- Курс-практикум «Педагогический драйв: от выгорания к горению»
- «Оказание первой помощи в образовательных учреждениях»
- «Труд (технология): специфика предмета в условиях реализации ФГОС НОО»
- «ФАООП УО, ФАОП НОО и ФАОП ООО для обучающихся с ОВЗ: специфика организации образовательного процесса по ФГОС»
- «Специфика работы с детьми-мигрантами дошкольного возраста»
- «Учебный курс «Вероятность и статистика»: содержание и специфика преподавания в условиях реализации ФГОС ООО и ФГОС СОО»
Свидетельство о регистрации
СМИ: ЭЛ № ФС 77-58841
от 28.07.2014
- Бесплатное свидетельство – подтверждайте авторство без лишних затрат.
- Доверие профессионалов – нас выбирают тысячи педагогов и экспертов.
- Подходит для аттестации – дополнительные баллы и документальное подтверждение вашей работы.
в СМИ
профессиональную
деятельность
Анамның қолдары
Күні: 16 .01.2016ж. | Пән:Әдебиеттік оқу 2 сынып. Мұғалімі: Джурабаева Камила. |
Сабақтың тақырыбы | Анамның қолдары |
Сабақтың мақсаты | Шығарманың тақырыбын ашады, мәтін мазмұнындағы өмір шындығын немесе әсіреленуін ажырату арқылы кейіпкердің ойын қорғауға үйренеді. Талдау жұмыстарын жүргізеді.Тақырыпты мәнерлеп оқиды. |
Күтілетін нәтиже | Оқушылардың сөздік қоры дамиды, мәтінді өз бетімен оқу, шығармашылық және мәселелі сұрақтар арқылы пікір айту дағдысына үйренеді. Өзгені де тыңдап, өзінше ойлап жауап беруге, дұрыс сөйлеп, сауатты жазуға,сыни көзқараспен өз ойын айтуға үйренеді. Ананы құрметтеуге,қамқорлық жасауға үйренеді. |
Сабақта қолданатын модуль | Сын тұрғысынан ойлану модулі. |
Оқыту әдістері | Диалогтік оқыту әдісі.Өлең ұйқастыру стратегиясы.Бағдаршам. Инсерт әдісі.Кластер әдісі. |
Дереккөздер | Оқулық, Ана туралы слаидтар,суреттер,дәптер, видиороликтер,бағалау парақшасы. Өз аналарының портреті. |
Сабақ барысындағы мұғалім мен оқушының іс-әрекеті
Сабақ барысы | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті |
Оқушыға психологиялық ахуал туғызу 5 мин. | ҰйымдастыруКүн шуағы,Қол ұстасып бәрімізЖылылықты сезейікКүндей болып әрқашан Күлімсіреп жүрейік Күн, қар.бұлт.жаңбыр табиғи құбылыстар арқылы 4 топқа бөлу. | Пазлдар арқылы 4 топқа бөлінеді. |
Үй тапсырмасын тексеру5 мин. | Үй тапсырмасын мәнерлеп оқып, сұрақтарға жауап береді. | Үй тапсырмасын оқып,бір-біріне сұрақтар қояды. |
Жаңа тақырып 20мин. Қызығушылықты ояту Видиороликтен үзінділер көру. Мағынаны тану. Мазмұнымен жұмыс Талдау Жинақтау. Дәптермен жұмыс. | Бала-менің бауыр етім, Сенің тәтті балғын үнің, Бала үшін бар бейнетім. Баурап алды мені бүгін. Бөбегім деп өлеңдетіп, Қызығым сен, қыз бен ұлым, Балбырасын алма бетің. Кеудемде өскен егіз гүлім -деп жырлайтын,ең бізге жақын адам кім ? балалар. Әр топ тақырыпты іштей оқиды. Жеке оқушылар дауыстап оқыды. - Балалар, енді отбасыларыңда, үйде, күнделікті ең көп жұмыс жасайтын кім деп ойлайсыңдар? Соны анықтайық. Ол үшін тақтаның бір жағына «анам», екінші жағына «әкем» деген жазулар жазылады. Олардың күнделікті істейтін жұмыстарын тізіп жазып отырады. Шығармашылық жұмыс. "Өлең ұйқастыру"стратегиясы----------------------------------- сыйлаймын,----------------------------------- тыңдаймын.----------------------------------- аламын,------------------------------------ баламын. | Оқушылар жұптасып, топтасып жұмыс жасайды,сұрақтарға жауап береді. . Бұл өлең кім туралы деп ойлайсыңдар? -Ана. «Ана деген кім?» деген сұрағына жауап беріп, кластер құрастыру. ақылшы мейірімді жан ұстаз өмір сыйлаушы қамқоршы аяулы жан 1- топ Ана еңбегі, қамқорлығы туралы туралы постер қорғайды. 2-топ Әкеміз туралы постер қорғайды. 3-топ Менің анама көмегім қандай? постер қорғау. 4-топ Аналарымыз туралы мақал-мәтелдер, эссе жазу. Сөздік жұмысын жүргізу. |
