- Курс-практикум «Педагогический драйв: от выгорания к горению»
- «Труд (технология): специфика предмета в условиях реализации ФГОС НОО»
- «ФАООП УО, ФАОП НОО и ФАОП ООО для обучающихся с ОВЗ: специфика организации образовательного процесса по ФГОС»
- «Специфика работы с детьми-мигрантами дошкольного возраста»
- «Учебный курс «Вероятность и статистика»: содержание и специфика преподавания в условиях реализации ФГОС ООО и ФГОС СОО»
- «Центр «Точка роста»: создание современного образовательного пространства в общеобразовательной организации»
Свидетельство о регистрации
СМИ: ЭЛ № ФС 77-58841
от 28.07.2014
- Бесплатное свидетельство – подтверждайте авторство без лишних затрат.
- Доверие профессионалов – нас выбирают тысячи педагогов и экспертов.
- Подходит для аттестации – дополнительные баллы и документальное подтверждение вашей работы.
в СМИ
профессиональную
деятельность
Ас адамның арқауы
2. Оқығанын түсініп, өз ойын дұрыс жеткізе білуге жаттықтыру. Логикалық ойлау қабілеттерін, сөйлеу тілін дамыту:
3. Тақырыппен жұмыс жасау арқылы танымдық қабілеттерін арттыру.
8 – cынып. Қазақ тілі
Сабақтың тақырыбы: Ас – адамныңарқауы
Сабақтың мақсаты:
1. Тақырыпқа қатысты жаңа сөздерді меңгерту;
2. Оқығанын түсініп, өз ойын дұрыс жеткізе білуге жаттықтыру. Логикалық ойлау қабілеттерін, сөйлеу тілін дамыту:
3. Тақырыппен жұмыс жасау арқылы танымдық қабілеттерін арттыру.
Сабақтың түрі: пысықтау сабағы
Сабақтың көрнекілігі: тақырыпқа қатысты суреттер, үлестірмелер
Сабақтың әдіс-тәсілдері: әңгімелеу, сұрақ-жауап, көрнекілік әдісі, суретпен жұмыс.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі.
• Сәлемдесу;
•Оқушыларды түгелдеу.
ІІ. Үй жұмысын тексеру.
7 – тапсырма. Керекті сөздерді пайдаланып толықтырып жазыңдар
ІІІ. Мәтінмен жұмыс. /Ас – адамның арқауы/. Мәтінді оқып, мазмұнын әңгімелеу.
IV. Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен танысып, сөздік дәптерге жазу және жаттату.
V. Жаттығу жұмыстары
5–тапсырма. Берілген етістіктерді ырықсыз етіске айналдырып жазыңдар
Айтылды, қойылды, аударылды, шығарылды, желінді, жатқызылды, тасталынды, басылды, сыпырылды, кесілді, қосылды, дайындалды, пісірілді, ішілді, көрсетілді, суреті салынды, сатып алынды, оралды, қаралды.
VI.Сабақты қорыту.
«Асты ысырап ету – берекені кетіреді» деген сөз бар. Мұны қалай түсінесіңдер?
Сендер ысырапшыл емессіңдер ме?
Неліктен «Ас атасы – нан» дейміз?
VII. Үйге тапсырма: 1-тапсырма. Мәтінді оқып, түсінгенін айтып беру.
Асқа қатысты тыйым сөздерді жазып, жаттап келу.
VIII. Бағалау
Сыныбы: 8 «а»
Пәні: Қазақ тілі
Сабақтың тақырыбы: Домбыра үйірмесінде
Сабақтың мақсаты:
1. Қазақ халқының негізгі ұлттық аспабы-домбыра туралы түсінік беру. Оның шығуы, құрылысы туралы білімдерін молайту.
2. Оқушыларды өздігінен жұмыс істей алуға үйрету және олардың шығармашылық қабілеттерін дамыту.
3. Музыканы түсінуге баулу, ұлттық өнерді қастерлеуге, құрметтеуге тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: жаңа сабақ
Сабақтың көрнекілігі: тақырыпқа қатысты суреттер, үлестірмелер
Сабақтың әдіс-тәсілдері: әңгімелеу, сұрақ-жауап, көрнекілік әдісі, суретпен жұмыс.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі.
• Сәлемдесу;
•Оқушыларды түгелдеу;
• Психологиялық дайындық (Мен бақыттымын, себебі...)
• Сыныпты топқа бөлу (Есімдерінің алғашқы әрпінің дауысты және дауыссыз болуына қарай «Дауыстылар» және «Дауыссыздар» тобына бөлу).
ІІ. Жаңа сабақ.
