- Курс-практикум «Педагогический драйв: от выгорания к горению»
- «Труд (технология): специфика предмета в условиях реализации ФГОС НОО»
- «ФАООП УО, ФАОП НОО и ФАОП ООО для обучающихся с ОВЗ: специфика организации образовательного процесса по ФГОС»
- «Специфика работы с детьми-мигрантами дошкольного возраста»
- «Учебный курс «Вероятность и статистика»: содержание и специфика преподавания в условиях реализации ФГОС ООО и ФГОС СОО»
- «Центр «Точка роста»: создание современного образовательного пространства в общеобразовательной организации»
Свидетельство о регистрации
СМИ: ЭЛ № ФС 77-58841
от 28.07.2014
- Бесплатное свидетельство – подтверждайте авторство без лишних затрат.
- Доверие профессионалов – нас выбирают тысячи педагогов и экспертов.
- Подходит для аттестации – дополнительные баллы и документальное подтверждение вашей работы.
в СМИ
профессиональную
деятельность
Открытый урок по казахскому языку
Қысқа мерзімді жоспар
Пән мұғалімі | Усипбекова А.А. | |
Пәні | Қазақ тілі | |
Сыныбы | 6 кл | |
Өтілетін күні | 24.12.2014. | |
Сабақтың тақырыбы: | Қазақстан- біздің Отанымыз | |||||
Сабақтың мақсаты: | Мәтін арқылы Отан туралы оқып үйрену. Сөйлеу- сөйлесу барысында жаңа сөздерді қолдана алуға үйрету. Отансүйгіштікке тәрбиелеу. | |||||
Күтілетін нәтиже: | Пәндік: тақырып бойынша шағын ақпарат бере алу.Тақырып бойынша белсенді сөздік қорды меңгеру. Тұлғалық: өз елінің патриоты болуға ынталандыру. Жүйелік-әрекеттік: сабақ барысында меңгерген белсенді сөздік қор мен қарапайым үлгі құрылымдарды өзіне таныс өмірлік жағдаяттарда орынды қолдана алу. | |||||
Пәнаралық байланыс: | География, қазақ әдебиеті, ағылшын тілі. | |||||
Сабақтың ресурстары, көрнекі құралдар | Оқулық, күнделік, оқу құралдары, дәптер, қима қағаздар, эл. оқулық, презентация. | |||||
Уақыты | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушылардың іс-әрекеті | Қолданылған модульдер мен әдіс-тәсілдер, ресурстар, көрнекіліктер | |||
Сабақтың барысы | ||||||
1 минут | I.Ұйымдастыру кезеңі а) оқушылармен амандасу, түгелдеу ә) оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру; б) оқушылардың көңіл –күйін сабаққа аудару; | Сабаққа дайындығын көрсетеді. | Оқулық, күнделік, оқу құралдары, дәптер | |||
5 минут | III. Жаңа сабақ. Отан туралы мақал-мәтелдер айту: Отансыз адам, ормансыз бұлбұл. Отан – оттан да ыстық. Туған жердің күні де ыстық. Туған жердей жер болмас, Туған елдей ел болмас. Отан тақырыбына қатысты бірнеше сөздерді үш тілде айтқызу. Отан – Родина – Motherland Тау – Гора – Mountain Жер – Земля – Land Көл – Озеро – Lake Өзен – Река – River Сөздік жұмысын жүргізу: уақытқа жаттату, жұпта тексерту. Құрлық-суша, жазық-дала равнина, шөл -пустыня, аймақ -край, қорық -заповедник, белес -преграда т.б. | Оқушылар Отан туралы мақал-мәтелдерді айтып , жаңа сабақтың тақырыбын үш тілде атайды. Қазақстан – біздің Отанымыз Казахстан наша Родина Kazakhstan is our Motherland Сөздікпен жұмыс жасайды. | АКТ Жұптық жұмыс | |||
30 минут | Топқа санау арқылы бөлу. 1-тапсырма. «Қазақстан - біздің Отанымыз». Джигсо. 1,2,3 –топ мәтінді аударады. 2-тапсырма. Мәтін бойынша сұрақтар құрастырыңдар. Сергіту сәті. «Атамекен» әнін орындату. | 1-тапсырма. Оқушылар оқиды, аударады. Құрастырған сұрақтарын оқиды. | СТО «Джигсо» Топтық жұмыс АКТ | |||
