- Курс-практикум «Педагогический драйв: от выгорания к горению»
- «Формирование основ финансовой грамотности дошкольников в соответствии с ФГОС ДО»
- «Патриотическое воспитание в детском саду»
- «Федеральная образовательная программа начального общего образования»
- «Труд (технология): специфика предмета в условиях реализации ФГОС НОО»
- «ФАООП УО, ФАОП НОО и ФАОП ООО для обучающихся с ОВЗ: специфика организации образовательного процесса по ФГОС»
Свидетельство о регистрации
СМИ: ЭЛ № ФС 77-58841
от 28.07.2014
- Бесплатное свидетельство – подтверждайте авторство без лишних затрат.
- Доверие профессионалов – нас выбирают тысячи педагогов и экспертов.
- Подходит для аттестации – дополнительные баллы и документальное подтверждение вашей работы.
в СМИ
профессиональную
деятельность
Компьютерде қандай маңызды құрылғылар бар
Ұзақмерзімдіжоспардыңтарауы: Мектеп: Компьютер және қауіпсіздік Мұғалімнің аты-жөні: Күні: Сынып: 5 Қатысқандар: Қатыспағандар: | ||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Компьютерде қандаймаңыздықұрылғылар бар. | |||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқумақсаттары (оқубағдарламасына сілтеме) | 5.1.1.1- процессор мен қаттыдискінің қызметінқарапайымдеңгейде түсіндіру. | |||||||||||
Сабақтың мақсаты | Барлық оқушылар: Процессор мен қатты дискінің қызметін түсінеді | |||||||||||
Оқушылардың басым бөлігі: Процессор мен қатты дискінің қызметін қарапайым түрде өңдеу жұмысын біледі | ||||||||||||
Кейбір оқушылар: Компьютерге жүктелген барлық бағдарламалардың орналасу орнын және қатты дискінің әрбір бөлшегін біледі | ||||||||||||
Бағалау критерийі | 1.Компьютер құрылғыларытуралы және олардың қызметтерін біледі.2.Біліп үйренгендерін теориялық түрде берілген тапсырмаларды орындай алады.3.Компьютер құрылғыларын ажырата алады, орналасу және жалғану реттілігін біледі | |||||||||||
Ойлау дағдыларының деңгейлері | Білу,түсіну,жинақтау | |||||||||||
Тілдік мақсаттар | -терминмен жұмыс жасайды. - қатқыл диск - винчестер- Hard Disk Drive, HDD | |||||||||||
Құндылықтарға Баулу | Оқушыларды тәрбиелікке, ұқыптылыққа, жауапкершілікке, тиянақтылыққа үйрету. | |||||||||||
Пәнаралық Байланыс | Ағылшын,орыс тілі,математика | |||||||||||
Алдыңғыбілім | Компьютердің құрылғыларымен жұмыс жасай біледі. | |||||||||||
Сабақбарысы | ||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар | ||||||||||
Сабақтың басы 2 мин 6 мин 2 мин | Ұйымдастыру кезеңі: «Сәлемдесу» Оқушыларды Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру үшін бір – бірімен амандасады. Үй тапсырмасын тексеру «Кім жылдам?» ойыны (сұрақ- жауап арқылы оқушылардың өткен тақырыпты қалай меңгергенін анықтау). 1.Неге компьютердің үстіне кітап,дәптер және т.б заттар қоюға болмайды? 2.Компьютермен жұмыс істегенде қандай ережелерді міндетті түрде сақтау керек? 3.Компьютердегі жұмысты аяқтаған оқушы не істеу керек? 4.Көзден экранға дейінгі арақашықтық қанша болуы керек? 5.Компьютерде үздіксіз жұмыс істеу уақыты? 6.Компьютерге не себепті ылғал киіммен отыруға болмайды? БББ кестесінің алғашқы екі бағанын толтыру.
| |||||||||||
Сабақтың ортасы 15мин Тапсырмаларға 10 мин Сергіту сәті 2 мин | Жаңа сабақ. Процессор мен қатқыл дискі туралы ұғым. (компьютердің маңызды құрылғылары туралы бейнебаян көрсету) «Ойлан, жұптас, бөліс» оқулықты оқып, түсінгені бойынша топта талқылайды. №1 тапсырма (Топтық жұмыс) Құрылғылардың атауын жазыңыз. Дескриптор - құрылғылардың атауын жазады; Көрсетілген құрылғыларды қызметімен сәйкестендіріңіз. | |||||||||||
Қызметі: | Құрылғы атауы | |
Ақпаратты енгізу | Процессор | |
Берілгендерді өңдеу | ||
Үлкен көлемді ақпараттарды ұзақ мерзімді сақтау | ||
Қатты диск | ||
Ақпаратты шығару |
Дескриптор
- процессордың және қатты дискінің қызметін көрсетеді.
№2Тапсырма(жұптық жұмыс)Кестені толтыру.
