- Курс-практикум «Педагогический драйв: от выгорания к горению»
- «Труд (технология): специфика предмета в условиях реализации ФГОС НОО»
- «ФАООП УО, ФАОП НОО и ФАОП ООО для обучающихся с ОВЗ: специфика организации образовательного процесса по ФГОС»
- «Специфика работы с детьми-мигрантами дошкольного возраста»
- «Учебный курс «Вероятность и статистика»: содержание и специфика преподавания в условиях реализации ФГОС ООО и ФГОС СОО»
- «Центр «Точка роста»: создание современного образовательного пространства в общеобразовательной организации»
Свидетельство о регистрации
СМИ: ЭЛ № ФС 77-58841
от 28.07.2014
- Бесплатное свидетельство – подтверждайте авторство без лишних затрат.
- Доверие профессионалов – нас выбирают тысячи педагогов и экспертов.
- Подходит для аттестации – дополнительные баллы и документальное подтверждение вашей работы.
в СМИ
профессиональную
деятельность
Разработка урока по курсу украинского языка и литературы в 9 классе на тему «Опис у художньому творі»
Была поставлена триединая дидактическая цель урока, которая реализовывалась через следующие аспекты:
образовательный: акцентировать внимание учащихся на особенных лексических и синтаксических способах языка художественной литературы, показать суть способов создания образности «Слова о полку Ігоревім»;
развивающий: научить использовать способы создания художественного описания, используя их при создании монологического высказывания с элементами описания природы;
воспитательный: показать изобразительно-выразительные возможности украинского языка, привить чувство любви к родным природным просторам.
Поставлены реальные цели образовательного, развивающего и воспитательного аспектов. Цели данного урока соответствуют стандартным требованиям программы и связаны с предыдущими учебными занятиями.
ТЕМА: Опис у художньому творі
Тип уроку: систематизація та узагальнення знань та вмінь.
Основні терміни та поняття: типи мовлення, особливості побудови художнього опису, монолог, складносурядні речення, складнопідрядні речення, епітет, порівняння.
Мета уроку:
Навчаюча: акцентувати увагу учнів на особливих лексичних та синтаксичних засобах мови художньої літератури, показати сутність засобів створення образності в «Слові о полку Ігоревім»;
Розвиваюча: навчити використовувати засоби побудови художнього опису, застосовувати їх при створенні монологічного висловлювання з елементами опису природи;
Виховна: показати образотворчо-виразні можливості української мови, прищепити почуття любові до рідних природних просторів.
Обладнання: конверти із завданнями АЛГОРИТМУ, конверт-допомога, відомість для оцінювання роботи учнів на кожному етапі уроку (для лідерів груп).
ХІД УРОКУ
І ЕТАП. Організаційний момент.
Учитель пояснює учням, що урок проходитиме за АЛГОРИТМОМ дій, учні розміщуються в класі відповідно до запропонованої вчителем схеми трьома групами, обирають лідера групи, який має в кінці уроку оцінити самостійно, використовуючи аргументи, роботу кожного учня групи.
ІІ ЕТАП. Актуалізація опорних знань учнів.
Учням пропонується виконати перше завдання АЛГОРИТМУ.
І група. Прочитайте текст. Визначте, до якого стилю належить текст. Вкажіть тип мовлення, знайдіть у ньому складносурядне речення. Доведіть свою думку.
Німіє степ і тьмариться. Поспішаючи, кудись ховаються останні шуми й гуки довгої літньої днини. Не погасло ще на заході, як кров, червоне зарево, а вже над ним у темряві далекого неба зажевріла, немов жарина в попелі, вечірня зоря. А місяць, що перше висів серед ясного неба сірою, малопомітною плямою, під темним крилом ночі зразу ожив і засвітився білим чарівним огнем. Ринуло з неба ціле море тихого світла, усе на землі потопляючи. Над степом промайнув легенькою тінню незрячий сон. Ніч зайшла.
