- Курс-практикум «Педагогический драйв: от выгорания к горению»
- «Формирование основ финансовой грамотности дошкольников в соответствии с ФГОС ДО»
- «Патриотическое воспитание в детском саду»
- «Федеральная образовательная программа начального общего образования»
- «Труд (технология): специфика предмета в условиях реализации ФГОС НОО»
- «ФАООП УО, ФАОП НОО и ФАОП ООО для обучающихся с ОВЗ: специфика организации образовательного процесса по ФГОС»
Свидетельство о регистрации
СМИ: ЭЛ № ФС 77-58841
от 28.07.2014
- Бесплатное свидетельство – подтверждайте авторство без лишних затрат.
- Доверие профессионалов – нас выбирают тысячи педагогов и экспертов.
- Подходит для аттестации – дополнительные баллы и документальное подтверждение вашей работы.
в СМИ
профессиональную
деятельность
Витамины
М.Құсайынов атындағы Ақтөбе облыстық дарынды балаларға арналған мамандандырылған мектеп-интернат
Мынжасарова Гульназ Изтлеуовна, биология пәні мұғалімі
Казкенова Назгуль Сериккалиевна, ағылшын тілі пәні мұғалімі
Сабақтың тақырыбы | Витаминдер/Vitamins | |||
Мақсаттары | Білімділік: Витаминдер туралы түсінік қалыптастыру, биология сабағын ағылшын тілімен кіріктіре отырып оқушылардың тілдік мәдениетін қалыптастыру, сөздік қорларын молайту, Оқушылардың бірлесіп жұмыс жасауына, тәуелсіз ойлауына, өз идеяларын ұсына білуге ықпал ету. Дамытушылық:Витаминдер түрлерін, қызметін, маңызын оқып білу. Оқушылардың ой өрісін шығармашылық қабілеттерін дамыту. Тәрбиелік:Витаминдердің адам ағзасы мен денсаулық үшін маңыздылығын түсіну және салауатты өмір сүру салтын қалыптастыру. | |||
Оқыту нәтижесі | Витаминдердің түрлерін, маңызын оқып үйренеді. Оқушылар жалпы мақсатқа жету үшін бірлесіп оқиды, өз бетінше ізденеді,өз білімдерін тексеріп бағалайды, достық қарым- қатынас жасайды, білімдерін нығайтады. | |||
Уақыты | Стратегиялар | Ресурсы | Сабақтың мазмұны | |
Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс - әрекеті | |||
2м | СаС | Ұйымдастыру. Топқа бөлу. ( кальций, аскорбин қышқылы, ревит ) | Витаминдерді таңдау арқылы оқушылар 3 топқа бөлінеді, оқушылар сабаққа дайындық жүргізеді . | |
5м | Жеке жұмыс | слайд | Мұғалім сабақта жоқ оқушы туралы ой қозғайды. 1оқушы сабаққа кешігіп келеді, кешігіп келуінің себебі: дәрігер қарауында болып, авитаминоз туралы кеңес алған. Оқушыларға витаминдер туралы сұрақтар қойылады . Витаминдер дегеніміз не? Витаминдер қайда кездеседі? Витаминдердің қандай пайдасы бар? | Кезекші оқушы сабақта жоқ оқушыны айтады, себебін түсіндіреді. Сабаққа кешігіп келген оқушы авитаминоз белгілерін сипаттап, «витаминдер» туралы көп білгісі келетінін айтады . Оқушылар өз пікірлерін сипаттап айтады . |
Team work | A slide | Vitamins and their transcriptions А-ретинолRetinol['retinɔl ] В1-тиаминthiamine['θaiǝmǝn] В2-рибофлавинriboflavin[,raıbou`fleıvın ] В5-пантотенpanthoten [pæn'θɔtǝn] В6-пиридоксинPyridoxine [piri`dɔksin ] В12-цианкобаламинcyanocobalamin [sainɔkɔˈbələmın] С-аскорбинқышқылыascorbic acid [әˏskɔbık'æsıd] Д-кальциферолkaltsiferol[kæl'tsıferǝl] Е-токоферолtocopherol [tɔ'kɒfǝrɒl] К-филлохинонphylloquinone[filɒu'kwinǝun] | Students will get acquainted with the names of vitamins and repeat them in chorus | |
5м | Топтық жұмыс | А4 формат,бояулар. | Жаңа сабақ мәтінін меңгеру Оқушыларға тақырыппен жұмыс беріледі. 1.Витаминдердің ашылу тарихы. 2. Витаминдердің тағамдық заттардың құрамында кездесуі 3. Витамин жетіспегенде туындайтын ауру түрлері | Жаңа сабақтың мәтінін өз беттерінше оқып үйренеді. Оқушылар берілген тақырыптар бойынша топтық жұмыс жасайды,өз пікірлерін айтып, қорытынды жүргізеді. |
Team work | A text | Speaking activity Students will speak about vitamins | The first group-Fat soluble vitamins A/E/ D/K The second group- Water soluble vitamins B/ C The third group- Avitaminosis/ vitamin deficiency | |
3м | Практикалық сабақ | Мәтін | Практикалық жұмыс орындау . Лимон шырынымен крахмалды иод, араластыру. Алма шырынымен крахмалды иод араластыру . Дайын алма шырынын ,10-15 секунд ішінде ішу керек. | Оқушылар практикалық жұмыс көрсетеді, нәтижесін қорытындылайды |
Team work | А4,a poster, a laptop | Team Team work 1)Make a poster presentationabout"10 important and healthy food and vitamins in them" 2) Make a role play about vitamins 3) Make a list of proverbs about health (at least 5) using the Internet and give Kazakh or Russian equivalents of them | The first team makes a PPT presentation, the second team makes a role play, the third team finds proverbs about health from the Internet | |