2/2-тапсырма. Сөз тіркестерін құраңдар. Еуразия Президенті Табиғаты кездеседі Шөлді қорықтар Ғасырларды ескерткіштер Тарихи құрлығы Көркем әр алуан Көптеп аймақтар Тұңғыш қамтиды | 2/2-тапсырма. Сөз тіркестерін құрайды. Өзара топта тексереді. Топтық бағалау 0 қате - 3 ұпай 1-2 қате - 2 ұпай 3-4 қате - 1 ұпай 5-8 қате - 0 ұпай | СТО Топтық жұмыс ОүБ | ||||
5-тапсырма. Көп нүктенің орнына тиісті жалғауларды қойып, көшіріп жазыңдар. Менің туған жер..., Отан.... – Қазақстан. Қазақстан –көп ұлтты республика. Қазақстан..... астанасы – жаңа қала Астана. Қазақстан.... тұңғыш Президент.. – Нұрсұлтан Әбішұлы Назарбаев. 6-тапсырма. Диалогті қазақ тіліне аударып, құрастырып, өзара сөйлесіңдер. Тест. Тақырып бойынша тест жазып, өзара тексереді. 1.Қазақстан Республикасы – Еуразия құрлығындағы мемлекет. тА)иә Б) жоқ 2.Қазақстанның жері кең- байтақ және өте бай. А)иә Б) жоқ 3.Табиғаты біркелкі. А)иә Б) жоқ 4.Мұнда жазық дала, шөлді аймақтар да жоқ. А)иә Б) жоқ 5. Қазақстанның тарихы талай мыңдаған ғасырларды қамтымайды. А)иә Б) жоқ 6.«Медеу» мұз айдыны халқымыздың мақтанышы болып саналады.А)иә Б) жоқ 7.Талай белестерді өткізген қазақ халқы егемендік алды.А)иә Б) жоқ 8.Қазақстан Республикасының тұңғыш Президенті 1991 жылы 2 желтоқсанда сайланды. А)иә Б) жоқ 9.Мен ұстаз..... (-мын, -бын, -пын) 10. Мен дәрігер.... (-мін, -бін, -мын) | 5-тапсырма. Көп нүктенің орнына тиісті жалғауларды қойып, көшіріп жазады. Жұмыстарын өзара тексереді. Бағалау 0 қате 3 ұпай 1 қате 2 ұпай 2 қате 1 ұпай 3-5 қате 0 ұпай 6-тапсырма. Диалогті қазақ тіліне аударып, өзара сөйлеседі. Тест жұмысын өзара тексеріп, жалпы ұпайын шығарады. | ОүБ Диалогтік оқыту | ||||
5 минут | ІY. Қорытындылау Блоб ағашы арқылы рефлексия | Рефлексия | ||||
3 минут | Y.Үйге тапсырма 1. Мәтіннің мазмұнын қысқаша әңгімелеңдер. | Дәптер, оқулық | ||||
Рефлексия | ||||||
Адрес публикации: https://www.prodlenka.org/metodicheskie-razrabotki/129706-otkrytyj-urok-po-kazahskomu-jazyku
БЕСПЛАТНО!
Для скачивания материалов с сайта необходимо авторизоваться на сайте (войти под своим логином и паролем)
Если Вы не регистрировались ранее, Вы можете зарегистрироваться.
После авторизации/регистрации на сайте Вы сможете скачивать необходимый в работе материал.
- «Федеральный закон № 223-ФЗ: осуществление, контроль и управление закупками»
- «Конфликты в образовательной среде: действия педагогов и руководителей образовательных организаций»
- «Учитель химии и биологии: современные методы и технологии преподавания по ФГОС ООО и ФГОС СОО»
- «Пути социальной реабилитации молодых инвалидов в современном обществе»
- «Единое образовательное пространство: содержание и особенности федеральной образовательной программы основного общего образования (ФОП ООО)»
- «Педагогические технологии в работе воспитателя ГПД в условиях реализации ФГОС НОО»
- Управленческая деятельность в дошкольной образовательной организации
- Основы дефектологии. Содержание и методы работы с обучающимися с ОВЗ
- Методическое сопровождение реализации общеобразовательных программ. Организация деятельности учителя-методиста
- Педагог-воспитатель группы продленного дня. Организация учебно-воспитательной деятельности обучающихся
- Содержание и организация деятельности учителя-логопеда в дошкольной образовательной организации
- История и кубановедение: теория и методика преподавания в образовательной организации

Чтобы оставлять комментарии, вам необходимо авторизоваться на сайте. Если у вас еще нет учетной записи на нашем сайте, предлагаем зарегистрироваться. Это займет не более 5 минут.