарық нұрын шашқан күн сияқты аналарымыз бен әжелеріміз бізге мейірлене қарайды. Әкелеріміз бен аталарымыз асқақтаған асқар тау болып, ақ батасын беріп, бізге қол бұлғайды. Біз өзіміздің табиғатпен осылай үйлесіп тұрғанымызға айырықша қуанып тұрмыз. Табиғаттың түстері мен құбылыстары, аңдары мен құстары бізбен бірге екенін сезінеміз. Осындай тамаша ауаны тұла бойымызға сіңіріп, денемізді сергітеміз.
- Ал енді балалар осындай ыстық сезімдерімізді бойларымызда сақтап, бүгінгі сабағымызға ораламыз.Ал енді көздерімізді жайлап ашып бір –бірімізге қарап күлімдейміз.
2.Үй тапсырмасын тексеру.
Табиғатқа байланысты суреттер салып, жұмбақтар, мақал-мәтелдер дайындап алып келу. Топ ережелерін сақтау
Талап
Тәртіп
Тазалық
Татулық
Тыныштық
Балаларды төрт түрлі стикер таңдау арқылы 2- топқа бөлу
Күн тобы
Жер тобы
3. Сабақтың дәйексөзі:
Мың шыбық шаншып, өсірсең, халқыңа орман салғаның, халқыңа орман салғаның, өзіңе қорған салғаның.
Халық даналығы.
Дәйексөзді оқу
Дәйексөзді жазып алу
Дәйексөздің мағнасын қалай түсіндік. Дәйексөзді жатқа айту
4.Әңгімелеу. (Сұхбат)
Біздің табиғатсыз өмір сүруіміз мүмкін емес. Өздерің елестетіп көріңдерші, табиғаттың суы, ағашы, өзен - көлі, сұлулығы болмағанда не болар еді.
Табиғаттың адам өміріне қажеттілігі туралы кітап
«Свободный орта мектебі» КММ
АШЫҚ САБАҚ
Тақырыбы:
Таза болса табиғат, аман болар адамзат!
4 «А» сынып
Өзін- өзі тану пәнінің мұғалімі
Мұсатай Тұрсынкул Әнуарбекқызы
2017ж
Мектеп «Свободный орта мектебі» КММ Сабақ № 32 Сыныбы: 4 «А»
Мерзімі: 05.05.2017ж
Мұғалімі: Мұсатай Т.Ә. Оқушы саны: 8
Сабақтың тақырыбы: Таза болса табиғат, аман болар адамзат!
Құндылығы: Қиянат жасамау
Қасиеттері: әрқашан көмектесу, ешқашан зиян келтірмеу, бірлік.
1.Сабақтың мақсаты: «Қиянат жасамау» құндылығының мазмұнын түсіндіру. Міндеттері: Білімділігі: әрқашан көмектесуге үйрету. Дамытушылығы: ешқашан зиян келтірмеуге ой өоісін кеңейту. Тәрбиелігі: оқушыларды бірлікке тәрбиелеу. | Ресурстары Оқулық ,түрлі түсті қаламдар,стикер, дәптер,суреттер т.б |
2. Сабақтың барысы: Ұйымдастыру кезеңі: Жағымды көңіл күйге келу. Табиғат аясына ойша серуендеу. Баяу музыка ойнап тұрады. Балалар қолдарыңды тізелеріңе қойып ыңғайланып отырып алыңдар. Көздеріңді жұмуларыңды сұранамын. Жап- жасыл табиғат әлеміне еніп барамыз. Жайқалған әсем балғын гүлдеріміздің хош иістерін сезінеміз.Біреуіміз тұп- тұнық мөлдір су тәрізді тап таза отырмыз.Енді біреулеріміз көк аспанда еркін ұшып жүрген құстар сияқтымыз, ойымызды еркін айтып келеміз. Қыздар болса көлдегі аққудай созылып барады.Ұлдарымыз қыран бүркіттей биіктерге самғап барады. Алдымыздан жарық нұрын шашқан күн сияқты аналарымыз бен әжелеріміз бізге мейірлене қарайды. Әкелеріміз бен аталарымыз асқақтаған асқар тау болып, ақ батасын беріп, бізге қол бұлғайды. Біз өзіміздің табиғатпен осылай үйлесіп тұрғанымызға айырықша қуанып тұрмыз. Табиғаттың түстері мен құбылыстары, аңдары мен құстары бізбен бірге екенін сезінеміз. Осындай тамаша ауаны тұла бойымызға сіңіріп, денемізді сергітеміз. Ал енді балалар осындай ыстық сезімдерімізді бойларымызда сақтап, бүгінгі сабағымызға ораламыз.Ал енді көздерімізді жайлап ашып бір –бірімізге қарап күлімдейміз. 2.Үй тапсырмасын тексеру. Табиғатқа байланысты суреттер салып, жұмбақтар, мақал-мәтелдер дайындап алып келу. | Топ ережелерін сақтау Талап Тәртіп Тазалық Татулық Тыныштық Балаларды төрт түрлі стикер таңдау арқылы 2- топқа бөлу Күн тобы Жер тобы |
3. Сабақтың дәйексөзі: Мың шыбық шаншып, өсірсең, халқыңа орман салғаның, халқыңа орман салғаның, өзіңе қорған салғаның. Халық даналығы. Дәйексөзді оқу Дәйексөзді жазып алу Дәйексөздің мағнасын қалай түсіндік. | Дәйексөзді жатқа айту |
