- Курс-практикум «Педагогический драйв: от выгорания к горению»
- «Формирование основ финансовой грамотности дошкольников в соответствии с ФГОС ДО»
- «Патриотическое воспитание в детском саду»
- «Федеральная образовательная программа начального общего образования»
- «Труд (технология): специфика предмета в условиях реализации ФГОС НОО»
- «ФАООП УО, ФАОП НОО и ФАОП ООО для обучающихся с ОВЗ: специфика организации образовательного процесса по ФГОС»
Свидетельство о регистрации
СМИ: ЭЛ № ФС 77-58841
от 28.07.2014
- Бесплатное свидетельство – подтверждайте авторство без лишних затрат.
- Доверие профессионалов – нас выбирают тысячи педагогов и экспертов.
- Подходит для аттестации – дополнительные баллы и документальное подтверждение вашей работы.
в СМИ
профессиональную
деятельность
Ашық сабақ: Шамалар және олардың өлшем бірліктері
2.1.3.2** өлшем бірліктерін пайдаланып, шамаларды өлшеу: м/ц
2.1.3.3** ұзындық: см, дм, м/ масса:, кг, ц, т/ көлем (сыйымдылық): л мәндерін салыстыру және шама мәндерін қосу/алу/көбейту/бөлу әрекеттерін орындау/ шама мәндерін берілген санға көбейту/бөлу әрекеттерін орындау
2.1.3.1 әртүрлі өлшем құралдарының шәкілдерін ажырата білу және олар арқылы шамалардың сәйкес мәндерін анықтау
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ: Математика 4А-бөлім: Шамалар. Есептер Күні: Сынып 2 |
Қатысқан оқушылар саны: Қатыспаған оқушылар саны: | ||||||||||||||||
Тақырыбы | Шамалар және олардың өлшем бірліктері | ||||||||||||||||
Оқу мақсаттары | 2.1.3.1 әртүрлі өлшем құралдарының шәкілдерін ажырата білу және олар арқылы шамалардың сәйкес мәндерін анықтау 2.1.3.2** өлшем бірліктерін пайдаланып, шамаларды өлшеу: м/ц 2.1.3.3** ұзындық: см, дм, м/ масса:, кг, ц, т/ көлем (сыйымдылық): л мәндерін салыстыру және шама мәндерін қосу/алу/көбейту/бөлу әрекеттерін орындау/ шама мәндерін берілген санға көбейту/бөлу әрекеттерін орындау 2.1.3.1 әртүрлі өлшем құралдарының шәкілдерін ажырата білу және олар арқылы шамалардың сәйкес мәндерін анықтау | ||||||||||||||||
Сабақ мақсаты | Әр түрлі өлшеу аспаптарының межелерін ажырата біледі және олар бойынша сәйкесінше шама мәндерін анықтай алады; | ||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | әр түрлі өлшеу аспаптарының межелерін ажыратады және олар бойынша сәйкесінше шама мәндерін анықтай алады | ||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | өлшеу, түрлендіру, салыстыру, нақты біріншіден…, екіншіден/сосын…, ақырында… Өлшем бірліктерінің атауларын пайдаланады. | ||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Еңбек және шығармашылық | ||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | АКТ пәнімен байланысты Дене шынықтыру жаттығуларын кіріктіру Дүниетану пәнімен байланысты | ||||||||||||||||
Алдыңғы меңгерілген білім: | Өлшем бірліктерін түрлендіру және аталған сандармен амалдар | ||||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||||
Белгіленген уақыт | Жоспарланған жаттығулар | Дерек көздер | |||||||||||||||
Сабақтың басы 5 минут | «Ертеңгілік шеңбер»Қайырлы таң! Кел, жаныма тұр, сыныптас. Өз алақаныңды маған аш. Міне, менің қолым бос, Жылуыма жылу қос. (МК,Ұ,Ж) «Өз жұбыңды тап» ойыны Топтарға әртүрлі өлшем бірліктері ұсынылады, оқушылар өлшенетін заттардың тізімін жасайды.. кг-мен есептейтін заттардың тізімін құрастырыңыз. см-мен есептейтін заттардың тізімін құрастырыңыз. л-менесептейтін заттардың тізімін құрастырыңыз. м –мен есептейтін заттардың тізімін құрастырыңыз. Топтар өздерінің таңдауын түсіндіреді. -Балалар, қалай ойлайсыңдар, бүгінгі сабақта не істейміз? -Қандай жетістіктерге қол жеткіземіз? /оқушылардың жауаптарын тыңдау/ Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру. | Интерактивті тақта Қима карточкалар | |||||||||||||||
Сабақтың ортасы 5 минут 20 минут 7 минут | (МК,Ұ)://bilimland.kz/ сайты бойынша жұмыс Әр оқушы дәптеріне жазып орындайды, тақтамен бірігіп тексереді. (Ө,Қ)Өздік жұмыс. Кестені толтыру Мақсаты: бастапқы алған білімдерін қолданып толтыру.
