- Курс-практикум «Педагогический драйв: от выгорания к горению»
- «Труд (технология): специфика предмета в условиях реализации ФГОС НОО»
- «ФАООП УО, ФАОП НОО и ФАОП ООО для обучающихся с ОВЗ: специфика организации образовательного процесса по ФГОС»
- «Специфика работы с детьми-мигрантами дошкольного возраста»
- «Учебный курс «Вероятность и статистика»: содержание и специфика преподавания в условиях реализации ФГОС ООО и ФГОС СОО»
- «Центр «Точка роста»: создание современного образовательного пространства в общеобразовательной организации»
Свидетельство о регистрации
СМИ: ЭЛ № ФС 77-58841
от 28.07.2014
- Бесплатное свидетельство – подтверждайте авторство без лишних затрат.
- Доверие профессионалов – нас выбирают тысячи педагогов и экспертов.
- Подходит для аттестации – дополнительные баллы и документальное подтверждение вашей работы.
в СМИ
профессиональную
деятельность
Қазақстанның қызыл кітабы
Қазақстан Республикасы
Қостанай облысы
«Қашар орта мектебі № 1»
Қазақ тілі мен әдебиеті мұғалімі
Джагалтаева Кунжан Кабаевна
Сабақтың тақырыбы: Қазақстанның қорықтары
Сабақтың мақсаты: Қорықтар туралы мәлімет беру.
І. Білімділік: балаларды қорықтардың түрлерімен таныстыру. Өтілген сөздерді бекіту, сөз, сөз тіркестерін сөйлемде дұрыс қолдана білуге үйрету.
ІІ. Дамытушылық: өзге ұлт өкіл балаларын қазақ тілін дұрыс сөйлеуге, жазуға, ой - өрісін, ойлау қабілетін дамыту.
ІІІ. Тәрбиелік: елін, жерін сүйіп, халқына адал қызмет етуге, табиғатты қорғауға, табиғат арқылы әсемдікті тануға, оны қастерлеп, қадірлеу арқылы ғылым - білімді меңгерген көкірегі ояу азамат тәрбиелеу.
Сабақтың типі: жаңа сабақты меңгерту
Сабақтың түрі: модульдік оқыту.
Сабақтың әдіс – тәсілі: түсіндіру, баяндау, сұрақ - жауап.
Сабақтың көрнекілігі: қорықтардың суреттері, белсенді тақта, үлестірмелі картотекалар, көрмелер
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі: (2 минут)
Сүйікті менің шәкірттерім
Сендерді көріп мәз боламын
Айтыңдаршы, көңіл күйін
Жағдайларың жақсы ма?
Көңіл күйн мен жағдайымыз Тамаша!
Олай неге болмасқа
Қазақ тілін оқу бізге,
Әрқашанда көңілді
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру: (3 минут)
- Үйге қандай тапсырма берілді?
- Табиғат туралы мақал - мәтелдерді жаттап келу.
ІІІ. Жаңа сабақ: « Қорықтар» Бейнефильм көрсету
-Балалар бүгін біздің өтетін тақырыбымыз қандай? Бүгінгі біздің (4 минут)
Сабағымыздың мақсатымен таныстыру : - Балалар, біз қорықтар тақырыбын өту мақсатында мәтінмен жұмыс істей білуге, сұрақтарға дұрыс жауап беруге, өз беттерінше диалог құрауға, мәтінмен жұмыс арқылы сөйлеу тілімізді дамыта отырып, қазақ тілінде дұрыс сөйлеуге дұрыс жазуға дағдылана отырып, ой - өрісімізді, ойлау қабілеттеріңізді дамытатын боласыздар. Сонымен бірге балалар елімізге, жерімізге, халқымызға адал қызмет етуге, қорықтарымыздан әсемдікті тану арқылы ғылым - білімді меңгерген көкірегі ояу азамат тәрбиелеу мақсатында сабағымызды өткізгелі отырмыз. (Белсенді тақта арқылы әр қорыққа сипаттама беріп кету)
Сонымен қатар балалар сіздерге көрсете кететін мына жерде материалдарымыз бар. Мынау өздеріңіз көріп тұрғандай Қызыл кітап. Қане айтайықшы Қызыл кітап деп аталуының себебі неліктен? (Балалар жауап береді) Дұрыс айтасыңдар балалар кеше біз сабағымыздың кіріспе бөлімінде табиғат туралы тоқталған болатынбыз табиғат – халық қазынасы, оның байлығын пайдалана отырып қорғай білуіміз қажет. Соған байланысты 1966ж. біздің елімізде «Халықаралық табиғат қорғау қоғамы» құрылды. Оның басты мақсаты - саны сиреп, құрып бара жатқан аң - құстарды, өсімдіктерді қамқорлыққа алып, қызыл кітапқа тіркеу. Мұндай кітапты «Қызыл кітап» деп атаған. Оның қызыл және сары парақтары бар, яғни қызыл парағына құрып бара жатқан, ал сары парағына саны азайып бара жатқан аң - құстар, өсімдіктер тіркеледі. Сондықтан да осындай сирек кездесетін аң - құстар мен өсімдіктердің саны азаймау үшін, ол үшін біз бәріміз табиғатты қорғай білуіміз керек.
