- Курс-практикум «Педагогический драйв: от выгорания к горению»
- «Труд (технология): специфика предмета в условиях реализации ФГОС НОО»
- «ФАООП УО, ФАОП НОО и ФАОП ООО для обучающихся с ОВЗ: специфика организации образовательного процесса по ФГОС»
- «Специфика работы с детьми-мигрантами дошкольного возраста»
- «Учебный курс «Вероятность и статистика»: содержание и специфика преподавания в условиях реализации ФГОС ООО и ФГОС СОО»
- «Центр «Точка роста»: создание современного образовательного пространства в общеобразовательной организации»
- «Риторические аспекты профессиональной коммуникативной деятельности современного педагога»
- «Игровые пособия для работы с детьми дошкольного возраста (палочки Кюизенера, блоки Дьенеша, круги Луллия, ментальные карты Бьюзена)»
- «Обучение английскому языку детей дошкольного возраста»
- «ИКТ-компетентность современного педагога»
Свидетельство о регистрации
СМИ: ЭЛ № ФС 77-58841
от 28.07.2014
- Бесплатное свидетельство – подтверждайте авторство без лишних затрат.
- Доверие профессионалов – нас выбирают тысячи педагогов и экспертов.
- Подходит для аттестации – дополнительные баллы и документальное подтверждение вашей работы.
в СМИ
профессиональную
деятельность
Сабақтың тақырыбы: Үйшік ( Орыс ертегісі)
Әдебиеттік оқу
Күні
Сыныбы 2 «а»
Сілтеме Б.Т Қабатай С.Р Рахметова
Сабақтың тақырыбы Үйшік ( Орыс ертегісі) 175-179 бет
Сабақтың мақсаты Оқушыларға ертегі мазмұнын меңгерту, ертегіні оқу арқылы сөз құдіреттілігін білуге үйрету, баланы оқыта отырып тәрбиелеу; адамгершілік, еңбексүйгіштік қасиеттерді ұялату, бірлікке тәрбиелеу.
Күтілетін нәтиже Ертегідегі негізгі ойды анықтайды, ертегі кейіпкерлерін диалог құру арқылы сахналап көрсете алады.
Қолданылатын
әдіс-тәсілдер:
• Бірлескен оқу
• Сын тұрғысынан ойлау стратегиялары;
• Болжау кестесі;
• Жеке, жұппен, топпен жұмыс;
• Ой қозғау;
• Диалогтік оқыту;
• Суреттер сөйлейді;
• Адасқан сөздер ойыны;
• Мақал- мәтелмен жұмыс;
Керекті жабдықтар Интербелсенді тақта, плакаттар, суреттер, үлестірмелі карточкалар.
Сабақтың барысы
Сабақ кезеңдері Мұғалімәрекеті Оқушы әрекеті Модульдер көрінісі
Психологиялық дайын
дық
Топқа бөліну
Шенбер құру
Топка бөлу «Ақ тілек. Әсем күлкі»
-Көңіл күйлерің қалай?
-Керемет! (қолдарын көтереді).
-Сабаққа дайындықтарың қалай?
-Тамаша! (алақандарын шапалақтайды).
-Ынталарың қалай?
-Ғажап! (аяқтарын тарсылдатады).
-Ендеше сабағымызды бастайық!
-О, о, о (бас бармақтарын көтереді)
Оқушылар 5 топ болып бөлініп отырады. ОЖТ
АКТ
Үй тапсырмасы «Ой қозғау»
«Топтастыру» әдісі «Наурыз -жыл басы» өлеңін мәнерлеп оқыту
1.Қандай бала бата алады?
2.Өлеңде қандай мереке туралы жырланған?
3. Наурыз мейрамын сен қалай қарсы аласың?
-Наурыз мерекесінде қандай ұлттық тағамдар пісіріледі. ( күннің шуағына орналыстырады)
Білу
Кіріспе
Жаңа сабақты меңгерту
Видео көрсету
-Балалар мына бейне көріністен не байқадыңдар?
- «Ерте, ерте, ертеде» деп басталатын халық шығармасы қалай аталады?
-Ертегілердің қандай түрлері бар?
