- Курс-практикум «Педагогический драйв: от выгорания к горению»
- «Оказание первой помощи в образовательных учреждениях»
- «Труд (технология): специфика предмета в условиях реализации ФГОС НОО»
- «ФАООП УО, ФАОП НОО и ФАОП ООО для обучающихся с ОВЗ: специфика организации образовательного процесса по ФГОС»
- «Специфика работы с детьми-мигрантами дошкольного возраста»
- «Учебный курс «Вероятность и статистика»: содержание и специфика преподавания в условиях реализации ФГОС ООО и ФГОС СОО»
Свидетельство о регистрации
СМИ: ЭЛ № ФС 77-58841
от 28.07.2014
- Бесплатное свидетельство – подтверждайте авторство без лишних затрат.
- Доверие профессионалов – нас выбирают тысячи педагогов и экспертов.
- Подходит для аттестации – дополнительные баллы и документальное подтверждение вашей работы.
в СМИ
профессиональную
деятельность
Фенол, молекуласының құрылыс алынуы сапалық реакциясы
Сабақ : 37 | Фенол, молекуласының құрылыс алынуы сапалық реакциясы. | |||||
Күні: . | Мұғалімнің есімі: Битабарова Хадиша | |||||
Сынып:11 «А» | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||||
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары): | Фенолдың функцияналдық тобы бар бензолдың туындысын олардың физикалық химиялық қасиеттерін меңгеру. | |||||
Сабақ мақсаттары: | Барлық оқушылар: Фенолдың алыну мен қасиеттерін айта біледі. | |||||
Оқушылардың басым бөлігі: Фенолдың әлсіз қышқылдық қасиет көрсетеінін толық меңгереді. | ||||||
Кейбір оқушылар: Оларды медицинада , өнеркәсіпте қолдануын біледі. | ||||||
Тілдік мақсат: | Оқушылар... (істей) алады: Фенолдың орынбасу, қосылу реакцияларына шығымды есептеп шығарады. | |||||
Негізгі сөздер мен тіркестер: Қышқылдық, оңай балқитын, жану. | ||||||
Сыныптағы диалог (жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер): Көпатомды спирттердің техникада қолдануы мен медицинада пайдалануы туралы, қоршаған ортаға әсерін түсіндіре жеткізе алады. | ||||||
Талқылауға арналған тармақтар: 1.Тринитрофенол. 2.Қышқылдық. 3. полимерлену. 4. Тотығу. | ||||||
Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба? | ||||||
Фенолдың өнеркәсіпте полимер алынуын, олардың қолдануын айта алады.. | ||||||
Жазылым бойынша ұсыныстар: Берілген тапсырмалар мен жаттығуларды орындау. | ||||||
Алдыңғы тақырып | Көпатомды спирттер.Этиленгликоль, глицериннің құрылысы. | |||||
Жоспар | ||||||
Жоспарлан-ған уақыт | Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз). | Жоспарланған уақыт | ||||
Басталуы. | Ұйымдастыру кезеңі. (3 минут) Оқушыларды түгендеу. Өткен сабаққа шолу жасау. | Басталуы. | ||||
Ортасы. | «Сен маған, мен саған» әдісі (5 минут) 1. Спирттер дегеніміз не? 2. Жалпы формуласын жаз? 3. Көпатомды спирттерге қандай реакция типтері тән? 4. Альдегидоспирт дегеніміз не? 5. Глицериннің физикалық қасиеттері қандай? Жаңа сабақ – Фенол, молекуласының құрылыс алынуы сапалық реакциясы туралы танысамыз ( 7 минут) Феноллың қосылыстары табиғатта жоқ болғандықтан оны тек жанама жолдармен ғана алынады, өзіне тән жағымсыз иіс бар 450С –та балқиды, гидроксидті тобы болғандықтан әлсіз қышқылдық қасиет көрсетеді, бірақ лакмустың түсін өзгерте алмайды. Нитроқосылыстарынан қопарғыш заттар алынады, аулшаруашылығында сонымен қатар үй жиқаздарының зиянкестерімен күресуде қолданылады, фенолформальдегидті плассмасасын өте бірік, төзімді терморактивті болып табылады. Оқулықпен жұмыс. «Үлесін тап» ( 10 минут) 8-жаттығу. Фенодың құрамындағы элементтердің массалық үлестерін анықта. «Кім жылдам?» ( 10 минут) 9-жаттығуларды орындау. Кететін зат мөлшерін анықтау. Қорытындылау. «Өрмекші» әдісі. ( 5 минут) Шығым арқылы есеп шығару. Үйге тапсырма (1 минут) Табиғи газды оқып келу. | Оқулық. Интербелсенді тақта | ||||
АКТ Жұмыс дәптерлері Оқулық. Тақта, бор. Тақта, бор. Ақ парақтар | ||||||
Аяқталуы | Кері байланыс (4 минут) «Активатор 3-2-1» әдісі. Сабақтан алған екі жақсы нәрсе, бір ұсыныс тілек арқылы білдіреді. Бағалау парағы | Стикерлер Оқулық | ||||
Қосымша ақпарат | ||||||
Саралау- Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тасырманы күрделендіруді қалай жосарлайсыз? | Бағалау-оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері. АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс | ||||
Критерий. Қолдану. | Дескрипторлар 1.Теңдеудің дұрыс құрылуы 1 б. 2.Есептің шартын дұрыс құрастыру 2 б. 3. Теңестіру 2 б. 4. Есептің тиімді тәсілін тауып, дұрыс шығару 3 б. | Математика, тарих, география, физика пәндерімен байланыс орнатылған. | ||||
Рефлексия . Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? | Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. | |||||
Қорытынды бағамдау. | ||||||
Адрес публикации: https://www.prodlenka.org/metodicheskie-razrabotki/291044-fenol-molekulasyny-rylys-alynuy-sapaly-re
БЕСПЛАТНО!
Для скачивания материалов с сайта необходимо авторизоваться на сайте (войти под своим логином и паролем)
Если Вы не регистрировались ранее, Вы можете зарегистрироваться.
После авторизации/регистрации на сайте Вы сможете скачивать необходимый в работе материал.
- «Профилактика зависимого поведения среди подростков и молодёжи»
- «Обучающиеся с нарушениями слуха: особенности организации обучения по АООП в соответствии с ФГОС»
- «Работа педагога с обучающимися с ЗПР: особенности организации учебно-воспитательного процесса по ФГОС»
- «Цифровая трансформация библиотечного дела»
- «Преподавание географии и биологии по ФГОС ООО и ФГОС СОО: содержание, методы и технологии»
- «Работа специалистов по сопровождению обучающихся с РАС»
- Педагогика и методика преподавания физики
- Основы дефектологии. Содержание и методы работы с обучающимися с ОВЗ
- Содержание и организация профессиональной деятельности педагога-дефектолога
- Менеджер в образовании: управленческая деятельность в образовательной организации
- Педагогическое образование: теория и методика преподавания мировой художественной культуры
- Основы управления дошкольной образовательной организацией

Чтобы оставлять комментарии, вам необходимо авторизоваться на сайте. Если у вас еще нет учетной записи на нашем сайте, предлагаем зарегистрироваться. Это займет не более 5 минут.