- Курс-практикум «Педагогический драйв: от выгорания к горению»
- «Оказание первой помощи в образовательных учреждениях»
- «Труд (технология): специфика предмета в условиях реализации ФГОС НОО»
- «ФАООП УО, ФАОП НОО и ФАОП ООО для обучающихся с ОВЗ: специфика организации образовательного процесса по ФГОС»
- «Специфика работы с детьми-мигрантами дошкольного возраста»
- «Учебный курс «Вероятность и статистика»: содержание и специфика преподавания в условиях реализации ФГОС ООО и ФГОС СОО»
Свидетельство о регистрации
СМИ: ЭЛ № ФС 77-58841
от 28.07.2014
- Бесплатное свидетельство – подтверждайте авторство без лишних затрат.
- Доверие профессионалов – нас выбирают тысячи педагогов и экспертов.
- Подходит для аттестации – дополнительные баллы и документальное подтверждение вашей работы.
в СМИ
профессиональную
деятельность
Методическая разработка урока казахского языка "Менің отбасым тату" для 2 класса
Пән: Қазақ тілі Т2 Бөлім: II.Менің отбасым және достарым
Күні : Педагогтің аты-жөні: Уахит Н. Ж.
Сынып: 2 Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар :
Сабақтың тақырыбы: Менің отбасым тату.
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары 2.3.1.1 Мәтінді мәнерлеп және қатесіз дауыстап оқу. 2.3.2.1 таныс сөздерден құрастырылған қарапайым сөйлемдердің мағынасын түсіну.
2.5.1.2 сөйлеу барысында көпттік/тәуелдік/жіктік/септік жалғауларын қолдану
Сабақтың мақсаты : Барлық оқушылар: Мәтінді мәнерлеп және қатесіз дауыстап оқиды, таныс сөздерден құрастырылған қарапайым сөйлемдердің мағынасын түсінеді,
сөйлеу барысында көпттік/тәуелдік/жіктік/септік жалғауларын қолданады
Тілдік мақсаттар Өзі, адам, мүше, шағын
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/уақыт Педагогтің әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау Ресурстар
Сабақтың басы
(5 минут) «Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: «Сенім аралы»
Мақсаты: жылылық, сенімділік деңгейін, еркіндікті дамыту.
Оқушылар шеңбер болып отырады. Бастапқы қатысушы жанындағы көршісінің қолын ұстап, «Мен саған сенемін, себебі сен ...» сөйлемді бір сөзбен аяқтайды. Тренинг шеңбер бойымен жалғасады, соңында бір-бірлерінің қолдарын ұстайды. Сөйлемді мынандай сөздермен аяқтайды: мейірімдісің, ақылдысың, әдептісің, ұқыптысың, тәртіптісің, әдемісің, т.б.
Үй жұмысын тексеру
Сабақтың тақырыбын, мазмұнын суреттер арқылы болжайды.
Қолпаштау
Слайд
Сабақтың ортасы
(6-37 минут)
1.Сөздікпен жұмыс. Өзі-
Адам-
Мүше-
Шағын-
Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады.
2. Тыңдалым.Оқылым.Айтылым
Тыңда, оқы, қайтала, дұрыс айт.
3. Тыңдалым.Оқылым.Айтылым
1-тапсырма
Мәтінді оқы. Мәтін бойынша сұрақ құрастыр.
Сергіту сәті
Айтылым.Жазылым
4. 2 – тапсырма. Сөйлемдерді толықтырып айт, жаз.
3-тапсырма Сұрақтарға жауап бер. Үлгі бойынша сөйлемдерді жаз.
5.Тілдесім. айтылым
5- тапсырма
Досыңмен диалог құр. Тыңдалым,айтылым.
Жаңа сөздерді жазады, сөз тіркестерін, сөйлем құрастырады.
Тыңдалым.Оқылым.Айтылым
Грамматикалық қоржын.
Менің отбасымда Сенің отбасыңда. Оның отбасымда. Өзімнің отбасымда.
Тыңдалым.Оқылым.Айты
1..Менің отбасым үлкен.Отбасымда сегіз адам бар. Олар: атам, әжем,әкем, анам, әпкем, інім және мен.Атамның аты- Әділ.Әжемнің аты- Асыл.Әкемнің аты- Асқар. Анамның аты-Анар. Әпкемнің аты-Дана.Інімнің аты- Әли. Өзімнің атым-Әлібек.
2. Менің отбасым шағын.Отбасымда үш адам бар.Олар: әкем, анам және мен.Әкемнің аты- Ғалым.Анамның аты- Жәния. Өзімнің атым- Әнел.
Сергіту сәтін орындайды.
Айтылым.Жазылым
Үлгі: Бұл-Әлібектің атасы. Оның аты-Әділ.
Үлгі:
-Сенің әкеңнің аты-кім?
Менің әкемнің аты-....
Оқылым,айтылым.
-Сенің отбасың қандай?