4.Әңгімелеу. (Сұхбат) Біздің табиғатсыз өмір сүруіміз мүмкін емес. Өздерің елестетіп көріңдерші, табиғаттың суы, ағашы, өзен - көлі, сұлулығы болмағанда не болар еді. Ауа не үшін қажет? Адам мен табиғат арасында байланыс бар ма? Талдау сұрақтары 5. Мұғалімнің сыйы: «Табиғатты аялап, қорғай біл» видеоролик Сұрақтар: Шыны шөлмектер қанша жыл сақталады? Суды қалай үнемдеуге болады? Осы видеороликтен қандай ой түйдіңіз? | Балалар мәтіннің мазмұнын толық түсініп, көрініс көрсетеді. |
5.Шығармашылық жұмыс, топпен жұмыс. Музыкамен сурет салу. Музыка қосамын, әр топтың топ басшысы музыкамен сурет салуды бастайды. Соңында бәрің бірге қосылып суретті аяқтайсыңдар. Әр топ өзінің салған суреттерімен таныстырады. Ақпарат: Тазалық болған жерде ағаштар да, гүлдер де жайқала өседі. Тазалықтан кейін табиғатқа сұлулық керек, ол үшін ағаштар мен гүлдер егеміз. Одан кейінгі атқарар жұмыс табиғатқа күтім, қамқорлық жасау болып табылады. Табиғат тазалығы-адам денсаулығының кепілі | Әр топ өз суреттерін қорғайды. |
Топпен ән айту Сөзін жазған Б. Бейсенова Әнін жазған Е. Хасанғалиев «Көктем келді» әнін хормен айтамыз. | |
Үйге тапсырма № 32 сабақтан жұмыс дәптердегі 2- тапсырма Келесі сабақтан оқулықтағы 151- беттегі «Алтын балық» ертегісін оқып келу. | Балалар күнделікке жазып алады. |
Соңғы қорытынды сәті. Балалар сабағымыздың қорытынды сәтіне де жеттік. Тазалық болған жерде ағаштар да гүлдер де жайқала өседі. Тазалықтан кейін табиғатқа сұлулық керек, ол үшін ағаштар мен гүлдер егеміз. Одан кейін атқарар жұмыс табиғатқа күтім, қамқорлық жасау болып табылады. Табиғатты сақтайық, Табиғатты баптайық. Бізге деген пайдасын, Жақсылықпен ақтайық. Қиянат жасамау,Қиянат жасамау,әсем табиғатқа Қиянат жасамау,Қиянат жасамау барлық табиғатқа. |
Адрес публикации: https://www.prodlenka.org/metodicheskie-razrabotki/257988-taza-bolsa-tabiat-aman-bolar-adamzat
БЕСПЛАТНО!
Для скачивания материалов с сайта необходимо авторизоваться на сайте (войти под своим логином и паролем)
Если Вы не регистрировались ранее, Вы можете зарегистрироваться.
После авторизации/регистрации на сайте Вы сможете скачивать необходимый в работе материал.
- «Инклюзия в дополнительном образовании: особенности работы с детьми с нарушениями опорно-двигательного аппарата»
- «Информационно-коммуникационные технологии в образовательном процессе в соответствии с ФГОС»
- «Учитель химии: современные методы и технологии преподавания предмета по ФГОС ООО и ФГОС СОО»
- «Профилактика и устранение буллинга в СПО в соответствии с современными требованиями»
- «Диагностика и коррекция речевых нарушений школьников в профессиональной деятельности учителя-логопеда»
- «Цифровая грамотность педагога и основы безопасности в информационной среде»
- Преподавание в организации среднего профессионального образования
- Профессиональная деятельность специалиста в области охраны труда: теоретические и практические аспекты
- Информатика: теория и методика преподавания в образовательной организации
- Логопедия. Коррекционно-педагогическая работа по преодолению речевых нарушений у обучающихся младшего школьного возраста
- Дошкольная педагогика: теория и методика обучения и воспитания
- Содержание деятельности по охране труда и обеспечению безопасности условий на рабочих местах

Чтобы оставлять комментарии, вам необходимо авторизоваться на сайте. Если у вас еще нет учетной записи на нашем сайте, предлагаем зарегистрироваться. Это займет не более 5 минут.