- Курс-практикум «Педагогический драйв: от выгорания к горению»
- «Оказание первой помощи в образовательных учреждениях»
- «Труд (технология): специфика предмета в условиях реализации ФГОС НОО»
- «ФАООП УО, ФАОП НОО и ФАОП ООО для обучающихся с ОВЗ: специфика организации образовательного процесса по ФГОС»
- «Специфика работы с детьми-мигрантами дошкольного возраста»
- «Учебный курс «Вероятность и статистика»: содержание и специфика преподавания в условиях реализации ФГОС ООО и ФГОС СОО»
Свидетельство о регистрации
СМИ: ЭЛ № ФС 77-58841
от 28.07.2014
- Бесплатное свидетельство – подтверждайте авторство без лишних затрат.
- Доверие профессионалов – нас выбирают тысячи педагогов и экспертов.
- Подходит для аттестации – дополнительные баллы и документальное подтверждение вашей работы.
в СМИ
профессиональную
деятельность
Тұрлаулы мүшелер
Мерзімі: 22.11.2015ж
Сыныбы: 3 « В »
Сабақтың тақырыбы: «Тұрлаулы мүшелер»
Сабақтың мақсаты: Білімділігі: бастауыш пен баяндауыштың тұрлаулы мүшелер екенін ұғындыру.
Дамытушылығы: оқушылардың сауатты жазу дағдыларын жетілдіру, сөздік қорын байыту, байланыстырып сөйлеу дағдысын дамыту.
Тәрбиелілігі: өзара ынтымақтастыққа, сыйластыққа тәрбиелеу.
Түрі: жаңа сабақ
Әдіс – тәсілдері: талдау, сұрақ - жауап, түсіндіру
Көрнекілігі: семантикалық карта, интерактивті тақта, суреттер.
Пәнаралық байланыс: әдебиеттік оқу, бейнелеу
Сабақ барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылардың зейінін сабаққа аудару, оқу құралдарын түгендеу.
Психологиялық дайындық.
Біз балдырған баламыз,
Құстай қанат қағамыз.
Дүниені аралап,
Оқып білім аламыз.
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
58- жаттығу
ІІІ. Өткен сабақты пысықтау
1.Сөйлем мүшелері дегеніміз не?
2. Бастауыш дегеніміз не?
3. Баяндауыш дегеніміз не?
4. Бастауыштан кейінгі сызықша қай уақытта қойылады?
ІV. Жаңа сабақ
Ой қозғау
-Балалар қазір күздің соңғы айы.
Сондықтан да күн суытып, қар жауып, борандар да басталады.
-Ал енді, мына екі сөйлемге назар аударыңдаршы. (оқыту)
Оқулықпен жұмыс:
60- жаттығу. Сөйлемдерді оқы. Олардың қандай ұқсастықтары мен өзгешеліктері бар?
1. Қар жауды.
2. Бүгін жапалақтап қар жауды.
Қар жауды. - Сөйлемнің тұрлаулы мүшелері. Ол бастауыш пен баяндауыштан тұрады. Тұрлаулы мүшелер сөйлемдегі негізгі ойды білдіреді.
Бірінші сөйлем тек тұрлаулы мүшелерден тұрса, екінші сөйлемде бастауыш пен баяндауыштан басқа да сөздер қолданылады.
Тұрлаулы мүшелер
Бастауыш
Қар
Баяндауыш
жауды
V. Жаңа білімді меңгеру.
1.Ауызша жұмыс
61- жаттығу. Сөйлемдерді оқып, тұрлаулы мүшелерді тап. Неліктен тұрлаулы екенін түсіндір.
Мектепте асхана бар. Аспазшы тамақты дәмді пісіреді. Балалар үзілісте асханаға келді.
(Тұрлаулы мүшелер бастауыш пен баяндауыштан тұрады. Сөйлемдегі негізгі ойды білдіреді.)
2. Тақтамен, дәптермен жұмыс.
