Охрана труда:
нормативно-правовые основы и особенности организации
Обучение по оказанию первой помощи пострадавшим
Аккредитация Минтруда (№ 10348)
Подготовьтесь к внеочередной проверке знаний по охране труда и оказанию первой помощи.
Допуск сотрудника к работе без обучения или нарушение порядка его проведения
грозит организации штрафом до 130 000 ₽ (ч. 3 статьи 5.27.1 КоАП РФ).
Повышение квалификации

Свидетельство о регистрации
СМИ: ЭЛ № ФС 77-58841
от 28.07.2014

Почему стоит размещать разработки у нас?
  • Бесплатное свидетельство – подтверждайте авторство без лишних затрат.
  • Доверие профессионалов – нас выбирают тысячи педагогов и экспертов.
  • Подходит для аттестации – дополнительные баллы и документальное подтверждение вашей работы.
Свидетельство о публикации
в СМИ
свидетельство о публикации в СМИ
Дождитесь публикации материала и скачайте свидетельство о публикации в СМИ бесплатно.
Диплом за инновационную
профессиональную
деятельность
Диплом за инновационную профессиональную деятельность
Опубликует не менее 15 материалов в методической библиотеке портала и скачайте документ бесплатно.
29.11.2017

Ас тасы-нан

қазақ тілінен 4- сыныпқа арналған сабақ жоспары. Сүйікті тақырыбым модулы бойынша жазылған сабақ үлгісі оқу орташа балаларға арналған.

Содержимое разработки

Сабақтың жоспары / План урока / Lesson plan № 46 Директордың

ғылыми-әдістемелік жұмысының

орынбасары Маралбаева Ж.У. ________________

Күні / Дата /Date28.11.17

Сынып / Класс / Grade

4

Пән / Предмет / Subject

Kazakh language

Мұғалім / Учитель / Teacher

Мырзагалиева К.Ш.

Тақырыбы / Тема / Theme Ас атасы - нан

Мақсаты / Цель / ObjectiveОқушылардың нан туралы түсініктерін кенейту,нанның дастарханға келетін жолы мен оған деген еңбегі туралы білулеріне әрекет жасау

Міндеттері / Задачи / Tasks Нан туралы білімдерін жетілдіру

ДамытушылықСөздік қорын,, мәнерлеп оқуын жетілдіру

 Тәрбиелік:Еңбек адамдарын сыйлай білуге,қасиетті тағамымыз-нанды қастерлеуге үйрету.

Кезең / Этап /Stage

Мұғалімнің іс-әрекеті / Действия учителя / Teachersactivity

Оқушының іс-әрекеті / Действия учащегося / Student’s activity

Қосымша / Примечание / Note

Ұйымдастыру

Организационный

Organization

Үш тілде оқушылармен амандасу

Сәлеметсіздер ме? Good-afternoon, good morning, students!

(гуд афтэнун, стьюдэнтс)

ОтырыңдарSit down, please!

(Сит даун, плииз)

Оқушылармен амандасу, отырғызу

Шаттық шеңбері

Кезекшімен сұхбат

Сыныпта кім жоқ?

Тіл дамыту сұрақтары

1. Қазір жылдың қай мезгілі?

2. Күз айлары қандай?

3. Қазір қандай ай?

4. Бүгін нешесі?

5. Бүгін ауа райы қандай?

6.Қазір қандай сабақ?

Сәлеметсіз бе?

Good-afternoon ,good morning

Бір-біріне сәттілік тілеу

Сыныпта мен кезекшімін.Есеп береді

Оқушылар жауап береді

Үй тапсырмасын тексеру

Тағамның қандай түрлері бар?

Сүт кеспесін неден жасайды?

Тапсырманы тексеру

Семантикалық картаны толтыр

Оқушылар ауызша жауап береді

Жеке- жеке орындайды

Жаңа сабақ

Новый урок

Presentation

Тақырыппен таныстыру

Өлеңді тыңдай арқылы тақыырыпты табады

Мақсатын қою

Ойланады, тақырыпты анықтайды

Фоно жаттығу

Тақырыптағы сөздерден тән дыбыстарды қайталау

1.Сөздікпен жұмыс.

