- Курс-практикум «Педагогический драйв: от выгорания к горению»
- «Оказание первой помощи в образовательных учреждениях»
- «Труд (технология): специфика предмета в условиях реализации ФГОС НОО»
- «ФАООП УО, ФАОП НОО и ФАОП ООО для обучающихся с ОВЗ: специфика организации образовательного процесса по ФГОС»
- «Специфика работы с детьми-мигрантами дошкольного возраста»
- «Учебный курс «Вероятность и статистика»: содержание и специфика преподавания в условиях реализации ФГОС ООО и ФГОС СОО»
Свидетельство о регистрации
СМИ: ЭЛ № ФС 77-58841
от 28.07.2014
- Бесплатное свидетельство – подтверждайте авторство без лишних затрат.
- Доверие профессионалов – нас выбирают тысячи педагогов и экспертов.
- Подходит для аттестации – дополнительные баллы и документальное подтверждение вашей работы.
в СМИ
профессиональную
деятельность
Наурыз. Етістіктің шақтары
Рамазанова Сырға Қайырбекқызы
СҚО, Тайынша ауданы
Тайынша қаласы №2 орта мектебінің
қазақ тілі мен әдебиет пәнінің мұғалімі
4-сынып
Ашық сабақ жоспары
Сабақтың тақырыбы:Наурыз, етістіктің шақтарын қайталау
Сабақтың мақсаты:
Білімділік:Наурыз тақырыбына байланысты сөздермен таныстыру, олардың жазылу, айтылу ерекшеліктерімен таныстыру, етістіктің шақтарын қайталау.
Дамытушылық:Оқушылардың сөздік қорларын толықтыру
Тәрбиелік:Оқушыларды наурыз мерекесін құрметтеуге, дәріптеуге тәрбиелеу
Сабақтың көрнекілігі: Слайдтар, карточкалар, суреттер
Сабақтың әдістері:Түсіндіру, сұрақ-жауап
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі
А)Оқушылармен амандасу
ә) оқушыларды сабаққа дайындау
2.Үй тапсырмасын тексеру
3.Жаңа сабақ
Р.Рымбаеваның «Наурыз» өлеңін тыңдату.
Балалар өлең не туралы?
Балалар бүгінгі сабақтың тақырыбы Наурыз және етістіктің шақтарын қайталау
Етістіктің неше шағы бар?
1.Олар қалай жасалады?
2.Сөздік жұмысы
Бұлт-облако
Табиғат-природа
Оянады-просыпается
Халық, ұлыс-народ
Дайындалады-готовится
Бүршік-почки
Үндестігін-гармонию
Теңеледі-равняется
Бұлақ-родник
Ұлы-великий
3.Сөздерді оқып беру, оқушылармен хормен оқу, сөздіктеріне жазғызу.
4.Мәтінмен жұмыс.Оқимыз аударамыз
Наурыз жыл басы. Бұл мереке табиғат пен адамның үндестігін көрсетеді. Наурыз мейрамы Ұлыстың ұлы күні. 22-Наурызда күн мен түн теңеледі.Халық мерекеге дайындалады. Олар бұлақтарды тазартады. Ағаш отырғызады. Әжелер аналар дәмді тағамдар пісіреді. Дастарқанның басты тағамы-наурыз көже. Мерекеде жастар ән салады, би билейді. Үлкен кісілер бата береді.
5.Диалог оқыту, слайдтағы суреттерді қою
6.Мәтіндегі етістіктерді тауып, үш шақта жазып шығу
Көрсетеді, теңеледі, дайындалады, тазартады, отырғызады, пісіреді, салады, билейді, береді.
7.Балалар наурыз мейрамы ерекше мейрамБбұл күні жан-жануар, адамзат жанданып, құлпырып жаңа бір тіршілік басталады. Ең кереметі бұл күні үлкендер бата береді.
8.Наурыз мерекесіне ерекше дайындалады. Наурыз мерекесіне қандай тағам дайындалады?
Наурыз көже наурыз мерекесіне әзірленетін ас. Наурыз көже жеті түрлі дәмнен жасалады.
Сүт, Айран, Ет, Бидай, Тары, Күріш,Май
Кішкентай тақтаға қазанға салынатын тағамдарды жабыстыру керек.
9.Оқулықтағы 3-жаттығуды орындау слайдта
Дұрысын тап
Наурыз мерекесі (көктемде, қыста) тойланады. Адамдар бұлақтарды (жабады, тазартады). Біздің елімізде жаңа жылды (бір, екі) рет тойлайды. Бұл күні балалар (қуанады, қармен ойнайды). Дастарқанның басты тағамы (кеспе, наурыз көже).
10.Керекті әріпті қой
Ұлы к..ні ұлыстың
К..н мен т..н теңеледі
Тә..і дәмін ырыстың
Таттық наурыз к..жеден
11.Толықтыр
Ключ-кілт Красивый-әсем
Облако- ....... Весна- ........
Достаток-береке
Праздник- ..........
12.Жаңылтпаштарды оқып, етістіктерді табу.
1.Қапыда ит қапты,
Қатты қапты,
Қапты қатты.
2.Көп ешкі көк шөпті жейді,
Көк шөпті көп ешкі жейді.
13.Конверт ойыны
14.Мәтінді таратамын. Сөйлемдерді оқып, етістіктерді табу
Наурыз жыл басы. Күн жылы. Аспанда бұлт жоқ. Жасыл шөп. Табиғат оянады. Халық мерекеге дайындалады. Ағаш отырғызады. Наурыз көже пісіреді.
15.Сөйлемдерді аудар
Наступила весна.
День теплый
Дети играют на улице
Растут разные цветы
Народ отдыхает
16.Фонетикалық талдау наурыз сөзін
17.Наурыз сөзін толықтыр
18.Слайдтағы өлеңді мәнерлеп оқу.
Үйге тапсырма: 103 бет, 4-тапсырма
Адрес публикации: https://www.prodlenka.org/metodicheskie-razrabotki/106938-nauryz-etistikti-shatary
БЕСПЛАТНО!
Для скачивания материалов с сайта необходимо авторизоваться на сайте (войти под своим логином и паролем)
Если Вы не регистрировались ранее, Вы можете зарегистрироваться.
После авторизации/регистрации на сайте Вы сможете скачивать необходимый в работе материал.
- «Организация работы с обучающимися с ОВЗ в практике учителя ОБЖ»
- «Экскурсовод (гид): ключевые критерии профессиональной деятельности»
- «Ключевые аспекты маркетинга в социальной сфере»
- «Реализация ФГОС образования обучающихся с умственной отсталостью: специфика организации инклюзивного процесса для лиц с ОВЗ»
- «Основные аспекты социальной работы с семьями, воспитывающими детей с инвалидностью»
- «Внеурочная деятельность: методы и технологии организации учебно-воспитательной работы по ФГОС»
- Организация досуговых мероприятий и развитие социального партнёрства в дополнительном образовании детей
- Русский язык и литература: теория и методика преподавания в образовательной организации
- Современные технологии социального обслуживания населения
- Учитель-наставник. Организационно-методическое сопровождение профессиональной деятельности педагогов
- Социальное обслуживание населения: основы и базовые технологии социальной работы
- Профессиональная деятельность педагога-организатора. Обеспечение реализации дополнительных общеобразовательных программ

Чтобы оставлять комментарии, вам необходимо авторизоваться на сайте. Если у вас еще нет учетной записи на нашем сайте, предлагаем зарегистрироваться. Это займет не более 5 минут.