ІІ група. Прочитайте текст. Визначте, до якого стилю належить текст. Вкажіть тип мовлення, знайдіть у ньому складнопідрядне речення. Доведіть свою думку.
Степ що далі, то все прекрасніше… Нічого в природі не могло бути краще. Вся поверхня землі представлялася зелено-золотим океаном, по якому бризнули мільйони різних квітів. Крізь тонкі, високі стебла трави проглядали голубі, сині й лілові волошки; біла кашка своїми шапками рябіла на поверхні; занесений бозна-звідки колос пшениці наливався в гущавині… Чорт вас візьми, степи, які ви гарні!…
ІІІ група. Прочитайте текст. Визначте, до якого стилю належить текст. Вкажіть тип мовлення, знайдіть у ньому складнопідрядне речення. Доведіть свою думку.
По небу, синяво-чорному, неначе велетенським пензлем наляпані були широкі смуги з рожевого золота; зрідка біліли пригорщі легких і прозорих хмар, і свіжий, наче морські хвилі, вітерець ледь повівав по верхівках трави і ледь доторкався до щік. Вся музика, що наповнювала день, вщухала і змінювалася на іншу. Строкаті ховрахи виповзали з своїх нір, ставали на задні лапки і оголошували степ свистом. Тріщання коників ставало чутніше. Іноді чувся з якого-небудь відокремленого озера крик лебедя і, як срібло, віддавався у повітрі.
ІІІ ЕТАП. Оголошення теми та мети уроку.
Учням пропонується виконати друге завдання АЛГОРИТМУ.
Назвіть тему нашого уроку, добираючи слова-відповідники вказаних у схемі частин мови.
Іменник
Прийменник
Прикметник
Іменник
Тип мовлення
Назва стилю мовлення
Вид письмової або усноїдіяльності учнів
Тема уроку – опис у художньому творі, мету оголошує вчитель.
ІV ЕТАП. Мотивація до навчальної діяльності.
Третє завдання АЛГОРИТМУ.
Учитель:
Шановні учні! Перед вами елементи роботи на уроці, спробуйте визначити, з чого почнеться наша робота й чим завершиться, за результатами якої у вас буде можливість самостійно оцінити свою діяльність.
Пригадати особливості побудови художнього опису.
Визначити роль використання художніх засобів в поемі «Слово о полку Ігоревім».
Створення монологічного висловлювання з елементами опису природи, використовуючи складносурядні та складнопідрядні речення.
V ЕТАП. Узагальнення й систематизація знань
Четверте завдання АЛГОРИТМУ.
Згадайте особливості побудови художнього опису. Порівняйте свої відповіді з тими, що є в конверті-допомозі. (Кожна група формулює власну відповідь).
Зміст конверту-допомоги
Художній опис містить ознаки, які письменникові видаються головними на цей момент. Предмети він зображує такими, якими бачить і уявляє їх собі. У художньому описі переважають образи, сприйняття автора, його настрій, думки, почуття.Мета — створити образне, яскраве враження про предмет, викликати в читача певне ставлення до нього. Щоб опис був гарний, треба вміти підмітити й вибрати найважливіші ознаки й розташувати їх у певному порядку.
У художньому описі зазвичай виокремлюютьтакі частини:
1) Перше враження.
2) Загальну характеристику предмета (особи, явища).
3) Опис окремих ознак предмета, які підтверджують загальну його
характеристику, розкривають перше враження.
4) Ставлення до описуваного об’єкта.
П’яте завдання АЛГОРИТМУ.
По одному представнику групи учні дають відповідь на питання:
1 група. Чи доцільно використовувати складносурядні речення у текстах-описах? Відповідь має формуватися за таким початком: «Я вважаю, що…, тому що, по-перше, …, по-друге…».
2 група. Чи доцільно використовувати складнопідрядні речення у текстах-описах? Відповідь має формуватися за таким початком: «Я вважаю, що…, тому що, по-перше, …, по-друге…».
