- Курс-практикум «Педагогический драйв: от выгорания к горению»
- «Труд (технология): специфика предмета в условиях реализации ФГОС НОО»
- «ФАООП УО, ФАОП НОО и ФАОП ООО для обучающихся с ОВЗ: специфика организации образовательного процесса по ФГОС»
- «Специфика работы с детьми-мигрантами дошкольного возраста»
- «Учебный курс «Вероятность и статистика»: содержание и специфика преподавания в условиях реализации ФГОС ООО и ФГОС СОО»
- «Центр «Точка роста»: создание современного образовательного пространства в общеобразовательной организации»
Свидетельство о регистрации
СМИ: ЭЛ № ФС 77-58841
от 28.07.2014
- Бесплатное свидетельство – подтверждайте авторство без лишних затрат.
- Доверие профессионалов – нас выбирают тысячи педагогов и экспертов.
- Подходит для аттестации – дополнительные баллы и документальное подтверждение вашей работы.
в СМИ
профессиональную
деятельность
Жай бөлшек пен аралас сандарға амалдар қолдану
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
Күні: 31.01.2017ж.
Сынып: 5 «Д» Мектеп: «Ы. Алтынсарин атындағы орта мектебі» КММ
Мұғалімнің аты-жөні: Худашева М. Р.
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
Сабақ тақырыбы Жай бөлшек пен аралас сандарға амалдар қолдану
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) Жай бөлшек пен аралас сандарға амалдар қолдану
Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар: Жай бөлшек пен аралас сандарға амалдарды қолдану ережелерін біледі
Көптеген оқушылар: Жай бөлшек пен аралас сандарға амалдар қолдану арқылы есептер шығара алады
Кейбір оқушылар: Күрделі есептер шығара алады
Жетістік критерийлері Жай бөлшекті қосқанда және азайтқанда бөлімдері әр түрлі болған жағдайда ортақ бөлімге келтіру керек екенін, жай бөлшектерді көбейткенде және бөлгенде бөлшектерді қысқарту керек екенін есептер шығаруда қолдана біледі
Тілдік мақсаттар
Бөлшектерді қысқарту, ортақ бөлім
Құндылықтарды дарыту
Оқушыларды ойландыруға, ойын жеткізе білуге белсенділігін көтеруге, ұқсастық пен қарама-қайшылықты байқауға дағдыландыру
Пәнаралық байланыстар Физика
АКТ қолдану дағдылары Кесте, карточка
Бастапқы білім
Жай бөлшек пен аралас сандарға амалдар қолдану
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
Ресурстар
Сабақтың басы
Ұйымдастыру.
Оқушыларды түгелдеу.
Дайындығын тексеру
Сабақтың ортасы
1132. Есептеңдер:
1) (3/8+1/12+1/6)/(1/12+1/3+5/6); 2) (2/3-1/6-4/9)/(7/9-5/12-5/18); 3) (2 1/4∙1 1/3∙8/9)/(1 1/5∙4/9∙2 1/2)
Жауабы:
(3/8+1/12+1/6)/(1/12+1/3+5/6)=((9+2+4)/24)/((1+4+10)/12)=(15/24)/(15/12)=15/24∙12/15=1/2
(2/3-1/6-4/9)/(7/9-5/12-5/18)=((12-3-8)/18)/((28-15-10)/36)=(1/18)/(3/36)=1/18∙36/3=2/3
(2 1/4∙1 1/3∙8/9)/(1 1/5∙4/9∙2 1/2)=(9/4∙4/3∙8/9)/(6/5∙4/9∙5/2)=(8/3)/(4/3)=8/3∙3/4=2
1133. Амалдарды орындаңдар:
1) 2 2/3:2+(4/15+2/5):(3 1/3∙3/5)
2) 2:1/4+((1 1/2+2 2/3):3 3/4-2/3):8 8/9
Жауабы:
1) 2 2/3:2+(4/15+2/5):(3 1/3∙3/5)=8/3∙1/2+((4+6)/15):(10/3∙3/5)=4/3+2/3:2=
=4/3+2/3∙1/2=5/3=1 2/3
2) 2:1/4+((1 1/2+2 2/3):3 3/4-2/3):8 8/9=2∙4+(25/6:15/4-2/3):80/9=8 1/20
1134. Бөлшектерді қысқартып, амалдарды орындаңдар:
1) (6a^2)/7b:3a/(21b^2 ); 2) (8c^3)/5d:(2c^2)/(15d^2 ); 3) (16x^2)/5y∙(5^2 y)/(2^3 x).
