- Курс-практикум «Педагогический драйв: от выгорания к горению»
- «Труд (технология): специфика предмета в условиях реализации ФГОС НОО»
- «ФАООП УО, ФАОП НОО и ФАОП ООО для обучающихся с ОВЗ: специфика организации образовательного процесса по ФГОС»
- «Специфика работы с детьми-мигрантами дошкольного возраста»
- «Учебный курс «Вероятность и статистика»: содержание и специфика преподавания в условиях реализации ФГОС ООО и ФГОС СОО»
- «Центр «Точка роста»: создание современного образовательного пространства в общеобразовательной организации»
Свидетельство о регистрации
СМИ: ЭЛ № ФС 77-58841
от 28.07.2014
- Бесплатное свидетельство – подтверждайте авторство без лишних затрат.
- Доверие профессионалов – нас выбирают тысячи педагогов и экспертов.
- Подходит для аттестации – дополнительные баллы и документальное подтверждение вашей работы.
в СМИ
профессиональную
деятельность
Каспийское море
Қазақ тілі мен әдебиеті Бөлім:Мұхит – тіршілік мекені | Мектеп: «Арофат» | ||||
Тақырып: | Каспий теңізі | ||||
Сабақ түрі: | Жаңа сабақ | ||||
Күні: 22.11.2019 | Мұғалімнің аты-жөні: Сапарова Ю.Н. | ||||
Сыныбы: 10 «А» | Қатысқан оқушылар саны: | Қатыспағандар: | |||
Сабақ мақсаты | Тыңдалым 10.1.2.1 мәтінді тыңдай отырып, негізгі идеяларды (ақпараттарды) қысқаша түртіп жазу (конспектілеу), жазбаға сүйеніп мәтін мазмұнын түсіндіру; | ||||
Бағалау критерийі: | Қажетті тірек сөздерді теріп, конспект жасай алады Мазмұндау барысында конспектіге сүйенеді Жүйелі түрде тыңдалымды мазмұндай алады Сан есімнің түрлерін ажырата алады | ||||
Тілдік міндеттер | Менің ойымша,... Себебі, .... Бірінші дәлелім, ... | ||||
Пәнаралық байланыс | Тарих,география,орыс әдебиеті | ||||
АКТ дағдылары | проектор | ||||
Алдыңғы білім | Сан есім | ||||
Жоспар | |||||
Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс - әрекеттер | Дереккөздер | |||
Сабақтың басы 7 минут | Ұйымдастыру.Сәлемдесу, оқшыларды түгендеу Оқушыларды тақ және жұп сандар жазылған стикерлер арқылы топқа бөлу Топ басшысын сайлап,бағалау парақшасын беріп,бағалау критерийін түсіндіремін Ой шақыру: 1) Сан есім дегеніміз не? Оның қандай мағыналық түрлері бар? 2) Әлемдік мұхит жайлы не білесіздер? 3) Арал өңірі, табиғаты, ондағы тұрғындардың тіршілік көзі кезінде не болғандығын айтып бере аласыздар ма? Сабақтың мақсатын және күтілетін нәтижелерді таныстыру | Сандар жазылған стикерлер | |||
Сабақтың ортасы 10 минут 10 минут 10 минут 5 минут | Ж/ Тыңдалым алды тапсырма: Жаңа сөздермен жұмыс Ғаламат – чудо,диво Итбалық-тюлень Кәсіптік маңыз-пофессиональная важность Су айдыны- водное зеркало Экологиялық шаралар-экологические меры Тұйық көл-замкнутое озеро Мүйіс- мыс Бұғаз- пролив - Оқушылар берілген сөз/ сөз тіркестерінің мәнін сыныпта мұғалімнің көмегімен талқылайды - Түсінігін толықтыру мақсатында берілген сөз/сөз тіркестерімен сөйлем құрайды Пазл әдісі бойынша берілген мәтінмен танысып,мазмұнын түсіндіріп,орыс тіліне аударады. Каспий теңізі Каспий теңізі- Еуропа мен Азия аралығында орналасқан Жер шарындағы ғаламат тұйық көл.Үлкендігіне қарап,оны теңіз деп атайды. Теңізгеқұятын өзендер мен қоректік заттың мол тасымалдануына байланысты Каспий теңізі балыққа бай,итбалық та көп кездеседі.Балықтар мен итбалықтың үлкен кәсіптік маңызы бар.Еңбағалы балықтарға бекіре тұқымдастары жатады.