- Курс-практикум «Педагогический драйв: от выгорания к горению»
- «Оказание первой помощи в образовательных учреждениях»
- «Труд (технология): специфика предмета в условиях реализации ФГОС НОО»
- «ФАООП УО, ФАОП НОО и ФАОП ООО для обучающихся с ОВЗ: специфика организации образовательного процесса по ФГОС»
- «Специфика работы с детьми-мигрантами дошкольного возраста»
- «Учебный курс «Вероятность и статистика»: содержание и специфика преподавания в условиях реализации ФГОС ООО и ФГОС СОО»
Свидетельство о регистрации
СМИ: ЭЛ № ФС 77-58841
от 28.07.2014
- Бесплатное свидетельство – подтверждайте авторство без лишних затрат.
- Доверие профессионалов – нас выбирают тысячи педагогов и экспертов.
- Подходит для аттестации – дополнительные баллы и документальное подтверждение вашей работы.
в СМИ
профессиональную
деятельность
План конспект презентация
Мұғалім:Ахмединова А.Б.
Веселая Роща жалпы білім беру орта мектебі
2013
Сабақтың тақырыбы: АЗИАДА 2011
Сабақтың мақсаты: салауаты өмір салтын насихаттау.
Спорт туралу білімдерін кеңейту. Оқушылардың
танымын дамыта отырып, өздігінен жұмыс істеуге баулу.
Оқушылардың ойлау және сөйлеу қабілеттерін дамыту.
Сабаққа деген қызығушылығын арттыра отырып,
белсенділігін дамыту. Азиада олимпиадасымен
байланыстыру арқылы ұлттық мақтаныш сезімдерін оята отырып, салауатты өмір салтын қалыптастыруға тәрбиелеу. Жас ұрпақты патриоттық сезімге тәрбиелеу, спортқа деген қызығушылығын арттыру.
Түрі: жаңа білімді меңгеру.
Әдіс-тәсілдері: сұрақ-жауап,түсіндіру, оқу, әңгімелеу,сұхбаттасу, көрнекілік,сөздік.
Көрнекілігі: Азиада эмблемасы,фотосуреттер.
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі.
Міндеті: Оқушыларды сабаққа дайындау.
Мазмұны: Сәлемдесу / танысу /,оқушылардың назарын сабаққа аударуды ұйымдастыру.
Үй тапсырмасын тексеру.
Міндеті: оқушылардың үй тапсырмасын толық әрі дұрыс орындағанын анықтау.
Жаңа тақырып.
Балалар мына бейнефильмге көрейік.
Балалар бүгінгі сабақтың тақырыбы,қандай деп ойлайсыңдар?1слайд
Дұрыс, балалар, 2011 жылғы 30 қаңтарда еліміз ҚЫСҚЫ АЗИАДА ОЙЫНДАРЫН эстафетасын қабылдады.Азияда ойындары – халықаралық спорттық жарыстар.Олар Азия елдерінің спортшылары арасында әрбір төрт жыл сайын өткізіледі.Азия ойындарын АЗИАДА деп атайды.Қазақстанның спортшылары 1996 жылдан бастап қатыса бастады.Ашылу салтанаты
Азиаданың ең басты маңызды оқиғасы 30 қаңтарда елордадағы «Қажымұқан» стадионында өтетін Ойынның ашылу салтанаты болып табылады.
Оның салтанатты ашылу рәсімі тәуелсіз Қазақстан тарихында және қысқы Азия ойындарын өткізу тарихында ең маңызды айтулы мерекенің бірі болмақ. Салтанатқа Республика басшысы, достас мемлекет басшылары, Халықаралық Олимпиада комитеті мен Азиялық Олимпиада кеңесі Президенттері, көптеген құрметті қонақтар қатысады.2 слайд
Азия ойындарының салтанатты ашылу рәсімі30 қаңтарда Астана қаласында болды,ал салтанатты жабылу рәсімі 6 ақпанда Алматыда болды3 слайд
- Қандай мемлекеттер қатысты?4 слайд
-Балалар әр елдің өз бойтұмары, эмблемасы, ұраны болады
Қазақстанның бойтұмары,эмблемасы,және алауы5 слайд
-Қандай спорттың түрлері болды? 6 слайд /білімдерін толықтыру /
Оқулықпен жұмыс
1 Жаңа сөздермен танысу
Сөздерді дұрыс оқуға,айтуға үйрету;
Сөздерді оқу / ½ оқушы /
Сөздерден сөйлем құрастыру.
Оқылым. / Мәтінді оқып,Азиада туралы мәліметтер бойынша 3 деңгейлі тапсырмаларды орындаңдар /.
IIIдеңгей
Сұрақ жауап.
7-ші Қысқы Азиада ойындары қай жылы, қай кезде өткізілді
Ашылу салтанатына арналған бағдарламаға кімдер қатысты?
Қазақстан құрамасы қоржынына неше алтын,неше күміс,неше қола медаль салды?
II деңгей
/грамматикалық тапсырманы қайталау реттік сан есім/
Реттік сан есім заттың саналу ретін білдіріп, нешінші? Деген сұраққа жауап береді.Реттік сан есімдер есептік сан есімге – ыншы, -інші, - ншы, -нші жұрнақтары жалғану арқылы жасалады. |
Мәтіндегі берілген сан есімдерді сөзбен жазып, ішінен реттік сан есімдерді атаңдар,оларға сұрақ қойындар.
/2001,30,6,7,32,21,17/
Iдеңгей
Балалардың білім деңгейіне қарай тапсырманы беру.