62- жаттығу. Мәтінді тиісті тыныс белгілерін қойып көшіріп жазу. Мәтінге ат қою. Тұрлаулы мүшелердің астын сызу.
Балалар Ақлима әжейге көмекке келді қыздар үй тазалады ұлдар отын жарды Ақлима әжей балаларға риза болды.
Осы мәтінге ат қояйық? Недеп қоюға болады?(Көмекшілер, Қамқорлық)
3. Сергіту сәті
4. Өздік жұмыс.
63- жаттығу. Мақалды жатқа жазу. Тұрлаулы мүшелердің астын сызу.
Әкеге қарап ұл өседі,
Шешеге қарап қыз өседі.
Жаман жолдас жолда қалдырады.
5.Шығармашылық жұмыс.
Ойын: «Ұйқасын тап»
Үні ғажап,
Дүлдүл,
Бақта сайрар.... (бұлбұл)
Бәрі бірдей жұмысқа,
Шығатын не?.... (құмырсқа)
Семантикалық картамен жұмыс.
Сөздер | Бастауыш | Баяндауыш |
Бұлбұл | + | |
Сайрайды | + | |
Құмырсқа | + | |
Қыбырлайды | + |
64-жаттығу. Сөйлемдерді оқып, мағыналық байланысына қарай ретімен айтып бер. Тұрлаулы мүшелерді тап.
Тырна түлкіге тамақ беріпті.
Құмыра түлкінің басына сыймапты.
Тырна түлкіні қонаққа шақырыпты.
Бұл қай ертегіден алынған үзінді?
Қорытынды:
-Біз сабақта не туралы білдік?
Венн диаграммасы арқылы тұрлаулы мүшелердің ортақ қасиетін анықтау.
Рефлексия:
Нені білдіңдер?
Нені білгілерің келеді?
Нені білемін?
Үй тапсырмасы:
77-бет . 65- жаттығу
Сурет бойынша әңгіме құрау.Мәтінге ат қою.Тұрлаулы мүшелерді табу.
Бағалау. Белсенділік танытқан оқушыларды атап, мадақтау.
«Н.Төреқұлов атындағы №121 жалпы орта мектебі»
коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Тақырыбы:
Тұрлаулы мүшелер
Сыныбы: 3 « В »
Пәні: қазақ тілі
Пән мұғалімі: Бакишева Жамал Ташкенбаевна
2017 -2018 оқу
Адрес публикации: https://www.prodlenka.org/metodicheskie-razrabotki/295823-trlauly-msheler
БЕСПЛАТНО!
Для скачивания материалов с сайта необходимо авторизоваться на сайте (войти под своим логином и паролем)
Если Вы не регистрировались ранее, Вы можете зарегистрироваться.
После авторизации/регистрации на сайте Вы сможете скачивать необходимый в работе материал.
- «Основы преподавания музыки в начальной школе в соответствии с ФГОС»
- «Содержание и методы обучения музыке в соответствии с ФГОС НОО и ФГОС ООО»
- «Здоровьесберегающие технологии на занятиях в дополнительном образовании»
- «Основы реабилитационной работы в социальной сфере»
- «Особенности работы педагога с обучающимися с СДВГ в условиях реализации ФГОС»
- «Технологии социальной работы с выпускниками всех форм попечительства»
- Педагогическое образование: Теория и методика начального образования
- Ведение педагогической деятельности в образовательной организации
- Организация досуговых мероприятий и развитие социального партнёрства в дополнительном образовании детей
- Подготовка детей к обучению в школе: содержание и организация работы с детьми
- Управленческая деятельность в дошкольной образовательной организации
- Физическая культура и специфика организации адаптивной физической культуры для обучающихся с ОВЗ

Чтобы оставлять комментарии, вам необходимо авторизоваться на сайте. Если у вас еще нет учетной записи на нашем сайте, предлагаем зарегистрироваться. Это займет не более 5 минут.