- Курс-практикум «Педагогический драйв: от выгорания к горению»
- «Оказание первой помощи в образовательных учреждениях»
- «Труд (технология): специфика предмета в условиях реализации ФГОС НОО»
- «ФАООП УО, ФАОП НОО и ФАОП ООО для обучающихся с ОВЗ: специфика организации образовательного процесса по ФГОС»
- «Специфика работы с детьми-мигрантами дошкольного возраста»
- «Учебный курс «Вероятность и статистика»: содержание и специфика преподавания в условиях реализации ФГОС ООО и ФГОС СОО»
Свидетельство о регистрации
СМИ: ЭЛ № ФС 77-58841
от 28.07.2014
- Бесплатное свидетельство – подтверждайте авторство без лишних затрат.
- Доверие профессионалов – нас выбирают тысячи педагогов и экспертов.
- Подходит для аттестации – дополнительные баллы и документальное подтверждение вашей работы.
в СМИ
профессиональную
деятельность
Халықтың ұлттық жəне діни құрамы
Сабақ 9-сынып география пәні
1 апта | 1 күн | 2 сабақ | |
1 | Сабақтың тақырыбы | Халықтың ұлттық және діни құрамы | |
2 | Сабақтың мақсаты | Қазақстан халықтарының ұлттық және діни құрамы туралы білу, не үшін керек екенін түсінік қалыптастыру. Әлем бойынша қазақ диаспорасының таралуын көрсетіп талдап, білулері керек. Картамен оқулық және статистикалық мәліметтермен жұмыс жасай отырып қорытынды жасай білу керек. | |
3 | Оқу нәтижелері | Қазақстан халықтарының ұлттық және діни құрамы туралы білу, не үшін керек екенін білетін болады. Әлем бойынша қазақ диаспорасының таралуын көрсетіп талдап, . Картамен оқулық және статистика-лық мәліметтер-мен талдап, анықтай алады, қорытынды жасап.білім-дерін жинақтап, бағалайды. | |
4 | Түйінді идеялар | Тақырыпты оқушылар өздерінің өз білімдерін пайдалану арқылы жаңа білім алады,қызығушылықтары артады. Сыни тұрғыдан ойлау қабілеттерін арттыру.Өзара бірлесе отырып, топпен жұмыс істеуге,бағалау дағдысын қалыптастыру | |
5 | Бірлескен жұмысқа негізделген тәсіл | Картамен жұмыс жасай білу статистикалық мәліметтермен Кескін картаға түсіре білу | |
Уақ ыты | Мұғалім іс- әрекеті | Оқушы іс- әрекеті | |
3 мин | 1.Ұйымдастыру кезеңі.Танысу тренингі.Өз есіміңізге сын есім қосып танысайық. Топқа бөлу. | Әдепті – Б, Үлпілдеген –А, Жарқылдаған –Ә, Жұмсақ-.Б. Оқушылар «рет саны» арқылы топтарға бөлінеді, топ басшыларын (туған жылдарымен кішісі,үлкені) сайлайды. Оқушыларға бағалау парақшалары таратылады. | |
8 мин | 2.Үй жұмысын тексеру. Интерактивті тақтадан тест. сұрақтарын беру. «Миға шабуыл» әдісімен жаңа тақырыпты ашу. «Ыстық орындық» екі оқушы. | Оқушылар тест сұрақтарына жауап береді, жұптық тексеру жұмыстарын жүргізеді. Қазақстан халқы жас құрамына қарай қалай бөлінеді?