Ертегілер
Шыншыл ертегілрі
Қиял ғажайып ертегілері
Жан- жануарлар туралы
СТО
ОЖТ (ДО)
эл. оқулық
АКТ
Түсіну
Оқулықпен жұмыс
«Болжау кестесі»
Топтық жұмыс
Ертегінің мазмұнын сурет арқылы түсіндіру
Кейіпкерлер арасында сөйлеу диалог құрап, ертегіні рөлге бөліп оқыту.
I топ Тышқан мен бақа
II топ Қоян
III топ Түлкі
VI топ Қасқыр
V топ Аю СТО
ДО
Сбр-3968
ОүБ
АКТ
Қолдану Дәптермен жұмыс.
Мақал –мәтелдерді оқып, дәптерге жазу.
1.Бірлік болмай, тірлік болмас.
2.Ырыс алды -ынтымақ.
3.Саусақ бірікпей, ине ілікпейді. ОЖТ(ДО)
ОүБ, ЖЕ
Сергіту сәті «Жан- жануарлар» биі Оқушылар әуенмен билейді
Талдау
Жаңа сабақты бекіту
«Суреттер сөйлейді» әдәсі Сендер осы жануарлардың орнында болсаңдар қандай үй салар едіңдер? Әр топ өз армандаған үйлерін салады. СТО, ЖЕ
ОүБ
ОБ ж/е Көш
Жинақтау
Сабақты қорыту.
Жеке жұмыс «Адасқан сөздер» ойыны
Іс- қимылдың қай аңға қатысты екенін сызықтармен көрсет.
секіріп түлкі
алақ- жұлақ етіп аю
қорбаңдап қасқыр
жүгіріп бақа
ытқып- ытқып тышқан
қуанып қоян
әр оқушы жеке- жеке жұмыс істейді. СТО, ДТО
ОүБ
Бағалау
Кері байланыс
П әні | Әдебиеттік оқу | |||
Күні | ||||
Сыныбы | 2 «а» | |||
Сілтеме | Б.Т Қабатай С.Р Рахметова | |||
Сабақтың тақырыбы | Үйшік ( Орыс ертегісі) 175-179 бет | |||
Сабақтың мақсаты | Оқушыларға ертегі мазмұнын меңгерту, ертегіні оқу арқылы сөз құдіреттілігін білуге үйрету, баланы оқыта отырып тәрбиелеу; адамгершілік, еңбексүйгіштік қасиеттерді ұялату, бірлікке тәрбиелеу. | |||
Күтілетін нәтиже | Ертегідегі негізгі ойды анықтайды, ертегі кейіпкерлерін диалог құру арқылы сахналап көрсете алады. | |||
Қолданылатын әдіс-тәсілдер: | Бірлескен оқу Сын тұрғысынан ойлау стратегиялары; Болжау кестесі; Жеке, жұппен, топпен жұмыс; Ой қозғау; Диалогтік оқыту; Суреттер сөйлейді; Адасқан сөздер ойыны; Мақал- мәтелмен жұмыс; | |||
Керекті жабдықтар | Интербелсенді тақта, плакаттар, суреттер, үлестірмелі карточкалар. | |||
Сабақтың барысы | ||||
Сабақ кезеңдері | Мұғалімәрекеті | Оқушы әрекеті | Модульдер көрінісі | |
Психологиялық дайын дық Топқа бөліну | Шенбер құру Топка бөлу | «Ақ тілек. Әсем күлкі» -Көңіл күйлерің қалай? -Керемет! (қолдарын көтереді). -Сабаққа дайындықтарың қалай? -Тамаша! (алақандарын шапалақтайды). -Ынталарың қалай? -Ғажап! (аяқтарын тарсылдатады). -Ендеше сабағымызды бастайық! -О, о, о (бас бармақтарын көтереді) Оқушылар 5 топ болып бөлініп отырады. | ОЖТ АКТ | |
Үй тапсырмасы | «Ой қозғау» «Топтастыру» әдісі | «Наурыз -жыл басы» өлеңін мәнерлеп оқыту 1.Қандай бала бата алады? 2.Өлеңде қандай мереке туралы жырланған? 3. Наурыз мейрамын сен қалай қарсы аласың? -Наурыз мерекесінде қандай ұлттық тағамдар пісіріледі. ( күннің шуағына орналыстырады) | ||
Білу | Кіріспе Жаңа сабақты меңгерту | Видео көрсету -Балалар мына бейне көріністен не байқадыңдар? - «Ерте, ерте, ертеде» деп басталатын халық шығармасы қалай аталады? -Ертегілердің қандай түрлері бар? Ертегілер Шыншыл ертегілрі Қиял ғажайып ертегілері Жан- жануарлар туралы | СТО ОЖТ (ДО) эл. оқулық АКТ | |