Құрылғылар | Орналасуы мен жалғануы | ||
Жүйелік блоктың алдыңғы панелінде | Жүйелік блоктың ішінде | Жүйелік блоктың артқы панелінде | |
Монитор порты | |||
Қатқыл диск | |||
Компьютердің қосу/өшіру батырмасы | |||
Микрофон мен колонкаларғаарналғанкірістер | |||
Дискіжетек | |||
Электрменқоректендіргішбауы | |||
Қоректендірублогы | |||
Дыбыстақшасы | |||
Компьютердіқайтажүктеубатырмасы | |||
Принтер порты | |||
Мауспен пернетақта порттары | |||
Желілік тақша порттары. | |||
Дескриптор
-Құрылғылардың орналасу, жалғану реттілігін біледі және ажырата алады.
Сергіту жаттығуын орындау
1.Тропикалық жауын
№3 тапсырма (жеке жұмыс)
Қатқыл дискінің схемасын қарап шығарылған төртбұрыштарды толтыру.
Д ескриптор
-Қатты дискінің құрлысы туралы жазады.
https://www.youtube.
com/watch?v=jD9Ngi5B1ts
Проектор
АКТ
Үлестірме қағаздар
Үлестірме қағаздар
Сабақтыңсоңы
8мин
БББ кестесі.
Кері байланыс «Алма ағашы» әдісі.
Оқушыларға екі түсті «алма» беріледі. Сабақ соңында оны алма ағашына ілу керек.
Жасыл түсті алма - мен бүгін бәрін жақсы орындадым: меңгердім.
Қызыл түсті алма- мен тапсырманы орындай алмадым, түсінбедім.
Үйге тапсырма: қосымша оқулықтан мәлімет іздеу
Смайликтер
БББ кестесі
Оқулық .... бет
Саралау
Бағалау
Денсаулық жəне ҚТС
Оқушылардың қажеттіліктеріне қарай деңгейлік тапсырмаларды орындатамын.
Дарынды оқушыларға ілгерілеп отыратын тапсырмаларды дайындаймын
«Қосу – алу - қызықты» оқушының дұрыс жауабына «қосу», аздаған қатесі бар жауапқа «алу», қосымша ақпараттық жауапқа «қызықты» смайлигін беремін. Оқушының ынтасы артады және шынайы бағаланады.
БББ кестесі арқылы оқушылар бірін-бірі бағалайды
Мұғалімнің рұқсатынсыз кабинетте жүруге болмайды;
Жұмыс барысында бір-біріне кедергі жасауға болмайды;
Алғашқы медициналық көмекті көрсете алу керек.
Сабаққа рефлексия
Сабақмақсаттарынемесеоқу
Мақсаттарышынайы, қолжетімдіболдыма?
Барлықоқушылароқумақсатынақолжеткіздіме?
Егероқушылароқумақсатынажетпегенболса, неліктендепойлайсыз?
Сабақтасаралаудұрысжүргізілдіме?
Сабақкезеңдеріндеуақыттытиімді
пайдаландыңыз ба?
Сабақжоспарынанауытқуларболдымажəненеліктен?
Жалпыбағалау
Сабақтаеңжақсыөткенекінəрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?
1:
2:
Сабақтың бұдан да жақсыөтуіненеоңықпалетеді (оқыту мен оқуғақатысты)?
1:
2:
Осы сабақтыңбарысында мен сыныптуралынемесежекелегеноқушылардың
жетістіктері/ қиыншылықтарытуралыненіанықтадым, келесісабақтарда не нəрсеге
назараударуқажет?
Адрес публикации: https://www.prodlenka.org/metodicheskie-razrabotki/279648-kompjuterde-andaj-mayzdy-rylylar-bar
БЕСПЛАТНО!
Для скачивания материалов с сайта необходимо авторизоваться на сайте (войти под своим логином и паролем)
Если Вы не регистрировались ранее, Вы можете зарегистрироваться.
После авторизации/регистрации на сайте Вы сможете скачивать необходимый в работе материал.
- «Специфика преподавания английского языка в контексте реализации ФГОС ООО от 2021 года»
- «Учебный курс «Вероятность и статистика»: содержание и специфика преподавания в условиях реализации ФГОС ООО и ФГОС СОО»
- «Ключевые аспекты маркетинга в социальной сфере»
- «Особенности организации образовательного процесса для обучающихся подросткового и юношеского возраста»
- «Обучение младших школьников в условиях реализации ФГОС НОО обучающихся с ОВЗ»
- «Медиация в системе образования»
- Содержание и организация деятельности учителя-логопеда в дошкольной образовательной организации
- Организация деятельности советника директора по воспитанию
- Педагогика и методика преподавания технологии
- Теория и методика преподавания истории в общеобразовательной организации
- Социально-психологическое сопровождение и психологическая помощь населению
- Менеджмент социальной работы и управление организацией социального обслуживания

Чтобы оставлять комментарии, вам необходимо авторизоваться на сайте. Если у вас еще нет учетной записи на нашем сайте, предлагаем зарегистрироваться. Это займет не более 5 минут.