- Курс-практикум «Педагогический драйв: от выгорания к горению»
- «Труд (технология): специфика предмета в условиях реализации ФГОС НОО»
- «ФАООП УО, ФАОП НОО и ФАОП ООО для обучающихся с ОВЗ: специфика организации образовательного процесса по ФГОС»
- «Специфика работы с детьми-мигрантами дошкольного возраста»
- «Учебный курс «Вероятность и статистика»: содержание и специфика преподавания в условиях реализации ФГОС ООО и ФГОС СОО»
- «Центр «Точка роста»: создание современного образовательного пространства в общеобразовательной организации»
Свидетельство о регистрации
СМИ: ЭЛ № ФС 77-58841
от 28.07.2014
- Бесплатное свидетельство – подтверждайте авторство без лишних затрат.
- Доверие профессионалов – нас выбирают тысячи педагогов и экспертов.
- Подходит для аттестации – дополнительные баллы и документальное подтверждение вашей работы.
в СМИ
профессиональную
деятельность
Біздің спортзал
Сыныбы: 6
Сабақтың тақырыбы: Біздің спортзал
Мақсаты: Оқушылардың спортқа деген қызығушылығын арттыру.
Білімділік: Оқушыларға спорт тақырыбындағы сөздерді таныстыра
отырып, өз ойын еркін айта білуге меңгерту.
Дамытушылық: Оқушыларға тақырыпқа сай тапсырмаларды орындата
отырып, диалогтік сөйлеу дағдыларын дамыту.(жіктік
дұрыс жалғануын бақылау)
Тәрбиелілік: «Біздің спортзал» деген сөздің
мағынасын аша отырып, спортқа деген сүйіспеншілігін
арттыра отырып, дені сау азамат болуға тәрбиелеу.
Сабақтың типі: жаңа сабақ
Сабақтың түрі: тіл дамыту
Сабақтың әдістері: сұрақ-жауап, түсіндіру, ізденіс
Көрнекілігі: слайд, үлестірмелі қағаздар, видео
Сабақ барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі
Балалар біз бүгінгі сабағымыздың тақырыбы «Спорт». Ендеше бүгінгі сабақта «Спорт» тақырыбына байланысты тапсырмалар орындаймыз.
ІІ. Үй тапсырмасын сұрау, бекіту.
«Менің отбасымның атаулы күндері»тақырыбы туралы әңгімелеу.
ІІІ. Жаңа сабақ
Тақтада спорт тақырыбына бейнесюжет көрсетіледі. Осы сюжетке сай біздің бүгінгі тақырыбымыз «Біздің спортзал»
2. Лексикалық минимум:
Пайдалы, Спорт пайдалы, секіреміз, жүгіреміз, жаттықтығамыз, велосипед, коньки тебу, допты тебеміз, айналысамын, ұнайды, намыс, намысын қорғаймын, былғары қолғап.
3. Сөздерден сөз тіркесін, сөйлемдерді құрастыру.
Спорт адамға пайдалы. Спорт үйірмесінде секіреміз, жүгіреміз. Мен допты тебемін. Арман велосипед тебеді.
4.Диалог «Спорт» тақырыбына байланысты диалог құрастыр.
Сәлем!
Сәлем!
Сен қайдан келесің?
Мен ..... спорт кешенінен келемін.
Онда не істедің?
Онда футболға бардым. Сен волейболға бардың. Ол хоккейге барды.
Үйірмеге қатысасың ба?
Мен футбол үйірмесіне барамын. Сен волейбол үйірмесіне барасың. Ол хоккейге барады.
Спорт үйірмесінде не істейсіңдер?
Мен секіремін, жүгіремін, жаттығамын. Сен жүгіресің. Сен жаттығасың. Ол жаттығады.
Сен .... спорттан жарысқа қатыстың?
Мен футболдан жарысқа қатыстым. Сен футболдан жарысқа қатыстың. Ол футболдан жарысқа қатысты.
5. Сергіту сәті.
Шынықтырып денені «Қара жорға» билейік.
6. Мәтінмен жұмыс.
Тыңдалым. Балалар мына суретте қай қаланы көріп отырмыз. «Медеу» бұл жерде қандай жарыстар болады?
Бұл жерде қысқы олимпиада болды.
Енді Алматы қаласынан Абылай хан деген бала сендерге хат жазып жіберіпті.
Сәлем хат!
Сәлеметсіңдер ме, балалар!
