- Курс-практикум «Педагогический драйв: от выгорания к горению»
- «Труд (технология): специфика предмета в условиях реализации ФГОС НОО»
- «ФАООП УО, ФАОП НОО и ФАОП ООО для обучающихся с ОВЗ: специфика организации образовательного процесса по ФГОС»
- «Специфика работы с детьми-мигрантами дошкольного возраста»
- «Учебный курс «Вероятность и статистика»: содержание и специфика преподавания в условиях реализации ФГОС ООО и ФГОС СОО»
- «Центр «Точка роста»: создание современного образовательного пространства в общеобразовательной организации»
- «Навыки успешного разрешения споров»
- «Здоровьесберегающие технологии в системе дополнительного образования»
- «Каллиграфия: основы формирования и развития навыков письменной выразительности»
- «Основы конфликтологии и урегулирования споров с помощью процедуры медиации»
- «Медиация: техники и приемы урегулирования споров»
Свидетельство о регистрации
СМИ: ЭЛ № ФС 77-58841
от 28.07.2014
- Бесплатное свидетельство – подтверждайте авторство без лишних затрат.
- Доверие профессионалов – нас выбирают тысячи педагогов и экспертов.
- Подходит для аттестации – дополнительные баллы и документальное подтверждение вашей работы.
в СМИ
профессиональную
деятельность
Открытый урок: структура образования Казахстана и подготовка к ЕНТ в 10-11 классах
Сабақ: қазақ тілі Сынып:11
Мұғалім:Ерсарина Л.Е.
Сабақтың тақырыбы:Қазақстандағы білім жүйесінің құрылымы. ҰБТ дайындық
Сабақтың мақсаты: Қазақстандағы білім жүйесінің құрылымымен таныстыру, оларды ажырата білу. Мамандық таңдауда дұрыс бағдар бере отырып, жұпта, топта жұмыс істеу арқылы ұжымшылдыққа, өзара құрметке тәрбиелеу. Оқушыларды қазақ тілінде ауызекі тілде сөйлеу еркін сөйлеуге үйрету; қазақша байланыстырып сөйлеу дағдыларын қалыптастыру, сұраққа тез, дұрыс жауап беруді меңгерту, ҰБТ –ге дайындалу, проблемалық сұрақтарды шешу арқылы оқушылардың білімдерін тындап, ой-өрісін кенейту. Оқушылардың логикалық ойлау қабілеттерін, ауызша, жазбаша сөздік қорларын дамыту. Оқушылардың білімдерін өзара бағалау. Оқушылардың мемлекеттік тілге деген құштарлығын арттыру; отаншылдыққа, мемлекеттік тілге деген құрметке, көптілді маман болуға тәрбиелеу.
Сабақтың әдіс-тәсілі: сұрақ-жауап, талдау, өзара бағалау.
Көрнекілігі: үлестірмелі парақшалар, тірек-сызбалар.
Сабақ түрі: аралас сабағы.
Сабақтың барысы:
I.Ұйымдастыру кезеңі:
1.Амандасу.
Сәлеметсіздер ме балалар! Бүгінгі сабағымыз ерекше жағдайда өтеді, өйткені бізге құрметті қонақтар келіп отыр! Сондықтан сендер- барлық күштерінді жинап, өз білімдерінді көрсетуге тырысыңдар.
2. Психологиялық сәт:
Мынау менің жүрегім
Бәрі осыдан басталған
Мынау басым ақылды
Бәрін осы басқарған
Мынау менің оң қолым
Мынау менің сол қолым
Барлық істі атқарған
3.Лексикалық минут.
Қыс мезгілі туралы
4.Ыстық орындық
Фонетика
Синтаксис
Лексика
5.Карточкамен жұмыс: Иглин А., Сураев М., Кайкулин Н.
II.Жаңа тақырып:
1.Жаңа сөздер: білім жүйесі – система образования, құрылымы – структура, жалпы – общее, кәсіптік – профессиональное, бағдарлама,
2. Кестемен танысып проблемалық сұраққа жауап беріңіз:
- Бүгінгі біздің тақырыбымыз қандай?
- Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы «Қазақстандағы білім жүйесінің құрылымы» деп аталады
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесінің құрылымы
жалпы білім беру кәсіптік білім беру.
Жалпы орта білім үш сатылы
бастаыш (1-4 сыныптар) негізгі (5-9 сыныптар) жоғарғы (10-11 сыныптар)
2.Мәтінмен жұмыс:
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесінің құрылымы екіге бөлінеді: жалпы білім беру және кәсіптік білім беру. Қазақстан Республикасының азаматтары орта білім алу міндетті. Жалпы орта білім үш сатылы: бастаыш (1-4 сыныптар), негізгі (5-9 сыныптар)және жоғарғы (10-11 сыныптар). Жалпы білім беретін орта мектептің мақсаты – адамгершілігі бар, жан – жақты дамыған адамды тәрбиелеу.
3.Мәтін бойынша сұрақ – жауап
Оқушылар өзбетінше жүппен жұмыс жасайды
III. Қызығушылықты ояту:
-Балалар, бүгінгі таңда сендер мектеп бітіруші түлектерсіңдер! Алдарыңда тұрған бірінші мақсат не?
-Ұлттық бірыңғай тестілеу мен мемлекеттік емтиханды ойдағыдай тапсыру керек.
-Екінші мақсаттарың не?
-Таңдаған мамандыққа оқуға түсу.
-Үшінші мақсаттарың қандай ?
- Өмірден өз орныңды табу! Отаныңа қажетті азамат болу!
-Қазір біз мынадай жұмыс атқарамыз: әрбір оқушы өз постер арқылы өзінің болашақ мамандығына қатысты ассоциация құрайды.
(тақтаға шығып өз постерін қорғайды)
IV.Грамматикалық тапсырмалар
1.Сөздерді сөз құрамына талдау: түлектерсіңдер, мамандық, жүйесінің, адамгершілік, жоғары, негізгі, бүгінгі, заңгер, ұлттық, тәрбиеші, азаматтары.
2. Шартты рай мен қалау райды қолдана отырып, өз ойымызды білдірейік. Ол үшін рай категориясын еске түсіріп алайық.
ш.р қ.р
Егер мен оқуға (түсу), ... мамандығын аламын. Мен... мамандығын (алу) келеді.
ш.р
Егер жоғары төленетін мамандық (алу), ... ашамын.
3. Морфологиялық, фонетикалық талдау:
1 қатар морфологиялық талдау – түлек
түлек – зат есім, дара, туынды, жалпы, жанды, деректі;
2 қатар фонетикалық талдау – білім
3 қатар фонетикалық талдау – жүйе
4.Сөйлемге синтаксистік талдау жасаңдар
Сендер мектеп бітіруші түлектерсіңдер, сондықтан мемлекеттік емтиханды ойдағыдай тапсыру керек. (құрмалас сөйлем, жалғаулықты, салалас құрмалас сөйлем, себеп – салдар)
5. Балама тест.
Сұрақ | «иә» | «жоқ» |
1.Қазақ тілінде кім? деген сұрақ тек қана адамға байланысты сөздерге қойылады ма? | + | |
2.-ыншы, -інші, -ншы, -нші реттік сан есімнің жұрнақтары ма? | + | |
3.Зат есім септеледі, көптеледі, тәуелденеді, жіктеледі ме? | + | |
4. Қызылдау, үлкенірек сөздер етістік пе? | + | |
5. Балалар сөзі нелер? деген сұраққа жауап береді ме? | + | |
6. Сын есім заттың сынын, сапасын білдіреді ме? | + | |
7.-ма,-ме,-ба,-бе,-па,-пе – болымсыз етістіктің жұрнақтары ма? | + |
6.Көпнүктенің орнына тиісті шылауларды қой
1) Отан … отқа түс — күймейсің.
2) Мен әкеммен бірге кешке … жұмыс істедім.
3) Қыста … көктемде күн суық болады.
4) Оның ойлағаны болды, … мәселенің басы шешіле қоймады.
