- Курс-практикум «Педагогический драйв: от выгорания к горению»
- «Труд (технология): специфика предмета в условиях реализации ФГОС НОО»
- «ФАООП УО, ФАОП НОО и ФАОП ООО для обучающихся с ОВЗ: специфика организации образовательного процесса по ФГОС»
- «Специфика работы с детьми-мигрантами дошкольного возраста»
- «Учебный курс «Вероятность и статистика»: содержание и специфика преподавания в условиях реализации ФГОС ООО и ФГОС СОО»
- «Центр «Точка роста»: создание современного образовательного пространства в общеобразовательной организации»
Свидетельство о регистрации
СМИ: ЭЛ № ФС 77-58841
от 28.07.2014
- Бесплатное свидетельство – подтверждайте авторство без лишних затрат.
- Доверие профессионалов – нас выбирают тысячи педагогов и экспертов.
- Подходит для аттестации – дополнительные баллы и документальное подтверждение вашей работы.
в СМИ
профессиональную
деятельность
Иондық және металдық байланыс
Сабақтың мақсаты Химиялық байланыс типтерін бір-бірінен ажырата біліп, оларға тән сәйкес қосылыстардың модельдерін өз қолымен жасай білу дағдысын үйрету.
Оқыту нәтижесі Химиялық байланыс типтерін бір-бірінен ажырата біледі, оларға тән сәйкес қосылыстардың модельдерін өз қолымен жасай алады.
Уақыты Мұғалімнің іс-әрекеті Бағалау Ресурс
Кіріспе 7 мин 1.Ұйымдастыру
Психологиялық ахуалын қалыптастыру. Топқа бөлу.
2. Үй тапсырмасын тексеру.
«Блиц кездесу» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау.
Оқушылардың бұрыннан білетін химиялық байланыс типтері туралы білімдерін қысқаша қайталау үшін төмен деңгейлі иә/жоқ 10 сұрағын қолданамын. Үш шапалақ
«Алмаз шыңы» бағалау
Кеспе қағаздар
Тұсаукесер 3 мин Бейнеролик көрсету арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашу. «Алмаз шыңы» бағалау
Интербелсенді тақта
Негізгі бөлім 20 мин Жаңа тақырыппен жұмыс.
Топтық жұмыс «Химиялық пазл» әдісі арқылы пайымдауды, ережелерді, модельдерді құрастыру,топ ережелерін сақтауды еске саламыз.Топ басшысы,хатшысы сайланады.
1.топқа – иондық байланыс;
2.топқа - металдық байланыс;
3.топқа - «Венн диаграмма» арқылы ковалентті және иондық байланысты салыстыру «Алмаз шыңы» бағалау
Постер, маркер, стикер
Бекітемін:
Күні | 9.12.2015ж Сабақ: 25 | |||||
Пәні | Химия | |||||
Класс | 8 «Б» | |||||
Сабақтың тақырыбы | Иондық және металдық байланыс | |||||
Сабақтың мақсаты | Химиялық байланыс типтерін бір-бірінен ажырата біліп, оларға тән сәйкес қосылыстардың модельдерін өз қолымен жасай білу дағдысын үйрету. | |||||
Оқыту нәтижесі | Химиялық байланыс типтерін бір-бірінен ажырата біледі, оларға тән сәйкес қосылыстардың модельдерін өз қолымен жасай алады. | |||||
Уақыты | Мұғалімнің іс-әрекеті | Бағалау | Ресурс | |||
Кіріспе | 7 мин | 1.Ұйымдастыру Психологиялық ахуалын қалыптастыру. Топқа бөлу. 2. Үй тапсырмасын тексеру. «Блиц кездесу» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау. Оқушылардың бұрыннан білетін химиялық байланыс типтері туралы білімдерін қысқаша қайталау үшін төмен деңгейлі иә/жоқ 10 сұрағын қолданамын. | Үш шапалақ «Алмаз шыңы» бағалау | Кеспе қағаздар | ||
Тұсаукесер | 3 мин | Бейнеролик көрсету арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашу. | «Алмаз шыңы» бағалау | Интербелсенді тақта | ||
Негізгі бөлім | 20 мин | Жаңа тақырыппен жұмыс. Топтық жұмыс «Химиялық пазл» әдісі арқылы пайымдауды, ережелерді, модельдерді құрастыру,топ ережелерін сақтауды еске саламыз.Топ басшысы,хатшысы сайланады. 1.топқа – иондық байланыс; | «Алмаз шыңы» бағалау | Постер, маркер, стикер | ||