Түсіну | Оқулықпен жұмыс «Болжау кестесі» Топтық жұмыс | Ертегінің мазмұнын сурет арқылы түсіндіру Кейіпкерлер арасында сөйлеу диалог құрап, ертегіні рөлге бөліп оқыту. I топ Тышқан мен бақа II топ Қоян III топ Түлкі VI топ Қасқыр V топ Аю | СТО ДО Сбр-3968 ОүБ АКТ | |
Қолдану | Дәптермен жұмыс. | Мақал –мәтелдерді оқып, дәптерге жазу. 1.Бірлік болмай, тірлік болмас. 2.Ырыс алды -ынтымақ. 3.Саусақ бірікпей, ине ілікпейді. | ОЖТ(ДО) ОүБ, ЖЕ | |
Сергіту сәті | «Жан- жануарлар» биі | Оқушылар әуенмен билейді | ||
Талдау | Жаңа сабақты бекіту «Суреттер сөйлейді» әдәсі | Сендер осы жануарлардың орнында болсаңдар қандай үй салар едіңдер? Әр топ өз армандаған үйлерін салады. | СТО, ЖЕ ОүБ ОБ ж/е Көш | |
Жинақтау | Сабақты қорыту. Жеке жұмыс «Адасқан сөздер» ойыны | Іс- қимылдың қай аңға қатысты екенін сызықтармен көрсет. секіріп түлкі алақ- жұлақ етіп аю қорбаңдап қасқыр жүгіріп бақа ытқып- ытқып тышқан қуанып қоян әр оқушы жеке- жеке жұмыс істейді. | СТО, ДТО ОүБ | |
Бағалау Кері байланыс Үй тапсырмасы | БҮҮ кестесі Смайликтермен Екі жұлдыз, бір тілек Үйшік ( орыс ертегісі) 175-179 бет | Смайлик арқылы топты бағалайды. Бағалау парағы бойынша қорытынды бағасын шығарады. -Оқушылар бүгінгі сабақ бойынша өздеріне ұнаған екі әрекеттері туралы ойларын және бір ұсыныс, тілектерін стикерге жазады. Түсініп оқу, әңгімелеу. Мақал- мәтелдерді жаттау | ОүБ ОБ | |
Адрес публикации: https://www.prodlenka.org/metodicheskie-razrabotki/203355-sabaty-tayrybyjshikorys-ertegisi
БЕСПЛАТНО!
Для скачивания материалов с сайта необходимо авторизоваться на сайте (войти под своим логином и паролем)
Если Вы не регистрировались ранее, Вы можете зарегистрироваться.
После авторизации/регистрации на сайте Вы сможете скачивать необходимый в работе материал.
- «Особенности проведения «Разговоров о важном» на уровне дошкольного образования»
- «Профессиональная компетентность учителя начальных классов»
- «Развитие музыкальности детей в процессе обучения в фортепианном классе»
- «Основные аспекты профессиональной деятельности педагога-психолога»
- «Методика преподавания физической культуры в общеобразовательной организации по ФГОС»
- «Формирование и оценка функциональной грамотности обучающихся в условиях реализации ФГОС ООО»
- География: теория и методика преподавания в образовательной организации
- Учитель-наставник. Организационно-методическое сопровождение профессиональной деятельности педагогов
- Инклюзивное образование: организация обучения детей с ограниченными возможностями здоровья
- Деятельность тьютора по сопровождению детей с ограниченными возможностями здоровья
- Физика: теория и методика преподавания в образовательной организации
- Социально-педагогическое сопровождение обучающихся в образовательном процессе

Чтобы оставлять комментарии, вам необходимо авторизоваться на сайте. Если у вас еще нет учетной записи на нашем сайте, предлагаем зарегистрироваться. Это займет не более 5 минут.