Сергіту сәті 1мин. | Қуан шаттан алақай, Қуанатын күн бүгін. Қайырлы таң, Қайырлы күн, Күліп шықты күн бүгін | Видиороликтен сергіту жаттығуын жасау. |
Ой толғау 2мин. Өз аналарының суретін әкелу,анасына арнап тілек айту. "Менің анамның портреті" 1мин. | Оқушыларды тыңдай отырып: - Дүниеде не қымбат? (Ана) - Ана неден қымбат? (Бәрінен) - Ананың аялы алақанына, мейіріміне тең келер нәрсе жоқ. Ана біз үшін жалпақ дүниеден де артық. - Балалар, ендеше осындай аналарыңның осы қиын, таусылмайтын, күнделікті қайталанатын жұмысын жеңілдету үшін не істер едіңдер? Мақал-мәтелдер: 1. Әйелдің пірі — еркек. Еркек — үйдің егесі, Әйел — үйдің шегесі 2. Баланың білегі ауырса ананың жүрегі ауырады. 3. Әжемді тыңдағаным – Өзімді танығаным. | Ата-ананың жеке басының әсері балаға күн сәулесімен бірдей, мұны басқа ешбір нәрсемен ауыстыру мүмкін емес. Отбасы, ұшқан жанұя-жылылықтың, жылулықтың меке-ні.«Отбасы»- атауының мәніне үңілер болсақ, оттың да үлкен маңызы бар еке-нін сеземіз.Ал ананың алақаны оттан да ыстық.Сондықтан оттың басы, ошағы-мыздың түтіні түзу болу үшін «Тілек шамы»- жаттығуын бір-бірімізге тілек айта отырып жүргізейік. Оқушы аналарына арнап ән айту. Өз аналарының портретін айтып шығу. |
Кері байланыс. 5мин. | Пікір пирамидасы 1. Шығарма не туралы? 2. Шығармаға сипаттама,ерекшелігі, айырмашылығы.3.Әрекет орны мен уақыты 4.Шығармадағы басты оқиға 5. Шығарманың басты кейіпкерлері,ерекшелігі6.Шығарманы оқу барысында алған әсерің? 8.Сіздің осы шығарма туралы жеке пікіріңіз. | Топтасып тапсырманы орындайды. Әр топ сұрақтарға жауап береді. |
Бағалау 3мин. | Бағдаршам әдісі арқылы әр топ бір-бірін өзара бағалау. | Оқушылар қойылған бағаға жақсы көзқарастарын білдіреді және күнделіктеріне қойдырады. |
Рефлексия 2мин. | Сабаққа рефлексия. Қызықты өтті. Жұмыстандым. Түсіндім Қызықты емес. Демалдым. Бұрынғыдан көп нәрсе үйрендім Мән бермедім. Басқаларға көмектестім. Түсінбедім | "Инсерт» әдісі бойынша сұрақтарға жауап береді Әр оқушыға инсерт парақшасын таратып беру. |
Үйге тапсырма 1мин. | Айналайын адамдар,Бәріңнің де анаң бар.Қайғыға салмай жүрегінАнаға дұрыс қараңдар – деп бұдан былай аналарыңа қолғабыс боларсыңдар деген сеніммен бүгінгі сабағымызды аяқтаймыз. | Оқу,іздену, мазмұнын айту. |
Адрес публикации: https://www.prodlenka.org/metodicheskie-razrabotki/290009-anamny-oldary
БЕСПЛАТНО!
Для скачивания материалов с сайта необходимо авторизоваться на сайте (войти под своим логином и паролем)
Если Вы не регистрировались ранее, Вы можете зарегистрироваться.
После авторизации/регистрации на сайте Вы сможете скачивать необходимый в работе материал.
- «Подготовка к ЕГЭ по истории в условиях реализации ФГОС: содержание экзамена и технологии работы с обучающимися»
- «Организация учебно-воспитательного процесса по АООП для обучающихся с ЗПР в соответствии с ФГОС ООО»
- Курс-практикум «Профессиональная устойчивость и энергия педагога»
- «Особенности работы общеобразовательной организации в условиях эпидемии коронавирусной инфекции»
- «Индивидуальная работа педагога с родителями учеников»
- «Нормативно-правовое обеспечение деятельности школьного учителя-логопеда»
- Основы менеджмента в образовательной организации
- Педагогика и методика начального образования
- Организационно-педагогическое обеспечение воспитательного процесса в образовательной организации
- Образовательные технологии и методики обучения основам безопасности жизнедеятельности
- Логопедическая работа при нарушениях речи у детей дошкольного возраста
- Педагог-психолог дошкольной образовательной организации. Содержание и организация профессиональной деятельности

Чтобы оставлять комментарии, вам необходимо авторизоваться на сайте. Если у вас еще нет учетной записи на нашем сайте, предлагаем зарегистрироваться. Это займет не более 5 минут.