- Курс-практикум «Педагогический драйв: от выгорания к горению»
- «Труд (технология): специфика предмета в условиях реализации ФГОС НОО»
- «ФАООП УО, ФАОП НОО и ФАОП ООО для обучающихся с ОВЗ: специфика организации образовательного процесса по ФГОС»
- «Специфика работы с детьми-мигрантами дошкольного возраста»
- «Учебный курс «Вероятность и статистика»: содержание и специфика преподавания в условиях реализации ФГОС ООО и ФГОС СОО»
- «Центр «Точка роста»: создание современного образовательного пространства в общеобразовательной организации»
- «Риторические аспекты профессиональной коммуникативной деятельности современного педагога»
- «Игровые пособия для работы с детьми дошкольного возраста (палочки Кюизенера, блоки Дьенеша, круги Луллия, ментальные карты Бьюзена)»
- «Обучение английскому языку детей дошкольного возраста»
- «ИКТ-компетентность современного педагога»
Свидетельство о регистрации
СМИ: ЭЛ № ФС 77-58841
от 28.07.2014
- Бесплатное свидетельство – подтверждайте авторство без лишних затрат.
- Доверие профессионалов – нас выбирают тысячи педагогов и экспертов.
- Подходит для аттестации – дополнительные баллы и документальное подтверждение вашей работы.
в СМИ
профессиональную
деятельность
Разработка урока
Мектеп: «Таран ауданы әкімдігінің білім беру бөлімінің
Береговое орта мектебі» КММ
Мұғалім:Альжанова Райхан Срадарбековна
Күні:20.02.2014 ж.
Пән:қазақтілі
Сынып : 6
Сабақтың тақырыбы: «Қазақтың дастарқаны».
Сабақтың мақсаты:
Білімдік:Оқушыларға қазақтың дастарқаны туралы түсінік беру, сөздер арқылы сөз тіркестерді, сөйлемдерді құрастыра білу, қазақ тіліне тән дыбыстарды дұрыс айту, тақырып бойынша мәтіннен ең негізгісін таба білу, мәтінді аудармасыз түсінуге қалыптастыру.
Дамытушылық:Оқушылардың логикалық, ойлау және сөйлеу қабілеттерін дамыту, ауызекі сөйлеу, дұрыс сұрақ қоя білу дағдыларын дамыту, сөздік қорын молайту, сауаттылығын жетілдіру .
Тәрбиелік:Тапсырмаларды орындау кезінде жұппен жұмыс істей білуге тәрбиелеу. Қазақтың дастарқанын қастерлеуге тәрбиелей отырып, сабаққа қызығушылықтарын арттыру.
Сабақтың түрі: жаңа сабақ
Сабақтың типі: жаңа сабақты меңгерту оқушылардың білік, дағдыларын меңгерту сабағы
Қолданылған әдістер: әңгіме, түсіндіру, сұрақ- жауап, ойландыру, іздендіру, баяндау
Пәнаралық байланыс: қазақ әдебиеті
Ұйымдастыру формасы: жеке, жұптық, топтық жұмыс.
Сабақтың көрнеклігі: интерактивті тақта,үлестірмелі қағаздар
Сабақтың уақыты:
Ұйымдастыру кезеңі-2
Үйге тапсырма-5
Кіріспе- 2
Жаңа сабақ-12
Бекіту-15
Қорытындылау-3
Бағалау-2
Үй тапсырмасы - 2
Рефлексия – 2
Кезеңдері | Өту барысы |
І. Ұйымдастыру кезеңі ІІ. Үй жұмысын тексеру Кіріспе ІІІ. Жаңа тақырып Жаңа сөздер Мәтінмен жұмыс Тіл дамыту диалог – жаттықпалар. Сергіту сәті «Полиглот» ойыны Грамматикалық тақырып тапсырма IV. Бекіту тапсырма «Шын немесе жалған» ойыны Тест V. Қорытындылау VI. Үй тапсырмасы VII. Бағалау VIII. Рефлексия | А) амандасу Ә) оқушыларды түгендеу Б) сабаққа дайындығын тексеру В) оқушылардың зейінін сабаққа аудару Г) психологиялық дайындығын тексеру - Сәлеметсіз бе, мұғалім! Фронтальды тексеру сұрақ қою арқылы. Етістік дегеніміз не? /мысал келтіру/ Етістік құрамына қарай қалай бөлінеді? /мысал/ Етістік тұлғасына қарай қалай бөлінеді? /мысал/ Етістік мағынасына қарай қалай бөлінеді? /мысал/ Іс-әрекеттің болу, болмауына қарай қалай бөлінеді? /мысал/ Етістіктің шағы бар ма? /мысал/ Етістік жіктеле ме ? /мысал/ Етістіктің сөйлемде атқаратын қызметі қандай? /мысал/ Жаңа тақырыпқа шолу: Тақтада суреттері берілген, сол суреттерді зейін қойып қарайды. Суреттер аяқталған соң, оқушылар не көргендігі туралы айтып, содан соң сабақтың тақырыбын өздері табады. Түсіну. (Жаңа материалды игеру) 2-слайд: Тапсырма сұрақтары: Суретке қара . Сыйлықтың ішінде не бар? Оларды ата 2бет Тақырыбы«Қазақтың дастарқаны» Сабақтың мақсатымен таныстыру. Балалар, бүгінгі жаңа сөздермен танысайық. 3-слайд Дәм- еда, пища 3) синонимі бар сөзді табу /Дәм-тағам-ауқат-ас/, олармен сөйлем құрастыру. Мәтінді мұқият тыңдау, оқу. Деңгейлік тапсырмаларды орындау. ІІІ-деңгей Қажетті сөздерді қойып жазу. Ақпарат алмасу диалогын құрастыру. ІІ-деңгей Бір тағам түрі туралы айтып беру. Келісу диалогын құрастыру. І-деңгей Менің сүйікті ұлттық тағамым әңгіме жазу. Қарсылық білдіру диалогын құрастыру. Үш тілде сөйлесеміз: сүт молоко milk ұн мукаflour сусын напиток drink Етістік. Сен бізге қонаққа кел. 1. Мақал-мәтелдердің орыс тіліндегі баламасын табу, дәптерге жазу. 1. Ас – адамның арқауы. 