- Курс-практикум «Педагогический драйв: от выгорания к горению»
- «Труд (технология): специфика предмета в условиях реализации ФГОС НОО»
- «ФАООП УО, ФАОП НОО и ФАОП ООО для обучающихся с ОВЗ: специфика организации образовательного процесса по ФГОС»
- «Специфика работы с детьми-мигрантами дошкольного возраста»
- «Учебный курс «Вероятность и статистика»: содержание и специфика преподавания в условиях реализации ФГОС ООО и ФГОС СОО»
- «Центр «Точка роста»: создание современного образовательного пространства в общеобразовательной организации»
Свидетельство о регистрации
СМИ: ЭЛ № ФС 77-58841
от 28.07.2014
- Бесплатное свидетельство – подтверждайте авторство без лишних затрат.
- Доверие профессионалов – нас выбирают тысячи педагогов и экспертов.
- Подходит для аттестации – дополнительные баллы и документальное подтверждение вашей работы.
в СМИ
профессиональную
деятельность
С «Дыбысы»
Сабақтың тақырыбы: "С" дыбысы
Мақсаты
Білімділік: "С" дыбысының артикуляциялық ерекшеліктерін түсіндіру, айтылу ерекшеліктерін қалыптастыру. "С" дыбысын дауыстап дұрыс айтуға үйрету.
Дамытушылық:фонематикалық есту қабілеттерін жетілдіру. Логикалық ойлау, таным процестерін жетілдіру. Сөздік қорын молайту.
Тәрбиелік: Сұраққа толық жауап беруге, ұқыптылыққа, тапсырманы тыңдай білуге тәрбиелеу.
Көрнекі-құралдар: Суреттер, слайд,
Әдіс-тәсілі: сұрақ-жауап, түсіндіру.
Сабақ барысы
І. Ұйымдастыру кезеңі.
Логоритмика №1.
- Балалар, қазір жылдың қай мезгілі?
- Көктем мезгіліне тән құбылыстарды айтыңдаршы!
ІІ. Тыныспен жұмыс.
- Балалар, сендер суреттен не көріп тұрсыңдар?
- Қазір біз шайды суытып ішу үшін тынысты мұрын арқылы алып үрлейміз.
-Ол үшін терең тыныс алуымыз керек, сосын үрлеуіміз керек.
ІІІ. Артикуляциялық жаттығу: "Көңілді тіл" (Слайд №2)
- Мынау көңілді тіл .
Бізбен бірге тілді оңға бұр,
-Жаттығуды жалғаймыз
Солға қарай бұрамыз
-Ауымызды ашамыз
Тілді жоғары бағыттаймыз
-Аузымызды ашамыз
Тілді төмен бағыттаймыз
-Шаршамайды тіліміз
Созамыз оны алға біз
-Алыстағы атты көріп таң қалды
Тілімен шабысты қайталады.
II.Сабақтың тақырыбын баяндау.
Балалар, бүгін біз қандай дыбыспен танысатынымызды білу үшін жұмбақты шешуіміз керек.
Түсі суық ызғарлы,
Аузында айыр тілі бар. Ол не?
-Әрине, жылан.
-Жылан қалай дыбыстайды?
-ссс.
-С дыбысын бәріміз бірге айтайықшы!
- Ендеше, балалар бүгін С дыбысын әдемі, дұрыс айтып үйренеміз.
IV. Дыбыстың артикуляциясын анықтау.
- Айнамызды алайық.
- Енді, С дыбысын айтайық.
- Балалар, ерніміздің қалпы қандай?
- Ерініміз көңілденіп күліп тұр.
- Ал, енді тісіміздің қалпына қарайық.
- Тісіміздің қалпы қандай?
- Иә, үстіңгі және астыңғы тістеріміздің арасы сәл ғана ашық екен.
-Тілдің ұшы астыңғы тістердің артына тығылады екен.
-Суық жел шығады.
-С дыбысының таңбалануын білесіңдер ме?
-Алдымен С дыбысының әріптік таңбасы неге ұқсайды соны біліп алайық
Тілдік жаттығу
Са-са-са-са шағып алды маса.
Су-су-су-су таудан ағар таза су
Ос-ос-ос-ос -Арман мен Айжан дос
Ас-ас-ас-ас үйде пісті дәмді ас
-Балалар, бүгінгі біздің сабаққа аққала тапсырма дайындап қойыпты.
-Суреттерді атау: сөмке, қасқыр, мысық,автобус,сағат, сиыр, маса,сәбіз т.б.
V. Сергіту сәті
- Балалар сендер тапсырманы жақсы орындадыңдар.
Қимылды видео.
VI. Бекіту.
Балалар, енді экранға назар аударайық .
«Сара және Симнің тапсырмалары» мультфильмі арқылы «С» дыбысын бекіту.
VIІ. Қорытынды. Балалар, бүгінгі сабақта біз не үйрендік.
Өмірлерін шаттыққа толы болсын деп мен сендерге күліп тұрған күн беремін.
Адрес публикации: https://www.prodlenka.org/metodicheskie-razrabotki/200101-s-dybysy
БЕСПЛАТНО!
Для скачивания материалов с сайта необходимо авторизоваться на сайте (войти под своим логином и паролем)
Если Вы не регистрировались ранее, Вы можете зарегистрироваться.
После авторизации/регистрации на сайте Вы сможете скачивать необходимый в работе материал.
- «Психологическое сопровождение семей, воспитывающих детей с ОВЗ и детей-инвалидов»
- «Особенности работы общеобразовательной организации в условиях эпидемии коронавирусной инфекции»
- «Работа педагога с обучающимися с ЗПР: особенности организации учебно-воспитательного процесса по ФГОС»
- «Музыкальное развитие детей дошкольного возраста в условиях реализации ФГОС ДО»
- «Организация работы с обучающимися с ОВЗ в практике учителя математики»
- «Учитель информатики: современные методы и технологии преподавания предмета по ФГОС ООО и ФГОС СОО»
- Педагогика и методика преподавания географии
- Логопедия. Коррекционно-педагогическая работа по преодолению речевых нарушений у обучающихся младшего школьного возраста
- Теория и методика преподавания истории и обществознания
- Ведение педагогической деятельности в образовательной организации
- Педагогика и методика преподавания изобразительного искусства
- Методическое сопровождение реализации общеобразовательных программ. Организация деятельности учителя-методиста

Чтобы оставлять комментарии, вам необходимо авторизоваться на сайте. Если у вас еще нет учетной записи на нашем сайте, предлагаем зарегистрироваться. Это займет не более 5 минут.