1-топ 2-тапсырма.Берілген ойды мағнасына қарай аяқтаңдар.
2-топ 3-тапсырма. Берілген диалогті сұрақ қою арқылы толықтырыңдар.
4-тапсырма. Азиадада болған спорттық ойындардың түрлерінің қайсысымен таныныстыру. Таныс емес спорт терминдерінің мағынасын түсіндіру.
Биатлон –
Конькимен жүгіру - конькобежный спорт / шапшаңдықты анықтау үшін конькимен жүгіру/
Шаңғы –
Мәнерлеп сырғану - фигурное катание / сезім қызбалығымен және айқындылықпен конькидің қыры арқылы бір немесе екі қисық сызық /дода/ жасап әртүрлі айналым, секіріс пен өзгерістерді орындап, бағытын өзгертпе отырып,мәнерлі сырғанайтын спорттық өте әдемі,әрі әсерлі түрлерінің бірі/
Шайбалы хоккей - хоккей шайбой / арнайы корттарда өткізілетін командалық спорт ойыны/
Шаңғы жарыстары-лыжный спорт /дене тәрбиесі жүйесіндегі негізгі түрлерінің бірі. Оның құрамына шаңғымен жарысу, тұғырдан секіру, слалом,слалом-гигант,құлдырап түсу-скоростной спуск, фристайл,биатлон және шаңғы,тау шаңғысы,қазіргі қысқы қоссайыс- современное зимнее двоеборье,тау үшсайсы енеді- зимнее горное двоеборье
Шорт-трек -бег на коньках по короткой ледяной дорожке,которая, как правила, размечена на хоккейной площадке.
Допты хоккей - хоккей с мячом – мұз айдынында өткізілетін командалық спорт ойыны. Конькимен жүрген 11 адамнан құралған команданың, қақпашыдан басқа барлық ойыншыларында ойнайтын таяқ болады.
Тау шаңғысы-горнолыжный спорт Тау шаңғысы биік тау жағдайында арнайы тапталған жолмен таудан шаңғымен түсетін шаңғы спортының бір бөлігі. Оған слалом, алып слалом, слалом-гигант,шапшаң түсу – скоростной спуск жарсытары кіреді
Фристайл – балет,акробатикалық секіріс және могулдық бастарын біріктірген олимпиялық қысқы спорт түрі. вид горнолыжного спорта,бывает 3 вида / үш түрі бар/ могул – скоростной спуск горных лыжах по бугристой трассе; лыжный балет – спуск с гор с выполнением различных фигур; воздушная / лыжная / акробатика –прыжки с двухметрового трамплина с выполнением акробатических фигур.
Шаңғымен тұғырдан секіру қысқа бейімделген түрі - трамплин для прыжков на лыжах– шаңғымен секіру үшін серпілмесі бар жарқабақ тұмсықпен бітетін серпілмесі таудан құлдилап екпін алатын беткелі, жерге түскенде беті бірте-бірте тегіс алаңға айналатын арнайы салынған спорт құрылысы /спортивное сооружение для прыжков на лыжах, которое состоит из горы разгона, оканчивающейся отвесным уступом и горы приземления, постепенно переходящей в горизонтальную площадку.
/слалом от норвежского-спускающийся след – дисциплина лыжного спорта.Спуск на лыжах с горы по извилисьтой трассе, определенной воротами, образованными парами высоких флажков. Шаңғы спорттың бір түрі.Екі жақта биік сапты жалаушалармен белгіленген қақпалары бар бұралан жолмен таудан шаңғымен түсу /
Жаңа тақырыпты бекіту:
Карточкада берілген тапсырмаларды орындау
Балалар бүгін біз сабақта қандай тақырыпты өттік?
Аизада туралы не айталамыз.
Сабаққа қатысқан оқушыларды бағалау.
Үйге тапсырма:
174 сөздерді жатту.
Бет 174 1деңгей,1 тапсырма
Адрес публикации: https://www.prodlenka.org/metodicheskie-razrabotki/41815-plan-konspektprezentacija
БЕСПЛАТНО!
Для скачивания материалов с сайта необходимо авторизоваться на сайте (войти под своим логином и паролем)
Если Вы не регистрировались ранее, Вы можете зарегистрироваться.
После авторизации/регистрации на сайте Вы сможете скачивать необходимый в работе материал.
- «Спортивное ориентирование: основные аспекты деятельности инструктора-методиста»
- «Особенности работы общеобразовательной организации в условиях эпидемии коронавирусной инфекции»
- «Оценка социально-психологической адаптации ребёнка в замещающей семье»
- «Содержание деятельности помощника воспитателя ДОУ в соответствии с ФГОС ДО»
- «ФГОС ООО, утвержденный приказом Минпросвещения России № 287 от 31 мая 2021 года: содержание и особенности реализации Стандарта»
- «Реализация ФГОС НОО с помощью современных педагогических технологий»
- Организация учебно-воспитательной работы с обучающимися в группе продленного дня
- Педагогика и методика преподавания русского языка и литературы
- Профессиональная деятельность музыкального руководителя дошкольной образовательной организации
- Русский язык и литература: теория и методика преподавания в образовательной организации
- Педагогика и методика преподавания изобразительного искусства
- Управление дошкольной образовательной организацией

Чтобы оставлять комментарии, вам необходимо авторизоваться на сайте. Если у вас еще нет учетной записи на нашем сайте, предлагаем зарегистрироваться. Это займет не более 5 минут.