- Курс-практикум «Педагогический драйв: от выгорания к горению»
- «Оказание первой помощи в образовательных учреждениях»
- «Труд (технология): специфика предмета в условиях реализации ФГОС НОО»
- «ФАООП УО, ФАОП НОО и ФАОП ООО для обучающихся с ОВЗ: специфика организации образовательного процесса по ФГОС»
- «Специфика работы с детьми-мигрантами дошкольного возраста»
- «Учебный курс «Вероятность и статистика»: содержание и специфика преподавания в условиях реализации ФГОС ООО и ФГОС СОО»
Свидетельство о регистрации
СМИ: ЭЛ № ФС 77-58841
от 28.07.2014
- Бесплатное свидетельство – подтверждайте авторство без лишних затрат.
- Доверие профессионалов – нас выбирают тысячи педагогов и экспертов.
- Подходит для аттестации – дополнительные баллы и документальное подтверждение вашей работы.
в СМИ
профессиональную
деятельность
Нұрдәулет Ақышев
Сабақтың тақырыбы:Нұрдәулет Ақышев
Сабақтың мақсаты: 1) Нұрдәулет Ақышевжайында мәлімет беру,оқушыларды мәтінді мәнерлеп оқуға дағдыландыру.
2)Өз ойын еркін айтуға үйрету, өз бетінше жұмыс жасауға баулу.
3)Тиянақтылыққа, ұқыптылыққа, сүйіспеншіліккетәрбиелеу.
Сабақтың түрі: жаңа сабақ
Оқыту әдісі: түсіндіру, талдау, сұрақ – жауап
Көрнекілік: кеспе қағаздары
Сабақтың барысы
І Ұйымдастыру кезеңі
Оқушылармен амандасу, оқу құралдарын түгендеп алу.
ІІ Жаңа сабақ
1. Ой қозғау. Балалар жазушылары кімдер айтыңдаршы?
2. Өтілетін сабақтың тақырыбын ашқан соң авторға қысқаша тоқталу.
Нұрдәулет Ақышев 1950 жылы 15 маусымда Тарбағатай ауданына қарасты, Маңырақ селосында туған.Орта мектепті бітіргеннен кейін бір жыл өндірісте жұмыс істеді. Абай атындағы Қазақ педагогикалық институтын 1973 жылы бітірген. Совет Армиясы қатарында болып келген соң, халық ағарту, баспасөз салаларында қызмет етеді.
Көп жылдар «Қазақ әдебиеті» газеті мен «Жұлдыз» журналы редакцияларында әдеби қызметкер болып істеген. Қазір республикамыздағы «Қазақстан хабаршысы» (бұрынғы «Халық Кеңесі») газетінде бөлім меңгерушісі болып қызмет істейді. Бүгінде Н. Ақышев алты кітаптың авторы. «Жұмбақ іздер» (1980), «Үндемейтін ұл» (1982), «Қиырдан келген көгершін» (1984), «Сынық домбыраның сазы» (1985), «Жатақхана қыздары» (1991)
Н. Ақышевтің шығармаларының қайсысын алсақ та, жастық махаббат, адалдықты ту ғып көтеріп, зұлымдық атаулыға үзілді-кесілді қарсы шығып, азаматтық борышты терең түсіне білуге шақырады. Уақыт талабы, сол уақыт талабынан туындайтын күнделікті өмірдегі ірілі-ұсақты айтыс, тартыстар, проблемалар - Н. Ақышев шығармаларының негізгі арқауы. Көптеген жазушылар сияқты аналар тақырыбы - Н. Ақышев шығармаларының негізгі өзегі. Оған «Соңғы сын», «Ақ жаулығы кайда екен» деген жинақтардағы әңгімелері, «Үндемейтін ұл» повесі мысал бола алады. Повесть - тіршіліктің көшінде тағдырдың талқысына ұшыраған ауру ана жайында. Ал ұлы Мәзім - сол ананың жолында өзінің жастығын құрбан еткен адал перзент. Ал оның жары Қалипаш - ақ махаббатын Мәзімге арнағанымен, оның анасына арнай алмаған, сол үшін отбасынан безген опасыз жан ретінде суреттеледі. Қайтадан бас құрап ешкімге де ауырған анасын масыл етпеген Мәзім оны ақырғы сапарға дейін шығарып салады. Біз бұдан ана алдында ақ сүтін ақтаған асыл азаматты көреміз. Жазушы замандастарымыздың жақсы қасиеттерін адамдық парасатын, психологиясын қарапайым тілмен жеткізе отырып, өмірдегі нағыз шындықтың бейнесін сомдаған.