2.Тату үйдің тамағы да тәтті. 3.Той тамағы - тәтті. 4.Сыйлап берсе, суын іш. 5. Ас қадірің тоқ білмейді. 1.Пища-основа человечества. 2.Когда в семье лад, все вкусно подряд. 3.Празничные блюда самые вкусные. 4.И вода-еда, если от души подана. 5. Сытому не понять цену куска хлеба. -балалар түс арқылы көрсетеді, жасыл –шын, қызыл-жалған. Қазақта дастарқаннан, дәмнен үлкен нәрсе жоқ. Дастарқаннан аттайды. Дастарқандағы дәм, тағамнан ауыз тимей кетуге болмайды. Қазақтың ұлттық дастарқанында тамақтардың негізгі бес түрі болады. Олар: ет, сүт, бал тағамдары. Ет тағамдарына қазақша ет, қуырдақ, қарта, қазы, жал, жая жатады. Сүт тағамдары- бауырсақ, шелпек. Тест В )үш С) жеті
В) шұбат, қымыз С) жент, май
В) шошқа,түйе С) тауық,қаз
В) ауыздан С) дастарқаннан
А) құмыс В) айран С) шұбат
В)бауырсақ С)айран
В) құрт С)қазақша ет 8.Етістіктің неше шағы бар? А) 3 В) 5 С) 2 9. Дара етістікті тап. А) сөйлеген жоқ В) оқып отыр С) отыр 10. Салт етістікті тап. А) Үйге кел В) кітапты оқы С) дәптерді аш
1-В 8-А 9-С 10-А Бағалау: 0 – «5» 1 – «4» 2 – «3» 3 - «2» Біз бүгін не туралы айттық? Осы тағамдарды кім және қандай жағдайларда әзірлейді? Осы тағамдарды неліктен ұлттық тағамдар деп айтамыз? Сабақта алған ақпараттар негізінде қандай қорытынды жасар едің? ІІІ деңгей: Сұрақтар құрастыру. Мақал-мәтел жаттау. ІІ деңгей: мәтіннің мазмұнын айт. Тақырыпқа байланысты 7 мақал – мәтелдер жатта. І деңгей: «Қазақтың ұлттық тағамдары» тақырыбына эссе жаз. Балалардың түсіну дәрежесін анықтау парағы: |
№ | Мен нені білемін? | өте жақсы | жақсы | орташа |
1 | Мен ұлттық тағамдар туралы айта аламын | |||
2 | Ұлттық тағамдардың түрлерін білемін | |||
3 | Мен өзімнің сүйікті тағамым туралы айта аламын | |||
4 | Етістікті ажырата аламын, оның шақтарын, мағыналық категориясын ажырата аламын. | |||
5 | Тест |
Өздерінің түсіну дәрежесі парағын толтыруының қорытындысы және жұппен жұмыс істеу белсенділігін, дұрыс жауап беруін ескере отырып бағалау.
Түстер арқылы көңіл-күйлерін, сезімдерін білу.
Жасыл - Бүгінгі алған білімім алдағы өмірде қажет болады.
Көк – Тақырыпты түсіндім.
Қызыл – Мен бұл тақырыпты түсінбедім.
/Өлең тыңдап, орындау «Қазақы дастарқаным»./
«Таран ауданы әкімдігінің білім беру бөлімінің
Береговое орта мектебі» КММ
Ашық сабақ
Сабақтың тақырыбы: «Қазақтың дастарқаны».
/6 сынып/
Қазақ тілі мұғалімі:Альжанова Р. С.
2014 жылы
Адрес публикации: https://www.prodlenka.org/metodicheskie-razrabotki/45956-razrabotka-uroka
БЕСПЛАТНО!
Для скачивания материалов с сайта необходимо авторизоваться на сайте (войти под своим логином и паролем)
Если Вы не регистрировались ранее, Вы можете зарегистрироваться.
После авторизации/регистрации на сайте Вы сможете скачивать необходимый в работе материал.
- «Психология в практике социальной работы»
- «Логопедическое воздействие при алалии, заикании, нарушениях темпа речи и письменной речи»
- «Особенности организации учебно-воспитательной среды при работе с дошкольниками с расстройствами аутистического спектра по ФГОС ДО»
- «Специалист органов опеки и попечительства: организационные и методические аспекты деятельности»
- «Техника безопасности в кабинете физики: организация и проведение инструктажа»
- «Основные аспекты социальной работы с семьями, воспитывающими детей с инвалидностью»
- Педагог-библиотекарь: библиотечное дело в образовательной организации
- Социально-психологическое сопровождение и психологическая помощь населению
- Физическая культура и специфика организации адаптивной физической культуры для обучающихся с ОВЗ
- Теория и методика преподавания истории в общеобразовательной организации
- История и кубановедение: теория и методика преподавания в образовательной организации
- Современные технологии социального обслуживания населения

Чтобы оставлять комментарии, вам необходимо авторизоваться на сайте. Если у вас еще нет учетной записи на нашем сайте, предлагаем зарегистрироваться. Это займет не более 5 минут.