Бекер айтпаған-не зря говорят

Қою керек – надо поставить

Тоқтық – сытость

Байлық – богатство

Қадірлеу-ценить,береч

2-тапсырма.Мәтінді оқы, аударНан дастарханға қалай келеді? Тракторшы жер жыртады, бидай тұқымын себеді. Диқаншы оны суарады. Комбайншы піскен егінді жинайды. Жүргізуші бидайды диірменге тасиды. Диірменші ұн тартады. Ұнды нан зауытына апарады. Наубайшы ұннан нан пісіреді. Нан дүкенге түседі. Сатушы нанды халыққа сатады.

Кездескен мамандық атауларын жаз

Дыбыстық талдау жасайды

Күн мен тақырыпты жазады

Тыңдайды қайталайды,сөз тіркесін құрайды

Оқиды,аударады

Сұрақ құрастырады,оқиды ,аударады

Топтастыруды толтыру

Сергіту сәті

Физминутка

Тербеледі ағаштар

Қимылдарды айтып істейді

Қолдану

Усвоение и закрепление

Practice

3- тапсырма. «Бауырсақ».Өлеңді рөлге бөліп оқы

Фонетикалық талдауДиірменші, Комбайншы, Диқаншы Берілген сөздерді құрамына талда.\Адамдардың,нанды,байлығы\.

Ауызша орындайды.

Тақтада орындайды

Бекіту

Обобщение и систематизация

Production

Мәтінмен жұмыс.

Кейбір балалар нанды тойғанша жеп,қалғанын лақтырып тастайды.Бұл дұрыс емес. Нан еңбекпен табылады. Нан-адамның өмірі. Сондықтан да оны қадірлеуіміз керек.«Ас атасы-нан», -деп бекер айтпаған. Сондықтан да дастарханға алдымен нан қою керек. Нанды шашуға,жерге тастауға болмайды. Қандай жаңа сабақ өттік?

-Нанның қандай түрлерін білесіңдер?

-Нанды дастарханға әкелу үшін кімдер еңбек етеді?

-Балалар,нанға не істемеу керек?

Топ болып орындайды

Күрделі сұрақ құрастырады

Бағалау

Оценивание

Assessment

Қорытында бағасын айту

Бағаларын қоюға күнделіктерін мұғалімге береді.

Рефлексия

Reflection

Алма бойынша көрсету

Өздерінің таңдауларын көрсетеді

Үй тапсырмасы

Домашнее задание Hometask

Күнделіктеріңді ашамыз. Open your diaries (Опэн ё дайрис.Нан туралы мақал жазу, жаттау, сөздерді жаттау




Күнделіктерін ашып жазады, кезекші оқушы тексеріпшығады.

Адрес публикации: https://www.prodlenka.org/metodicheskie-razrabotki/282975-as-tasy-nan

Свидетельство участника экспертной комиссии
Рецензия на методическую разработку
Опубликуйте материал и закажите рецензию на методическую разработку.
Также вас может заинтересовать
Свидетельство участника экспертной комиссии
Свидетельство участника экспертной комиссии
Оставляйте комментарии к работам коллег и получите документ
БЕСПЛАТНО!
У вас недостаточно прав для добавления комментариев.

Чтобы оставлять комментарии, вам необходимо авторизоваться на сайте. Если у вас еще нет учетной записи на нашем сайте, предлагаем зарегистрироваться. Это займет не более 5 минут.

 

Для скачивания материалов с сайта необходимо авторизоваться на сайте (войти под своим логином и паролем)

Если Вы не регистрировались ранее, Вы можете зарегистрироваться.
После авторизации/регистрации на сайте Вы сможете скачивать необходимый в работе материал.

Рекомендуем Вам курсы повышения квалификации и переподготовки