- Курс-практикум «Педагогический драйв: от выгорания к горению»
- «Труд (технология): специфика предмета в условиях реализации ФГОС НОО»
- «ФАООП УО, ФАОП НОО и ФАОП ООО для обучающихся с ОВЗ: специфика организации образовательного процесса по ФГОС»
- «Специфика работы с детьми-мигрантами дошкольного возраста»
- «Учебный курс «Вероятность и статистика»: содержание и специфика преподавания в условиях реализации ФГОС ООО и ФГОС СОО»
- «Центр «Точка роста»: создание современного образовательного пространства в общеобразовательной организации»
Свидетельство о регистрации
СМИ: ЭЛ № ФС 77-58841
от 28.07.2014
- Бесплатное свидетельство – подтверждайте авторство без лишних затрат.
- Доверие профессионалов – нас выбирают тысячи педагогов и экспертов.
- Подходит для аттестации – дополнительные баллы и документальное подтверждение вашей работы.
в СМИ
профессиональную
деятельность
Алматы «Атты 8-сыныпқа арналған қазақ тілі сабағы. Разработка урока по казахскому языку»
Мұхамеджанов Ерғали Квайдуллаұлы
«Кеңес Одағының Батыры
И.М.Бережной атындағы
Келлер орта мектебі»КММ-нің
қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі
Солтүстік Қазақстан облысы,
Тайынша ауданы
Сынып: 8 Пән: қазақ тілі Сабақтың тақырыбы: Алматы.
Сабақтың мақсаты: Алматы қаласы туралы жаңа мәлімет алу. Сабақтың міндеті: Білімділік:мәтінмен жұмыс жасай отыра, оқушылардың сөйлеу дағдысын арттыру, болжалды келер шақ туралы білімдерін бекіту.
Дамытушылық: оқушылардың қисынды ойлау қабілетін дамыту, сөздік қорын молайту, сауатты оқу дағдысын күшейту, топпен жұмыс істеу дағдыларын қалыптастыру. Тәрбиелік: өз еліне, жеріне деген мақтаныш сезіміне тәрбиелеу, бір – біріне сыйластық сезімдерін тереңдету.
Сабақтың түрі: аралас сабақ
Сабақтың әдісі: сұрақ - жауап, талдау, ой туғызу, топтық жұмыс
Көрнекі құралдар: интерактивті тақта, слайд, суреттер, бағалау парағы
Сабақтың пәнаралық байланысы: орыс тілі, тарих, география
Сабақтың барысы:
І.Ұйымдастыру кезеңі:
1) Сәлемдесу
2) Кезекшімен сұхбат - Бүгін сыныпта кім кезекші?
- Қазір жылдың кай мезгілі?
- Қазір қыстың қай айы?
- Бүгін аптаның қай күні?
- Ауа-райы қандай?
3) Коллаборативті ортаны қалыптастыру:
А) « Бақыт шеңбері» : Бір-біріміздің жақсы қасиеттерімізді айтайық.
Ә) Оқушыларды 3 топқа бөлу: оқушылар дөңгелек, үшбұрыш, төртбұрыш фигуралар арасынан ұнағанын таңдап алады, бірақ топтарға асты бетінде осы шақ, келер шақ, өткен шақ етістіктерге байланысты бөлінеді.
II. Үй тапсырмасын тексеру.
ІІI. Жаңа сабақ
1. Ой қозғау. Слайд арқылы балалар сабақтың тақырыбын өздері табады.
2. Оқушылар өздігінен мақсатты айқындайды.
3. «Әткеншек» стратегиясын қолдану.
А) Сөздік жұмысы: №4-слайд
Ә) Өзін-өзі бағалау парақтарын таратып, бағалау жүйесін түсіндіру:
Б) Мәтінмен жұмыс. 130-беттегі «Алматы» мәтіні. Мәтінді үш бөлікке бөлу.
Орындалатын тапсырмалар:
Әр топ өз үзіндіні түсініп оқиды, аударады;
сұрақтарға жауап жазады;
грамматикалық тапсырманы орындайды.
