- Курс-практикум «Педагогический драйв: от выгорания к горению»
- «Труд (технология): специфика предмета в условиях реализации ФГОС НОО»
- «ФАООП УО, ФАОП НОО и ФАОП ООО для обучающихся с ОВЗ: специфика организации образовательного процесса по ФГОС»
- «Специфика работы с детьми-мигрантами дошкольного возраста»
- «Учебный курс «Вероятность и статистика»: содержание и специфика преподавания в условиях реализации ФГОС ООО и ФГОС СОО»
- «Центр «Точка роста»: создание современного образовательного пространства в общеобразовательной организации»
Свидетельство о регистрации
СМИ: ЭЛ № ФС 77-58841
от 28.07.2014
- Бесплатное свидетельство – подтверждайте авторство без лишних затрат.
- Доверие профессионалов – нас выбирают тысячи педагогов и экспертов.
- Подходит для аттестации – дополнительные баллы и документальное подтверждение вашей работы.
в СМИ
профессиональную
деятельность
Конспект открытого урока по казахскому языку
Макаева Камшат Даулетовна
КГУ "ОСШ №17 им. В.В. Маяковского"
Учитель казахского языка и литературы
Сабақтың тақырыбы:«Ұлттық теңге». Зат есімнің тәуелденуі
Сабақтың мақсаты :1.Білімділік:Оқушыларға Қазақстанның ұлттық валютасы – теңге
жайында, оның шығу тарихы және негізгі қасиеттері жайлы мағлұмат
беру. Зат есімнің ережесін түсініп,тәуелденуін меңгеруге оқыту.
2.Дамытушылық: Оқушылардың тілдік қорларын күрделендіру,өз ойларын еркін айта білуге
үйрету. ауызша және жазбаша тілдік стильдерін қалыптастыру, ой-өрістері
мен есте сақтау қабілеттерін арттыру.
3.Тәрбиелік: Оқушыларды тәуелсіз еліміздің жан – жақты дамуына үлес қосу жолында
әрекет етуге насихаттау, ұлтжандылық, азаматтық тәрбие беру.
Сабақтың түрі : дәстүрлі емес
Сабақтың типі : аралас сабақ
Сабақтың әдіс–тәсілдер:түсіндіру,сұрақ-жауап,іздендіру,топтық жұмыс,сөйлесу,әңгімелеу,
миға шабуыл,сыни тұрғысынан ойлау стратегиялары
Сабақтың көрнекілігі: Электрондық оқулық, кесте,оқулық,әр деңгейлік тапсырмалар
жазылған карточкалар, бейнежазба, кластер,слайд
Сабақтың барысы :
І. Ұйымдастыру кезеңі .
IV.Мақсатын айту.
1. Сәлемдесу
2. Оқушылардың назарын сабаққа аудару.
3. Сабақтың мақсатын айту.
Ұранымыз:
Бәріміз бір топпыз
Жалқаулыққа жоқпыз.
Аянбай еңбек етеміз,
Мұратымызға жетеміз.
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру.
«Қазақстан табиғаты» мәтінді әңгімелеу,сөздерді жаттау.
III.Білімдерін тексеру
Миға шабуыл.
1.Біздің Отанымыз -Қазақстан
2.Қазақстан – тәуелсіз мемлекет
3.Тұңғыш Елбасы – Н.Ә.Назарбаев
4.ҚР астанасы – Астана қаласы
5.Мемлекеттік рәміздер – Ту,Әнұран,Елтаңба
6.Еліміз тәуелсіздікке 1991 жылы 16желтоқсанда ие болды.
7.Табиғатымыз әр алуан
V.Жаңа тақырып
Сөздік жұмыс
ұлттық теңге – национальная валюта ақша – деньги қолтаңба –роспись мүсін - образ алғашқы - первый айналымға енді –вошел в оборот Жаңа сөздермен сөз тіркестерін, сөйлем құру. Теңге алу,көп ақша |
Мәтінмен жұмыс.1-тапсырма.Мәтінді оқып, сұрақтарға жауап беу.
Ұлттық теңге
Әр мемлекеттің өз ұлттық ақшасы бар. Қазақстанның ұлттық валютасы - теңге . Ұлттық теңге 1993 жылы 15 қарашадан бастап айналымға енді.