(Ж, қ) Оқушыларды ламинатталған қағаздың көмегімен, қандай өлшем бірліктерін таңдап, әртүрлі заттарды өлшеп, жазып көрсету: үйдің ұзындығы, жұлдызқұрттың ұзындығын, жеңіл мәшиненің салмағын және сәбидің салмағын, сауыттың көлемін және стаканның көлемін. 1. 4 жұмыртқа 4 минут піссе ,бір жұмыртқа неше минут піседі? а) 1 минутта в) 2 минутта с) 3минутта d) 4минутта 2. 2 кг мақта ауыр ма, 2кг темір ауыр ма? а) 2 кг мақта ауыр в) 2кг темір ауыр с) бірдей d) жауабы жоқ 1.Сиыр 4 аяғымен тұрса 200 кг, 2 аяғымен тұрса неше кг болады? а) 200 кг в) 100 кг с) 300 кг d) 400 кг Ұзындығы 10 метр жіпті әр бөлігі 2 метрден болу үшін неше рет қию керек? а) 5 рет в) 3 рет с) 6 рет d) 4 рет а) 4 кгв) 2 кгс) 6 кгd)8 кг Үш баланың жалпы салмағы 72 кг. Екі кіші қарындастарының салмағы қанша болса, Айдостың салмағы сонша. Айдостың салмағы неше кг? а) 18 кг в) 24 кг с) 32 кгd) 36 кг Бір қатарға аралары 2 м-ден 8 алма ағашы отырғызылды. Екінші қатарға аралары 1 м-ден 15 алмұрт ағашы отырғызылды. Әр қатардың ұзындығын тап. а) 14 м және 14 м в) 7 м және 8 м с) 10 м және10 м d) 8 м және 12м 3. Анам дүкеннен 1кг алма, 1кг апельсин және 2кг өрік сатып алды. Анам «Корона» сауда үйімен салыстырғанда «Сәлем» базарыннан алса, қанша ақша үнемдейді? 2.Теңізшілер саяхатқа шығарда тұщы судан құйып алды. Кемеде 10 теңізші бар. Олар теңізде 10 күн жүреді. 10 литрлік ыдыстардың нешеуі жеткілікті болатынын тап. 1 теңізшінің 1 күндегі пайдаланатын суы. а) 30 в) 300 с) 100 d) 10 Оқушыларға тиісті өлшеу құралын таңдап шаманың сәйкес мәнін анықтау керек. Жұмысты ерте орындаған оқушыға өздігінен өрнектер құруды ұсынамын. | сурет | |||||||||||||||
Ламинатталған тақталар https://bilimland.kz/kk/courses/bastapqy-matematika/4-synyp/4-olsheu-zhane-bahalau/lesson/4-06-2-metr-santimetr-zhattyhular Суреттер мен оқулық Интерактивті тақта ҚБ парақтары | |||||
Сабақтың соңы 3 минут | Рефлексия: -Мен бүгін .................... үйрендім. -Мен бүгін .................... түсіндім. -Маған .......................... қиын болды. Өзін-өзі бағалау. Оқушылар шапалақтау арқылы өздерін бағалайды. | Шапалақтау арқылы | |||
Қосымша ақпарат. | |||||
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалайжоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайтапсырмаларқоюдыжоспарлапотырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||
Қабілеті жоғарылау оқушылар өздігінен өлшем бірліктерімен өрнектер құрастырады, талдайды. | Шапалақтау арқылы бағалайды. Өздік жұмысты бағалау. | Дене шынықтыру Сергіту сәті | |||
Жеміс | «Корона» сауда үйі | «Сәлем» базары |
Алма | 320 тг | 280 тг |
Апельсин | 420 тг | 350 тг |
Өрік | 480 тг | 430 тг |
Адрес публикации: https://www.prodlenka.org/metodicheskie-razrabotki/394523-ashy-saba-shamalar-zhne-olardy-lshem-bir
БЕСПЛАТНО!
Для скачивания материалов с сайта необходимо авторизоваться на сайте (войти под своим логином и паролем)
Если Вы не регистрировались ранее, Вы можете зарегистрироваться.
После авторизации/регистрации на сайте Вы сможете скачивать необходимый в работе материал.
- «Профилактика выгорания и вторичной травматизации специалистов, работающих с кризисными состояниями»
- «Адаптация детей-мигрантов к образовательной среде: особенности организации обучения школьников»
- «Патологии речевого аппарата и нарушения речи»
- «Учитель-дефектолог (тифлопедагог): организация коррекционной работы с обучающимися с нарушениями зрения»
- «Менеджмент в системе среднего профессионального образования»
- «Особенности работы педагога с учащимися с синдромом дефицита внимания и гиперактивности»
- Предшкольная подготовка в условиях преемственности дошкольного и начального общего образования
- Тифлопедагогика: обучение и воспитание детей с нарушениями зрения
- Содержание профессиональной деятельности старшего вожатого образовательной организации
- Обучение детей с ограниченными возможностями здоровья в общеобразовательной организации
- Учитель-методист в образовательной организации. Содержание методического сопровождения реализации общеобразовательных программ
- Ведение педагогической деятельности в образовательной организации

Чтобы оставлять комментарии, вам необходимо авторизоваться на сайте. Если у вас еще нет учетной записи на нашем сайте, предлагаем зарегистрироваться. Это займет не более 5 минут.