5м | Топты қ жұмыс | Жеміс , көкөніс | Егер де біз .............. болсақ , деген тақырыпта салат рецептерін құрастырады . Алма, анар шырынына , айранға тақырыппен байланыстырып түсінік беру керек. | Оқушылар дәптерге салат рецептерін жазып, берілген жеміс шырынына сипаттама береді. |
5м | Топтық жұмыс | Тұқымдар | Зерттеу жобасы . Тақырыбы: «Терезе алдындағы витаминдер» Оқушыларға жеміс шырынының қалдық ыдысы, аскөк, ақжелкек , пияз тұқымдары қара топырақ, су беріледі, осы құралдарды пайдаланып, жоба ұсыну керек. | Берілген құралдарды пайдаланып, «Терезе алдындағы витаминдер» тақырыбында зерттеу жобасын ұсынады . |
Team work | A slide | I. Matching the vitamins with their meanings VITAMIN K 1. It plays a role in a variety of functions throughout the body, such as: vision, immune function, antioxidant activity VITAMIN C 2. They are a group of water soluble vitamins that play important roles in cell metabolism. It reconstructs energy VITAMIN A 3. It helps to resist illnesses and stimulates hormone regulation and it includes ascorbic acid VITAMIN B 4. It takes part in forming bones and in exchanging calcium and phosphorus, its nickname is "the sunshine vitamin" VITAMIN E 5. It may increase the risk of bleeding problems VITAMIN D 6. It is also required for bone protein formation. It is necessary in the production of blood-clotting proteins | Students match the given vitamins with their meanings /KEY: Vitamin A-1, vitamin B-2, vitamin C-3, vitamin D-4, vitamin E-5, vitamin K-6/ | |
Individual work | A slide | Which one is tastier? Which one is better for our health? freshly squeezed juice coke A has got magnesium,calcium,kalium,sodium,carbohydrate, phosphoric acid, carbonated water,caffeine, natural flavorings, colorants, carbonic acid gas and of course sugar! How many lumps of sugar are there in each drink? A can of coke (10 lumps) A litre of coke (16.5 lumps) Two litres of coke (27.5 lumps) How many lumps of sugar are there in snickers? Half snickers (4.5 lumps) Medium size snickers (7.5 lumps) King size snickers (13.5 lumps) Some facts about sugar Sugar is one of the most addicting things,many people become dependent on it Sugar makes your skin look older and speed the aging process Sugar makes you hungrier It damages your immune system Sugar is the key factor to almost all diseases, that`s why try to use sugar in low amounts! Eat well, live well and be healthy! | Students will speak about tasty and healthy drinks and will get acquainted with the caloric capacity of coke |
2м | Бағалау парағы | Формативті бағалау. Кері байланыс қағаздарын толтыру . | Оқушылар бірін – бірі бағалап , кері байланыс қағаздарын толтырады . | |
1м | Үйге тапсырма:«Витаминдер» тақырыбында тест тапсырмаларын құрастыру. | |||
Қосымша тапсырма | ||||
Адрес публикации: https://www.prodlenka.org/metodicheskie-razrabotki/50173-vitaminy
БЕСПЛАТНО!
Для скачивания материалов с сайта необходимо авторизоваться на сайте (войти под своим логином и паролем)
Если Вы не регистрировались ранее, Вы можете зарегистрироваться.
После авторизации/регистрации на сайте Вы сможете скачивать необходимый в работе материал.
- «Основы законодательства в области дополнительного образования детей»
- «Особенности работы помощника воспитателя в дошкольном образовательном учреждении»
- «Педагогические технологии и методы обучения в работе учителя в соответствии с ФГОС»
- Курс-практикум «Педагогический драйв: от выгорания к горению»
- «Речевое развитие детей дошкольного возраста»
- «Реализация инклюзивного процесса для детей с ОВЗ в дополнительном образовании»
- Ведение педагогической деятельности в образовательной организации
- Педагогическое образование: теория и методика преподавания физики
- Педагогика и методика преподавания биологии
- Педагогика и методика дошкольного образования
- Управление процессом реализации услуг (работ) в сфере молодежной политики
- Организация работы классного руководителя в образовательной организации

Чтобы оставлять комментарии, вам необходимо авторизоваться на сайте. Если у вас еще нет учетной записи на нашем сайте, предлагаем зарегистрироваться. Это займет не более 5 минут.