Дүние жүзінде жыл сайын ауланатын бекіре тұқымдас балықтың 80 пайызынан астамы Каспий теңізініңүлесіне тиеді.Каспийде өсімдіктердің 500 түрі кездессе,балық пен жануарлардың 769 түрі мекендейді. Қазіргі кезде онда құстардың 260 түрі бар.Тек Каспийдің шығыс жағалауында жыл сайын 2 миллион құс қонақтайды.Кей жылдары суда жүзетін 3 миллиондай құс қыстап шығады. Қайраңнан мұнай мен газ өндірілетіндіктен ,теңіз айдынын қорғау үшін ерекше экологиялық шараларды жүзеге асыру қажет. Тапсырма № 2 Әр топ мәтін мазмұны бойынша сұрақтар құрастырып,бір-біне қояды. Картамен жұмыс.Қазақстан географиялық картасынан Каспий теңізін көрсету.Каспий теңізі жайлы қосымша мәліметтер беру. Жазылым тапсырмасы: Мәтіндегі сандарды сөзбен жазу. 260-екі жүз алпыс, 80-сексен т.б. 80-бет, 3- тапсырма.Сұрақтар арқылы мәтінді пысықтау Каспий теңізі Балалар,осы апта мектебімізде қазақтың ұлы ақыны Абай Құнанбайұлының 175 жылдық мерейтойына арнап апталық өткізіліп жатыр.Осыған орай сіздерге де алдын ала оның өлеңдерінен бір ұнағанын жаттап келуге берілді.Әр топтан 2 оқушы жаттап береді. « Қарлы кесек» ойыны арқылы сабақты қорытып,кері байланыс беріледі.Әр топтың оқушылары сабақта өтілгендер бойынша сұрақтар құрастырып,басқа топтың оқушыларына береді. Дескриптор: Оқылған материалдың мазмұнын жүйелі айтады; Мазмұнын айту барысында қысқаша жасаған конспектілеріне сүйенеді; Абайдың нақыл сөздерін біледі; Сан есім түрлерін ажыратады Бағалау: мұғалім топ басшыларынан бағалау парақшаларын алып,оқушылардың жинаған ұпайларына қарай оларды бағалайды | АКТ-мен байланыс Пәнаралық байланыс | |||
Сабақтың соңы 3 минут | Рефлексия «Еркін микрофон» әдісі 1.Бүгінгі сабақтан алған әсерің? 2.Сабақтан не түсіндің? 3.Сабақ ұнады ма және несімен? 4.Болашақта қандай болуың керексің? Үйге тапсырма: 80-бет, 4-тапсырма.Оқу,мазмұнын әңгімелеу | слайд | |||
Адрес публикации: https://www.prodlenka.org/metodicheskie-razrabotki/397085-kaspijskoe-more
БЕСПЛАТНО!
Для скачивания материалов с сайта необходимо авторизоваться на сайте (войти под своим логином и паролем)
Если Вы не регистрировались ранее, Вы можете зарегистрироваться.
После авторизации/регистрации на сайте Вы сможете скачивать необходимый в работе материал.
- «Развитие математической грамотности обучающихся на уроках математики»
- «Специфика профессиональной деятельности учителя-дефектолога»
- «Профессиональная компетентность учителя начальных классов»
- «Профессиональная деятельность учителя-дефектолога (сурдопедагога): содержание и методы работы»
- «Специальная педагогика и психология: организация учебно-воспитательного процесса для детей с ОВЗ»
- «Техника безопасности в кабинете химии: организация и проведение инструктажа»
- Тифлопедагогика: учебно-воспитательная работа педагога с детьми с нарушениями зрения
- Педагогическое образование. Содержание и организация профессиональной деятельности учителя
- Управленческая деятельность в организации дополнительного образования детей
- Педагогическое образование: Теория и методика начального образования
- Менеджер в образовании: управленческая деятельность в образовательной организации
- Педагогическое образование: история и кубановедение в образовательной организации

Чтобы оставлять комментарии, вам необходимо авторизоваться на сайте. Если у вас еще нет учетной записи на нашем сайте, предлагаем зарегистрироваться. Это займет не более 5 минут.