Менің атым – Абылай. Мен бос уақытымды пайдалы өткіземін. Бос уақытта спортпен айналысамын. Қыста шаңғымен сырғанаймын, коньки тебемін. Жазда футбол, волейбол ойнаймын. Мен велосипед спортымен де айналысамын. Мен спорт үйірмесінде жүгіремін, секіремін, жаттығамын. Менің жаттықтырушым Төлеген ағай. Мен Қарағанды қаласына шаңғымен сырғанаудан жарысқа бардым. Мен екінші орын алдым. Мен болашақта Қазақстан намысын қорғаймын. Достым сенің де спортпен айналысқаның дұрыс.
Берілген сөздердің аудармасын сәйкестендіріңдер.
пайдалы Упражнение
секіреміз Полезно
жүгіреміз Прыгаем
жаттығамыз Катаься на коньках
коньки тебу Занимаюсь
айналысамын Бегаем
намысын қорғаймын Защищаю честь
былғары қолғап Спортивный
Суреттерді пайдаланып, сөйлем құрастырыңдар.
Балалар .... алды. Мен .... тебемін. Біз таудан ... сырғанаймыз. Мұз айдынында .... тебеміз. Айбек .... киді. Мен ... сатып алдым. Мен .... спортымен айналысамын.
(Балалар доп алды. Мен велосипед тебемін. Біз таудан шаңғымен сырғанаймыз. Мұз айдынында коньки тебеміз. Айбек былғары қолғап киді.
Мәтіннен бұрыс, дұрыс сөйлемдерді табыңыздар.
СӨЙЛЕМ ДҰРЫС БҰРЫС
Мен спортпен айналыспаймын
Маған қазақ күрес үйірмесі ұнайды.
Мен жарысқа қатыспаймын
Мен шетелге жарысқа бардым.
Мен Қазақстан намысын қорғаймын
Спорт адамға пайдалы
Берілген суреттерге қарап, спортшының қозғалысын айтып беріңіз.
Мысалы: Олег велосипед тепті. Оның велосипеді тамаша.
Айдар футбол ойнады. Ол Қайрат командасымен ойнайды.
Мен шаңғы тептім. Маған шаңғы ұнайды.
Мәтінді оқып шығып, І, ІІ жақта айтып беріңдер.
Мысалы:
Оның аты– Абылай. Ол бос уақытын пайдалы өткізеді. Бос уақытта спортпен айналысады. Қыста шаңғымен сырғанайды, коньки тебеді. Жазда футбол, волейбол ойнайды. Ол велосипед спортымен де айналысады. Ол спорт үйірмесінде жүгіреді, секіреді, жаттығады. Оның жаттықтырушысы Төлеген ағай. Ол шаңғымен сырғанаудан Қарағанды қаласында жарысқа барды. Ол екінші орын алды. Ол болашақта Қазақстан намысын қорғайды. Достым сенің де спортпен жақсы айналысқаның дұрыс.
Рефлексия:
Балалар сендерге бүгінгі сабағымыз ұнады ма?
Бүгінгі сабақта қандай сөздерді меңгердіңіздер?
Үйге тапсырма: Спорт тақырыбында мақалдар жазу.
Адрес публикации: https://www.prodlenka.org/metodicheskie-razrabotki/118766-bizdi-sportzal
БЕСПЛАТНО!
Для скачивания материалов с сайта необходимо авторизоваться на сайте (войти под своим логином и паролем)
Если Вы не регистрировались ранее, Вы можете зарегистрироваться.
После авторизации/регистрации на сайте Вы сможете скачивать необходимый в работе материал.
- «Профессиональная компетентность педагога основной и средней школы в условиях реализации ФГОС и профессионального стандарта»
- «Основные аспекты социальной работы с семьями, воспитывающими детей с инвалидностью»
- «Музыкальное развитие детей дошкольного возраста в условиях реализации ФГОС ДО»
- «Современные технологии и методы обучения в преподавании кубановедения»
- «Рабочая программа воспитания: актуализация структуры и содержания в контексте ФГОС НОО, ФГОС ООО от 2021 года и ФГОС СОО»
- «Доступная среда в образовательной организации в условиях реализации ФГОС»
- Социально-психологическое сопровождение и психологическая помощь населению
- Педагогика и методика преподавания биологии
- Менеджмент социальной работы и управление организацией социального обслуживания
- Основы дефектологии. Содержание и методы работы с обучающимися с ОВЗ
- Основы духовно-нравственной культуры народов России: теория и методика преподавания в образовательной организации
- Психолого-педагогическое сопровождение образовательного процесса

Чтобы оставлять комментарии, вам необходимо авторизоваться на сайте. Если у вас еще нет учетной записи на нашем сайте, предлагаем зарегистрироваться. Это займет не более 5 минут.