2-тапсырма
«Сұрақ қою, қайта сұрақ қою » әдісі
Мәтінді толық оқып шығады.
Оқығандары бойынша бір – біріне сұрақ қояды және талқылайды.
Кестені толтыр
Ақынның аты-жөні | Туған жылы, жері | Ақынның шығармалары |
Нұрдәулет Ақышев |
Деңгейлік тапсырмалар
ІІІ деңгей
Мәтін бойынша сұрақтар дайындау
Мәтіннен тұйық етістіктерді табу
ІІ деңгей
Мәтіннің мазмұнын айту
І деңгей
Бұл ертегінің ерекшелігі қандай деп ойлайсыз?
«Сәйкестендір» ойыны
Мұқан Иманжанов «Болатбек» пьесасы
Бердібек Соқпақбаев «Әсем әлем»
С ұлтан Қалиев «Менің атым -Қожа» повесі
Ескен Елубаев «Кішкентай көрші»
Қастек Баянбаев «Сәлем саған, мектебім»
Сергіту сәтіЖылдар сөйлейді
1986 1991 16 желтоқсан 1992 2 наурыз 1993 15 қараша 1995 30 тамыз
1998 2030 жылдарға байланысты оқиғаларды атап өтеді
Қорытынды
Нұрдәулет Ақышев кім?
Шығармаларын атаңдаршы
Семантикалық карта
Зат есім | дара | күрделі | деректі | дерексіз |
ой | ||||
қуыршақ | ||||
оқулық | ||||
қиял | ||||
бірқазан | ||||
итмұрын | ||||
дос |
Шығармашылық жұмыс.
5 жолды өлең құрау
Үйге тапсырма 3-тапсырмаБалалар елін бағындыру ертегісін жазбаша мазмұндау
Бағалау
1-қатар Т әрпінен басталатын жер-су аттарын тауып жаз.
2-қатар Ә әрпінен басталатын адам аттарын тауып жазу
3-қатар Қ әрпінен басталатын аң-құс аттарын тауып жазу
Адрес публикации: https://www.prodlenka.org/metodicheskie-razrabotki/41001-nrdulet-ayshev
БЕСПЛАТНО!
Для скачивания материалов с сайта необходимо авторизоваться на сайте (войти под своим логином и паролем)
Если Вы не регистрировались ранее, Вы можете зарегистрироваться.
После авторизации/регистрации на сайте Вы сможете скачивать необходимый в работе материал.
- «Преподавание химии по ФГОС ООО и ФГОС СОО: содержание, методы и технологии»
- «Адаптированная основная общеобразовательная программа начального общего образования для обучающихся с тяжелыми нарушениями речи»
- «Математическая грамотность: особенности работы по развитию функциональной грамотности у обучающихся»
- «Учитель физической культуры: современные методы и технологии преподавания предмета по ФГОС»
- «Методическая работа преподавателя с учётом требований ФГОС СПО»
- «Особенности организации групповой и тренинговой работы с детьми и подростками в практике психолога»
- Социальное сопровождение и социальная поддержка семей с детьми
- Содержание и методы работы музыкального руководителя в дошкольной образовательной организации
- Педагогическое образование. Содержание и организация профессиональной деятельности учителя
- Дошкольное образование: обучение и воспитание детей дошкольного возраста
- Педагогическое образование: теория и методика преподавания физики
- Методика организации образовательного процесса в начальном общем образовании

Чтобы оставлять комментарии, вам необходимо авторизоваться на сайте. Если у вас еще нет учетной записи на нашем сайте, предлагаем зарегистрироваться. Это займет не более 5 минут.