Домбыра — қазақ халқының ең кең тараған екі ішекті, көп пернелі музыкалық аспабы. Ол – қазақтардың өмірінде маңызды орын алатын, өзіндік музыкалық сипаты бар аспап. Алғаш эпикалық дәстүр шеңберінде жыр, толғау, термелерді сүйемелдеуге қолданылған домбыра кейін аспаптық шығарма – күй жанрының қалыптасуына ықпал еткен. Қазіргі кезде домбыра жеке әнді сүйемелдеуге, күй тартуға, халықтық-фольклорлық музыкада, классикалық шығармаларды орындауға қолданылатын, мүмкіндігі кең музыкалық аспап болып табылады. Домбыра ежелде қазақтың тарихын баяндаған музыкалық аспаптардың бірі.
ІІІ. Топтық жұмыс.
«Дауыстылар» тобы: «Домбыра» сөзін септеңдер.Берілген сөздер қатарынан сөйлем құрастырындар. Қазақтың, домбыра, аспабы, халық. (Домбыра – қазақтың халық аспабы) Атасы, домбыраны, Айгүлдің, жақсы, өте, шертеді. (Айгүлдің атасы домбыраны жақсы шертеді) Үйреніп, домбыра, Айбар, алды, тез, (Айбар домбыраны тез үйреніп алды)
«Дауыссыздар» тобы: «Домбыра» сөзін көпше және жекеше түрде жіктеңдер.
Берілген сөздер қатарынан сөйлем құрастырындар.
Домбыра, Самат, екі рет, үйірмесіне, аптасына, барады. (Самат домбыра үйірмесіне аптасына екі рет барады)
Мектепте, біздің, үйірмесі, бар, домбыра. (Біздің мектепте домбыра үйірмесі бар)Домбырашы, жақсы, өскенде армандаймын, мен, болуды. (Мен өскенде жақсы домбырашы болуды армандаймын). IV. Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен танысып, сөздік дәптерге жазу және жаттату. үйірме-кружок талабым – желание, стремление, цель жетіген – жетиген (муз. семиструнный инструмент) шаңқобыз – шанкобыз (муз. свирель) дауылпаз – дауылпаз (муз. ударный инструмент) ойнай береміз – можем игратьикемділік – гибкость, проворность, умелостьжасампаздық – созидательность V. Жаттығу жұмыстары 4–тапсырма. Керекті сөздерді пайдаланып, сөйлемдерді толықтырып жазыңдар. Кешке еденді жуу керек. Суды аулаға шашу керек. Досыңның қатесін ескерту керек.Ұшақ үш сағаттан соң Астанаға қону керек.Таңертең үйді жинау керек. Домбыра сатып алу керек. VI. Мәтінмен жұмыс. /Домбыра үйірмесінде/ Мәтінді оқып, түсінгендерін айту. VII.Сабақты қорыту. Домбыра жүрегіммен үндес едің,Өзіңмен сырласымдай тілдесемін.Бабамнан қалған мұра сен болмасаң,Өнердің не екенін де білмес едім. VIIІ. Үйге тапсырма: Cөздікті және тұйық етістіктің ережесін жаттау. 2-тапсырма. Сұрақтарға мәтін бойынша жауап жазу.
VIII. Бағалау
Адрес публикации: https://www.prodlenka.org/metodicheskie-razrabotki/310429-asadamny-arauy
БЕСПЛАТНО!
Для скачивания материалов с сайта необходимо авторизоваться на сайте (войти под своим логином и паролем)
Если Вы не регистрировались ранее, Вы можете зарегистрироваться.
После авторизации/регистрации на сайте Вы сможете скачивать необходимый в работе материал.
- «Основы безопасности и защиты Родины: специфика предмета в условиях реализации ФГОС ООО и ФГОС СОО»
- «Психолого-педагогическое сопровождение развития детей с ОВЗ раннего и дошкольного возраста»
- «Содержание и методы преподавания общеобразовательных дисциплин «Русский язык» и «Литература» по ФГОС СПО»
- «Содержание деятельности помощника воспитателя ДОУ в соответствии с ФГОС ДО»
- «Организация учебно-воспитательного процесса в системе дополнительного образования детей»
- «Особенности развития детей с нарушениями зрения»
- Менеджмент в сфере образования. Организация работы специальной (коррекционной) школы
- Профессиональная деятельность методиста дошкольной образовательной организации
- Сопровождение учебно-воспитательного процесса в деятельности педагога-психолога дошкольной образовательной организации
- Социально-педагогическая деятельность в образовательной организации
- Педагогика и методика преподавания географии
- Деятельность няни в рамках социального обслуживания населения: теоретические и практические основы

Чтобы оставлять комментарии, вам необходимо авторизоваться на сайте. Если у вас еще нет учетной записи на нашем сайте, предлагаем зарегистрироваться. Это займет не более 5 минут.