Дәптерлеріне (бір-бірін бағалайды ). Үй тапсырмасын пысықтау. “білім турнирі” Аңықтаңыз Баяндама қорғау. | |
5 мин 15 мин | 3.Жаңа тақырып. «Миға шабуыл» әдісі. 3. Жаңа материалға көшу кезеңі 4. Негізгі бөлім. «Инсерт» әдісі бойынша жаңа тақырыпты игеру. | 1-топ. Этнография ғылымы нені зерттейтінін еске түсіру.Халықтың ұлттық құрамы /кесте/ 3-топ. Дүние жүзінде қандай әлемдік діндер таралған? /кестемен жұмыс/ Оқушылар берілген сөзге өз ассоцияцияларын тақтаға шығып жазады, тақырыпты ашады. Оқушылар жаңа мәтінді оқып, Бұрыннан білгем + Мен үшін жаңалық Басқаша ойлап едім ? Келіспеймін, сұрақ бар, деп кестені толтырады | |
7 мин | 4.Қорытынды бөлім. Түсіну «Блум түймедағы» әдісі арқылы тақырып бойынша алған білімдерін бекіту Сұрақтар: | Оқушылар берілген сегіз сұраққа жауап береді. 1. Этнос дегеніміз ? 2. Қазақстанның ұлттық ( этникалық) құрамы ? 3. Қазақстанда саны жағынан көп ұлт 4. Қазақтар қандай тіл тобына жатады ? 5. Қазақстандағы ең ірі тіл әулеті ? 6. Ислам діні неше бағыт ұстанады ? 7. Ғалымдар жер бетінде канша тіл бар деп есептейді 8 4 млн 100 мың адам қазақтар (диаспорасы ) шетелдің неше мемлекетінде қоныстанған | |
2мин | 5.Кері байланыс. Топтау «негізгі түсінік қалыптастыру» | Сабақ бойынша алған әсерлеріне ауызша жауап береді жазады. Соңында: Сабақ туралы жалпы ойың? Не жақсы өтті? Қайсы жақсы шыққан жоқ? Қандай күшті жақтарға сүйене аласыз? Сіз нені дамытар едіңіз ? Нені өзгерткіңіз келеді ? | |
6.Үй жұмысы. Бағалау. | Халықтың ұлттық және діни құрамы 1-2 тапсырма. Өзіңізді тексеріңіз 8-сұрақ. Ислам екі бағытына екі оқушы шығармашылық жұмыс беру. Топ басшысы бағалау парақшаларымен топ мүшелерін бағалайды. | ||
“Бағалау кесте”оқушылардың танымдық қабілеттерін даму деңгейін анықтау кестесі. Бағалау парағы
№ | Оқушы аты.жөні | 1-кезең | 2-кезең | 3-кезең | «ой толғаныс» | Даму деңгейлік анықтау | |||
« Білу » | « Қолдану » | «Талдау » | « Топтау » | « Бағалау » | |||||
Үй тапсы рмасы | Ұй тапс-ы пысықтау. Шыға-қ т.б | Жаңа сабақ тапсырмасы | Жаңа сабақты бекіту Тапсырмасы | пысықтау Ойларын Қорытынд-ылау | Бекіту сабағы Тест т.б | Оқушы Баға лауы | Қоры тынды Мұғалім Бағалауы | ||
1 | |||||||||
2 | |||||||||
3 | |||||||||
Адрес публикации: https://www.prodlenka.org/metodicheskie-razrabotki/330386-halyty-ltty-zhne-dini-ramy
БЕСПЛАТНО!
Для скачивания материалов с сайта необходимо авторизоваться на сайте (войти под своим логином и паролем)
Если Вы не регистрировались ранее, Вы можете зарегистрироваться.
После авторизации/регистрации на сайте Вы сможете скачивать необходимый в работе материал.
- «Основы профессиональной деятельности классного руководителя (куратора) с учётом требований ФГОС СПО»
- «Организация работы с детьми с ОВЗ раннего и дошкольного возраста»
- «Специфика профессиональной деятельности учителя-дефектолога»
- «Игровые технологии в работе с детьми дошкольного возраста»
- «Специальная педагогика и психология: организация учебно-воспитательного процесса для детей с ОВЗ»
- «Логопедическая работа по преодолению речевых нарушений у детей дошкольного возраста»
- Теория и методика преподавания физической культуры в образовательной организации
- Педагогика и методика преподавания английского языка
- Педагогика и методика преподавания биологии
- Педагогика и методика преподавания мировой художественной культуры
- Организация методической работы в образовательной организации
- Педагог-библиотекарь в образовательной организации

Чтобы оставлять комментарии, вам необходимо авторизоваться на сайте. Если у вас еще нет учетной записи на нашем сайте, предлагаем зарегистрироваться. Это займет не более 5 минут.