Жауабы:
(6a^2)/7b:3a/(21b^2 )=(6a^2)/7b∙(21b^2)/3a=6ab
2) (8c^3)/5d:(2c^2)/(15d^2 )=(8c^3)/5d∙(15d^2)/(2c^2 )=12cd
3) (16x^2)/5y∙(5^2 y)/(2^3 x)=(16x^2)/5y∙25y/8x=10x
Сабақтың соңы Оқушыларды бағалау, сабақты қорытындылау
Саралау–оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
Сабақ бойынша рефлексия
Жалпыбаға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу
Пән: Математика Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Күні: 31.01.2017ж. Сынып:5 «Д, Е» | Мектеп: «Ы. Алтынсарин атындағы орта мектебі» КММ Мұғалімнің аты-жөні: Худашева М. Р. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | |||||
Сабақ тақырыбы | Жай бөлшек пен аралас сандарға амалдар қолдану | |||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | Жай бөлшек пен аралас сандарға амалдар қолдану | |||||
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар:Жай бөлшек пен аралас сандарға амалдарды қолдану ережелерін біледі Көптеген оқушылар: Жай бөлшек пен аралас сандарға амалдар қолдану арқылы есептер шығара алады Кейбір оқушылар: Күрделі есептер шығара алады | |||||
Жетістік критерийлері | Жай бөлшекті қосқанда және азайтқанда бөлімдері әр түрлі болған жағдайда ортақ бөлімге келтіру керек екенін, жай бөлшектерді көбейткенде және бөлгенде бөлшектерді қысқарту керек екенін есептер шығаруда қолдана біледі | |||||
Тілдік мақсаттар | Бөлшектерді қысқарту, ортақ бөлім | |||||
Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды ойландыруға, ойын жеткізе білуге белсенділігін көтеруге, ұқсастық пен қарама-қайшылықты байқауға дағдыландыру | |||||
Пәнаралық байланыстар | Физика | |||||
АКТқолдану дағдылары | Кесте, карточка | |||||
Бастапқы білім | Жай бөлшек пен аралас сандарға амалдар қолдану | |||||
Сабақ барысы | ||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||
Сабақтың басы | Ұйымдастыру. Оқушыларды түгелдеу. Дайындығын тексеру | |||||
Сабақтың ортасы | 1132. Есептеңдер: 1); 2); 3) Жауабы: 1133. Амалдарды орындаңдар: 1) 2) Жауабы: 1) 2) 1134. Бөлшектерді қысқартып, амалдарды орындаңдар: 1) 2) ; 3) . Жауабы: 2) 3) | |||||
Сабақтың соңы | Оқушыларды бағалау, сабақты қорытындылау | |||||
Саралау–оқушыларғақалайкөбірекқолдаукөрсетудіжоспарлайсыз?Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз? | Бағалау – оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз? | Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы | ||||
Сабақ бойынша рефлексия | ||||||
Жалпыбаға Сабақтыңжақсыөткенекіаспектісі (оқытутуралыда,оқутуралыдаойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім,келесісабақтарданегекөңілбөлуқажет? | ||||||
Адрес публикации: https://www.prodlenka.org/metodicheskie-razrabotki/246545-zhaj-blshek-pen-aralas-sandara-amaldar-old
БЕСПЛАТНО!
Для скачивания материалов с сайта необходимо авторизоваться на сайте (войти под своим логином и паролем)
Если Вы не регистрировались ранее, Вы можете зарегистрироваться.
После авторизации/регистрации на сайте Вы сможете скачивать необходимый в работе материал.
- «Требования к АООП НОО для слепых и слабовидящих обучающихся»
- «Организация работы с детьми дошкольного возраста с ОВЗ в детском саду»
- «Делопроизводство в организациях социального обслуживания»
- «Организация образовательной деятельности в рамках обучения ОДНКНР в соответствии с ФГОС»
- «Работа с замещающими семьями в деятельности специалистов сферы социального обслуживания»
- «Преподавание физики и химии по ФГОС ООО и ФГОС СОО: содержание, методы и технологии»
- Теория и методика преподавания математики в образовательных организациях
- Теория и методика дополнительного образования детей
- Методист дошкольной образовательной организации. Педагогика и методика дошкольного образования
- Современные технологии социального обслуживания населения
- Организационно-педагогическое обеспечение воспитательного процесса в образовательной организации
- Управление специальной (коррекционной) образовательной организацией

Чтобы оставлять комментарии, вам необходимо авторизоваться на сайте. Если у вас еще нет учетной записи на нашем сайте, предлагаем зарегистрироваться. Это займет не более 5 минут.