Алғашқы теңгелерде ақын,батыр,хандардың суреттері салынған.2006 жылы шыққан 200 теңгенің бір бетінде Қазақстанның Елтаңбасы, Туы, «Бәйтерек» кешені, Елбасының қолтаңбасы бейнеленген. Екінші бетінде Қазақстан картасы, ғимараттар, мүсіндер бейнеленген.
Биыл теңгенің шыққанына 20 жыл толды.
1.Қазақстанның ұлттық валютасы не?
2.Ұлттық теңге қашан айналымға енді?
3. Алғашқы теңгелерде кімдердің суреттері салынған?
4. 200 теңгенің бір бетінде не бейнеленген?
5.Биыл теңгенің шыққанына неше жыл толды?
Дәптермен жұмыс.
Деңгейлік тапсырмалар.
1 деңгей. Ақша-тәуелдеу
2 деңгей. Теңге - септеу
3 деңгей. Теңге – дыбыстық талдау
Дыбыстық | талдау | ||||||||||||||||
ӘРІП | ДЫБЫС | ДАУЫСТЫ ДЫБЫСТАР | ДАУЫССЫЗ ДЫБЫСТАР | ||||||||||||||
жуан | жіңішке | ашық | қысаң | еріндік | езулік | қатаң | ұяң | үнді | |||||||||
Т |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |||||||
Е |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |||||||
Ң |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |||||||
Г |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |||||||
Е |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
| |||||||
Сергіту сәті.
Бес жолды өлең. Теңге.
Зат есім. Теңге
Сын есім. Ұлттық,алғашқы.
Етістік. Шықты,пайда болды.
Сөйлем. 1993 жылы 15 қарашада алғашқы теңге шықты.
Синоним. Ақша
Күнделікті тұрмыста теңгені қалай қолданамыз? 3
«Азық-түлік дүкенінде»тақырыбына диалог құру.
VI. Бекіту.
2-тапсырма. Топпен жұмыс. Мәтінді оқи отырып, ұлттық теңгелерге кластер құру.7
1 топ: 500 теңге
2 топ: 1000 теңге
«INSERT» әдісі
Не білдім? | Не білемін? | Не білгім келеді? |
VII. Үй тапсырмасы.1 деңгей. Мәтінді әңгімелеу.Сұрақтар дайындау 2 деңгей.Мәтінді әңгімелеу.Теңге-тәуелдеу 3 деңгей.Мәтінді мәнерлеп оқу,ақша-тәуелде VIII.Бағалау Бағалау парағы
|
Адрес публикации: https://www.prodlenka.org/metodicheskie-razrabotki/49572-konspekt-otkrytogo-uroka-po-kazahskomu-jazyku
БЕСПЛАТНО!
Для скачивания материалов с сайта необходимо авторизоваться на сайте (войти под своим логином и паролем)
Если Вы не регистрировались ранее, Вы можете зарегистрироваться.
После авторизации/регистрации на сайте Вы сможете скачивать необходимый в работе материал.
- «Организация занятий адаптивной физической культурой с детьми с ограниченными возможностями здоровья»
- «Центр «Точка роста»: реализация образовательной программы по предмету «Физика»
- «Формы устройства детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей»
- «Речевое развитие детей дошкольного возраста в условиях реализации ФГОС ДО»
- «Иностранный (английский) язык: обучение в соответствии с Федеральной рабочей программой в условиях реализации ФГОС ООО»
- «Образовательная робототехника: содержание, методы и технологии преподавания»
- Организация работы классного руководителя в образовательной организации
- Организация деятельности советника директора по воспитанию
- Социальное обслуживание населения: основы и базовые технологии социальной работы
- Реализация физического воспитания. Особенности организации адаптивной физической культуры для обучающихся с ОВЗ
- Социально-педагогическая деятельность в образовательной организации
- Основы дефектологии. Содержание и методы работы с обучающимися с ОВЗ

Чтобы оставлять комментарии, вам необходимо авторизоваться на сайте. Если у вас еще нет учетной записи на нашем сайте, предлагаем зарегистрироваться. Это займет не более 5 минут.