-Сенің атаңның аты-кім? «Бас бармақ»
Дескриптор:
- тыңдалған, о
Қысқа мерзімді жоспар | ||||||
Пән: Қазақ тілі Т2 | Бөлім: II.Менің отбасым және достарым | |||||
Күні : | Педагогтің аты-жөні: Уахит Н. Ж. | |||||
Сынып: 2 | Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : | |||||
Сабақтың тақырыбы:Менің отбасым тату. | ||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары | 2.3.1.1 Мәтінді мәнерлеп және қатесіз дауыстап оқу. 2.3.2.1 таныс сөздерден құрастырылған қарапайым сөйлемдердің мағынасын түсіну. 2.5.1.2 сөйлеу барысында көпттік/тәуелдік/жіктік/септік жалғауларын қолдану | |||||
Сабақтың мақсаты : | Барлық оқушылар: Мәтінді мәнерлеп және қатесіз дауыстап оқиды, таныс сөздерден құрастырылған қарапайым сөйлемдердің мағынасын түсінеді, сөйлеу барысында көпттік/тәуелдік/жіктік/септік жалғауларын қолданады | |||||
Тілдік мақсаттар | Өзі, адам, мүше, шағын | |||||
Сабақтың барысы | ||||||
Сабақтың кезеңі/уақыт | Педагогтің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||
Сабақтың басы (5 минут) | «Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: «Сенім аралы» Мақсаты: жылылық, сенімділік деңгейін, еркіндікті дамыту. Оқушылар шеңбер болып отырады. Бастапқы қатысушы жанындағы көршісінің қолын ұстап, «Мен саған сенемін, себебі сен ...» сөйлемді бір сөзбен аяқтайды. Тренинг шеңбер бойымен жалғасады, соңында бір-бірлерінің қолдарын ұстайды. Сөйлемді мынандай сөздермен аяқтайды: мейірімдісің, ақылдысың, әдептісің, ұқыптысың, тәртіптісің, әдемісің, т.б. Үй жұмысын тексеру Сабақтың тақырыбын, мазмұнын суреттер арқылы болжайды. | Қолпаштау | Слайд | |||
Сабақтың ортасы (6-37 минут) | 1.Сөздікпен жұмыс. Өзі- Адам- Мүше- Шағын- Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады. 2.Тыңдалым.Оқылым.Айтылым Тыңда, оқы, қайтала, дұрыс айт. 3.Тыңдалым.Оқылым.Айтылым 1-тапсырма Мәтінді оқы. Мәтін бойынша сұрақ құрастыр. Сергіту сәті Айтылым.Жазылым 4. 2 – тапсырма.Сөйлемдерді толықтырып айт, жаз. 3-тапсырма Сұрақтарға жауап бер. Үлгі бойынша сөйлемдерді жаз. 5.Тілдесім. айтылым 5- тапсырма Досыңмен диалог құр. | Тыңдалым,айтылым. Тыңдалым.Оқылым.Айтылым
Грамматикалық қоржын. Менің отбасымда Сенің отбасыңда. Оның отбасымда. Өзімнің отбасымда. Тыңдалым.Оқылым.Айты 1..Менің отбасым үлкен.Отбасымда сегіз адам бар. Олар: атам, әжем,әкем, анам, әпкем, інім және мен.Атамның аты- Әділ.Әжемнің аты- Асыл.Әкемнің аты- Асқар. Анамның аты-Анар. Әпкемнің аты-Дана.Інімнің аты- Әли. Өзімнің атым-Әлібек. 2. Менің отбасым шағын.Отбасымда үш адам бар.Олар: әкем, анам және мен.Әкемнің аты- Ғалым.Анамның аты- Жәния. Өзімнің атым- Әнел. Сергіту сәтін орындайды. Айтылым.Жазылым Үлгі: Бұл-Әлібектің атасы. Оның аты-Әділ. Үлгі: -Сенің әкеңнің аты-кім? Менің әкемнің аты-.... Оқылым,айтылым. -Сенің отбасың қандай? -Сенің атаңның аты-кім? | «Бас бармақ»
Дескриптор: -тыңдалған, оқыған мәтіннің мазмұны бойынша, сурет бойынша сөйлем құру. Өзара бағалау Өзара бағалау: «Өте жақсы», «Жақсы», «Талпын» | Оқулық 64 бет сөздік слайд Слайд Оқулық 65 бет Оқулық 66 бет слайд | ||
Сабақтың соңы 3 минут | Үй тапсырмасын беру : 66 б. 4-тапсырма | |||||
Кері байланыс «Бағдаршам» әдісі Қызыл- мүлдем түсінбедім Сары- жартылай түсіндім Жасыл-толық түсінікті | Оқушылар сабақта алған білімдерін бағдаршамның түстері арқылы түсінгенін білдіреді |
| ||||
Бағалау | Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. | |||||
Адрес публикации: https://www.prodlenka.org/metodicheskie-razrabotki/469873-urok
БЕСПЛАТНО!
Для скачивания материалов с сайта необходимо авторизоваться на сайте (войти под своим логином и паролем)
Если Вы не регистрировались ранее, Вы можете зарегистрироваться.
После авторизации/регистрации на сайте Вы сможете скачивать необходимый в работе материал.
- «Центр «Точка роста»: реализация образовательной программы по предмету «Биология»
- «Формирование предпосылок функциональной грамотности дошкольников в условиях реализации ФГОС ДО»
- «ОГЭ по физике: содержание экзамена и технологии подготовки обучающихся в соответствии с ФГОС»
- «Психолого-педагогические основы деятельности педагога дополнительного образования»
- «Основные аспекты социальной работы с семьями, воспитывающими детей с инвалидностью»
- «Современные подходы к преподаванию астрономии в условиях реализации ФГОС ООО»
- Подготовка детей к обучению в школе: содержание и организация работы с детьми
- Педагог-воспитатель группы продленного дня. Теория и методика организации учебно-воспитательной работы
- История и обществознание: теория и методика преподавания в образовательной организации
- Педагогическое образование: тьюторское сопровождение обучающихся
- Основы управления дошкольной образовательной организацией
- Педагогическое образование: теория и методика преподавания биологии




Чтобы оставлять комментарии, вам необходимо авторизоваться на сайте. Если у вас еще нет учетной записи на нашем сайте, предлагаем зарегистрироваться. Это займет не более 5 минут.