Қорытынды | 13 мин | Сергіту сәті «Білім бумасы» ойыны. Оқушылар бір-біріне элементерді айтып, лақтырады. Нәтижесінде жіптен шыққан тор кристалл торға ұқсайтындығы туралы қорытындыға келеді. Сәйкестендіру тестарқылы сабақты қорытындылаймын А) I2 1) КПБ « Химиялық пирамида» әдісі арқылы Химиялық пирамиданың шыңына шығу | «Алмаз шыңы» бағалау | Интербелсенді тақта | ||
2 мин | «Генетикалық тізбек» әдісі арқылы деңгейлік тапсырмалар беру 1– топ.88 г көмірқышқыл газының қалыпты жағдайда алатын көлемі: 44,8 л 2-топ. 7г темір күкіртпен әрекеттескенде түзілген темір (II) сульфидінің массасы (г) 11 3-топ. Реттік нөмірлері мынадай элементтердің атомдарындағы электрон, протон және нейтрон сандарын анықтаңдар: а) Z=6 көміртек; б) Z=14 кремний; в) Z=15 фосфор. Рефлексия. «Алмаз шыңы» кестені толтыру Үйге тапсырма: иондық және металдық байланысты оқып келу. | Үш шапалақ «Алмаз шыңы» бағалау | Интербелсенді тақта | |||
Ковалентті байланыс
Иондық байланыс
Металдық байланыс
Ковалентті байланыс
Иондық байланыс
Металдық байланыс
Ковалентті байланыс
Ковалентті байланыс
Иондық байланыс
Металдық байланыс
«Генетикалық тізбек» әдісі арқылы деңгейлік тапсырмалар беру
1– топ.
1-есеп.88 г көмірқышқыл газының қалыпты жағдайда алатын көлемі: 44,8 л
2 есеп. 480г магний толық жанғанда түзілген магний оксидінің массасы800
«Генетикалық тізбек» әдісі арқылы деңгейлік тапсырмалар беру
2-топ.
1-есеп. 7г темір күкіртпен әрекеттескенде түзілген темір (II) сульфидінің массасы (г) 11
2-есеп.KClO3 әрбір элементтің массалық үлесін есептеп шығарыңдар.
«Генетикалық тізбек» әдісі арқылы деңгейлік тапсырмалар беру
3-топ.
1-есеп. Реттік нөмірлері мынадай элементтердің атомдарындағы электрон, протон және нейтрон сандарын анықтаңдар: а) Z=6 көміртек; б) Z=14 кремний; в) Z=15 фосфор.
2-есеп. Нәтижесінде 0,1 моль фосфор (V) оксидін алу үшін қажет фосфордың массасы (г) 6,2
«Генетикалық тізбек» әдісі арқылы деңгейлік тапсырмалар беру
1– топ.
1-есеп.88 г көмірқышқыл газының қалыпты жағдайда алатын көлемі: 44,8 л
2 есеп. 480г магний толық жанғанда түзілген магний оксидінің массасы800
«Генетикалық тізбек» әдісі арқылы деңгейлік тапсырмалар беру
2-топ.
1-есеп. 7г темір күкіртпен әрекеттескенде түзілген темір (II) сульфидінің массасы (г) 11
2-есеп.KClO3 әрбір элементтің массалық үлесін есептеп шығарыңдар.
Адрес публикации: https://www.prodlenka.org/metodicheskie-razrabotki/317914-iondy-zhne-metaldy-bajlanys
БЕСПЛАТНО!
Для скачивания материалов с сайта необходимо авторизоваться на сайте (войти под своим логином и паролем)
Если Вы не регистрировались ранее, Вы можете зарегистрироваться.
После авторизации/регистрации на сайте Вы сможете скачивать необходимый в работе материал.
- «Особенности преподавания общеобразовательной дисциплины «География» по ФГОС СПО»
- «Современные педагогические технологии в практике дополнительного образования детей»
- «Организация образовательного процесса для обучающихся с расстройствами аутистического спектра по ФГОС»
- «Социально-психологическое сопровождение семей, находящихся в социально-опасном положении и тяжелой жизненной ситуации»
- «Медиация в системе образования»
- «Духовно-нравственное воспитание детей в условиях реализации ФГОС ДО»
- Педагогика и методика преподавания истории
- Методика преподавания основ безопасности жизнедеятельности
- Педагогика и методика преподавания истории и обществознания
- Преподавание технологии в образовательных организациях
- Содержание деятельности по охране труда и обеспечению безопасности условий на рабочих местах
- Теоретические и практические аспекты деятельности по реализации услуг (работ) в сфере молодежной политики

Чтобы оставлять комментарии, вам необходимо авторизоваться на сайте. Если у вас еще нет учетной записи на нашем сайте, предлагаем зарегистрироваться. Это займет не более 5 минут.