Топтық жұмыс (Оқулықпен )
Мәтінмен жұмыс. Белсенді тақтада берілген мәтінді әр балаға тізбектеп оқыту, аударту.Мәтін бойынша жоспар құру және сұрақ дайындау. (6 минут)
А) | Б) | В) |
аудару | жоспар құру | сұрақ дайындау |
Сурет бойынша жұмыс. Тақтадағы «Қазақстанның қорықтары» деген бұрышқа біз менің қолымдағы тоғыз қорықтың қоржынында жатқан сұрақтарға толық жауап беру арқылы біз бүгінгі тақырыбымыздың аясын ашатын боламыз, олай болса мен әр қатарға суреттерді бөліп беремін. Әр қатардағы бала яғни төрттен бірігіп осы сұрақтың жауабын топ бойынша жауап берулеріне болады. (3 минут) | Сұрақтар: | Диалогпен жұмыс. 2 - тапсырма бойынша қорғалған Қазақстанның қорықтары туралы жұп бойынша диалог құратқызу. (5 минут) 4. Грамматикалық тапсырма. Енді қазір балалар бәріміз белсенді тақтаға көз салайық. Алдарында осы биылғы жылы өткен грамматикалық тақырып бойынша еске түсіру тесті жазылып тұр. Сендерге 2 минут уақыт беріледі. |
Жазбаша жұмыс:
--- тиянақты ойды білдіреді.
Сөйлем мағынасына қарай --- бөлінеді.
Екі немесе бірнеше жай сөйлемнен құралып, күрделі ойды білдіретін сөйлем --- деп аталады.
Құрмалас сөйлем ---,---,--- бөлінеді.
Құрамындағы жай сөйлемдерінің баяндауыштары тиянақты болып, өзара тең дәрежеде байланысқан құрмалас сөйлемнің түрі ---.
Жалғаулықты салалас құрмалас сөйлем ---,
---,---,---,--- бөлінеді.
Құрамындағы жай сөйлемдерінің алғашқысы тиянақсыз болып, соңғысына бағына байланысқан құрмалас сөйлемнің түрі --- деп аталады.
Бағыныңқы сабақтас құрмалас сөйлем ---,---,---,---,---,--- болып бөлінеді.
Рефлексия:
Сабақта не ұнады? Қандай тапсырма қызық болды? Бір – біріне қандай тілек айтасыңдар?
Топпен жұмыс істеу ұнады.
Маған сыныптастарым көп көмектесті.
Маған мәнті туралы презентация ұнады.
Мен кептірілген картоп жемеймін, себебі ол Фаст-фудт, менің ағзамына зиянды
Үйге тапсырма.
Адрес публикации: https://www.prodlenka.org/metodicheskie-razrabotki/116700-azastanny-yzyl-kitaby
БЕСПЛАТНО!
Для скачивания материалов с сайта необходимо авторизоваться на сайте (войти под своим логином и паролем)
Если Вы не регистрировались ранее, Вы можете зарегистрироваться.
После авторизации/регистрации на сайте Вы сможете скачивать необходимый в работе материал.
- «Организация и проведение классного часа»
- «Организация профессиональной деятельности социального педагога в соответствии с ФГОС ООО и ФГОС СОО»
- «Активизация познавательной деятельности учащихся на уроках литературы»
- «Реализация инвариантного модуля «Компьютерная графика. Черчение» учебного предмета «Труд (технология)» по ФГОС»
- «Техника безопасности в кабинете технологии: организация и проведение инструктажа»
- «Профессиональная деятельность воспитателя ДОУ в условиях реализации ФГОС»
- Организация досуговых мероприятий и развитие социального партнёрства в дополнительном образовании детей
- Теория и методика преподавания технологии в образовательных организациях
- Профессиональная деятельность советника директора по воспитанию
- Педагогическое образование: теория и методика преподавания истории в образовательных организациях
- Предшкольная подготовка в условиях преемственности дошкольного и начального общего образования
- Педагогика и методика преподавания географии

Чтобы оставлять комментарии, вам необходимо авторизоваться на сайте. Если у вас еще нет учетной записи на нашем сайте, предлагаем зарегистрироваться. Это займет не более 5 минут.