Керекті шылаулар: шейін, және, бірақ, үшін
7. Лексикалық тапсырма
Мақал – мәтелдерді дұрыс жазу | |
Күш - білімде, | бесіктен. |
Оқусыз білім жоқ, | білім – өмір шырағы. |
Бала тәрбиесі | жеті түрлі білім біл. |
Кітап – | алтын қазына |
Жеті жұрттың тілін біл, | білім - кітапта. |
Оқу – білім бұлағы, | білімсіз күнің жоқ. |
V. Қорытынды
- Қазақстан Республикасының білім беру жүйесі нешеге бөлінеді?(екіге бөлінеді: жалпы білім беру және кәсіптік білім беру)
- Жалпы орта білім неше сатылы (үш сатылы: бастаыш (1-4 сыныптар), негізгі (5-9 сыныптар)және жоғарғы (10-11 сыныптар)
-Ал, мектепте қандай білім алады? (орта)
- Мамандық алу үшін қандай оқу орындарында оқу керек? (колледж, университет, академия)
- Университет пен академияда қандай білім алады? (жоғары)
VI.Рефлексия
«Бүгін алған әсерім»
Нені меңгердім?
Нені білемін?
Не ұнады?
Не істей аламын?
(балалар стикер – «жүректерін» тақтадағы смайликтерге іледі)
VII. Үйге тапсырма
251 бет, 2 тапсырма – сөйлемдерге тиісті қосымшаларды қойып жазыңдар
Анализ урока казахского языка с использованием информационно-коммуникационных технологий (ИКТ).
Перед школой 21 информационного века стоит задача развития познавательной активности и самостоятельности учащихся.
Применение ИКТ в своей работе я считаю необходимым.
На данном уроке сочетаются различные методы и приёмы проведения занятий: наглядная презентация по ходу выполнения заданий урока, беседа, практическая работа, фронтальный опрос, работа с флипчартом.
Цель применения ИКТ на уроке:
усиление воспитательной функции урока;
активизация познавательной деятельности учащихся;
формирование коммуникативной компетенции.
повышение уровня умений работать с информацией различных источников;
формирование информационной культуры.
Методика данного урока позволила проявить учащимся познавательную активность и интерес к изучаемой теме через ИКТ. Учащиеся отвечали на вопросы, делали верные выводы, делились полученной информацией и мнениями.
А использование ИКТ на уроке ориентировало учеников на результативность и успех. Все эти приёмы способствовали достижению поставленных целей.
Можно сделать вывод, что данная форма урока позволяет организовать равноправное общение, создать благоприятный психологический климат и атмосферу сотрудничества.
Адрес публикации: https://www.prodlenka.org/metodicheskie-razrabotki/241222-otkrytyj-urok
БЕСПЛАТНО!
Для скачивания материалов с сайта необходимо авторизоваться на сайте (войти под своим логином и паролем)
Если Вы не регистрировались ранее, Вы можете зарегистрироваться.
После авторизации/регистрации на сайте Вы сможете скачивать необходимый в работе материал.
- «Техника безопасности в кабинете химии: организация и проведение инструктажа»
- «Преподавание математики по ФГОС ООО и ФГОС СОО: содержание, методы и технологии»
- «Трудности в обучении: особенности работы учителя с неуспевающими учащимися»
- «Экстренная психологическая помощь при кризисных ситуациях в образовательной организации»
- «Инклюзия в дополнительном образовании: особенности работы с детьми с нарушениями опорно-двигательного аппарата»
- «Работа с детьми с ОВЗ в дополнительном образовании»
- Педагогическое образование: теория и методика преподавания истории в образовательных организациях
- Изобразительное искусство и педагогическая деятельность в образовательных организациях
- Содержание и организация профессиональной деятельности педагога-дефектолога
- Организационно-педагогическое обеспечение воспитательного процесса в образовательной организации
- Деятельность няни в рамках социального обслуживания населения: теоретические и практические основы
- Современные технологии социального обслуживания населения

Чтобы оставлять комментарии, вам необходимо авторизоваться на сайте. Если у вас еще нет учетной записи на нашем сайте, предлагаем зарегистрироваться. Это займет не более 5 минут.