В) Тақырып бойынша кластер жасау.
Г) Презентация жасау. 1-топ – презентация;
2-топ – сұрақ қояды;
3-топ – бағалайды.
IV.Үйге тапсырма: орташа деңгей: 131-бет жазба жұмысы, 135-бет өлеңді мәнерлеп оқу
жоғары деңгей: 131-бет жазба жұмысы, 135-бет өлеңді жаттап алу
V. Бағалау парақшалары арқылы оқушыларды бағалау.
VI. Рефлексия.
- Балалар, бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай болды?
- Мақсаты қандай?
- Алматы туралы жаңа мәлімет алдыңдар ма? Қандай?
VII. Кері байланыс. 1-нұсқа: тақтаға ұялы телефон суреті ілінеді; оқушылар стикерге SMS жазып, телефонға жапсырады.
2-нұсқа: ұялы телефон қолданып оқушылар сабақтың қалай өткенін және қаншалықты жемісті болғанын SMS арқылы жазып білдіреді. Мысалы: Сабақ ... . ..... түсініксіз.
1-топ
130-бет. Мәтіндегі алғашқы 3 абзацты оқу, аудару.
Сұрақтарға жауап жазыңыз:
Елбасы Алматы қаласына қандай баға берді?
Алматы қаласы еліміздің астанасы болды ма?
Сен Алматыда болдың ба?
Алматы туралы тағы не білесің?
Мәтіннен 3 етістікті тауып, болжалды келер шаққа қойып жаз. Олармен сөйлем құрастырыңдар.
2-топ
130-131бет. Мәтіндегі 4, 5, 6 абзацтарды оқу, аудару
Сұрақтарға жауап жаз:
Қала тарихы қай дәуірден бастау алады?
Алматы тарихын неше кезенге бөлуге болады?
Алматы туралы тағы не білесің?
Мәтіннен 3 етістікті тауып, болжалды келер шаққа қойып жазыңдар.
3-топ
131-бет. Мәтіндегі соңғы абзацты оқу, аудару
Сұрақтарға жауап жаз:
Ежелде Алматы қаласының орнында қандай қала болған?
Алматы қаласы туралы алғашқы деректерді кімдер жазған?
Алматы туралы тағы не білесің?
Берілген етістіктерді болжалды келер шаққа қойып, сөйлем құрап жазыңыздар.
Бар, ал, бол, болма, қалма (Мен Алматыға барармын)
Адрес публикации: https://www.prodlenka.org/metodicheskie-razrabotki/251856-almaty-atty-8-synypa-arnalan-aza-tili-sab
БЕСПЛАТНО!
Для скачивания материалов с сайта необходимо авторизоваться на сайте (войти под своим логином и паролем)
Если Вы не регистрировались ранее, Вы можете зарегистрироваться.
После авторизации/регистрации на сайте Вы сможете скачивать необходимый в работе материал.
- «Профессиональная деятельность мастера производственного обучения»
- «Медиация в системе образования»
- «Кураторская деятельность в системе СПО»
- «Особенности деятельности музыкального руководителя ДОУ в условиях реализации ФГОС ДО»
- «Применение дистанционных образовательных технологий при обучении детей с инвалидностью на дому»
- «Туризм и краеведение: особенности организации учебной деятельности в ДОД»
- Организационно-методическое сопровождение педагогов. Наставническая деятельность в образовательной организации
- Содержание и организация профессиональной деятельности педагога-дефектолога
- Мировая художественная культура: теория и методика преподавания в образовательной организации
- Деятельность тьютора по сопровождению детей с ограниченными возможностями здоровья
- Английский язык: теория и методика преподавания в образовательной организации
- Управленческая деятельность в системе социального обслуживания

Чтобы оставлять комментарии, вам необходимо авторизоваться на сайте. Если у вас еще нет учетной записи на нашем сайте, предлагаем зарегистрироваться. Это займет не более 5 минут.