3 група. Чи доцільно використовувати епітети, порівняння у текстах-описах? Відповідь має формуватися за таким початком: «Я вважаю, що…, тому що, по-перше, …, по-друге…».
Фізкультхвилинка
Шосте завдання АЛГОРИТМУ.
Кожна група отримує уривки-тексти зі «Слова о полку Ігоревім», після ознайомлення з якими отримує завдання.
Знайти епітети, використані для опису.
Вказати, що саме описує автор «Слова…» в уривку, визначити подію із сюжету.
1 група. (Текст).
Князь вступив в золоте стремено
І поїхав по чистому полю
Сонце тьмою дорогу йому заступило
Ніч громовими стогонами птахів пробудила,
Свист звіриний піднявся.
Диво кличе з вершини дерева,
2 група. (Текст).
І в інший день смугою кривавої
Повещают день кривавої зорі ...
Йдуть хмари чорні від моря,
Темрявою затьмарити хочуть чотири сонця ...
Сині в них блискавки тріпочуть ...
Грому бути, великому бути грому!
3 група. (Текст).
Князя ти на хвилях плекав,
Траву підстилав зелену
На своїх срібних берегах,
Одягав його теплою імлою,
Тінню зеленого дерева,
Чайками на хвилях, чернядь на вітрах.
Сьоме завдання АЛГОРИТМУ.
Учитель:
Автор «Слова о полку Ігоревім» з любов’ю описував наші степи багато віків тому. А чи зможемо ми дібрати художні засоби, вплести їх у складносурядні, складнопідрядні речення, щоб створити текст на тему «Донецькі степи восени»?
Учні складають самостійно по одному складносурядному або складнопідрядному реченню на задану тему. Лідер вказує, кому складати початок тексту, кому висновок. Колективно всі речення об’єднують в один текст. Кожна група декламує свій твір.
VІ ЕТАП. Рефлексія.
Кожен за алгоритмом дає відповідь.
1.Було легко, мені допомогло…
1.Було важко, тому що…
2.Результат, який би хотів отримати в майбутньому…
VІІ ЕТАП. Оцінювання роботи.
VІІІ ЕТАП. Домашнє завдання.
Скласти власне монологічне висловлювання, використовуючи складнопідрядні та складносурядні речення, на тему «Краса степових квітів».
Адрес публикации: https://www.prodlenka.org/metodicheskie-razrabotki/342778-razrabotka-uroka-po-kursu-ukrainskogo-jazyka-
БЕСПЛАТНО!
Для скачивания материалов с сайта необходимо авторизоваться на сайте (войти под своим логином и паролем)
Если Вы не регистрировались ранее, Вы можете зарегистрироваться.
После авторизации/регистрации на сайте Вы сможете скачивать необходимый в работе материал.
- «Организация работы с обучающимися с ОВЗ в практике учителя музыки»
- «Современные педагогические технологии и методика организации инклюзивного процесса для учащихся с ОВЗ при реализации ФГОС НОО»
- «Функциональная грамотность обучающихся: содержание и технология развития в образовательной деятельности»
- «Особенности работы с одаренными детьми»
- «Ведение делопроизводства и защита персональных данных в образовательной организации»
- «Нарушения опорно-двигательного аппарата: организация коррекционно-развивающей работы с обучающимися с НОДА по ФГОС»
- Теория и методика дополнительного образования детей
- Предшкольная подготовка в условиях преемственности дошкольного и начального общего образования
- Методика преподавания основ безопасности жизнедеятельности
- Педагогика и методика преподавания основ духовно-нравственной культуры народов России в образовательной организации
- Организация инклюзивного образовательного процесса для обучающихся с ограниченными возможностями здоровья
- Педагогика и методическая работа в образовательной организации

Чтобы оставлять комментарии, вам необходимо авторизоваться на сайте. Если у вас еще нет учетной записи на нашем сайте, предлагаем зарегистрироваться. Это займет не более 5 минут.