- Курс-практикум «Педагогический драйв: от выгорания к горению»
- «Оказание первой помощи в образовательных учреждениях»
- «Труд (технология): специфика предмета в условиях реализации ФГОС НОО»
- «ФАООП УО, ФАОП НОО и ФАОП ООО для обучающихся с ОВЗ: специфика организации образовательного процесса по ФГОС»
- «Специфика работы с детьми-мигрантами дошкольного возраста»
- «Учебный курс «Вероятность и статистика»: содержание и специфика преподавания в условиях реализации ФГОС ООО и ФГОС СОО»
Свидетельство о регистрации
СМИ: ЭЛ № ФС 77-58841
от 28.07.2014
- Бесплатное свидетельство – подтверждайте авторство без лишних затрат.
- Доверие профессионалов – нас выбирают тысячи педагогов и экспертов.
- Подходит для аттестации – дополнительные баллы и документальное подтверждение вашей работы.
в СМИ
профессиональную
деятельность
Сабақ жоспары: «Павлодардың минералды сулары»
Қазақ тілі. 7-сынып
Сабақтың тақырыбы: Павлордың минералды суы
Сабақтың мақсаттары:1. Білімділік мақсаты: Минералды сулар, Қазақстанның минералды су көздері туралы және Сарыағаш, Қапаларасан, Алмаарасан, Мойылды шипажайы туралы түсінік қалыптастыру. Минералды су көздерінің маңызын түсіндіру.2. Дамытушылық мақсаты: Минералды су көздерінің оқушылар білім сапаларына сәйкес ерекшеліктерін, географиялық орналасуын, маңызын айтуына байланысты пәнге деген қызығушылықтарын арттыру, ойлау қабілеттері мен білімдерін дамыту.3. Тәрбиелік мақсаты: Қошаған орта мен табиғатты аялауға, өсімдіктер мен жануарларды қорғауға, салауатты өмір салтын ұстануға тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: жаңа сабақ
Сабақтың әдісі: репродуктивті, түсіндірмелі – иллюстративті, интерактивті тақтамен жұмыс, сұрақ – жауап, өзіндік ізденіс, қорытынды шығару, интерактивті, көз елес, тест жұмысы.
Көрнекіліктері: интерактивті тақта, карточкалар, слайдтар.
Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі: амандасу, түгендеу, кезекшілікті анықтау, балалардың сабаққа назарын аудару.
ІІ.Жаңа сабаққа кіріспе: Слайдта суреттер көрсетіледі, тақырыпқа шығу
ІІІ.Жаңа сабақ: Павлордың минералды суы
а) сулар туралы әңгімелеу
ә)Павлодардағы минералды сулары туралы әңгімелеу
1.Мәтінмен жұмыс
Минералды сулар – түрлі ауруларға шипа болатын табиғи сулар. Ол жер бетінен сіңген сулардан, шөгінділермен бірге көмілген теңіз суларынан,метаморфизм мен жанартау процестері нәтижесінде босаған сулардан қалыптасады. Минералды сулар құрамында азот, оттек, көмір қышқыл газы болады. Судың шипалық қасиеті ондағы барлық еріген заттар мен арнаулы биологиялық әсері бар құраушылар мөлшеріне қарай анықталады. Сондай-ақ көмірқышқылды сулар қан тамырларының қабілетін жақсартып, жүрекке әл береді. Кремний қышқылды, күкіртсутекті сулар ревматизм, бруцеллез, радикулит, жүрек, тері, т.б. көптеген ауруларға ем. Минералды сулар Қазақстан жерінде, таулы және жазық аймақтарда көп кездеседі
а) мәтінді түсініп оқу
ә)жаңа сөздермен жұмыс
шипа –
құрамында-
қалыптасады-
таулы –
жазық-
б) мәтін бойынша сұрақтарға жауап беру
Минералды су деп қандай суды айтамыз?
Минералды сулардың құрамы қандай?
Минералды сулардың қандай қасиеті бар?
Минералды сулар қандай аймқтарда кездеседі
в) мәтіннен септік жалғаулы сөздерді теріп жазыңдар.қай септікте тұрғаның анықтандар
ІV.Сабақты бекіту
V.Қорытынды . Бағалау.
Адрес публикации: https://www.prodlenka.org/metodicheskie-razrabotki/203845-saba-zhospary-pavlodardy-mineraldy-sulary
БЕСПЛАТНО!
Для скачивания материалов с сайта необходимо авторизоваться на сайте (войти под своим логином и паролем)
Если Вы не регистрировались ранее, Вы можете зарегистрироваться.
После авторизации/регистрации на сайте Вы сможете скачивать необходимый в работе материал.
- «Педагогические технологии в организации образовательного процесса по ФГОС»
- «Адаптивная физическая культура в ДОУ: особенности работы с детьми с ОВЗ в соответствии с ФГОС ДО»
- «Содержание деятельности педагога-организатора в организациях дополнительного образования детей»
- «Организация работы с обучающимися с ОВЗ в реализации предметной области «Искусство»
- «ОГЭ по литературе: содержание экзамена и технологии подготовки обучающихся в соответствии с ФГОС»
- «Теоретические основы логопедии и особенности работы учителя-логопеда с обучающимися с ОВЗ по ФГОС»
- Социальное сопровождение и социальная поддержка семей с детьми
- Менеджмент в дополнительном образовании детей
- Педагогическое образование. Содержание и организация профессиональной деятельности учителя
- Педагогика и методика преподавания биологии в образовательной организации
- Теория и методика преподавания истории в общеобразовательной организации
- Педагогика и методика преподавания русского языка и литературы

Чтобы оставлять комментарии, вам необходимо авторизоваться на сайте. Если у вас еще нет учетной записи на нашем сайте, предлагаем зарегистрироваться. Это займет не более 5 минут.